Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

Sylvin

*OBSAHUJE SPOILERY* Tak tedy nevím, v zájmu rádoby znaleckého rozpitvávání každého, byť sebemnešího, detailu se čím dál tím častěji stává, že kvalitní filmy dostávají špatná ohodnocení... A to se, dle mého skromného názoru, stalo v tomhle případě... Mě film udržel ve stoprocentní soustředěnosti po celou dobu, nechtěla jsem si ani dojít na záchod, až tak jsem to hltala... Trošičku mě séře, že lidé se zapomněli dívat na film jako na CELEK. Myslím, že každému se ten double-twist na konci musel líbit, je taky možné že jsem úplně natvrdlá a narozdíl od všech ostatních jsem až do poslední chvíle netušila, že bad-guy je McGregor... Ale každopádně mě ten film divácky více než uspokojil, dokonce mě - haterům se omlouvám - nadchnul. Chápu, že to nemusí být něčí šálek čaje, ale 66%, kterých má tento film tady, mi přijde nadmíru urážlivé... Na sedmdesátku by to dotáhnout měl a i tak by mi to přišlo dost málo. ()

bleskaMeryl

Když si představím, že ve filmu nehrají mí oblíbenci Tom Hanks a Ewan McGregor, tak mi toho ke chválení nic moc nezbývá. Jedno klišé za druhým...... Vybroušené efekty a nechutné vraždy jistě diváky přitáhnou.... Spíš se divím, že do toho šel Tom (?) No, ono účty jsou třeba platit i v USA. ()

Paja.93

Na doporučení jsem se rozhlodla tento film zhlédnout, ale protože jsem o něm nějak moc neslyšela, když byla jeho premiéra, nečekala jsem žádnou pecku. Pecka to také nebyla. Název mě zmátl a čekala jsem opravdu oživlé anděly a démony, což se nekonalo, bohužel. Avšak po prvních pár minutách mi docvaklo, že to bude něco podobného jako Šifra Mistra Leonarda. Z hlediska hledání záhad a řešení hádanek a symbolů, to sice bylo zajímavá, ale žádné WOW! jak na to přišel se nedostavilo. Příjemným osvěžením byl konec, který jsem sice čekala, ale v jiné formě. Takový průměrný film na nudné odpoledne, ale víckrát ho vidět nemusím. ()

Vocoun

Nečetl jsem knihu, ale tím horší je výsledný dojem z filmu. Pomalé tempo, tváří se přehnaně tajemně a přitom rozuzlení je tak jednoduché. 2 * zejména za Toma Hankse :) ()

helrohir

Kvalitatívne je film zrovnateľný s Da Vinciho kódom, ale je predsa len trochu napínavejší a má ešte šokujúcejší záver, než jeho predchodca. Ewan McGregor je perfektný, Tom Hanks je v pohode a ostatní herci v podstate tiež. Aj keď všetky tie udalosti a historicky prekrútené fakty môžu trocha vadiť, je to predsa obyčajný blockbuster a v takomto podaní mi film vôbec nevadí. ()

Queendom

Důkaz buď o tom, že ne všechny knihy by se nutně měly převádět na plátno, anebo taky o tom, že to nebyl Howard, kdo to měl zkoušet. První půlka filmu mě totálně zabila hromadou vysvětlovaček a vskutku nadstandardních asociací, hraničích s telepatií, a známé přísloví o "za pět minut dvanáct" bylo k udržení diváka v napětí upgradováno na "za dvě minuty celá a stejně pozdě". Kvituju obsazení některých rolí, speciálně u záporáků, víc nebudu spoilerovat. Tradičně nejhorší výkon odvedla nejhezčí ženská postava, ale to už patří ke koloritu. Konec byl ale výbornej, to jsem se fakt bavila. Akorát škoda, že to vypadalo jako konec úplně jinýho filmu. ()

borohub

S porovnáním s šifrou mistra Leonarda musím říct, že Andělé a démoni se povedli asi o trochu lépe. Knihu jsem nečetl tak nemohu porovnat, každopádně film to byl napínavý ne nudný, mysteriozní sice už tak ne(jako třeba šifra), ale tak to už je fuk. Takže doporučuji ()

Pitryx

Katoličtí fanatici v hloupém a nudném filmu. Zaujal mne pouze tematicky, ale jinak jsem se nudil. Neustále opakované dějové kličky, dost hluchých míst, snad jen závěr se dá, ale i ten je zbytečně roztahaný. Filmu by prospěla kratší stopáž. Budiž dáno něco málo za závěr. 2011072612518/13308 ()

nula87

Andělé a démoni jsou žvást. Sice žvást mnohovrstevný, chytře se tvářící, oslňující mnoha cizími slovy, překombinovanými záhadami, ale pořád žvást. A jakoby nestačilo, že celý totálně splácaný, "záhadný" příběh, který je spíš směšný, než napínavý, končí brutálně nepasující pointou, navíc jsou ve filmu mračna totálních blbostí. Namátkou: POZOR SPOILER V Římě v 8 večer svítí slunce jako v poledne (stíny jsou velmi krátké), aby za půl hodiny byla totální tma. Antihmotu "drží pohromadě" jakási baterka! Konkláve hlasuje o novém papeži během 4 hodin asi 5x, nehledě na to, že jim tam pořád někdo leze. Člověk, který má přes celou hruď popáleniny minimálně 3. stupně, si obleče košili a normálně funguje, jakoby se nic nestalo. A tak dále, a tak dále.30% ()

Wooke

Tento film sa mi páčil viac ako jeho "predchodca", a to z toho dôvodu, že Ewan McGregor je výborný. On ma tvár nato, aby zahral hocičo. V tomto filme mi už toho tak moc nechýbalo, koniec bol vážne dobrý, dúfam, že si budem môcť prečítať knižku. ()

applestar

Velmi nápaditý film s obtížným dějem, který do Vás chrlí informace potřebné k pochopení. Odhaluje temné stránky církve a to je vždy zajímavá podívaná. Tom i Ewan super! ()

Brano

Absolútna somarina vhodná akurát tak pre amerických divákov, ktorý nepoznajú ani svoju vlastnú históriu. Tak nudný a rozťahaný film o ničom som už dlho nevidel. Ani si nepamätám kedy som naposledy pri filme zaspal, ale tu som sa už musel veľmi prekonávať. Takisto v tomto filme hľadať logiku veľmi netreba. Okrem výbornej hudby od Zimmera a dobrého výkonu Hanksa nemám nič čo by som vyzdvihol. Pre mňa to bola strata času. ()

chesterko

Knihu som čítal a milujem ju. Tento film priťahuje široké spektrum zaujatých divákov. Či už kvôli Hanksovi, Brownovi alebo Zimmerovi. Mňa najviac zaujal ten prostredný. Da vinchihi kód som napríklad videl až potom čítal. Kniha sa mi páčila viac. Démonov som najprv čítal, potom videl. Kniha sa mi páčila viac. Tie moje 4 hviezdy sú precenené. Nepáči sa mi na tomto filmovom diele veľa vecí. Škoda, že to celé prebiehlo tak sucho. Ale rozumiem ako sa im to podarilo. Oproti predlohe sa samozrejme zmenilo pár drobností. Ale práve tie prinútili čitateľa hrýzť si pery od nervov. Žiaľ tu tomu presne niečo také chýbalo. ()

Guran

Jednoznačně slabší díl. Tom Hanks nám trochu přibral, to ale nevadí, spíš příběh je už trošku slabší. "Šifra mistra Leonarda" je mnhohem lepší. "Andělé a Démoni" ve mě nevzbudili takový zájem, jako jejich předchůdce. Snímek mi stačí vidět dvakrát, víckrát o tom neuvažuji. ()

pekas

Po druhém shlédnutí hodnotím, jako celkem povedený mainstream. S vypnutým mozkem a přimhouřenýma očima nad kravinama, co se tam dějí je to zábavná jízda na víkendový televizní večer. 74% ()

ostravak30

Tady jen stručně. Vše podstatné jsem psal už k prvnímu dílu. Ten je sice lepší než tento druhý, ale jedná se o podobné téma a hrají v něm povětšinou stejné herci. Mysteriózní filmy, navíc s křesťanskými záhadami a tajemstvími mě prostě baví. Nemůžu si pomoct. Navíc, Tom Hanks je prostě záruka kvality sám o sobě. Navíc Ewan McGregor jako kněz, to je velmi zajímavé. Jak už jsem řekl, snímek sám je trochu složitější a o něco méně napínavější, méně záhadnější než první díl. Na druhé straně...takhle to prostě pan spisovatel napsal. Já jsem byl spokojený jak tématem, tak kvalitou herců a jejich výkony. Ale první díl to překonat nemohlo. ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)