Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Renie42

Ale jo, dobrý, koukla jsem se na to. Sice mi pár věcí unikalo, ale možná asi proto, že to je snad úplně jiný než ty předchozí filmy. To jsem začala fandit Markusovi, že je to ten pravej "terminátor" a že se nemusí hned někde rozpouštět a prostě asta la vista baby. Pak tam někde vylítne ze dveří počítačový Arnold, který je opět zlý, na sobě nic a dole nic, tak to bylo hustý. ()

MartinTerran

Další díl v populární sérii se již odehrává v budoucnosti po Soudném dnu. Děj se zaměřuje na Kyla Reese, Johna Connora a jejich vzájemné setkání a také na postavu Marcuse, který dle mého vůbec není důležitý a je zde jen jako vyplňovací faktor a jen zdánlivě ovlivňuje důležité situace čtvrtého dílu. Vetší vliv sahající do pokračování celé ságy mít pravděpodobně nebude. Zpracování filmu je kvalitní, efekty dobré a film má tempo, které si drží po celou dobu a nuda se nedostaví, takže se jedná o nadprůměrný snímek, ale bohužel už nemá „terminátorovskou“ atmosféru a kvalitu dřívějších dílů, které byly prostě super. Bude to částečně asi tím, že se děj odehrává po Soudném dni a nejsou zde typické vracečky v čase, Arnold atd. Hodnocení: 63/100. ()

kabeck

Navoněná bída. Film, u kterého jsem se nejen nudil, ale přišel mi i řemeslně nedotažen..... Herecké výkony žádné, atmosféra: Nula nula nic. Naprosto zbytečný film, u kterého přidávám hodnocení jen proto, že se jedná o Terminátora. ()

Brano

Až také hrozné to nebolo a dalo sa to pozrieť. Ale na druhej strane, už to nemá takú temnú atmosféru, ktorá prináša vízie z budúcnosti a bez Arnolda to už nie je ono. Dej nebol až tak špatný, len to chcelo lepšieho režiséra. Film sa môže pýšiť najmä po technickej stránke, špeciálne efekty a audiovizuálna stránka boli na dosť vysokej úrovni. Celkovo ak to mám zhodnotiť tak určite najslabší diel, už trojka bola dosť slabá, ale tam to aspoň zachránil Arnold. /50%/ ()

DoNotCross

Černý kůň. Moc jsem se na něj těšil a pak ho jako ostatní zavrhl a nenáviděl. Až nedávné druhé setkání nás udobřilo, na disk mi přistál režisérský sestřih a tak jsem se na putování apokalyptickou krajinou vydal znovu. A fungovalo to! Čtvrtý terminátor se musí zákonitě líbit každému, kdo si čas od času rád zapaří nějakou akční hru. Někdy jako by jste skoro měli pocit, že jednu z postav na obrazovce ovládáte a pomáháte ji likvidovat všechno, co před vámi vyskočí. McG obdařil tenhle biják naprosto špičkovou akcí, které nelze absolutně nic vytknout. Zvuk je parádní, stejně jako soundtrack Dannyho Elfmana, takže budete bojovat s pokušením pořádně vohulit hlasitost. Pro fanoušky těhlech kovových mazlíků s planoucíma očima je tu přichystána TUNA odkazů, ať už v podobě replik či hafa přímých obrazových citací. Z tohohle pohledu poslední ukončovač funguje jako parádní film od fanouška pro fanoušky. Scénář seč taky konečně oprostil od léta zajeté dějové šablony, kdy dvě plechovky přijedou do města z budoucnosti a dají si do držky. (to oceníme hlavně až v kinech bude pětka, která se vrací k osvědčenému a prostě splácne první dva filmy dohromady, takže vám na přehrávání nejoblíbenějších scén z obou bude stačit jedno dývko, pecka) Konečně se do té postapokalyptické budoucnosti podíváte i jinak, než jen ve flashbacích. Abych nepřechválil, scénář se nevyhne těžce debilním momentům, to snad abychom nezapomněli, že je to velký, drahý akčňák, nicméně pořád je chytřejší, než Transformers a motivace hlavních postav dávají smysl. Na vedlejší logika moc nezbyla, ale kvůli těm do kina nejdeme, ne? A Chris v Interstellar dělá se těmi svými taky pěkné prasečinky. Takže? Parádní akční film a otevřené vyznání lásky McGho k terminátorovi. Jde svou vlastní cestou a svým starším bratřím vlastně ani moc podobný není, ikdyž na ně v jendom kuse odkazuje. Možná proto to měl tak těžké. Jestli vám to vadí, pusťte si původní díly. P.S. Objektivně na čtyři, pátá čistě z osobních důvodů. This is John Connor. If you are listening to this,you are the resistance. P.P.S. Pátá nakonec padá, ale stejně za něj bojujte. ()

Joiner

Tenhle příběh neměl vůbec vzniknout - nebo aspoň né pod terminátorskou značkou. Má s předchozími díly pramálo společného. Měli jsme možnost poznat dobu ve válce s T-600 ještě před masovou výrobou T-800. Co ale proboha ty nesmyslný modely Terminátorů?! - mototerminator, vodní terminator.. už chyběl jen terminator na kolečkových bruslích! Obsazení bylo jak z teenagerskýho seriálu. Bale si moc nelámal hlavu s postavou Connora a dál si frčel svýho batmana a tak nejen že jsem si těžko představoval, že ten malej kluk z T2 je on, ale hlavně mě byl těžce nesympatickej. Kromě Worthingtona mi přišly všechny herecké výkony nepřesvědčivé, film měl mizerné obsazení, nulovou atmosféru a už vůbec né duchaplný děj. Před posledním shlédnutím jsem si ani nevybavil jedinou scénu, kterou bych chtěl znovu vidět (u předchozích dílů hned několik z každého filmu) a po něm dávám filmu o další hvězdu dolů a definitivní sbohem a mažu jej jak ze své filmotéky, tak z paměti - nebo se o to aspoň pokusím. PS: díky za Genisys ()

ostravak30

Terminátor je pro mě prostě a jednoduše Arnold Schwarzenegger. První díl skvělý, navíc na tu dobu to musel být skutečný trhák. Pokračování taky nebylo špatné. A mě se hodně líbil i třetí díl. Po jeho konci jsem se těšil, že po více jak dvaceti letech snad natočí další díl, kde bude konečně válka s roboty ukázána v plném rozsahu. Konec trojky to sliboval. A teď, když je to tady a já to vidím...tak to prostě není ono. Celý film je tak nějak moc přetechnizovaný, jak jinak, když se jedná o roboty, že? Jenže mě se to zdá až moc. Zkrátka a dobře, není to ono. Honičky ve městech v současnosti, střílečky, bitky, to bylo to, co mě bavilo. K tomu výborný Arnie. A trojka byla místy i vtipná. Tohle je celé takové přeumělkované. Sice se tu Arnold na chvilku přece jen objeví, ale jeho zapojení je přinejmenším úsměvné. Někdy jsou filmy, které tvůrci odfláknou s tím, že samotné téma vše zachrání. Zde mám pocit, že si chtěli dát záležet až moc. Ale spíše na vytvoření prostředí a kvalitní techniky. Trpí tím příběh, který šel mírně stranou. Je to nemastné neslané. Přiznám se, že jsem neviděl pětku, na kterou jsem teda zvědav. A to se má ještě natáčet šestka. Tak nevím, kam tvůrci chtějí dojít, ale zdá se mi, že nit se jim už ztratila nebo přetrhla. ()

JackBurda odpad!

Každej píše, jak je tam hustá akce. Kde? KDE?! Není tam nic, jen hromadná nuda. Já se přitom na tenhle díl docela těšil. Vsadim boty že Genisys nemůže bejt horší.(I přes toho Courtneyho.) ()

subic

Arnold v té době guvernéroval, takže se zde ke konci mihne jen jako animace. Je to takový slušný akčňák, ale už bez atmosféry prvních 2 terminátorů. Tu uměl udělat asi jen Cameron a to už se nikdy nezopakuje, protože mu zavatarovatěl mozek. ()

mrclTV

Terminator Salvation alias pyromanov sen. Nepamätám si film, v ktorom by bolo viac explózii, streľby alebo lietajúcich iskier. K pobláznenému deju: Čiže zo starých filmov, v ktorých sa hrozilo o budúcnosti, sme sa v Salvation konečne dostali do tej apokalyptickej budúcnosti, kde si pripomíname už odohranú minulosť? A popri tom chce Skynet už štvrtýkrát zniesť zo sveta Connora, i keď tu je "iba" číslo dva na čiernej listine. Akokoľvek absurdne to znie, nič nám neostáva, iba potvrdiť si, že filmy s tématikou cestovania v čase sú "na houby" a viacdielne série o cestovaní v čase už dupľom. Na druhej strane ako oddychovka spĺňa účel, neviem koľko film stál, ale ide o neskutočne explozívny nonstop zážitok. Celkovo sú dobré momenty zastúpene v rovnakej miere ako tie menej dobré. PS: RIP Anton Yelchin... ()

horor2

Terminator Salvation by se mohl... by se mohl aspoň přiblížit prvním 2 dílům, protože je úplně jiný. Pohled do budoucnosti, ve které se odehrává souboj týkající se i minulosti, dopadl hodně nadprůměrně. Christian Bale jako budoucí vůdce odporu konečně dokazuje, že je toho hoden. Sam Worthington zahrál v rámci možností na oskara :-D a potěší i Anton Yelchin. Konečně je tady terminátor trochu jinak. Někteří ocení, někteří odsoudí. Pro mě třetí kvalitní Terminátor :-) ()

PlayEasy

Popravdě zklamání! Že je McG průměrný režisér to víme, ale přeci jen má to nálepku Terminátor, které jsme neodolali ani my. Ovšem filmu rozhodně také nepřispěl průměrný Christian Bale a podprůměrná Bryce Dallas Howard, naopak Sam Worthington (jehož to byl zlatý rok!), to zachraňoval a jako jediný nás z hereckého obsazení zaujal. Inu, zklamalo nás to a není to i nic víc než lehký nadprůměr, který neurazí, ale k potěšení to má poměrně daleko... 60% ()

Hovadin

Terminátor bez Arnolda? Už prosím ne. Christiana mám rád, ale tohle není role pro něj. Worthington se na tu roli hodí, protože jako robot působí i v jiných filmech. Finální zvrat filmu není žádným zvratem - každý to musel tušit od první minuty, bohužel. ()

PlysovyMacko

Priemerné sci fi, ktoré by sa ani nemuselo hlásiť k odkazu Terminatora a mohlo by fungovať ako boj robotov a ludi a nevšimla by som si rozdiel. Jediná zaujímavá postava je Marcus, ktorý je robotom proti svojej vôli a musí sa rozhodnúť ci bude zlý alebo dobrý. Connor je jednorozmerna postava a Christian Bale je na druhej koľaji. Akciu už som videla aj lepšiu. ()

liquuid

Slabší odvar originálu, který neurazí, ale ničím nenadchne. Mám pocit, že jsem vše viděl a nepřekvapí mě nic nového. Trochu škoda, Christian Bale si zaslouží lepší filmy. ()

Pitryx

Vadila mi koncepce. Ovšem některé scény jsou naprosto dokonalé. V ději však občas hlucho. Dávám čistý průměr. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013