Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Petroff

Podepisuju komentář od Tom Hardy. Akční film s blbejma robotama, blbejma lidma, blbym dějem, absolutně ignorující nějakou atmosféru, co dělala terminátora terminátorem. Jak jsem se na to, až se natočí Terminátor přímo z doby války proti strojům, těšil, tak jsem teď znechucenej tím, co z toho vzniklo za blábol. ()

fallangell

Terminátor od pana Emsídžeje šel do kin proti transformerům a musím přiznat, že dopadl ... jinak. Efektů je zde spousta, ať už jde o výbuchy, nebo o roboty všech druhů a velikostí. Vše ale působí tak nějak chudšeji. To by ovšem tolik nevadilo, jako samotný fakt, že použitý scénář by šel bez problémů napasovat na kterýkoliv postapokaliptický příběh, či dobu. Zkrátka to co je nám zde servírováno je jen velké, ploché bang bang bum. S jedinou návazností, na opravdovou sérii, kterou nám zanechal James Cameron, v podobě sekvence hlášek o tom kdo kam jde, nebo zda-li se vrátí a neustále opakujících se seznamování s Johnem Connorem a Kyle Reesem. O fous lepší než druzí transformeři, ale pořád se po shlédnutí cítím jak po mozkovém klistýru. ()

Sheldra

Nemůžu říct, že je to špatné, ale ani že je to dobré. Vlastně mě trochu štve, že museli takhle zvorat zrovna Terminátora. Přitom to ze začátku vypadá vyloženě schopně: nápaditý start v cele smrti, na který navazuje parádní akce - jenže postupně jim nějak dochází dech. Nejspíš se na tom podepsal fakt, že na scénáři pracovalo nezávisle na sobě vícero lidí. Výsledkem jsou nelogické situace a poněkud šroubovaný, nekompatkní dojem. Jednotlivé scény se odehrávají až příliš rychle na to, aby ve vás zanechaly hlubší dojem, a navazují na sebe v nepochopitelně ukvapeném sledu, takže nevyzní ani zdaleka tak, jak by mohly. Největší slabinou je ale sám režisér - mám pocit, že tak docela nepochopil, o čem Terminátor je. Nedokázal vytvořit osobitou temnou atmosféru, která je pro Cameronova veledíla typická, a spíš si vypomáhal narážkami na předchozí filmy. Ne že by nepotěšily, ale možná by nebylo od věci, kdyby Salvation přinesl víc vlastních nápadů, kterými by se nám zapsal do paměti, místo aby převážně vykrádal. Ani závěr mě nesrazil na kolena tak, jak McG sliboval - tohle že je geniální? Ehm ehm, asi mi něco nedošlo... Z druhé strany, akce byla dost dobrá a scenérie patřičně deprimující. Najdou se tu i momenty hodné zapamatování - třeba scénka na silnici plné vraků uprostřed pustiny, kdy se rozezní Gáni a Connor skočí na robotickou motorku, je super. Skutečnou "spásou" tohohle filmu je ale obsazení v čele se Samem Worthingtonem - má charisma, talent a navíc je to pěknej chlap. Jeho postava je celkem dobře napsaná a tak nějak táhne celý příběh a vdechuje mu duši (tedy skoro). Baleovi by prospělo, kdyby přestal s tím huhláním a lá Batman, ale jinak je o.k., ačkoli o tom, že je John Connor, mě nepřesvědčil. Jakoby tomu věřili všichni, až na něj - nějak jsem postrádala tu aureolu vůdce, kterou bych u legendy, jakou je John Connor, čekala. Antonu Yelchinovi role Kylea Reese sedla jako ulitá a i když si na plátně bůhví jak dlouho nepobyl, jeho zápal film dost popostrčil. Ani ostatní herci nejsou k zahození a oceňuju i to, že nejsou okoukaní - dost mě překvapila třeba Moon Bloodgood (Měsíčka Dobrokrvová? Kde proboha přišla k tomuhle jménu?!). Elfmanův soundtrack se mi líbí, ráda si ho poslechnu, i když ve filmu moc výrazně nepůsobí. Takže celkově to na Terminátora není žádná velká sláva, nicméně po druhém shlédnutí, kdy se prvotní zklamání trochu rozplynulo, jsem zaujala poněkud smířlivější postoj a řekla bych, že je to spíš nadprůměrný akčňák, u kterého jsem se rozhodně nenudila, s tématem, pro který mám slabost, a víc než solidním obsazením. Je to těsně mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale za snahu všech zúčastněných (hlavně Worthingtona) nakonec nemůžu nedat 70% - přece si to všichni neodskáčou jen kvůli potomci u kormidla! Doufám, že se bude točit další díl, ale ať to proboha svěří někomu jinému než McG! Neměl by třeba čas Jim Cameron? ()

dee-key

Byl to pěkný film, ale nebyl to Terminátor. Akce tam byla, mělo to nápad a švih, ale nebyl to Terminátor. Po tři díly série utíká ten nebo onen Connor před skoro nezničitelným robotem co z vás udělá mletý maso, když vás chytne a může na vás dýchat strach. Ale tady jako by docházely nápady. Z čista jasna se objeví Marcus polostroj a jako Deus ex machina zrvrátí celý běh filmu ba i série. Čekal jsem to lepčí. ()

Petfruf

Zklamání. Bale je protivný až hanba, samé klišé a ke konci už to připomíná spíš parodii. Jediné pozitivum je, že si Worthingtona konečně všimli. A ten Arnold, no fuj! ()

GILLWANDER

Salvation je od začiatku vierohodne načrtnutý, z nádejnými scénami a veľkými očakávaniami rozbehnutý film. Efektovo lepšie zvládnutý ako predchádzajúce tri časti do kopy. Do konca prvej polovici ste nažhavení a v očakávaní o prevratný epický záver. No ale ako zvykom býva, stred je prelomový. Od prvej polovici je to už len gíčovitý pohrebný sprievod na cintorín. Nevkusne zavŕšený, hereckými výkonmi žalostne ale žalostne ukončený epos z názvom TERMINÁTOR. Kde sú časy, keď 20.storočie bolo storočie pohyblivých obrázkov a ich kolískou. Dnes je skôr doba, kde človek človeka smie okrádať o filmový zážitok... ()

dyfur

....terminátor....bez Schwarzeneggera nie je terminátor - to je cele ...a toto za snahu 1 bod -inak je to ako PC hra. ()

maverick10

Hloupoucke dialogy a nesnesitelny americky patos z 90.let minuleho stoleti, ktery nam naservirovali na konci filmu, poslal cely film nemilosrdne do kytek. Jak tu pisi jini a ceho si musi kazdy vsimnout je, ze McG je blazen, ktery miluje film a vareni. Namichal nam tu totiz nevydareny pokrm skladajici se z Transformeru, Resident Evilu 3, Silenyho Maxe ... defakto kterehokoliv postapokalyptickeho filmu, ktery vas napadne. Z Terminatora nam tu zbyly snad jen jmena postav a cerveny oci nablyskanych robutku. Co nevylitlo do povetri, nemohlo byt v zaberu. Vsechno se rozlitlo na miliony kousicku a meteorologove hlasili zvysenou koncentraci oxidu uhliciteho v ovzdusi. Zkratka katastroficky film katastrofickeho kormidelnika na lodi plne dynamitu. P.S. Velky dik POMOvi za prima predstaveni, jo a tuhle jsem jel po nuselaku a porad tam Christian stoji :-D ()

Cafú

Cool akce, výbroné efekty a přepychový zvuk bohužel nezakryly mnohé filmové chyby, klišé, patos či nechtěnou komičnost některých situací. Je to škoda, protože dobrých nápadů tam nebylo málo, ale prostě mi neni třináct (nebo nejsem třicetiletej ajťák, to je jedno), abych dokázal plně ocenit takovýto typ filmu. Souhlasím s Pomem, že úvod se rýsoval velmi slibně, ale druhá polovina dosti srazila celou kvalitu filmu na dno samotného vykradačství a to nemluvím o tom konci... jinak animovanej nahatej Arnie rulez! ()

Scylla

Robo-chobotnice ála Matrix - fajn, motorky ála Dark Knight - fajn, roboti ála Transformers - fajn, akční sekvence - fajn. Herecké výkony - fajn.(Na Sama Worthingtona si posvítim, něco na tom klukovi je (a nemluvím jen o těch jeho očích) :) Christian Bale si drží standard, i přesto, že nemá žádnej prostor.) ... Scénář - wtf?!!. Kdyby to byl jakýkoliv jiný postapokalyptický akčňák, tak nad tim mávnu rukou, ale vzít si pod kudlu legendu, jakou Termináror bez pochyby je, a takhle jí rozkuchat, za to by někdo zasloužil profackovat. Když vypnete mozek a odmyslíte fakt, že se díváte na Terminátora, budete se bavit... ale to neni až tak snadné. (dobrý komentář: Tom Hardy) P.S. poznali jste McGregora z Četnických humoresek? ()

Cl3ricK

Nechápu zdejší hodnocení, copak jste nečekali výbuch za výbuchem? Hutnou atmosféru postapokaptyckého světa? Já to čekal a proto sem se u sledování toho to filmu náramně bavil, až mi jiskřili oči blahem! Taky musím říct, že sem v kině chytl bezva místo, takže výsledný zvuk byl pro mě jeden z nejlepších zážitků. ()

ilemas

Zpočátku než se film rozběhl, jsem si říkal, že recenze nelhaly a chtěl jsem hodnotit dvě, jak jsem se docela nudil. Po skončení filmu musím dát 3, nakonec to nebylo tak špatné. Je to nová série a je to prostě jiné, nové. Samozřejmě, že je to tak trochu zklamáním, předchozí Terminátory táhl Arnold. Navíc je to točené přes filtr a to mě taky docela štve. Ale po odchodu z kina jsem musel uznat, že se mě to nakonec líbilo. ()

buchli

Nebýt já takový fanda všech Terminátorů, asi by tolik hvězdiček nedostal (na atmosféře a logice by se mohlo trochu zapracovat, ale byli tam roboti a bitky a honičky a drsňáci a Arnie - svým způsobem - a co víc si přát?)... ()

SonG

Kámen úrazu byl, že jsem čekal moc..Herci výborní, to se dalo čekat, ale McG nezachrání ani deset Baleů najednou...Akce a triky byly parádní, koukalo se na to dobře, ale McG prostě není taková kapacita na to, aby dostal do rukou takovou pecku jako je Terminátor. Scénář je předpotopní, skoro k smíchu, scény jsou sestříhané tak, že si musíte mezi prvním a druhým záběrem domyslet další 2. Terminátoři sami o sobě mi připadali jako trapné plechovky, protože v předchozích terminátorech stroje ,,mysleli"--tady pouze chodí a tupě střílejí. Dalším, a asi největším kamenm úrazu byly celkem nelogické věci. Byl jsem v kině se svou sestrou a ta při některých chvílích jen nevěřícně koukala, a to má dvanáct let. Prostě tam kde by mělo být 100 terminátorů je jeden, tak kde není srdce rázem je atd. No nic, prostě vyjma efektů je pro mne nový Terminátor skrz naksrz zklamání jako blázen....Kdyby se to bylo bývalo dostalo ke Cameronovi, veřím, že by to byl nášup jaksepatří. ()

Diamant

Pekné myšlienky (ľudia v porovnaní s robotmi), výborná kamera, hudba, efekty. Kameňom úrazu je dej, ktorý má dosť veľké logické nedostatky a snáď je aj zbytočne prekombinovaný. ()

BoredSeal

Hovadské zklamání a rozčarování. Už trojka byla slabší, ale držel jí Arnold a občasný humor. Salvation je takovej impotentní film, na jedné straně režisér sem tam prezentuje efektní akci za denního světla, scény s Bonham-Carterovou mají něco do sebe a Worthington je příjemnej tvrdák. Ale scénář je stupidní - ten směšněj konec to snad musela bejt nějaká zoufalá improvizace. Mizerný výkon Christiana Bale by trumfnul snad kdokoliv z předchozích mladších Connorů a už jen fakt, že John Connor je nudnej necharismatickej velitel lidstva, vysává vehementně šťávu. Takže chválím začátek filmu, který později upadá do nudy a objev Worthingtona... co se týče zbytku, pokusím se zapomenout, že se tenhle film pokusil zesměšnit odkaz dokonalých Terminátorů. ()

kagemush

Až teď jsem naplno docenil těch pár fantastických apokalyptických scén z Terminátora (kde jsou ty doby kdy Cameron byl králem,nikoli šaškem). Tady to se těmhle scénám za celou dobu nepřiblížilo ani na kousek.Občas jsem měl pocit že koukám na nějakej (povedenej) pilot k seriálu.Ani nijak napínavý to nebylo,-nicméně odsejpá to,Bale je Bale,Worthington dobrý, sem tam hezký odkazy,dobře to navazuje na to cobylo i bude (nezapomělo se ani na Conerovy jizvy!) digi Arnold, ,,...já se vrátím",atd.,-nuda a trapný jen semtam.Docela mě to bavilo a tak lehce nadhodnotím na 70%. ()

lioncel

já nevím, já jsem stará věrná konzerva .. takže pro mě : Terminator = Arnold (a nikdy jinak!) .. takže minus hned z kraje, ale to neznamená, že by to bylo jinak celé špatné, to vůbec ne .. Sam Worthington např., je perfektní a opravdu se mi moc líbil .. vlastně se mi to líbilo skoro celé, vždyť jsem velký příznivec a nadšený konzument takovéto a podobné podívané, takže … ()

easaque

tento přídavek si k sérii o Terminátorovi mohli odpustit, protože tam vesměs o nic nejde a to už rovnou můžou točit seriál ... oni ho už natočili, tak prosím ;-) Slušná a akční kamera dodává některým scénám na napětí, ale když se tam postavy rozkecají, tak to nestojí za nic. Něco mezi 1 až 2* a v dobrém rozmaru jsem kliknul na 2*. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Jango_Fett

Film opravdu super jak po akční stránce tak po té herecké. A Arnie jak živej, kam až ta dnešní technologie zašla? Jediné co film sráží a za co mu strhávám jednu hvězdu je stupidní konec, který je sice dojemný ale naprosto nelogický, nevím kdo to panu McG může sežrat, možná tak tupí Američani. Další díl bych si určitě dal....a kdo proboha měl ten blbej nápad nepřeložit název filmu? Hlavně že u Transformers 2 Bonton vyprdnul takový dementní překlad. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013