V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

mm13

Žiaden zázrak, pravda, ale inak bezchybné orientálne dobrodružstvo, kde je najslabším článkom vlastne len Ben Kingsley, v podobných úlohách už doživotne opozeraný. Hlavne vďaka ústrednej dvojici som sa toho ale nevedel vynadívať. Poteší tiež zodpovedne napísaný scenár, ktorý je síce z kategórie ľahkých, ale našťastie nie hlúpych. Nezávadná oddychovka. ()

matestlust

Hru moc dobře neznám, ale film jako takový se mi líbil moc. Výborné herecké obsazení, skvělé triky a skvělé vybrané prostředí. napínavý příběh, plný soubojů, různých zvratů a jak ( což vím ) je u Prince z Persie zvykem, hlavní hero lítá z domu na dům, ze střechy na střechu, ze skály na skálu a tak dál... Já jsem se bavil moc dobře ! ()

Beastmaster4

Předělávky počítačových her do filmové podoby obvykle nedopadají moc dobře, většinou spíše tragicky. Trochu jsem se toho obával i u Prince of Persia. Výsledek je ale velmi slušný a rozhodně ho nelze zařadit mezi takové tituly jako Tomb Raider, BloodRayne, Far Cry aj. zmršené pokusy. Děj je od hry hodně odlišný, což je dle mého velké mínus. Trošku mne mrzí, že když už někdo sáhne po PC nebo PS3 hře, nedokáže se udržet děje a udělá z toho něco úplně jiného, pouze použije pevný základ, na kterém si postaví své vlastní hřiště. Abych si ale jen nestěžoval, tak musím pozvednout i klady a to: Jake Gyllenhaal se do role prince perského hodí perfektně. Všechny atletické prvky ze hry byly použity a provedeny dokonale. Princ tak skáče po střechách, běhá po zdech, dělá salta aj. kousky, které známe ze hry. Efekty jsou také velmi povedené a oceňuji i barevnou sladěnost s hrou. Hudba H. G.-Williamse je bez připomínek. Nezbývá mi, než se těšit na druhý díl PoP2: Warrior Within, který, pokud se ponese v duchu hry, by měl být více tajemný a akční. ()

Lucasion

Princ z Persie není špatný. Není ale ani dobrý. Je přesně film jak se říká "něco mezi tím". Jake Gyllenhaal je dobrý herec, ale mě do téhle role moc nesedí. Pěkné kulisy a kostými. Velmi pěkně zvládnuté akrobatické scény. Pohádkovské pojetí bez krve mi taky nějak nevadí. Ale klišé, předvídatelný příběh to je něco proč tomu nemůžu dát 4 hvězdy. Zvraty čekáte a žádné překvapení se zkrátka nekoná. U filmu jsem se chvílemi bavil a chvílemi nudil. Princ není prostě něčím vyjímečným i když by chtěl. ( 63 procent ) ()

MáŠa

Průměr. Kdyby to člověk neviděl, nic se nestane. Udělané to není špatně, ale příběhově je to moc velká fantasy s kouzly, cestováním časem a tak. ()

Sawy

Trochu mi to připomíná situaci z loňského roku.To jsem čekal na Transformers 2 jako na blockbuster roku,který mi vytře zrak a totálně mě dostane.A nakonec je zadupali do země podceňovaní vojáčci z G.I. Joe,v zábavnosti i ve všem ostatním.Letos je to podobné,jen v jiném žánru.Taky jsem netrpělivě očekával příchod Souboje titánů,který měl nabušené trailery,sympatické herce a velké ambice.A co měl Perský princ? Průměrné trailery a Jakea Gyllendhaala,kterého jsem si v hlavní roli absolutně nedokázal představit.A zatímco Souboj titánů si ve své blbosti nabil hubu,odlehčený Princ z Persie se stal velice zábavnou letní oddychovkou.Nejvíce je mi na Princi sympatická právě ta snaha nebrat se příliš vážně,což byl právě těžký nedostatek Titánů.Tam by člověk hledal zrnko humoru pomalu lupou,zato tady...To věčné přirovnávání k Pirátům z Karibiku není zdaleka tak zcestné,jak jsem se domníval.Místo Keiry a Blooma tady máme o několik řádů sympatičtější dvojku Gyllendhaal-Arterton,místo Deppa zase Alfreda Molinu.A místo exotického Karibiku tady máme nádhernou Persii,která tvoří možná nejsilnější stránku filmu.Opojná atmosféra Orientu,nádherné paláce,budovy,kostýmy,na tom všem jsou vidět velké prachy a to je rozhodně dobře.Když už mám velký rozpočet,tak ho aspoň pořádně využiju,ne? A je to vidět i na tricích a akčních scénách,které skvěle ctí videoherní předlohu,hrdina skáče,překonává pasti a překážky,prostě paráda.Úvodní bitva,závěrečná jízda po propadajícím se písku,to taky člověku zvedne adrenalin.A film není ani zdaleka tak tupý,jak jsem se obával a jak leckdo proklamuje.Jasně,scénář není na Oscara,ale v rámci velkofilmů to je pořád slušné.Stejně tak obsazení.Já snad začnu mít toho Gyllendhaala rád,protože jak jsem nevěřil,že roli zvládne,tak mě překvapil,byl sympatický,vypracoval si svaly a rozhodně potěšil.A mezi ním a krásnou Gemmou Arterton,na kterou se dívá dobře za každých okolností,je tak sympatické jiskření,jako už dlouho mezi filmovým párem nebylo.Ben Kingsley mi ovšem jako záporák nijak zvlášť neseděl,určitě je skvělý herec,ale na jeho místě bych si dokázal představit prakticky každého hollywoodského veterána.Ale zato Alfred,Alfred nikdy nezklame! Jeho lehce nepoctivý obchodník,který nesnáší daně,možná nedosahuje zábavnosti Jacka Sparrowa,ale pořád je parádní.A pštrosi jsou vážně geniální! Stejně jako duel vrhač nožů vs. assassin s jakýmasi podivnýma šipkama.To byla jedna z vrcholných scén filmu.Ovšem ti assassini byli jako z úplně jiného filmu,moc se mi sem nehodili.Bez nich by ovšem ubylo výborných akčních scén.Režiséru Miku Newellovi jsem přece jen moc nevěřil,že zvládne velký hollywoodský projekt,protože Ohnivý pohár je jedna ze slabších částí potterovské série,ale on mě zvládl přesvědčit o opaku,řekl bych,že právě jemu vděčíme za tu naprosto přirozenou humornou stránku filmu a akci taky zvládl velmi dobře.Když to celé shrnu,tenhle film se mi líbil moc.Bavil od začátku do konce,nebyly v něm hluchá místa,herecké obsazení má více než příjemné a má v sobě takovou tu správnou dávku osudovosti,kterou mám na filmech rád.Mezi letošními blockbustery tak u mě zatím v pohodě vede.Zábavnosti prvních Pirátů z Karibiku možná nedosahuje,ale dvojku a trojku strká bez problémů do kapsy.Za dvojku bych se tedy nezlobil,ovšem i kdyby se nenatočila,smutný bych nebyl,protože tenhle jeden dobrý film je už tak solidní skóre.Pohodová zábava,které bych asi normálně dal tři,ale moc mile mě překvapila,takže rád dám vyšší hodnocení. 80 % () (méně) (více)

Morholt

Příjemně koukatelné fantasy dobrodružství ubírající se ve svižném rytmu očekávanému happyendu. Vtipné, herecky víc než obstojné (Gyllenhaala a Gemma jsou páreček k pohledání) a hlavně neobtěžující přehnanou výpravou, která je sice rozmáchlá, ale přesně tak, jak by měla být. 80% ()

Shaqualyck

Parkourová hop-skoč pohádka na ostří stroje času uprostřed fantaskního pískoviště dá krom jiného velmi šikovně a nenásilně vzpomenout např. na Pána Prstenů, Indiana Jonese, Mortal Kombat nebo třeba americkou invazi do Iráku... Kamera je úchvatná, hudba hýří „voňavými“ orientálními rytmy a těžko byste pro CGI hledali lepší materiál než písek. Škoda jen že Dastan není o trošku vetší dacan, ačkoliv je fakt, že Jake Gyllenhaal se i se svou havraní hřívou a pohledem ztracené čivavy mezi duny a dudy Gemmy Arterton hodí výborně. První Sommersova „Mumie“ se mi stejně jako první „Piráti“ líbila sice o chlup víc, nicméně lepší dovolenkovou destinaci pro všedními starostmi znavenou šedou kůru mozkovou si momentálně snad ani nelze představit. P.S.: Máte-li rádi pštrosí dostihy, přičtěte si k hodnocení minimálně půl puntíku ;-) ()

Lacike

Plusy: pekna vyprava, podla mna nechcene vtipy, ked kladne vedlajsie postavy zomieraju jak na beziacom pase. Minusy: nulova chemia medzi hercami, bud nevhodne obsadene alebo mizerne napisane postavy, zbesily strih a otrasna kamera, ktora zabera len detaily, vdaka comu som si neuzil ani jednu jedinu akcnu scenu, predvidatelnost deja, neskutocna naivita hlavneho hrdinu, ktory az prilis dlho netusi kto je hlavnym zaporakom, malo a takmer stopercentne nefunkcne hlášky, nudne tempo filmu. Proste zasluzeny prepadak. ()

ScarPoul

Ďalšia z povestných Disney produkcií, ktorá prezentuje nové svety, sympatických hrdinov a pútavý príbeh, ktoré na jednej strane definovali moje detstvo a na strane druhej sa k nim s radosťou vraciam. Princ of Persia patrí určite k tým lepším adaptáciám počítačových hier. V tomto prípade, je to ale zásluhou toho, že sa nehrá na nič temné a je prezentovaný ako dvojhodinové exotické dobrodružstvo. Bohužiaľ je to látka úplne mimo režisérskeho pôsobenia Mike Newella. Od Harryho Pottera 4 môžme badať, jeho neschopnosť rozprávať kúzelný príbeh. Či už k Potterovi, alebo Princovi sa ale viaže podstatne siahodlhá mytológia a ostatné prvky - ako lokácie, herecký predstavitelia, alebo zabŕdnutie do tohto mýtu, vťahuje film na priemernú úroveň, ktorá je v rámci žánru dostačujúca, aj keď značne nevyužitá. Gyllenhaal a Arterton si skvelo sekundovali a to kupodivu stačilo aby sa divák nenudil aj keď sa na plátne nič nedialo. Kingsley si strihol ďalšiu z nepodstatných úloh do počtu, ktorá neukazuje jeho herecký talent a ktorý v celej svojej zlomyseľnosti pôsobil dokonca smiešne. Akčné scény boli zle natočené, nezáživné, bez osobitejšieho prvku. Ale aj napriek tomu som sa bavil. Čo u podobných filmoch podobného razenia je ako som už napísal dostačujúce. ()

maseer2

moc zábavná pohádková akční oddychovka, která je tak roztomile sympatická, že jí člověk ty spousty hloupostí prostě musí odpustit :) ... "už jsem vám vyprávěl o kmeni Ngbaka?" ()

PROROK14

Veľmi pekné. Bavilo ma to celý čas a ani raz som nepostrehol nudu. Dej a zápletka ma príjemne prekvapili. Odporúčam. 80% ()

Caszidy

...a tak princ Dastan úskoky proradného Nizama odhalil, krále i své dva bratry zachránil a princeznu Taminu za ženu pojal a ke třístému komentáři na ČSFD mne dovedl. Ač údajně Princ z Persie v tržbách nakonec nebyl kdovíjaká výhra, mně tohle epické zpracování legendární počítačové "hopsačky" potěšilo. Hlavně v první čtvrtině filmu všechno to skákání po střechách jasně vzdává hold předloze. Jake Gyllenhaal má před sebou hvězdnou kariéru a v pohledu Gemmy Arterton je zvláštní kouzlo. Ben Kingsley si odehrál svého klasického záporáka a Alfred Molina, co by "drobný podnikatel" pobavil. Možná to chtělo trochu výraznější hudební motiv, těžící ze zeměpisné polohy, jelikož práci Harryho Gregsona-Williamse jsem až na pár momentů prakticky nepostřehl. ()

st.ranger

Přes perfektní začátek, líbivé prostředí a naprosto delikátně odvedené bojové sekvence jsem nedokázal odpustit natolik triviální a předvídatelný děj. Také mi přišla hodně zbytečná lokace údolí s pštrosími závody. Ale na poměry adaptace podle počítačové hry velice slušně provedené. ()

Martinibaby

Jake a Gemma byli naprosto kouzelní :) Celkově se mi zpracování filmu líbilo a rozhodně předčilo moje očekávání, na plný počet to sice nebylo, ale čtyři hvězdičky si u mě Princ z Persie vybojoval. ()

Litsarch

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a vůbec nejsem zklamaný! Dobře zpracovaný příběh, dobré efekty (vrácení časem bylo uděláno perfektně!), nádherné prostředí! Opravdu jsem se nemohl vynadívat na krásná města, přírodu a pouště... Pro mne až někdy fascinující! Musím pochválit i herce... Jake Gyllenhaal jakožto Donnieho Darka jsem si v roli prince moc představit neuměl, nicméně zahrál to obstojně... Nejvíce jsem se ale těšil na Bena Kingsleye a nezklamal... Ten chlapík prostě umí hrát. Ještě jednou líbilo a mne, jakožto dříve celkem velkého hráče Prince z Persie, se dostalo dobrého filmého zpracování... ()

bouncer

Nudná šaškárna, která sice využívá všech efektů a nádherných lokací, ale nedokázala přijít se smysluplným příběhem, který by utáhl celovečerní film. Takže asi jen další nepovedené převedení videohry na filmové plátno. A ten hlásek Artertonky...to snad nikdo nemohl myslet vážně, že takhle mluví princezna :-) ()

MoiJe

Sklamanie. Uzila som si len nahanacky po strechach, zbytok je neprehladny, prekvetnately... U filmu s nazvom Princ of Persia by som sa kua nudit nema ani sekundu! ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze