Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

duffi

Musim rict, ze Quantum of Solace splnilo az na malickosti moje ocekavani a za mne 90%. Ustredni melodie mne opravdu neohromila, az bych rekl, ze mi nebyla prijemna. Hlavni zaporak Mathieu Amalric nebyl spatny, byl jsem prekvapeny z rolicky Gemmy Arterton, Olga Kurylenko ne tak vyrazna, ale uspokojiva. Za cely film jsem se zasmal jen jednou, coz je u Bondovky urcite plus, a to kdyz se Slater ptal Bonda co pije a on to nevedel, nacez cisnik pul minuty popisoval co to vlastne je :-) Ale proc davam tak vysoke hodnoceni? Posledni dve bondovky mne neuveritelne vtahuji do deje, je to opravdu velmi realne a neuhlazene, akcnost cisi z vetsiny scen a vubec jsem se nenudil. ()

AbelXavier

Akce, akce, akce. U akcnich filmu se tak nejak ocekava. U bonda noveho, daniel craig, bonda se ceka daleko vice. Kampak se podel jakykoliv naznak sarmu, elegance? Nezbyl na ni tentokrat cas, stejne jako na typicky bondovske hudebni tema. Mam-li tomu rozumet tak, ze autori chteli rychle odbyt predel mezi starym, msticim se bondem a rychle dojit k novemu, staremu, pierce brosnan, gadget bondovi, pak to slo urcite elegantneji. A ta uvodni honicka byla jedna z nejslabsich za poslednich par dilu. ()

Navaran

"Jsem Bond. James Bond" Tak tahle věta ta tu sice nezazní,ale neřekla bych,že se film nevydařil. Naopak, je lepší než mnoho starších Bondů. Milovníci Bondovek si film užijí:) možná ()

Lukadlo

Příliš mnoho odkazů na Casino Royale... CS jsem viděl někdy před rokem, ale už si opravdu nepamatuju ani špetku z děje, tak proč museli udělat tohodle Bonda, kterej (teda jako první z bondovek) navozuje na předchozí díl? To abych si pustil znovu Casino Royale, protože nemám rád filmy, ve kterých po prvním zhlédnutí nechápu celý děj :) Casino si už rozhodně nepustím znova, ani tohodle Bonda. Možná se ostatním líbí neustálá akce a Craig, ale já rozhodně nezapomenu na úžasné díly s Brosnanem a jeho předchůdci...Tohleto byl pro mě jen slabej odvar. ()

Tamten

V tomto filmu dostává klasický James Bond pěkně na frak, a to hned z několika důvodů. Nejzávažnější je asi děj - i některé dřívější bondovky měli mírně zamotaný a ne zcela jasný příběh, ale tady divák polovinu filmu neví, o co se Bond vlastně snaží, proč tohohle člověka zabil atp. To, že Bond již není elegantní agent patřící do kasína, ale pouhý zabiják, může někdo hodnotit jako klad, mě osobně tahle změna nesedla. Dalším oříškem je střih. Honička v začátku filmu ve stylu Lary Croft by mohla být skvělá, ale díky střihu a roztřesené kameře (která má zřejmě zvýraznit akčnost scény) je to jen nepovedený klip, ze kterého není vůbec nic vidět. Příznivci klasického Jamese Bonda mohou jen doufat, že další díl už nebude navazovat na tento, ale že se vrátí do "časově nedefinovaného období", kdy už je Bond tím "správným" Jamesem Bondem. ()

Veseldaa.!

Nejkontroverznější bondovka série. Po výborném Casino Royale přichází pokračování v podobě okopírovaného Jasona Bourna, doplněného o zbrklou kameru a rychlý střih, který filmu jen a jen škodí.. ()

cyright

James Bond definitvně zradil svůj dlouhá desetiletí budovaný trademark. Ne že by mi to vadilo, zábava to byla stejně naposledy někdy v sedmdesátých letech. Jenže co přináší QoS? Chuchvalec zmatených akčních scén a křečovitý nepochopitelný příběh. Většinu filnu jsem vůbec nechápal o co gou. Forma vítězí nad obsahem, ale nechává mě naprosto chladným. Bond Art? Ale prosím vás. QoS je jako mladší rachitický bratr Casina Royale. ()

arkie

Velkom slusna akcia, ale toto uz nie je lahkovazny Bond s vytribenym vkusom a tradicnym arzenalom hlasiek. Toto je Bond nemilosrdny zabijak, vrah, pomstitel, ktory v tomto dieli nepouzije jediny specialne vyvinuty nastroj (Q sa tu ani neukaze), pokial za to samozrejme nepovazujeme mobily a videoprenosy a podobny elektronicky cirkus. Nahancky su paradne, bitky super - jak to ten chlap zvlada? Ale nie je to uz Bond - je to skor nieco ako Bourne, ktory nestratil pamat. Snad sa to v dalsom dieli zlepsi. ()

Chester7

Přesně, jak napsal golfista: "Nečekal jsem Bond, James Bond a protřepat a nemíchat" ale chtěl jsem akci a skvvělý příběh byl bonus. Jsem spokojen, nadčen. ()

Candyman

Existujou dobré filmy, hodně dobré filmy, pak super filmy, super filmy od kterých čekáte, že budou vážně "super" , no a pak existujou super filmy od kterých čekáte, že budou vážně "super" a vyklube se z nich "super sračka"...... tak překombinovanou naspeedovanou kameru můžu vidět v každém druhém songu na MTv...a vyměnte toho amerického ukraince v hlavní roli...zlatý Brosnan ()

Bakemaster

Když opomenu, že je to James Bond fantastický akční film s fantasticky nesmrtelným akčním hrdinou, bylo by to docela dobré, ale ty střihy to byla hrůza, vždyť tam není nic vidět!!!! To abych si každý záběr stopnul, ale i když bych to udělal tak už je většinou po akci a oko bolí. ()

Brady

Omlouvám se, ale tohle prostě ne. Nemohu dát výše než 3*. Daniel Craig je skvělý herec, ale roli Jamese Bonda zkrátka přijal ve špatném období. Řečeno ekonomickou terminologií, Bondovky se nacházejí v největší krizi za celou dobu existence. Tento film není vysloveně špatný, ale to i třetí Bourne nebo čtvrtý Indiana měli k žánru Bondovek blíže, než tento snímek. Akční scény zde sice byly, ale střídaly se s klidnými a rozvleklými scénami, až se mi zdál výsledný dojem tak trochu unuděný. A po skončení filmu, jsem necítil nic. Jako bych právě shlédnul nějakou televizní inscenaci a v klidu se chystal na kutě. :-( Bohužel, ale takhle já si agenta 007 nepředstavuji. ()

BLADER

Skvelá bondovka, očakával som kvalitu, a tú som aj dostal. Tento film ma skutočne veľmi potešil, takže si ho zapisujem do môjho zoznamu roku 2009 a na konci roka uvidíme, na koľkom mieste bude. Je to jednodcuho tak, tento film sa veľmi podaril, či už ide o dej alebo o perfektne našlapané akčné scény, ktorým rozhodne kraľuje úvodný súboj medzi Bondom a... som radšej ticho, to by mohol byť spoiler. ()

GodKnows

Tešil som sa a to veľmi na pokračovanie, ktoré na moje prekvapenie zverili Forsterovi. Forster režisér so slušnou dávkou talentu a tak som sa nejakého prúseru neobával ani xvílu. Po nie moc lichotivých kritikách som bol predsa len troxu skeptický. Po zhliadnutí však môžem povedať, že prúser sa nekoná ale ani výrazná spokojnosť sa v mojej hlave neusadila. Začiatok nemal chybu a hovoril som si, že to bude uberpecka. Časom však nadšenie vyprchalo a ja som na rozhraní troch a štyroch hviezdičiek. Pokels v hodnotení majú na svedomí: Olga Kurylenko, necharizmaticko-looserský protivník, pomerne nudné akčné scény v druhej polovici filmu (škoda lebo začiatok zmáknutý vo veľkom štýle). Takže to bude za 3 a 1/2 - 70% ()

Patrik200s

Tak musím povedať že tomuto filmu môžem dať konečne prívlastok pútavý. Bond hádam nikdy nemal lepšie stvárnenie. Craig sa pre túto úlohu narodil. ()

MeaCulpa

Nový Bond začíná jen 10 sekund po konci Casina Royale. Hlavní hnací silou filmu je opět vynikající Daniel Craig, který sice mnohem více připomíná nakrknutého Jasona Bourna než uhlazeného hláškujícího elegána s povolením zabíjet, ale tahle změna mě osobně vyhovuje. Rukopis choreografů z konkurenční série je zatraceně vidět a Craig místy opravdu připomíná smrtící mašinu, která jde do akce hlava nehlava. Bondgirls jsou ucházející škoda, že se Forster nedržel tradice posledních několika bondovek, že bondgirl musí umět i hrát. Neustále nakrknutá Olga Kurylenko byla místy k nepřežití, naštěstí až na jeden delší monolog takřka nemluví. 7/10 a těším se na další setkání ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter