Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

jedenzdvoch

jedenzdvoch (hodnocení, recenze)

E=mc2

Ten koniec bol ja pre mňa problém lebo sám neviem čo som čakal na konci pri tej čiernej diere :) Len som sa smial, že taký Stephen Hawking musí mať orgazmy pri pozeraní :D

na příspěvěk reagoval L_Johnny

E=mc2

Spoiler Mě v tu chvíli všechno pěkně zapadlo. Všechno najednou dávalo smysl... Bylo to i hodně emotivní. Krásné finále...

L_Johnny

L_Johnny (hodnocení, recenze)

E=mc2

SPOLIER: Nic špatného, jen mne trošku během filmu vadilo, že už někde v polovině, či druhé třetině filmu mi došlo, že ten duch byl on.  Ale nakonec to bylo pěkně vysvětleno tákže cajk :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, E=mc2

E=mc2

SPOILER no, tak jako jiný film to vskutku působilo i na mě, ale i když možná mohl Nolan a spol. přijít na něco o kousek lepšího, znázornění toho průchodu a následného pádu a pak i 5D v 3D bylo opravdu něco nového a neviděného. Takže se nedivím, vyvolat to WTF pocity klidně může :)

A byl to Zimmer, jakkoliv inspirovaný Glassem. On se inspiroval už i Morriconem

na příspěvěk reagoval E=mc2, E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

To nebol Zimmer to bol Glass :) pre mňa to vysvetlenie bolo pekný WFT, akoby som pozeral iný film. Prišlo mi že motív z filmu Kontakt bol dosť silný - kde zhodou okolnosti Matthew, jedná sa každopádne o nevídaný film, viac o ňom momentálne neviem vypovedať.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

jedenzdvoch

jedenzdvoch (hodnocení, recenze)

E=mc2

SPOILER: Ja som to padanie kníh už na začiatku kamoške pošepkal, že to je on ako duch čo uviazol v časopriestore takže som nebol daleko od pravdy :D

E=mc2

spoiler zprvu jsem si říkal, že jsem možná čekal trochu jiný zvrat než klasickou časovou smyčku, ale jelikož to bylo celé tak skvěle jiné a vlastně velmi zajímavý a první pohled do černé díry, nakonec jsem to přijal. Bylo to celé prostříhané dost chaoticky (aspoň na první shlédnutí), ještě bych to potřeboval vidět znovu. Ale zřejmě tam bude mít každý záběr své místo. A Zimmer hojně pomáhal celou dobu.

Borrtex

SPOILER jasně, ale já mluvil teď jenom o tom prožitku a vyvolání strachu z vesmíru. To určitě Gravitace vyvolat měla a možná až na nějaký ten moment se ji to moc nedařilo. Možná i proto, že přece jenom to byla jen oběžná dráha, ne vzdálená nehostinná soustava s černou dírou - to je jak z nějaké noční můry :)

Každopádně Gravitace fungovala i díky soundtracku jako úžasná adrenalinová jízda.. resp. let. Ale nic moc víc.

na příspěvěk reagoval Borrtex, E=mc2

E=mc2

Mě to příjde podobné v tom stylu a v prvcích, které jsou použity. Ovšem melodie je jiná a to, z čeho Hans vycházel byla ta melodie z Teaseru.... Která už zní hodně jinak než od Glassa :-)

MAsakRA

MAsakRA (hodnocení, recenze)

A co třeba, že přistáli i chodili po samotném dně/mělčině?

TheDarKnig

SPOIL Gravitace hrála převážně na efekty, co se týče děje, ten byl z mého úhlu pohledu zcela opomenut :-) Co se týče té vody možná bych vzal v potaz ještě ten čas, který tam ubýhal jinak... Ovšem těžko říct, raději si počkáme na lepší vysvětlení :-))

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Madsbender

L_Johnny

SPOILER myslel jsem si, do teď se mi při vzpomínce na tu scénu a celkově na tu realitu černé díry vedle planety ježí vlasy, vlastně dlouho jsem nebyl tak nádherně vyděšený z moci a síly přírody (a nekonečnosti a tajuplnosti vesmíru samozřejmě) jako v tomhle filmu :) Taková Gravitace nic takového u mě prakticky nevyvolala.

Borrtex: no, jo, už si vzpomínám. Ale je to stále podivné, počkám, až to třeba někdo někde vysvětlí lépe :)

na příspěvěk reagoval Borrtex

TheDarKnig

SPOILER: Vím že Amelia i říkala něco ve stylu, že se jí špatně jde kvůli té vyoké přitažlivosti... Ale nevím jak to ovlivnilo to, že mohla chodit po hladině, resp. lehce pod ní...

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)