Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tím vedcov vedených Hashimotom sa snaží zachytiť energiu ducha mladého dieťata vďaka novovyvinutému zariadeniu zvaného Mengerova špongia. Dieťa izolované v prázdnom dome hýbe perami, ale nikto mu nerozumie. Hashimoto získa špeciálneho agenta Ye Qi-Donga ktorý vie čítať z pier, aby mohol zistiť ako a prečo sa duch objavil. A špeciálne ako je možné že žije po smrti... (Pjetko)

(více)

Recenze (97)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

V Gui si toho najdete opravdu hodně, horor, sci-fi, akci, romantiku, drama i melodrama, všechny tyhle žánry víří a přeskakují jeden do druhého. Kupodivu však výsledkem není nekoukatelný mišmaš, ale vcelku zajímavý film o polapeném duchovi malého klučiny, antigravitaci, lásce, nenávisti a dalších nesmyslech. Tvůrci mohli být kapku soudnější, vzhledem ke svému rozpočtu, v trikových scénách, na kterých je nedostatek financí docela vidět a možná bych ubral i melodramatických vložek, které mi tu vůbec nesedly a jinak dynamickému ději nuceně snižovaly tempo. Kvituji až na pár výstřelků civilní herecké výkony a zejména poslední říznou dvacetiminutovku s dlouhovlasou nemrtvou nádherou. Tři. Viděno během Challenge tour 2015. 30 dní se světovou kinematografií ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Detektív so schopnosťou čítania z pier, je jedného dňa vyžiadaný, aby napomohol skupinke vyšetrovateľov paranormálnych javov, pri neuveriteľnom prípade uvezneného ducha malého chlapca. Toho totiž vedcovia za pomoci Mengerovej špongie uzatvorili do jednej z miestností, pričom neustále pozorujú jeho správanie. Nakoľko si neustále niečo "mrmle" popod nos, detektívova úloha je jasná: zistiť, kto je, kým bol, a ako prišiel o život. Neskutočne originálne, no bohužiaľ horor žánru na míle vzdialené (mali by to zaradenie odstrániť). "Gui Si" si zakladá na dvoch dejových linkách takmer totožných príbehov, ktoré sú spoločne, komplet celé, obalené do oprat mysteriózna. Bohužiaľ, užívatelia očakávajúci klasické prvky, špecifické pre ducharinu, dúfajú v nemožné. To, že snímok neponúka žiadne lakačky by som ešte v pohode prekúsol, ale že disponuje minimom atmosférických pasáží sa dá odpustiť len sťažka. Spoliehanie sa iba na príbeh mi prišlo skrátka príliš trúfalé nato, aby som ako iní užívatelia, tento snímok ocenil vyšším, čo i len minimálne nadpriemerným hodnotením. Nudil som sa a do záveru ma hnalo iba poznanie z rozuzlenia. Je mi fakt ľúto - 50% ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Ázijská produkcia vyniká hlavne myšlienkami a prepracovanosťou dejovej linky, čo mne vyhovuje. Ani tento snímok nie je výnimkou, žiaľ na hororovú stránku veci sa tu akosi pozabudlo. Výbornú ducharinu pripomína akurát len prvá scéna s kanadským fotoreportérom, ďalej sa hororové prvky už len prepadávajú do lacnej priepasti povrchných a nudných efektov so slabučkou atmosférou a nefungujúcimi ľakačkami. Našťastie ma bavil samotný príbeh a rozmotávanie záhady okolo tajomného ducha chlapca. Pointa na záver tiež potešila. Keby sa pridalo na desivých prvkoch, mohlo ísť o výbornú hororovú vecičku. 65/100 ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Škoda, že to nebylo kratší a že se některé motivy víc neprobraly, protože by mne zajímaly a ještě víc by ozvláštnily tenhle hodně zajímavý a netradiční nápad, dokonce i zajímavě natočený (třeba ta sice krátká, ale detektivní linka nebyla rovněž marná). Jen tedy netuším, co ti Asiaté mají za problémy s matkami, tohle je v krátké době druhý horor, kde se matky nechovají k synům zrovna srdečně. Líbila se mi i atmosféra, výprava a některé skutečně povedené scény ("Ještě jsem neviděl, aby se někdo udusil nudlemi."), a dokonce i zakončení je sice zkratkovité a zbytečně rychlé, ale vysvětluje v podstatě vše - a tomu hajzlovi pajdavému jsem ten jeho omyl přál. Jinak doufám, že polda v tom bytě už nebydlí a žije s květinářkou Wei (jak dokládá ten podpis na propouštěcí zprávě) a sem chodí jen na čumendu. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Už jste si mysleli, že duchařský žánr jen omílá to samé a nemůže ničím překvapit? Že natočit dnes napínavou duchařinu s neotřelou zápletkou, několika originálními nápady a vyloženě infarktovými okamžiky, výbornou řemeslnou stránkou i hereckými výkony, je dost nepravděpodobné? Ale houby. Tady totiž máte kousek, který tato kritéria splňuje. Guisi bych nepovažoval za nový milník, ale jen za živou vodu, již chronicky stagnující horrorový subžánr potřeboval vlít do žil. Není náhodou, že Guisi není čistý horror, ale podařenou multižánrovou směskou, v niž jen hraje duchařský horror prim. Dokonce i milovník nefalšovaných asijských melodramat si tu může v pár scénách přijít na své (lví podíl na tom má excelentní hudba). Už dlouho jsem neměl při sledování duchařiny takovou husí kůži. Naštvaný duch není v Guisi pro srandu králíkům. Věřte mi. A již dlouho jsem nebyl z duchařiny natolik nadšený, že jsem měl velkou chuť okamžitě si střihnout repete a sondoval na yesasii :-) Napodruhé byl zážitek z filmu ještě silnější a během parádního konce jsem se prostě neudržel... Guisi bych vytkl jen krapet trikově nepodařenou bouračku, jinak naprostá spokojenost. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Keď Tung (Chen Chang) nájde telo chlapca, je takmer dokonale zachované. Telo by pritom malo byť v značnom štádiu rozkladu. (TheRoller)

Související novinky

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama