Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Allien.9

TRAILER DOKONALÝ, FILM PODPRŮMĚRNÝ. Koho proboha napadlo pustit toho břídila McGieho k natáčení nového Terminátora?!? Naprosté šílenství s ještě šílenějším výsledkem... Po zhlédnutí filmu jsem došla k závěru, že "Terminátor" je pouze trilogie. TOHLE totiž NENÍ TERMINÁTOR. Jediné, co má všemi očekávaná čtyřka s předchozími díly společného, je název, jméno hlavní postavy a číselné označení robotů. Christian Bale je kvalitní herec, John Connor však v jeho podání působí spíše jako neohrabaný voják zásahové jednotky než charismatický sjednotitel a bohužel v tom není sám. Podobným syndromem totiž trpí de facto každý, kdo se ve filmu jen mihne (snad s výjimkou Sama Worthingtona a Antona "Chekova" Yelchina). Dalším problémem (kromě Balea a spol.) je přeplácanost a přemíra akce. Ta sice může zprvu působit dobře, ale po hodině už jí máte až po krk a doslova se modlíte, aby se objevilo alespoň jedno "hluché" místo. Humor tentokráte zcela chybí, film se vleče a ač má dvě hodiny, řeší se v něm stále dokola tři věci: 1) Kdo je sakra ten robochlap? 2) Je můj budoucí tatík v bezpečí nebo ho dostali? 3) Funguje teda ta naše nová vysílačka signálů? Ta hvězda je pouze za Elfmanovu hudbu (no comment) a posledních 30 minut, kde dochází k zajímavým zvratům a jednomu velkému (zatím bohužel jen digitálnímu) návratu... ()

-OverLord-

Samozřejmě tady někdo čekal pokračování kultovního Terminátora s Arnoldem bez Arnolda. Je mi jasný, že tohle je pro každýho prostě MUST SEE titul, a tak to s hodnocenim dopadlo jak to dopadlo. Já jako fanda akčních filmů a Terminátora nevyjímaje jsem byl ale nadšenej. Bylo hned jasný, že to bude úplně něco jinýho, než na co jsme byli zvyklý a tak to je třeba i brát. Špičková atmosféra postapokalyptickýho světa tak, jak to bylo už od počátku předurčeno a příběh taky víceméně jasnej. Do toho přibyl do tý doby v podstatě neznámej Sam Worthington a hned ukázal, že je frajer. Christiana Balea nemá cenu ani komentovat, opět špička. Na závěr opět zdůrazňuju, že tohle nemá cenu srovnávat s originálem, protože neni důvod. ()

HAL

Bylo jednou jedno království, a v něm vládl moudrý král. To království se jmenovalo Hollywood, a ten král byl James Cameroun. A vládne mu dodnes. Běhá kolem něj ale spousta nohsledů, kteří se snaží jít v jeho stopách, a přiblížit se alespoň trochu jeho velikosti, a přiživit se na jeho odkazu. A jeden z nich... si říká McG a kdysi natočil jednu bezva blbinu o Andílcích. Od Charlieho. Takže McG se chopil Terminátora, ultimátního kultu při zvuku jehož jména se chvěje srdce všech co kdy byli mladými kluky a Arnold Schwarzenegger byl pro ně víc než Bůh. Zaštítěn nováčkovskými producenty k tomu dostal štědrý rozpočet, a taky prakticky největší hvězdy jaké v tu chvíli mohl široko daleko potkat, vlastně už jen ten Johny Depp mu tam chyběl (což je při zpětném pohledu trochu škoda). Co ale nedostal, byl dobrý příběh a scénáristé schopní dát jeho dílku jasnou vizi. A nedostal ani trochu lepší režijní schopnosti, než jaké mu stačily na ty komedie o kung-fu modelkách. (zde předpokládám, že klasického Terminátora každý viděl - kdo neviděl, ať táhne) Takže v jeho podáníje příběh o tom, jak John Connor vede poslední odpor proti robotům na jaderným holocaustem zničené Zemi, a snaží se chránit svého budoucího otce, jen zmateným sledem hezkých akčních scén, které mnohem lépe fungují ve zkratkovitém traileru, než v nesmyslně překombinovaném filmu. Stejnou měrou tak parazituje na Cameronovi i na špinavém post-apo looku Mad Maxe (s modrým filtrem místo žlutého), ale zcela prost jakékoli filmové duše to vlastně ani největší fanoušky žánru nemá šanci nijak zaujmout. I přes realisticky špinavě vypadající obrazy působí vše zoufale kašírovaně a neživotně, nějaká atmosféra zoufalého boje posledních přeživších tu neexistuje, všichni jsou jen nastrčené figurky ve světě silně evokujícím potěmkinovu vesnici, všechno je nalajnováno čistě k tomu, aby příběh prošel přesně všemi milníky, které už před třiceti lety vytyčil Cameron – a postmoderní vklad v podobě druhé hlavní postavy, Marcuse, cyborga který netuší že jest cyborgem, působí spíš dojmem retardované dějové zákruty kterou nezvládli ani scénáristé, ani režisér, než vítaným zpestřením. Dějové zákruty, která navíc v zvěru donutí bít zoufalstvím hlavou o stěnu a doufat že další Terminátor už nikdy nevznikne. Ale on samozřejmě vznikne, jen už ho tedy nebude mít na starosti McG... ale nějaký ještě mnohem větší žabař. //// Edit - návrat po letech... ono to nakonec vlastně nebylo tak zlé, že? Škoda že nevyšel ten výrazně prodloužený directors cut o kterém se mluvilo, snad by tomu příběhu dokázal dát větší smysl. 6/10 ()

ChewieDC

Mnohdy nelogické, dialogy sem tam až nechtěně legrační, konec fádní. Nebýt těch několika vynikajících akčních scén (pasáž v helikoptéře na "jeden záběr"), byl by ten film naprosto nezapamatovatelný. A je na tom bohužel i dost poznat, jak moc se předělával scénář a konec filmu. 50% ()

Satan

Ani se mi nechce věřit, že ten kovovej parchant tu s námi přežívá už čtvrt století. Konečně se nám dostává pohledu po Soudném dni, klíčovém to datu v celé sérii. Moc nechápu vlnu kritiky na McGeho, režijní vedení je solidní, akční scény skvěle nasnímané, mají spád, mají nápad, mají jiskru. Jediní, kdo zasluhují pořádnou facku, jsou Brancato s Ferrisem, kteří se asi už totálně vyždímali u Star Treku. Traduje se, že při prvním nástřelu scenáře je Bale poslal do prdele. Haggisovy a Nolanovy vpisky možná děj obohatily a vylepšily, ale vše zase pohřbila produkce, která film sestříhala na PG-13 podívanou. Vzniká tak blockbuster s potěšujícími narážkami na původní trilogii, ale díky zkratkovitému scénáři je hodně míst poslepeno nebo vyhozeno a přitom tu v konečném vyznění pro ucelený dojem tolik chybějí. Co potěšilo nejvíc? Po skoro parodické trojce návrat ke kořenům, k hororové atmosféře (sápající se skelet) a snažení se o jakési skryté poselství či námět k zamyšlení (Marcus). Co zamrzelo nejvíc? Semletý scenář, který funguje jako rozbitá kalkulačka. Někdy spočítá správně, někdy ne a někdy vypoví službu. Navíc mi po projekci došlo, že tahle série se může uměle natahovat do aleluja. Stačí, aby jedna z postav zahlásila, že budoucnost je taková, jakou si sami uděláme, a je po problému. [Přesná stopáž: 118 min - Director's cut] ()

2-Xtreme

Tento film má len jednu chybu... a to, že sa volá Terminator Salvation. Keby sa volal všelijako inak ,tak by sa aj tie priemerné hodnotenia zmenili na vyššiu, ovela vyššiu hodnotu. Je škoda, že si to nevedia uvedomiť všetci. [Videl v Kine] ()

mchnk

Vrchol celé série si představuji přesně takhle. Zvukově více jak dokonalé, scénáristicky to trošičku kolísá, ale určitě neni lehké udržet tolik let vyrovnanou napjatou atmosféru Terminátora. Série Terminator je jeden z amerických počinů, který má nějakým svým způsobem smysl, i když jde o smyšlenou apokalypsu. Jde hlavně o zpracování a taky o to, že žádný z dílů tuto sérii nepokazil, což je jedině štěstí pro diváka. Klasická melodie tohoto filmu perfektně vystihuje celkovou atmosféru série. ()

mzss1

Rozhodně to neberu jako pokračování skvělé trilogie se Schwarzeneggerem. Na tu nemá nic. Tento díl má perfektně natočenou akci, akční scény stojí za vidění, příběh jednoduchej, Christian Bale mě moc nebavil, spíš mě bavil a zaujal Sam Worthington, který dokázal jak umí skvěle hrát. Bylo celkem nečekané, že se z něj nakonec vyklubal terminátor. Hudba od Dannyho Elfana rozhodně potěš, složil dobrý soundtrack. V hudbě jsou znít i motivy z předcházejících dílů trochu. Počítačově vytvořený Schwarzenegger rozhodně potěší. Zbytek filmu nic extra, ale slo to. Film celkově hodnotím na 68% = *** ()

kingik

Tenhle film není bomba. Terminátor bez Schwarzeneggera, Furlonga a Camerona už stejně nikdy nemůže být super. Netvrdím, že je čtyřka špatný film, ale nemám potřebu ji vidět (na rozdíl od jedničky a dvojky) více než jednou. Zásadní problém vidím v nekompaktním celku, drolícím se do několika více či méně zajímavých částí. Slabší je to i s akcí, která spíše výsledný celek jen ohraničuje, než aby tvořila jeho střed. Akce se hodně spoléhá na efekt a postapokalyptická vize je dobrá k rozehrání vizuálních extrémů, ale akční orgie se překvapivě nekonají. Režisér McG sází evidentně na originalitu akčních scén a v tomhle ohledu nijak nezklamal, ale ani nijak se výrazně nepředvedl, Největší slabinu vidím hlavně v hercích hrající titulní role. Bale mně v roli udatného Johna Connora vůbec neseděl, Worthington působil nesympaticky, ale naopak trojice Anton Yelchin, Moon Bloodgood a Helena Bonham Carter byli daleko lepší. Samotný příběh je celkem (pod)průměrný a tak nějak (pod)průměrně na mě působil i film jako celek. Spíše jsem celou dobu vyhlížel Arnolda (ten se pak v závěru v digitální podobě skutečně objevil), ale to už bylo pozdě. 40% ()

Šakal

Předně musím říct, že jsem oproti jiným měl " tu výhodu" , že na nový TS jsem ( po přečtení recenzí zde ) nešel s příliš velkým očekáváním. Přesto musím říct, že jsem se neubránil velkému zklamání! Tohle, že má být důstojný pokračovatel a začátek nové éry kultu zvaného Terminátor. Spíše bych to nazval Mad Max 4 lehce šmrncnutý Terminátorem Camerona, Blade runnerem, Spielbergovou Válkou světů, Resident Evil 3...... Co se týče scénáře a dialogů, nečekal jsem žádné zázraky, ale takovouto slátaninu, to bylo příliš. Lépe by to napsalo snad i 10- ti leté dítě. Vrcholem a " vybroušeným diamantem " snímku byla věta : Nikam nepůjdete, dokud se to dítě nenají....... Co se týče hereckých výkonů, tak Christian Bale si ještě neuvědomil, že již netočí " netopíří ságu " hned na začátku nasadil svůj " Batmanovský výraz a vydržel při něm až do úplného konce. A tak velice příjemným překvapením a jednou z mála pozitivních věcí je výborný výkon Sama Worthingtona, dále je to velice solidně navozená post- apokaliptická atmosféra, samozřejmě zručně odvedená akce, výborná kamera a Elfmanova hudba. Tím, ale výčet pozitiv končí. Co jsem zde postrádal snad nejvíce , bylo vymizení té atmosféry " strachu " tolik typické pro první dva díly. Co říci závěrem? Lepší než jít do kina na nový TS, je za ušetřené peníze nakoupit pořádnou flákotu masa, udělat si pořádný steak, k tomu 2 plzínky, usednout k domácímu kinu, pustit si první dva díly a nostalgicky zavzpomínat...... Škoda, 2,5* ()

InJo

Čím dál víc chápu Camerona, proč se mu po dvojce do dalších dílů nechtělo. Jsou totiž zbytečné. V jedničce šlo v podstatě o záchranu vůdčí osobnosti hnutí odporu, ve dvojce (kromě téhož) především o zabránění nastání samotného Soudného dne a následné války se stroji. Cameron to měl celé skvěle promyšlené a jeho vize byla jasná - budoucnost se dá změnit. Pak ale přišla trojka s protichůdnou myšlenkou, že Soudnému dni se nedá zabránit, dá se pouze oddálit. Na tento koncept navazuje právě Terminator Salvation (čtyřka?!). Bez ohledu na to, jak moc je tenhle film zábavný (akce je hodně a není vůbec špatná, atmosféra taky není k zahození, Bale se do role Johna Connora hodí dokonale a sympaťák Sam Worthington je opravdu velkým příslibem do budoucna), se asi jen tak nebudu moct zbavit pocitu, jak těžko je uchopitelný (jako samostatný film působí nekomplexně a trochu prázdně a jako pokračování kultovní série neuspokojuje skoro vůbec - na Cameronovu osobitou ponurost McG nemá a na vtipné a lehkonohé variování ala Mostow se tahle látka prostě nehodí) a vlastně zbytečný. Úplně nejproblematičtější je to s navázáním děje na předchozí díly, především ohledně časových paradoxů (v tomto aspektu jsem scénáristům už předem jejich práci upřímně nezáviděl, jelikož mi bylo jasné, jak složitý před nimi stojí úkol - no a bohužel to moc neustáli). S tím také souvisí, že je trochu nesmyslné nadávat na McG, který je vlastně pouhým realizátorem scénáře, na kterém se sám (pokud se nepletu) nijak nepodílel (čímž neříkám, že by si TS nezasloužil zajímavějšího a nápaditějšího režiséra). I tak mám ale docela chuť na další zhlédnutí - hlavně kvůli titulní dvojici, výborné honičce náklaďáku s mototerminátory a digitálnímu Arniemu. ;-) 70 % ()

gilmore_girl

Jsem zklamana :(. Dve hodiny strileni opravdu neni podivana, kterou bych musela videt dvakrat! Zaslouzil by si alespon nejaky dej, tohle je jen promrhany potencial :(. ()

Webb

Tak máme tu po pár letech nového Terminátora a já byl zvědavý na srovnání s třetím dílem. Takže začnu s příběhem, který je naprosto jiný než jsme zvyklí, existuje v paralelní dimenzi a tudíž vylučuje jakékoliv příběhové srovnání s díly předchozími. Část příběhu s Cyberdyne systems ze trojky je však jako pokračování bohužel také pitomost, byla totiž zničena ve druhém díle. Režie McGho je naprosto průměrná stejně jako Jonathana Mostowa a tak bohužel nedošlo vůbec k žádnému ponoření do děje (opět jako ve trojce jsem vnímal reálný svět kolem sebe) a to je nejenom snad ta nejhorší vizitka, ale také ostuda pro Terminátora. Je fakt, že velkou část za naprosté nevtažení do děje může mizerná práce ve střižně, nový Téčko je totiž chaoticky sestříhané. Scénáristi opět jako v díle předchozím napsali hrozně splácaný, nereálný scénář (atomový výbuch nemá na povstalce žádný vliv; mototerminátoři + scéna na mostě, kdy je motorka zaháknutá za náklaďák a následně při smyku nákladního vozu motorka vylítne do vzduchu přímo do T stíhačky a takových blbostí je tam hromada) a čekají že jim to spolknu i s navijákem. Jenom jediná část scénáře se mi tu líbila víc než u trojky, a to je absence humoru. S hudební stránkou Salvation také moc spokojený nejsem, jelikož je to kastrace pouze některých skladeb minulých. Přítomnost "digitálního" Arnolda (který byl ještě hrozně udělaný + jeho bojová sekvence naprosto odfláknutá) na pár minut na konci se mi sem absolutně nehodila a finální výměna srdcí byla už jenom posledním hřebíčkem do rakve. Terminátor Salvation není horší než třetí díl ale bohužel není ani lepší. tudíž 40%. Nicméně za snahu McG o vytvoření dobré režie a (za určitou část scénáře) bez humoru přidávám 5 %. Výsledný hodnocení 45% a nebudu se těšit na další díl. Nezbývá, než popřát skutečnému Terminátorovi: Rest In Peace ()

Sobis87

Terminátor je klasika a navazovat na klasiku je zatraceně těžký úkol. Jonathan Mostow se s tímto problémem vyrovnal fikaně, když místo toho, aby otevřeně konkuroval dvěma předešlým Cameronovým majstrštykům, natočil třetího Terminátora trochu jinak - jako odlehčený popcorn, který se nesnaží své předchůdce trumfnout na stejném písečku, neboť bylo zcela jasné, že by šel do předem prohrané bitvy. U čtvrtého dílu terminátoří ságy je patrná snaha tvůrců o vytvoření komplexního postapokalyptického světa, na němž chtěli tvůrci postavit epickou podívanou a zřejmě i novou trilogii. Již od začátku proklínaný režisér McG se s touto látkou popral nad očekávání dobře a ačkoliv se mu nepodařilo vytvořit nijak zvlášť hutnou atmosférickou podívanou, jakou mohl Terminator Salvation bezesporu být, akci se mu povedlo natočit nad míru poutavě a přidal do ní spousty potěšujících vychytávek. Jako akční popcorn čtvrtý Terminátor tedy obstál. Jako přihlouplý popcorn určitě. V porovnání s ostatními díly ale výrazně trpí kvůli nevyvážené práci scénáristů, zjevnému přepisování scénáře a celkovému krácení stopáže. Spousta poutavých věcí je zde velmi rychle odbyta, něco jiné není dořečeno a celkově příběh působí jako práce jedno nesourodého týmu, jehož každý člen shledával poutavou jinou část příběhu. Ve výsledku je Terminator Salvation po příběhové stránce plytkým slepencem několika linií, z nichž některé by si zasloužily výrazně více prostoru a pozornosti. Tou nejzajímavější je ta zabývající se postavou Marcuse Wrighta, což je podle mého snad nejzajímavější postava celého terminátoského universa a v podání hereckého objevu Sama Worthingtona není až tak těžké ustát i těch několik pitomých replik, které během stopáže pronese. O něco hůř na tom je ústřední postava celé ságy John Connor, na jejíž plochost doplatil Christian Bale, který je zde nečekaně nevýrazný, ostrá kritika směřovaná jeho směrem je ale poněkud přehnaná a neoprávněná. V menších rolích rozhodně potěšil veterán Michael Ironside, Bryce Dallas Howard, Helena Bonham Carter a i ten Common je zde docela sympatický. Když to celé sečtu, vyjde mi z Terminator Salvation po příběhové stránce značně nevyvážený popcorn, který má ale zase líbivý vizuál, solidní tempo a akci, jednu proklatě zajímavou postavu (jejíž potenciál ale nebyl úplně využit) a množství odkazů na původní díly, z nichž polovina ale působí poněkud nuceně a křečovitě. Cameo digitálního Arnolda Schwarzenegera je ale lahůdkové. Tenhle film má spoustu nedopečených okamžiků a logických lapsů, zároveň se v něm najde i několik vskutku velmi působivých momentů. Rozhodně nadprůměr, v rámci série ale nejslabší článek. 70% ()

HoneyBunny

Tvůrci měli tedy hodně kuráže, když do světa vypustili takový šmejd. I ty nejvíce adrenalinové a nejnabouchanější akční scény by měl spojovat logický příběh. Probrém čtvrtého Terminátora je v tom, že si až příliš často kladete otázky: Jaké místo v odboji má John Connor, když v jednu chvíli není ani velitelem zásahové akce a v druhé jeho výzvy poslouchá kdekdo? Proč má mladý Kyle Reese ruský (!) přízvuk? Co v příběhu dělá to černošské dítě? Proč je Connorova manželka těhotná a nikdo o tom ani necekne? Kde odboj bere pohonné hmoty do vrtulníků a stíhaček? Když k tomu připočtete WTF momenty - jako třeba na konci s "nezničitelným" T-800-, vychází z toho (navzdory solidní vizuální stránce) velký podprůměr. Role Connora je napsaná a zahraná (promiň, Christiane) tak špatně, že vám je úplně jedno, když si s ním kdejaká mašina pohazuje. To Sam Worhington a jeho Marcus Wright je jiná třída, tenhle chlápík vám jako jediný přiroste k srci (mně osobně byl o sto procent sympatičtější než v Avataru). Děkujeme neumětelovi McGmu, že nám pohřbil jednu z nejlepších sérií. Jediná možnost je tuhle slátaninu ignorovat a začít odznova. PS: Z hlavy mi nejdou scény z traileru, ve kterých je naznačeno, že příběh se bude točit okolo snahy Skynetu vytvořit hybridy lidí a terminátorů, a Connorova slova: Tohle není ta budoucnost, o které mi vyprávěla moje matka. Že by původně příběh vypadal jinak? ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013