Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Entity

Strhující zážitek nejen po vizuální stránce. Interstellar mě donutil hodně přemýšlet jak v průběhu filmu, tak hlavně po něm. Pořád mě napadají otázky typu: "A co...? A proč...?", a potřebuju na ně znát odpovědi. Nejideálnější by bylo, kdyby některé věci vysvětlil sám Christopher :D. Skvělé sci-fi, navíc v Imaxu ve formátu 70 mm vážně nezapomenutelná podívaná. ()

ANATHREIUS

Na tento film si musí každý zajít do kina osobně a sám si o něm udělat názor, protože pocity z něm bude mít každý jiné, každý ho asi jinak pochopí a myslím že dost lidí z toho uvidí absolutní epos a někdo to totálně zavrhne. Největším problémem filmu, který bude tyto dva tábory dělit, je jeho délka. Proto bych film rozdělil do 3 částí: "začátek, střed, závěr". Začátek celkem uvěřitelný - lidé se snaží přežít vlivem ekologických změn (nepřímo, či vůbec řečeno jakých) přežít v problematické době, vztah otce a dcery - super, ale pak přichází fáze na kterou se těšíte nejvíc a ona vás vlastně natolik nespolkne, nebo ne tak jak by někteří čekali, nemyslím si že v roce 2014 je nutnost natočit film přesně tak, jako by byl rok 1968, aspoň ne celé 2 hodiny, poté by možná chtělo o trochu více akce (ne nutně a více dramatičnosti a zkrácení středu. Nakonec přichází fáze závěru, ve které si řeknete" "to snad nemyslí vážně", nebo mu to celé sežerete. Nicméně aby nevypadalo, že film jen špiním - palec nahoru za roboty, palec nahoru za herecké obsazení a palec nahoře za určitou novou myšlenku .Poznatky z filmu - naslouchej dětem a láska nezná hranice a vzdálenosti. ()

Methew

Nádherné sci-fi doplnené jemným surrealizmom, myšlienkami hlbokými až som ich nestíhal počítať :) Každopádne, menšie zlo je nevyhnutné pre vyššie dobro a strach z neznáma bol vždy civilizačným blokom, nečudo, že civilizácia smerovala k vymretiu a oslobodila ju práve pevná vôla ľudí, ktorí sa neznáma nezľakli, ale šli mu v ústrety. Cítiť tu mierne prvky Vesmírnej Odysei, čo ma nesmierne potešilo. Taktiež je tu pekne vysvetlené, že duchovia či astrálne bytosti, sú v podstate pre nás tak trochu mimozemšťania, nakoľko žijú v inej sfére - vo vyššej dimenzií. Keby tu bolo 10 hviezdičiek, dal by som 10 ;) A nebyť toho doktora, ktorý síce klamal, ale tým klamstvom vytvoril niečo úžasné, pretože prinútil tak ľudí aby vyšli do neznáma a čelili tak realite, ktorá by inak skončila. ()

LIMBUS

Možnosť predvídať dej filmu je priam nemožné a keď už príde k odhaleniu celej myšlienky dostaví sa pocit geniality ako to všetko od začiatku do seba zapadá a dáva zmysel. Tento film bude zrieť ako víno až pokial sa nestane nesmrtelnou klasikou. ()

ap2001

Je to famózní film, ve kterém trochu zamrzí pár wtf momentů (jako třeba nečekané angažování farmáře/pilota k letu do vesmíru). Jinak mě to zarazilo do sedačky. ()

paras

TOP 3 letošního roku, velký film od asi největšího tvůrce dnešní doby. Přidám ještě skvělé herecké výkony. Dále nemám co dodat. ()

kRenzik

Tezke rozhodovani kolik hvezdicek pridelit. Film je hodne pekny ale ma par ale. Prvnim je celkova stopaz, druhym zase zbytecne sceny u kterych jsem pomalu usinal. Kdyby ubylo scen tak se zkrati i stopaz a jsem spoko. Pak tu byla ta vec s duchem a tim ze rodice jsou budouci duchove svych deti. Tady uz kazdemu muselo dojit co se ve finale bude dit. Pochvalit musim hudbu a jeste scenu kdy si posadka lodi prehravala vzkazy za poslednich tusim ze 27 let? To byl pekny dojak. No a mije rozhodnuti skonci na 3* protoze stejne jako u Pocatku si rikam ze ten pribeh je super ale neco mi tam chybi a trosku se nudim. PS: Film mi hodne pripomina film Kontakt z roku 97 ()

doogiemus

Tak toto je jeden z filmov, ktorý vo mne zanechal neskutočne hlboký zážitok - o to viac, že mi to otvorilo obzor aj vo veciach viery. Málokedy sa totiž zamýšľam nad večnosťou Boha, nad tým, že Jeho čas neobmedzuje, ale On je Pánom i nad ním, že tam, kam sa poberám, čas nemá žiadnu moc. A čo sa týka deja, spracovania, hereckých výkonov, hudby, efektov, nuž tak kvalitnú kompozíciu všetkých oblastí málokedy vidieť. Tomu to filmu by som dal aj desať hviezdičiek. ()

P.Man

Nolan je prostě vizionář se vším všudy. Od jeho filmů nikdy nevím, co očekávat, jistotou však je, že pokaždé, když se objeví závěrečné titulky, zůstanu jen nevěřícně sedět na zadku nad tím, co se za ty tři hodiny stalo. Stejně jako tomu bylo u tohoto filmu. Interstellar je zas o něco jiný film, než jeho předchůdci, na můj vkus se v něm až příliš často hraje na city, některé pasáže jsou zbytečně přehnaně velkolepé, jinak mě však toto veledílo naprosto dostalo, příběhem, myšlenkou, praktický bezchybnými hereckými výkony a opět excelujícím Hansem Zimmerem. Vizuálně dokonalá podívaná, která si skvěle hraje s lidskou myslí a posouvá hranice filmu zas o kus dál. ()

kedd

já nevím... armageddon byla spon docela prdel, ale tohle... návrat do budoucnosti byla taky docela prdel a měl narozdíl od tohodle nějakou logiku... ale (jak už někdo řekl) jak se může narodit slepice ze svého vlastního vajíčka? :-D jasně, nafilmované to bylo perfektně a celé tři hodiny jsem to hltal, ale teď už jsem zase na zemi a z filmu mi toho pozitivního moc nezbylo... závidím všem pětihvězdičkovým jejich nadšení ;-) ()

Ivuska71

No ty bláho, tři hoďky a utekly jak nic. Nechápu, jak to Nolan dělá. Neskutečný zážitek, na který se nezapomíná. Tohle tvrzení v tomto případě není vůbec klišé, páč Interstellar je vážně extratřída. Mathew roste a roste a Anne byla naprosto famózní. Žádný herecký výkon nebyl slabý. Hudba? Dokonalá!!! Prostě chválím a chválím a chválím. Dobře vy! ()

smike

Vadilo mi, že byl do filmu nacpaný dost rozsáhlý děj, takže šlo všechno moc rychle než aby bylo místo na jiné věci, jako třeba postavy. Ale tenhle styl mi nesednul ani u Počátku a Batmana. Jinak pár dobrých nápadů, ale objevování nových světů tady bylo jen na okraj. A to je škoda, protože na to jsem se těšil nejvíc.. ()

capone

mal som velké očakávania a na film som šiel včera večer ... potreboval som ho trošku v hlave uležať a tu je môj názor .. celý čas sa film tváril ako príprava niečoho velkého a to veľké stále neprichádzalo ... malé utržky fragmenty, sa postupne posúvajú ... ale celé je to ako roztrhaný kus scenára, ktorý sa snaží dať niekto dokopy a pritom stratil vetu s pointou príbehu ... čím si ho domyslí režisér sám .. prečo 5 hviezd? je to zatiaľ najlepší scifi čo som videl ... a tie fragmenty stoja za to ... hudba je úžasná a Matthew hrá úžasne .... čas je dôležitý .. a ten sa tu ukázal v plnej sile v jednej scéne... Nolan nám chcel niečo povedať, ale úplne to asi nezvládol .. ale snaha sa cení a toto je film, ktorý určite odporúčam pozrieť. ()

DrobnohledX

Na tomto filmu je asi nejlepší to, že se jedná o skutečný filmový materiál. Bohudík a bohužel zároveň. Původně se mělo jednat o SciFi tedy vědecko fantastický film, podle mě postrádá tu první složku, takže je to z toho jen fantastický film - bohužel ale ve smyslu fantasmagorie. Hlavní sdělení tohoto filmu spočívá ve varování před domácí knihovnou - pokud vám z knihovny někdy vypadla kniha, zkontrolujte zadní část tohoto kusu nábytku jestli se vám tam neusadil kosmonaut. Hříšná myšlenka: Možná, že kdyby se ten kosmonaut neskrýval za knihovnou, tak by nebylo potřeba řešit tolik problémů a nehrozilo by intenzivní nebezpečí že požár v lánu kukuřice způsobí nekontrolovatelný vznik popcornu. ()

Bondík

Nolan je prostě Nolan. Zase nás donutil být někde v 5. levelu a zamyslet se. Úchvatné a někdy i mrazící audio. ()

tonowie

skvele sci-fi, ktore trosku pokrivkava po rozpravacskej stranke - hromadu veci si treba domysliet alebo prijat fakt, ze su ti ludia proste divni :) V kombinacii s tym neskutocnym prejavom o sile a skutocnosti lasky to dava -1 hviezdu. V romantaku mozno ale tu? WTF?! ()

chlievik

Na jednej strane neľutujem, že som na to šiel (asi je to nutné vidieť tento film ak ste fanúšikom science fiction), na druhej strane si uvedomujem, že to muselo byť zrozumiteľné tak, ako to bolo, preto ma ťahá dať tomu maximálne a vlastne optimálne tak tri hviezdičky. Prvá vec je tá, čo vyznieva smiešne, ako hlavný hrdina nájde tú základňu. "Oni si ma vybrali", na konci filmu sa to síce vysvetlí, že to sám seba vybral, ale aj tak, na začiatku to vyjde ako smiešne. Niektoré scény sú amatérske, stále makajú robotníci tak tej istej chodbe, a furt robia to isté - zvárajú :) To s tým kódom v tej izbe bolo fajn, s odkazom, ak by to príliš na konci nevysvetľovali, osobne by som celý film ťahal do riadneho psycho, ale to by sa zas nedostalo do kín. Páčilo sa mi aj, že tam boli reálne sci-fi scény, nie príliš fantasy, nie laserové meče, nie antigravitačné prístroje, proste reál ale zároveň jemne fikcia, v tom to bolo veľmi dobré. Aj nápad s troma planétami bol výborný, aj dôvod vysielania Dr. Manna ako klamal, a vysvetlil podstatu evolučného sebectva, toľko by som dovolil vysvetlenia pre diváka, ale ďalej by som nechal všetko v rovine záhady, enigmy, vizuálneho sna, proste niečo psychologickejšie, ale zas nie kopirák Kubrickovej Odysey, ako tu odznel jeden nápad jedného užívateľa, že to rozdeliť do dvoch filmov, jeden realistickejší, druhý viac surrealistický, alebo tak nejak, nie, toto nie, to by sme sa kopírovali, proste jeden film, ale menej vysvetlení pre idiotov, a niektoré scény vynechať, horiace pozemné polia, rodinka ktorá prišla privítať Coopa, prežívajúca dcéra-starenka v kryogéne, rozmrazená lebo chcela stretnúť otca ktorý sa raz vráti ani emočne ani myšlienkovo ma to nedojalo :D, toľko mohlo proste na konci zostať "smutné" (lebo mne by to nebolo smutné, ale budiž), dcéra mala len umrieť, nemali mu nič vysvetľovať, mali len ukázať Saturn, a gigantické zakrivené mesto, jeho posteľ a doktorov, a matkinu urnu niekde v krematóriu, za Hansovej hudby, to by sa dalo každým pochopiť, a nebolo by to vlezlé. Efekty boli niektoré super, aj tie okolo tých červích dier, aj okolo tých planét, aj tie prirodzené reálne spojenia sa s tým modulom, to všetko mi nevadilo ak to zámerne predlžovalo film, ale primitívne ukazovanie ako sa približujú ku inej galaxii? Tým papierikom a vysvetlením čo je 2D a 3D? Načo? Oco dcére čo nechápe počas filmu alebo po filme vysvetlí, a nebude to vlezlo vadiť umeleckosti filmu - presne takéto veci zabíjajú umenie, čistý hnus. Ak sa mal film "skončiť dobre", tak ok, nebol to hnusný happyend, ale skôr normálny, ľudstvo sa logicky zachránilo nevyhnutným príbehom cesty na iné galaktické miesta, tak, aby holka dešifrovala tie rovnice, a zároveň sa presunulo aj na iné svety, kde založili ten život, kolónie, okay, ale tie detaily niektoré, nuž neviem, kebyže to chytím do ruky ja, dodrbem to, ale múdreho tu robiť môžem. Páčil sa mi učeš Hathawayovej, v poslednej dobe mi fičia krátke čierne vlasy heh ()

Pritok

cele to bolo fajn poprepajane a davalo to zmysel, co je hlavny problem pri podobne orientovanych filmoch. efekty a hudba super. ubehlo to rychlo, tie tri hodiny mi ani neprisli. novy film, ktory ma nutil sa zamysliet, to tu uz tiez dlho nebolo. samozrejme boli tam blbosti ako napriklad SPOJLER ALERT: preklopim mrte komplexne data z ciernej diery do morseovky a zakodujem to do hodiniek. ako mohla vediet, kde ta sprava zacina a kde konci? nevraviac, ze to bolo asi na 1 A5, pricom to museli byt TB a TB dat. KONIEC SPOJLERU. Taktiez v kine si celkovo jednotlive pasaze nemozem pretacat a hladat nelogickosti (v ramci filmu, zas keby som bol daky fyzik asi by ma z toho filmu bolela hlava). Teraz ked tak nad tym rozmyslam, tak z tych troch scen pripajania sa na vesmirnu stanicu bola snad pol hodina filmu lol. Ale prvy dojem bol silny, a ked to porovnam s tym co momentalne vychadza, 90%. urcite si to zopakujem doma, az to bude mozne. tak to s nolenovymi filmami byva, cim dlhsie nad tym clovek rozmysla, tym to ma viac chyba, ale v prvom momente to clovek zerie. a o to ide predovsetkym, aby to pocas sledovania cloveka zabavalo a netreba sa nad tym zbytocne zamyslat, kedze lietat vo vesmire nam ten film zrovna nepomoze, akurat tak snivat o tom. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)