Režie:
Zdenek SirovýScénář:
Zdenek SirovýHudba:
Jan F. FischerHrají:
Ladislav Pešek, Josef Beyvl, Oldřich Musil, Lída Roubíková, Jaroslav Moučka, Josef Kemr, Stanislav Neumann, Jan Libíček, Jiří Bruder, Jaroslav Vidlář, František Filipovský, Otto Šimánek (více)Obsahy(1)
Druhý díl kombinovaného hraného a loutkového filmu pro děti zpracovávajícího známý literární námět o dobrodružstvích dřevěného panáčka. První díl byl natočen v roce 1967. (oficiální text distributora)
Hrají
Ladislav Pešek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Tři na lavičce (1978) (TV film)
Josef Beyvl
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Hrdinové okamžiku (1961) (seriál)
Čintamani & podvodník (1964)
Oldřich Musil
Československo
Nejlepší filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Mnoho povyku pro nic (1972) (divadelní záznam)
Ukradená vzducholoď (1966)
Lída Roubíková
Československo
Nejlepší filmy:
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Scapinova šibalství (1980) (TV film)
Smuteční slavnost (1969)
Jaroslav Moučka
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Čarodějův učeň (1977)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Josef Kemr
Československo
Nejlepší filmy:
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
S čerty nejsou žerty (1984)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Stanislav Neumann
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Pyšná princezna (1952)
Jan Libíček
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Baron Prášil (1961)
Jiří Bruder
Československo
Nejlepší filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku (1981)
Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)
Jaroslav Vidlář
Československo
Nejlepší filmy:
Adéla ještě nevečeřela (1978)
Hop nebo trop (2004) (seriál)
Princ Bajaja (1971)
František Filipovský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Otto Šimánek
Československo
Nejlepší filmy:
Vajíčko (1968) (TV film)
Světáci (1969)
Vynález zkázy (1958)
Drahomíra Fialková
Československo
Nejlepší filmy:
Nejistá sezóna (1987)
Na západní frontě klid (1979) (TV film)
Morgiana (1972)
Ladislav Boháč
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Bílá nemoc (1937)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (TV film)
Martin Růžek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Tři na lavičce (1978) (TV film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Všichni dobří rodáci (1968) - vypravěč
Luba Skořepová
Československo
Nejlepší filmy:
Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)
Vyšší princip (1960)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Jaroslava Tvrzníková
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Neviditelný (1965) (TV film)
Dívka s mušlí (1980)
Pinocchiova dobrodružství (1967) (TV film)
Eduard Dubský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Atentát (1964)
Svědomí (1948)
Vladimír Krška
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Ladislav Kazda
Československo
Nejlepší filmy:
Ďáblova past (1961)
Romeo, Julie a tma (1959)
Naděje (1963)