Byl to tichý muž

• USA He Was a Quiet Man (více)

Bob Maconel (Christian Slater) nesnáší svou práci. Vyčkává na perfektní den, kdy by mohl se vším skoncovat. V šuplíku má připravenou zbraň a 6 nábojů, které jsou přesně rozpočítány pro své cíle. Ve chvíli kdy se rozhodne jednat ho díky náhodě předběhne jeden z kolegů. Ve snaze zachránit kolegyni (Elisha Cuthbert) pro kterou kulka být určena neměla a v otázce vlastního přežití neváhá. Jeho osud se tak během několika vteřin naprosto změní a rázem se z muže, který toho příliš nenamluví stává hrdina... (-dRaGoN-)

MartinNDL

Wow. Tak deme na to. Hned na začátek malý achtung. Tohle dílko určitě nebude bavit všechny. Je to typickej film, kterej posbírá ceny na festivalech, nebude zapomenutej, ale taky nevydělá zas moc peněz, protože na něj bude chodit málo lidí. Velmi sympatický je, že ve filmu není ani jedna vyloženě kladná postava. Hlavní hrdina je zoufalec a ztroskotanec. Kolegové z práce jsou kariéristi. Jedná se o pěknou depku. Žádná alternativa, život je prostě na hovno, nikam nevede a všichni sou šmejdi. Kde sou ty časy, když.... To všecičko je fajn a super a furt to vypadalo na pět hvězd, protože Slater, to je hraní na Oscara a kupodivu i ta Sexbomba od vedle hraje slušně, ale!!! Nechápu, proč zlom a zvrat cca ve dvou třetinách filmu je tak děsně rychlej, uspěchanej, až neuvěřitelnej a nelogickej. Dalo se to napsat líp a i když se jedná o zajímavej a chytrej a kritickej a vůbec dobrej film, konec není optimální. Vím, co tím chtěl básník říci, ale šlo to udělat lepčejší. ()

SOLOM.

Frank A. Cappello natočil vskutku zajímavé psychologické drama, které ovšem hodně záviselo na momentálním výkonu Christiana Slatera. Ten v některých momentech dokázal skvěle ztvárnit duševního (utlačovaného) „mrzáka“, ovšem měl i hodně slabé chvilky. Ostatní mu zrovna dvakrát nepomáhali a Elisha Cuthbert tu měla na můj vkus až moc málo prostoru. Po herecké stránce si však taky nevedla nejhůř. Tvůrce vsadil převážně na šílenost a chaotičnost zápletky, což se mu povedlo tak napůl. Přece jenom to chtělo vypilovat slabší pasáže, které mě dost nudily. Zvláště pak ke konci filmu. Nicméně některé hlášky a situace (viz zvracení v autě, upřímné zkonstatování jak se dělá rychlý kariérní postup…) mě přece jenom přesvědčily, abych tomu dal lepší průměr, tedy 60%. ()

Dharter

Nepochopil někdo děj tohoto filmu? Zodpovím. Jedná se o Mežas (Mezi životem a smrtí). Je to dejmetomu poslední vteřinka během umírání, kdy probíhá celý předchozí život daného jedince tzv. „za zrakem“ (v mozku). Ale je upravena meta-entitou (meta-Vědomím). Úplně stejně jako v seriálu Ztraceni. Postava si pak uvědomí přítomnost něčeho vyššího (Skutečné Všemocné já), a tzv. „umře“. Ale nejedná se o posmrtný život, protože lidské vědomí se nemůže dostat za hranici stavu smrti. _ _ _ V seriálu Ztraceni se tvůrci vrhli na tuhle problematiku skutečně zcela výjimečným způsobem. V ději seriálu Ztraceni se nic neodehrává v hlavě pouze jediného jedince, ale mnoha jedinců. Komunita fanoušků seriálu Ztraceni, která zastává teorii Mežas, se nazývá Mrtváci (protože nelze se dostat za hranici smrti a žít nový život, což je opakem toho, co prosazují Živáci), a je přesvědčena, že v seriálu Ztraceni vše je Mežas (tedy flashbacky, flashforwardy, ostrovní linie, alternativní linie...). ✔ ()

becki_tu

Zamačkávám slzu v oku a se zajímavými, blíže nespecifikovatelnými pocity začínám psát tenhle komentář. Nemůžu skrývat nadšení, protože jsem čekal docela dost, ale dostal jsem ještě víc. Ve filmu je mnoho odkazů na problémy a aspekty současné uspěchané a mnohdy neeticky se chovající společnosti kolem nás. Na svět, ve kterém žije i náš osamělý a tichý hrdina, který válčí nejen s okolním světem, ale i sám se sebou, a kterému nezapomenutelným způsobem zapůjčil svou hereckou tvář Christian Slater. Když už mluvím o hereckých výkonech, neměl bych zapomenout ani na Elishu, která tady není už jen pro okrasu (ikdyž to samozřejmě taky), ale konečně dostala větší prostor pro vážnější roli a její obsazení bylo rozhodně prozíravým a dobrým tahem. He Was A Quiet Man je smutná a místy i dost depresivní záležitost, která mě však tak příjemně a mile překvapila, že ani chvíli neváhám a dávám plný počet. ()

cyberhawk

Na jednu stranu prekvapivy konec a dokonaly a neuveritelne uveritelny Slater, ktereho jsem si jen tezko predstavoval par let zpatky ve filmu Pravdiva romance, dava dohromady vybornou smes zazitku, na ktery jen tak nezapomenete. Na stranu druhou tu vsak je fakt, ze skloubeni komedie/drama zde neni moc povedene, pusobi ponekud krecovite a osobne bych spis dal prednost tomu, aby reziser komedialni linii opustil uplne a ukazal Slatera bez "vtipne" interakce s jeho okolim. ()

• Brandon Trost získal na americkém filmovém festivalu Newport Beach Cenu poroty za nejlepší kameru. (Terva)
  • Film byl natočen za 21 dní. (Spidey3)
  • Natáčelo se v americkém státě Kalifornie, ve městech Los Angeles, Burbank a West Covina. (Terva)