Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

Diskuze

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Tak já nevím, žijou v lesích, zpívaj u ohníčků a na potlachy to vypadalo, že čas od času taky jezděj.

pakobylka

pakobylka (hodnocení, recenze)

Dadel: Animace ani studiovka nemusí být zdaleka tak laciné, jak se ti třeba zdá, zvlášť pokud jsi Avatara neviděl v kině. http://www.sms.cz/film/avatar-2009 Jinak zajímavý úhel pohledu, vypadá to, že bys moc nestál o to být trampem na Pandoře :-))

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Dadel: konecne po dlouhe dobe prispevek, ktery trochu odbocil a hlavne pobavil.. dik za to, s pohledu trampa jsem to hodnocene jeste fakt nevidel ;-)

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

v trampské komunitě Avatar velkých úspěchů nemá (přebral dík)

asi si budete myslet, že jsme se uplně zbláznil,ale včera jsem se dodíval na "hit" letošních kin Avatar od režiséra Jamese Camerona, s trampingem tento film nemá vůbec nic společného, když teda opomenu ty futuristické hamaky ve kterých tam spí obyvatelé planety Pandora, celkově film za moc nestojí (nechápu za co utratili filmaři tolik peněz, když se jedná z 90% animaci a zbytek je laciná studiovka) zrovna tak dej je tak překvapivý asi stejně tak jak jsem byl překvapený z titaniku,když se potopil.... nemluvě až o "nestydatém" happyendu...
možná jsme asi trochu blbec, ale ten dej mi připadá jako taková zfilmovaná sci-fi verze Foglorovi knihy "pod junáckou vlajkou a devadesátka pokračuje" když se nad tím zamyslím, tak až na prostředí a postavy je příběh filmu dosti podobný... když si tedy odmyslím, ten monstrozní závěr ala Hollywood.

Bat55

Bat55 (hodnocení, recenze)

Javak810i:No nuž,keď to niekto od "srdca" neznáša,nesmieš sa mu čudovať :-)

Welvin

Welvin (hodnocení, recenze)

Užasně zpracovaný film, ty efekty, překrásné. V 3D uplně úchvatné. Opravdu musím smeknout režiserovy a hercům jež tam hráli, protože to byl výborný výkon. I písničky byly přímo ,,božské". Tento film zaslouží potlesk.

javak810i (hodnocení, recenze)

Ty si neumřel? Hej to fakt nechápu, jak někdo může vydržet 5 měsíců furt mlýt to samý. Moudřejší přeci ustoupí tak pá pá ;). (kdybych nezačal se zájmem diskusi sledovat od začátku, ani bych tomu nevěřil).

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Režie J. Cameron, modří mimozemšťané, luminiscence, zelené vojenské mozky vs. uvědomělí vědci, ale vynikající film……….. řešení hádanky???? PROPAST přátelé!

Bat55

Bat55 (hodnocení, recenze)

V predaji na stríbrných plackách sa Avatarovi bude určo veľmi dariť a budú padať rekordy :)

javak810i (hodnocení, recenze)

:D Vzpomínám si, jak jsem se poprvý dozvěděl o Avatarovi. Sem takhle jel po eskalátoru v metru a koketoval s myšlenkou jít na 2012, když v tom jsem si všimnul plakátu s půlkou obličeje Na'Vi a nápisem Avatar - řekl jsem si: "Ježiš, co to je za blbost." To bylo ještě dlouho před Vánoci. Ale po nich, asi tak v ůnoru jsem se z doslechu od ostatních začal o film víc zajímat, něco jsem si přečetl a zhlédl několik trailerů, ale ani to mě nakonec nějak nepřesvědčilo, abych na něj klusal do kina. To až ke konci března jsem tam zašel prostě jen abych to viděl a rozhodně nelituji. Potom jsem na to musel zajít znova a jsem rád, že jsem ještě stihl poslední den, kdy to na Flóře promítaly každé 3h, protože pak už to běželo jen večer. Každopádně mě celkem fascinuje, jak dlouho to v kinech bylo (jo, jeste tedka to nekde je), skoro 5 mesicu, nevim o filmu, ktery by byl v kinech takhle dlouho. Zajímalo by mě, jestli z těch 2,7mld USD co maj ted dokazou z prodeje BD a DVD + figurky atd vymackat ty magicky 3mld, to by bylo neco. Kazdopadne jsem se trochu koukal po tech sberatelskych vecech a model mechu s Langem stoji 25k, narez.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Asiati jsou v 22stol. vlastníci společnosti a ostatní rasy využívají jen jako námezdní sílu.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Děkuji. Snažím se pouze ověřit si, nakolik je opodstatněná má teorie, že zlé lidstvo představují v Avataru výhradně zlí běloši.

javak810i (hodnocení, recenze)

Myslím, že asi jo, ale jen okrajově a koutkem oka a k ničemu nebyli. myslím, že černoši byli vidět jak lang prezentoval ten plán na útok a na začátku, jak mluvil o Pandoře. A asiat myslím že byl nějaký vědec, nebo laborant. Ehm ale proč to chceš vědět?

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

No, černocha sem tam viděl min. jednoho... O zbytku neim, páč mě to v danej moment bylo putna...

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Dotaz: nevzpomíná si náhodou někdo, jestli se mezi lidmi na Pandoře nacházel kromě bělochů a do lehounké hnědi naředěných mulatů i nějaký Asiat nebo černoch?

javak810i (hodnocení, recenze)

No jasný, ono je to všude napsaný jako DVDrip aby se na to slyšelo a lidi to stahovaly. Bohužel je to jedna a ta samá verze kinoripu, ikdyž nejkvalitnějši kinorip, jaký jsem kdy viděl. Jediné, co to ruší je zesvětlování a ztmavování scén podle toho, jestli jsou tmavé, nebo světlé - to je tou kamerou. Jinak jn, škoda. Snažím se do kin chodit jen na kvalitní filmy, abych neměl pocit z vyhozených peněz. Naštěstí jsem nešel na 2012, nevík jak v kině, ale na DVD mě to moc nezaujalo, další tuctový katastrofák opírající se o populární téma. Aspoň že tam je nějaká akce. Zas na druhou stranu mě mrzí District 9, na který jsem si bohužel neudělal čas. Teď se rozmýšlím, jestli jít na nové Titány, něco mi říká, že to bude blbost, avšak téma pro vytvoření dobrého filmu to je, idkyž už tu předtím bylo.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

javak810i: To vím, že zatím neexistuje. Jen myslím, že se předtím zmínil i dvdrip. Kinoripy jsou opravdu hnus.
Na kino mě zatím nic nenapadá. Moc zajímavého toho teď nedávají. :)

javak810i (hodnocení, recenze)

Hmm tak už 87% :( docela dobrý z 94%. Myslím nebýt imbecilů, co dávají jen tak odpad a těch, co viděli kinorip a hodnotí, bylo by to spíš 90%. No nic, jak si tu diskusi pročítám od začátku tak mě celkem udivuje, jak jste to někteří mohli takovou dobu vydržet hádat se s individui jako CCE nebo St.Ranger. Respekt _____________________________________________________________________ 2 Hanyou: ŹÁDNÝ DVDrip NEEXISTUJE. Je jen jeden velmi vydařený cam, který se k němu blíží, ale pořád je to otřes. BTW napadá tě nějaký film na to kino? ;-)

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

KinoRIPy jsou na dvě věci - absolutně nechápu lidi, co jsou schopný sledovat jakejkoli kinoRIP... To je všechno jen o mínusu, ostatně člověk si pak může zkazit zážitek i z filmu, na kterej se moc těšil...

javak810i (hodnocení, recenze)

Jn, mít tak 50" FHD LED TV s 7.1 zvukem xD. Je fakt, že to, kde to vidíme dělá hodně a rozhodně několik negativnějších hodnocení je díky těm posraným kinoripům.

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)