Reklama

Reklama

Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Nemyslím si, že úspěch Avatara je jen v tom, že je ve 3D, to jako opravdu nee ;-) To se tu ostatně už řešilo...

tatka

tatka (hodnocení, recenze)

122 v rebríčku mi príde dosť scestné, zvlášť, keď pozerám, čo za filmy sú na pľaci 123 a nižšie. A z akého iného dôvodu sa táto rozprávočka mohla vyšplhať tak vysoko, ak nie preto, že je v 3D? Normálne by po nej neštekol ani pes, Cameron natočil lepšie kusy.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

ALe vždyť obecně jsou takovýhle názory jen k posumání - kor takovýhle ;-) To člověk může s klidem přejít, protože to je skutečně nehodné debaty, nebo snad zamyšlení... Jak se to má, to je jasný a když chce někdo jít proti proudu tímhle stylem - prosím, ale to jde mimo mě, pokud mi někdo nezačne svůj pohled doslova vnucovat...

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

Jn, kašlu na to. Můj názor na film mi nějaký blbeček nezkazí ať kolem sebe kope sebevíc. Jak se říká: Hádka s blbcem nemá smysl, protože vás stáhne na svou úroveň a tam má převahu.

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

merigieren: Ty si naprostý idiot. Dávat odpad jen kvůli tomu, že něco nechápeš a že tam byla nějaká blbá textura. Podle mě si děláš srandu a jen nás chceš naštvat, jak ty feministky xD. Mě všechno ve filmu dává smysl, tedy krom vodopádů na létajících skalách, ale to je třeba z jezer naplněných dešťovou vodou. Když už jsme u těch scén. Takže Neytiri chtěla zabít Jakea, protože bylo na první pohled jasné, že to je nebešťan, jenže se objevilo Eywino znamení, což asi není tak běžné, takže ho začla sledovat. Potom, když na něj zaútočily ty potvory, tak ho zachránila, protože to znamení asi fakt něco znamená. Jestli jste si všimli, když zabíjí toho kňučícího "vlka" tak pronáší řeč. No a pak Jakea seřve za to, že kvůli němu ty potvory zbytečně umřely - protože kdyby se v lese choval jako Na'vi, nepřišel by s nimi do styku. Dál už se o něj pomalu přestává zajímat, ale pak na něj sednou ty posvátný semena a tak ho vezme do vesnice za svou matkou. Takže to je snad jasný. No a měl si výhrady ještě k tomu "bezdůvodně" ulovenému zvířeti. OMG když se musí naučit žít jako Na'vi tak se asi musí naučit lovit a obstarávat potravu pro vesnici ne? Navíc tam šlo i o to, jestli dobře pronese ta slova, když ho zabíjí - něco jako poslední pomazání - aby se jeho duch dostal do Eywy a jeho tělo se stalo součástí lidu. Další věc, co pochopil i můj 10letý bratr. A co bys chtěl? Všechny druhy nacpaný v jedný scéně? A co takhle závěrečný souboj, aha tys to vlastně neviděl celý (další demence z tvé strany), no tak to máš blbý. Navíc nechápu, jak někdo může kritizovat věc, která je na filmu nejhezčí, nejlepší, nejpropracovanější a oceněna oskarem. A nevím, proč já bych měl být blbec. DVD a kino rip je "trochu" něco jinýho, navíc v 98 roce jsem ještě do kina nechodil, krom toho ty si se zvětšující se kvalitou ubíral, u mě by to bylo naopak - přecijen si člověk film na velkém plátně prožije víc něž doma u televize nebo na počítači. BTW celkem by mě zajímalo, jaké filmy maj u tebe 5* když Avatar má odpad.

Oldis_rab

Oldis_rab (hodnocení, recenze)

a jeste si pichnu do ziveho masa, ty smoulove mi dost pripominaj Jar-Jara z roku 1999, az na to ze na Jar-Jarovy je videt trochu vic fantazie, coz ovsem u smoulu nejde pokud se snima ma divat stotoznit, tak museji mit neco co pripomina lidskej oblicej, ikdyz maj tygri nos a rysovity usi.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

To Shakers: No, spíše mě až zaráží, že v tom někdo může vidět přesný opak toho, co nám chtěl s největší pravděpodobností Jim říci...

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

tatka: Na tos přišel kde? Spíš se časem ukáže, že natočit něco 3D neznamená automaticky úspěch a že úspěch Avatara nezávisel jen na tom.

tatka

tatka (hodnocení, recenze)

Mám len jednu akademickú otázku. Odteraz každý film v 3D bude automaticky považovaný za najlepší?

pakobylka

pakobylka (hodnocení, recenze)

merigieren: Pokud jsi film dobře sledoval, tak musíš vědět o rozhovoru mezi Dr. Grace a Parkerem Selfridgem - a z něho jasně vyplývá, že lidé a Na´vi byli na pokraji války. Na´vi věděli, kdo jsou Avatarové, říkali jim snivci - nebo tak nějak - a vzhledem k okolnostem Neytiri neměla nejmenší důvod Jakea v těle Avatara nezabít - narozdíl od všech ostatních tvorů, kteří na Pandoru patřili a proti nimž Na´vi nic neměli. Pokud vím, všechno ostatní se tady už probíralo a nemá smysl to znova vysvětlovat :-)

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

merigieren: Tak to je jasný pokud by mě po 20 minutách film přestal bavit tak ho vypnu.. Pustím si ho po druhý a když to znovu nepůjde, tak dám odpad..:) Někdy se stane, že to po 20 minutách vypnu, protože na takový film zrovna nemám chuť. Jindy se na něj podívám a film je docela dobrý.. Každopádně todle chápu..:) Ale nechápu to zrovna u Avatara..:) no nevadí...

 (hodnocení, recenze)

Awards: Won 3 Oscars. Another 25 wins & 56 nominations...to je preci jasny ze na vic jak na odpad to nema

merigieren

merigieren (hodnocení, recenze)

Ano byla, grafika, než sem ji viděl v její celé kráse. Pozlátko si u mě může 1* vybojovat, ale tady se nezadařilo. Za děj, kde sem nenáviděl hlavní postavy, které říkaly a dělaly protichůdné věci, hloupé souboje, sterilní příroda, bylo tam dost druhů, ale vždy jen v jedné scéně na ukázku že to zvládnem. Já nevím jak bys hodnotil film, který vydržíš sledovat maximálně 25 minut v kuse, než se ti tak znechutí, že ho vypneš ? Kdybych na něm byl v kině, tak bych ho hodnotit nemoh, protože bych utek moc brzo. A to se ani nepouštím do kritiky ariginálních hlasů, mě se ten princeznin hlas nelíbil vůbec, dialogy sou dost hloupý a i to jak se u nich tvářila třeba na stromě, když za ní mariňák dolízal. Já bych dokázal subjektivně skritizovat každou vteřinu filmu, ale objektivně se držím jen paradoxů, které si vytváří film nebo samotní fanoušci, když se snaží vysvětlit něco co ve filmu není.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

V rámci obecného mínění určitě ne, v rámci osobního názoru je už možný všechno...

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

merigieren: No vybral jsem ho jen z toho důvodu, že jsem ho taky viděl nic víc..:) Každopádně nechápu tvůj odpad u tohoto.. Zkus mi to nějak vysvětlit?:) To si v tom neviděl ani jednu jedinou věc za kterou by šlo hodnocení nahoru? To mi přijde dost divný. Odpadové filmy jsou trošku jiný styl apod. Avatar mezi ně určitě nepatří..

merigieren

merigieren (hodnocení, recenze)

Pilda17: chudáčku, sice sis vybíral film, kde sem se odlepil od ostatních, ale můj profil si už nedočet, 3* stačí vidět jednou :-) Takovou Elektru, bych si ale pustit mohl. Jakkob: protože málokdo kouká na film jako na celek a ne jen na líbivé scény, které si drží hluboký smysl, jen po dobu jejich trvání.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

To merigieren: A seš si skutečně tak jistej tím co řikáš? Jak víš že je to právě takhle? Myslíš že tohle z Cameronova štábu nenapadlo? Myslíš že je Jim takovej amatér, aby to natočil takhle a aby to právě takhle vyznělo? Jak je možný že to tk vnímá jen někdo, jen "pár" lidí? O tom si nepřemýšlel?

merigieren

merigieren (hodnocení, recenze)

javak810i: to že seš blbec si prohlásil sám, kdyžs popisoval své hodnocení titaniku, dle tvých měřítek, ale jak říkáš, sám sebe urazit nemůžeš. Pokud by platilo, co říkáš o Navi, pak by nedávala smysl ta scéna s pobytím kojotů, kdy lituje jejich zbytečné smrti, buď zabíjíš rád nebo ne. Život jako život. Myšlenka, že chtěl zabít všechny je nádherná, protože zcela odporuje předpokladu nutnému pro výběr, tudíž to má film nedomyšlené. Film sám si to definoval, jeho blbost.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

To Pilda17: Jn, ale to já už naštěstí řešit nemusím a ani nemíním...

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Jakkob: To je pravda no..:) Asi je to baví..:D Ale potom se snižují ještě pod nižší úroveň, než jsme mi..:)

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

javak810i : vidíš, zrovna to znamení Eywy, aby Neytiri Jakea nezabila bylo příšerný. Deus ex machina, že to až zabolelo.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Jn, někomu film zase nesedl, to jako chápu, ale nechápu to, proč mají někteří lidé obvykle v oblibě sem naklusat a všem to tu vmést do xichtu a ještě se snažit některé přesvědčit o svém pohledu na tento film atd. To fakticky nějak nepobírám, tenhle manýr... ;-)

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

merigieren: Hele proč bych to měl dělat? Mě je to jedno co si dal za hodnocení.. Bránil jsem to dřív.. Teď už to nemá smysl, protože nikdo z vás nemá pořádný argumenty na odpad.. 3* chápu, ale nižší ne! Ale jak říkám každýho věc.. Jdi se radši dívat na blonďatá a blonďatější..:D

merigieren

merigieren (hodnocení, recenze)

hlavně, že mě to baví, lepší než chytrolíni, které potěší bezůčelná hláška, místo odpovědi :-) Navíc sem od minula našel dvě nové věci, a to mi stačilo si prohlídnout prvních 60 minut.

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

Co to kecáš za blbosti :D Za 1. jak už řekl drsňák Lang - Na'Vi s oblibou střílí šípy napuštěné nervovým jedem, taky říkal, že vše venku nás chce zabít a že Pandora je peklo. Kdyby se neobjevilo Eywino znamení, Neytiri by Jakea zabila. Jenže se objevilo, tak ho vzala do vesnice (pri cestě ho pak ještě ulovil Tsutei) a i tam se ještě párkrát zmínili o jeho zabití, než Caik rozhodla, že je Jake cajk xD Co na tom proboha nechápeš. A s tím Torukem - kdyby se nad tím člověk zamyslel, tak to vlastně dává smysl - toruk chce zabít každýho, to znamená i Jakesullyho a tak bychom teoreticky mohli říci, že si ho vybral, když on si vybral jeho. Navíc v dané situaci to bylo (z těch možností, které jsme mohli vybrat ze zhlédnuté části filmu) to jediné, co mohl udělat, aby se mohl vrátit zpět a získat si respekt a důvěru. Mimochodem, urážka od blbce je mi ještě níže, než seriál Mladí a neklidní ;)

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

Po takové době se tady podívám a hle, pořád stejní kritici, kteří hledají a poukazují na pořád stejné "chyby". I malému dítěti by to stačily ty stovky odpovědí o 10k příspěvků zpět. Nejlepší na tom je, že když už nikdo na ně nemá náladu a nechce se otravovat s kopírováním 4 měsíce starých odpovědí, tak si oni vsugerují, že jim na to nikdo nedokáže odpověď a že mají pravdu. Gratuluji, dosáhli jste vrcholu...

Související novinky

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Reklama

Reklama