Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Hpatrik

Akčních scén je tu poskrovnu, a většina z nich má tak frenetický střih, že z toho jde hlava kolem a je to nepřehledné, příběh veskrze průměrný a ne příliš poutavý, nezajímavé postavy... no bída,děs. ()

geek.ondra

Forster zklamal ve všech ohledech. Herci, akce i příběh - všechno je neskutečně mdlé a bez jakéhokoliv testosteronu či adrenalinu. Když vemu v úvahu ostatní Craigovky tak je to neskutečný propad a opravdu bolestivý průměr. 6/10 ()

Adiemus

Honičky, střílečky, záběry jako do turistického průvodce, to všechno ano. Ale jinak? Dost nuda, nebýt Daniela Craiga, nestálo by to za zhlédnutí. Ani záporáci nebyli dostatečně přesvědčiví a hudba mi k bondovce ani trochu neladila. ()

Urukhaj98

Příběhový dodatek ke Casino Royale, který snad ani nebyl třeba. V herní terminologii by se to dalo označit za takové slabé DLC, které mohou fanoušci v klidu vynechat a o nic moc nepřijdou. 6/10 ()

junxi91

Trošku slabší Bondovka s lehce nepřehledným dějem, ale akční scény rozhodně stály za to. Film následuje události Casina Royale. Na začátku jede James Bond ve svém Astonu Martin DBS V12 se zajatým panem Whitem v kufru. Začnou jej však pronásledovat, ale on bez problému zvládne několik dopravních kolizí a Whitea doručí paní M. Ta vyslýchá Whitea ohledně tajné organizace Quantum a White tvrdí, že agenti této organizace jsou všude. Náhle bodyguard M jménem Craig Mitchell zastřelí jednoho ze strážců a napadne M. Bond Mitchella pronásleduje a nakonec jej zabije, ale Whiteovi se povede utéct. To se M moc nelíbí a celkově ji sere to, že Bond pořád někoho zabíjí. Při prohledávání Mitchellova bytu v Londýně se zjistí, že Mitchell měl na Haiti kontakt jménem Edmund Slate. Slate je nájemný vrah, který měl zabít Camille Montesovou na příkaz jejího milence, podnikatele Dominica Greena, který je ekologickým aktivistou. Bond sleduje jejich setkání a dozvídá se, že Greene pomáhá bolivijskému generálovi v exilu jménem Medran, který zavraždil Camilleinu rodinu, a má v plánu svrhnout vládu a stát se novým prezidentem Bolívie výměnou za pustý kus pouště pro Greena. Další akce se bude odehrávat na moři a budou při ni lítat motorové čluny. Camille vyplouvá na moře s generálem a Bond ji zachrání a tím zabrání jejímu pokusu generála zabít. Bond sleduje Greena na představení Tosca v rakouském Bregenzu. Mezitím uzavřeli agenti CIA Gregg Beam a Felix Leiter dohodu s Greenem o nevměšování se do jeho záležitostí ohledně domnělých zásob ropy v Bolívii, které jsou podle CIA důvodem jeho zájmu o zemi. Bond pronikne na operu, kde jsou členové organizace Quantum a opět následuje přestřelka. Bond dožene a následně se vyptává bodyguarda, který pracuje pro Quantum a zároveň je poradcem britského premiéra, ale ten odmítá odpovědět na jeho otázky, a tak jej Bond vyhodí z okna přímo na Greenovou auto, kde je zastřelen jedním z jeho mužů. M si myslí, že jej zabil Bond, a tak jej předvolá na MI6 k výslechu. Bond však neuposlechne, a tak je zbaven všech pasů a kreditních karet. Nezbývá mu nic jiného, než se vydat do Talamone za svým starým známým Reném Mathisem, kterého přesvědčí, aby spolu letěli do Bolívie. Zde je uvítá krásná zrzka Strawberry Fields, který požaduje, aby se Bond okamžitě vrátil do UK. Bond se s ní samozřejmě vyspí a účastní se benefičního večírku, který pořádá Greene. Na večírku se Bondovi povede opět zachránit Camille před Greenem a společně zmizí. Bolivijská policie je však zastaví a najde v kufru auta Mathise v bezvědomí. Jeden z policajtů Mathise zastřelí, a Bond je pak oba odpráskne. Mathis zemře v Bondově náručí a prosí jej o odpuštění Vesper a jemu samotnému. Další den Bond s Camille prozkoumají letecky území, které má získat Quantum v Bolívii, ale při tom je jejich letadlo poškozeno bolivijskou stíhačkou. Povede se jim letadlo oklamat a seskočí padákem do propasti, kde zjistí, že Quantum tajně přehradil zásobování Bolívie vodou, aby si vytvořilo monopol. Při setkání s M v La Paz se Bond dozvídá, že jeho matračka Fields byla zabita členy Quantum tím, že ji utopili v ropě. A to jej měla jen odvézt domů! Bond se setkává ve špinavém bytě s agentem Leiterem a ten mu prozradí, že se Greene a generál setkají v hotelu La Perla de las Dunas v poušti Atacama, aby dokončili svou dohodu, a varuje ho, aby utekl, když dorazí Divize zvláštních činností CIA. Bond se tedy vydává do hotelu a začíná jeho pomsta, se kterou mu pomůže Camille, která má také své nevyřízené účty s chlípným generálem. Po vyřízení záležitosti v Bolívii zbývá ještě pomstít smrt Vesper. Kvůli tomu cestuje James do rusácké Kazani, kde se nachází její bývalý milenec Yusef Kabira. Bond je ovšem frajer a nenechá se úplně pohltit pomstou. Závěrečný rozhovor s M jasně dává najevo, že Bondovy akce jen tak neskončí a můžeme se těšit na další zábavu! () (méně) (více)

BačaXXX

Po velice vydařeném Casinu Royale je to trochu zklamání (ne velké ale přece jenom), přesto se jedná o povedenou bondovku, která má sice jiný koncept vyprávění ale hlavně disponuje výborným Craigem, akčními scénami a krásnou Olgou (fakt tu nehraje jenom pro pěkný ksicht). 80% ()

cinemaboy7

Jmenuji se Bond, James Bond. Hláška, kterou tentokrát neuslyšíte. Není to ani o neviditelném autě a jiných vynálezech. je to syrové, akční a opravdové. Spousta lidí to bude novému Bondovi vyčítat, ale mě takové bondovky vyhovují. Craig je určitě nejcharizmatičtější Bond v řadě. Nejde ani tak o děj, jako o to, jak je vše natočené. Vizuální stránka "obyčejných" honiček v autě, po střechách domů, ve člunech, na motorce, v letadle a nevím kde ještě, jsou sice trochu chaotické, ale natočeny novým, neokoukaným stylem a Marc Foster se neuvedl v tom nejhorším světle. Ale na Casino Royale to fakt nemá. A když to všechno zalijete 3 díly ginu, 1 dílem vodky a 1 dílem martini, bude vám to připadat lepší než to je. ()

Fleak

Casino Royale nasadilo laťku vysoko a i když se Quantum of Solace snaží, tak nestíhá a s příbývajícím časem se ztrácí někde vzadu. Jediný co je pořád perfektní je Daniel Craig, kterej prostě válí. Naše nová bond girl se taky moc nepředvedla a vedle Evy Green působí hodně nudně. Další věc je kamera a stříh, kde to hlavně na začátku vypadalo, jak když jedou na nějakym speedu. Zklamán tolik nejsem, ale zdát se mi o tom nebude....ještě jedna drobnost...proč sakra museli to auto zničit hned na začátku :) ()

BDMarty007

Tvůrci tentokrát porušili několik psaných i nepsaných pravidel bondovek a rozhodně ke škodě věci. Od základní tvůrčí myšlenky (viz. můj profil) se odchylují hned několikrát. Zaprvé v této bondovce zcela chybí Q a jeho vychytávky, které dosud vždy byly nedílnou výbavou Jamese Bonda. Zadruhé s britským šarmem a stylem to není silné. Jediné co zůstává zachováno je pár drsných vtipných replik z úst 007. A ani s tím zachraňováním světa to tady není slavné. Poměrně dlouho totiž vůbec není jasné, proti komu vlastně 007 tentokrát bojuje. Spíše jde slepě za pomstou. Absence kvalitní gradace je celkově další slabinou. "Hrozba" je tentokrát spíše lokálního významu a moc nedochází k dramatizaci. Sice se mluví o nějaké "mocné organizaci", ale pořádně rozvinuté to není. Konečné vítězství je velmi rychlé a konec filmu přichází překvapivě brzy. Myslím, že si režisér klidně mohl dopřát dalších 5-10 minut a film v některých částech zklidnit a dotahovat. Dalším "prohřeškem" je, že Quantum of Solace vlastně přímo navazuje na Casino Royale, a bez jeho znalosti nemůže být spousta postav a motivů vůbec pochopena. To je opět proti nepsané tradici, kdy každá bondovka byla samostatným celkem. Po technické stránce mi ještě vadí až příliš rychlý střih v některých částech filmu, kdy spíše tušíte, než že byste stíhali sledovat. A jako vysloveně špatná, zdlouhavá a otravná mi přijde celá scéna kdy Bond honí svého ex-kolegu a oba visí na lanech na rozpadlém lešení... Jak úžasná a nápaditá byla proti tomu úvodní honička v Casino Roayale, kdy Bond honil Sebastiena Foucana v parkourovém stylu! K pozitivům na druhou stranu patří určitě sám Daniel Craig. Kdyby občas přidal trošičku suchého britského humoru, patřil by určitě mezi nejlepší Bondy. Casting je celkově vynikající, stejně jako kostýmy. Skvělá je Olga Kurylenko, která občas připomíná Sophii Morceau. Mathieu Amaric je skvělým prototypem soudobého padoucha s kořeny ve zkorumpované ekonomicko-politické sféře. Hodně mi připomíná jednoho ambiciózního primátora. Dobře zvládnutá je také další tradiční součást bondovek – produkt placement, který tentokrát vůbec neruší (jako například v Zítřek nikdy neumírá; 1997). Marc Forster se ve svém pojetí více vrací k literární předloze a koření jí notnou dávkou akčních scén. Odhazuje spoustu elementů, které literární předloha Iana Fleminga neměla, ale přidalo je 21 řadových bondovek vytvořených v průběhu 46 let. Z "bondovky" - téměř samostatného žánru - se tak stává sice slušný, ale poměrně běžný akční thriller. Zatímco Casino Royal považuji za jednu z nejlepších bondovek, tuto bohužel za jednu z nejhorších. V mnoha ohledech jde směrem jako Licence to Kill (Povolení zabíjet; 1989), což se ukázalo jako slepá ulička po níž musela následovat resuscitace bondovek v podobě Zlatého oka. I tak to ale stačí na stačí na 4* za slušný akční thriller s 007; bondovky jsou prostě moje srdeční záležitost. ()

pulDag

Pecka. Hezky se na to kouká. Co se mi vsak moc nelibilo, byly digi-triky, a obcas vice rozklepana kamera nez by bondovi slusela. PS: ...a to, ze jsou ve filmu nerealny kraviny, nemá cenu hanět - dit je to Bond. ()

D.Paulus

Casino Royale jsem oslavoval s vědomím, že jde o úplný počátek Jamese Bonda a že se Bond vlastně teprve učil být tím Bondem z Dr. No (závěrečná věta, scény z kasina...). Quantum of Solace mě utvrdilo v tom, že se nenaučil vůbec nic a na scéně je úplně jiný Bond. Připočteme roztřesenou kameru v naprosto nepřehledných soubojích (pozor, nemá nic společného s rozklepanou kamerou u Jasona Bournea, která byla skvělá) a máme ne tak docela mistrně zvládnutou akční řežbu, postrádající veškeré Bondovské atributy. Proč tedy čtyři hvězdičky? Inu, v kině jsem se ani jednou nenudil a to se počítá. ()

ER

Přerod sebeironického a gentlemansky uhlazeného Bonda je hotov.Král je mrtev,přichází král.Daniel Craig. Vražedná mašina,která nebere na nic a nikoho ohled,ale které taky občas krvácí z nosu a nemusí být notně elegán s vyžehlenými puky i když zrovna vybuchla atomová bomba (berte s nadsázkou). Jenže kámen úrazu je v tom,že vše se až příliš soustředí na Bonda,jeho postavu a zbytek mu sekunduje,mnohdy i zmatečně (M,která se chvíli tváří,že Bond je úhlavní nepřítel sekce MI6 a poté prohlásí,že mu věří).Akce jsou slušné,dynamické,ale chybí něco,k vůli čemu si budete tento díl pamatovat jako např.úvodní sekvence v Casino Royale.Pokud si na něco vzpomenete,tak to bude opět Daniel Craig.Jestli je to dobře nebo špatně,nechť si každý rozhodne sám,já bod ubírám. ()

Jeanecek

Nečekal jsem mnoho a byl jsem mile překvapen. Popořadě: Úvodní píseň - milé překvapení. Když jsem jí slyšel samotnou, polekal jsem se, ale k titulkům se hodí. Titulky - povedené. Všudypřítomné ženské křivky a zbraně. Bondovské a vkusné. Děj - ze začátku zamotaný, ale člověk se rychle zorientuje. nenáročné.. Efekty a honičky - absolutní špička, ale nic přelomového BondGirl - v pořádku Závěrečná "pranice" - trochu nesmyslná, ale pěkně udělaná. Reklamy - je jich moc, ale už jsem si zvyknul... Součet: krásných 92% ()

samoto

Soundtrack(Alicia Keys & Jack White - Another Way To Die) by ušel vcelku,ale samotný film,když přimhouří oči tak 3*.Čekal jsem víc,doufám že se příště dočkám. ()

POMÍK

Propracovaný, vyakčněný kousek. Chybí tam víc ženské tématiky, stejně tak bondovských exotismů... o jeho klasikách nemluvě, ale product placement platí někdo jiný, takže co se dá dělat. Bohužel strach z celého světa film dost oklešťuje, je uzavřený v kleci a mává z ní vším čím může, ale aspoň to. Doufám, že v dalších dílech Bondovi nezakážou střílet a rozbíjet auta, co by pak chudák dělal, když už teď má ve filmu sotva jednu kost, nemůže kouřit a smí bojovat pouze proti nezávadným a neutrálním nepřátelům...Každopádně film není odbytý a směle se zapsal do série bondovek...another way to be racy. (Oceňuji Craigův outfit a zjemněnou šelmí chůzi z CR.) ()

Liathfaol

Spory o tom, jestli je to Bond, či není jsou sice hezké, ale vlastně mi přijdou bezpředmětné. Bond to dle producentů je a tak s tim asi nic neuděláme. Kdo se na to nechce koukat nemusí. Mnohem zvláštnější mi přijde řemeslné pojetí filmu, které bych nemohl nazvat jinak než sprasené. Člověka, které film stříhal pravděpodobně udržovali pod stalým vlivem speedu, neboť jinak se nemůžu vysvětlit, jak mohl sestřihat tak debilně většinu akčních scén (což je tak trochu to, proč člověk na film této myšlenkové hodnoty do kina jde). vypočítávat všechny zmršené střihy je asi zbytečné, ale snad jen pro ukázku. Považuju se za člověka s nadprůměrnými reflexy a očima vycvičenýma z PC her, ale auto honičku na začátku a "fight" na lešení jsem téměř vzdal, neboť mne její sledování frustrovalo tím, že jsem neměl sebemenší ponětí co se tam děje. Pokud bych i uznal, že jsem tedy pomalý a nestíhám, tak nemůžu stejně nekonstatovat, že takhle rychlý střih je strašlivým podvodem na diváka. Neboť bleskovým střiháním lze docílit velice snadno ultracool dojmu rychlosti, nebezpečnosti apod, aniž by natáčení té scény bylo byť jen trochu dílem fajnšmekra. Auta při honičce klidně mohle jet asi tak deset km/h a divák filmu to stejně nepozná. Když už se filmaři chvástali, jak bylo natáčení nebezpečné, tak mi přijde dost divné, že to nedali divákovi poznat i ve filmu a pouze o tom vypouští zaručenné informace do bulvárních plátků. Snad nemá cenu dodávat, že dějově je film prvotřídní sračka a spousta postav působí jako udělaných z papundeklu a jsou pouze na odstřel. Padouch vypadá jak z obchodu "Vše za 39,-" a nepůsobí nijak nebezpečně. Ochranku mu tvoří asi deset ňoumů a tak si myslím, že průměrný člen "URNA" by mu rozsekal prdel třikrát rychlejš než alfa-samec Bond. Na závěr rada. Nechoď te na to a počkejte na DVD. Tam si akční scény můžete alespoň zpomalit :-) ()

LordMysti

Zdá se mi, že druhý film s Craigem začíná opět spadávat do průměru. Po nové vizáži minulého již tento ničím extra nepřekvapí, ještě více šlape po detailech které dělali odjakživa bondovky. Akční scény jsou opět mistrně natočeny, ale jsem možná stará škola, chybí mi tu to něco extra bondovského, kdy i nejhorší patálie řešil se svou jedinečnou elegantností a šarmem! Bojím se, aby se z Bonda nestal časem průměrný akční film, kterých je poměrně hodně... ()

Bobšule

U tohoto průměrného akčního filmu si kladu pouze jedinou, ale zato velmi palčivou otázku: Proč tomu, u všech všudy, říkají "BONDOVKA"?! Patrně jsem malicherná a umanutá, ale já chci zpátky všechny atributy, které z Bondovek udělaly samostatný žánr! QoS je proto pro mě osobně zdrojem jediného poznání: To, že se hlavní hrdina příběhu jmenuje James Bond, ještě zdaleka nemusí znamenat, že půjde o bondovku. Hm, zajímavé zjištění, ale já bych si ho mnohem raději ušetřila. ()

Chauncey

Parádní následovník Casino Royale! Oproti němu ještě více strhující akční jízda. Za pomstou tvrdě jdoucí Bond nebyl nikdy sympatičtější. Překvapivě hraje velmi dobře fešanda Olga. Scéna v opeře mimořádně inspirující, ostatně jako celý režijní přístup nadaného Švýcara. Výtečný Bond pro nové století! ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter