Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

radektejkal

Mezi 1 500 komentáři k tomuto filmu se tento určitě snadno ztratí a pomine. Nicméně platí i pro "Shawshank" (i když ten je nesporně lepší) a pro další filmy podle Stephena Kinga (snad s výjimkou Kubrickova The Shining). Na čem tyto filmy spočívají, co představují a komu jsou určeny? - na to se přitom nelze nezeptat. Připadají mi jako obrovská koule se zrcátky a flitry, jaké se používají v tančírnách, a které odrážejí všemožné vnější jevy - bohužel jsou však prázdné, duté. Prezentují to, čeho se nám v reálném životě nedostává a po čem toužíme: adrenalin, negaci nudy (zřejmě zábavu), mystiku, dobrodružství a happyend. A v tom jsou přivedeny do dokonalosti, jejich efekt je předem vykalkulován, nic není opominuto, vše šito na míru zákazníka. Nelíbit se to může jen pár buranům - a pro ty to přece neděláme! Komu jsou určeny je jasné i z uvedených komentářů; osobně však neznám nikoho, kdo by si myslel, že tyto filmy patři na vrcholy hitparád. Asi by bylo vhodné neplést všechny filmy dohromady a pro Kinga a Darabonta udělat speciální kategorii. V jakém vztahu jsou s nimi filmy Viscontiho, Bressonovy, Kurosawovy, Rivettovy a mnoha mnoha dalších? Nepsal jsem tento komentář rád a u podobných filmů se toho již vyvaruji (pokud se na nějaký podobný ještě podívám). ()

Ediebalboa

Kniha/film, dnes už můžu potvrdit - je to jedno. Příběh Zelené míle patří na piedestal těch nejlepších, které kdy vznikly. Co přináší přes 3 hodiny dlouhý maraton navíc, je nesmírně silná sestava mistrů vedlejších rolí, mezi nimiž i star power Toma Hankse zůstává lehce ve stínu. Bonusem je taktéž brilantní hudební podkres Thomase Newmana a mírně pozměněné vyznění oproti literární předloze, kde se tlačí na pilu v některých momentech o poznání víc. Ve výsledku je tak Kingův román skoro jak pohádkou. Sice velice temnou a dospělou, ale stále natolik univerzální, že ji plně prožije i devítiletý kluk, kterého nechají rodiče koukat poprvé v životě přes půlnoc. ()

Anglie

Opravdu vynikající a SILNÝ film. Navíc s hlubokým lidským poselstvím(byť možná trochu naivním). Jenom to nadpřirozeno mi tak nějak nesedí. ()

Kopik

Parádní citovka, kterou můžu vidět neustále dokola. Skvěle zpracované, skvělá kamera a především příběh. Vzhledem k délce filmu nenudí ani chvilku a Tom Hanks a ostatní herci táhnou tento film k dokonalosti. Plnej počet. ()

Parlay

I kdyby už Frank Darabont do konce svého života nic nenatočil, přesto zůstane v srdcích mnoha filmových fanoušků a ve společnosti největších režisérů. Vždyť natočil "Zelenou míli" a "Vykoupení z věznice Shawshank"... Životní role M. C. Duncana v dojemném, atmosférickém a lidsky podaném příběhu o neobyčejném trestanci z pera Stephena Kinga. Tom Hanks je sázkou na jistotu, Thomas Newman též a Franka jsem už chválil :-) Bezpochyby jeden z nejlepších snímků všech dob. ()

Petroff

Krásný film o životě jedné myši. King & Darabont na plný pecky. Roky tu mám hlášku o tom, že ten film je tak nějak asi o tom, že by na sebe lidi mohli bejt hodnější. A ejhle, začal jsem to číst a King v přemluvě píše: "Buďte na sebe hodní!" ()

Bonaparte.

Překrásný filmový kousek v režii Darabonta, který mě již přesvědčil u Shawshanku. Opět mě také přesvědčil Hanks o svých kvalitách, avšak excelujícím hercem tu byl Duncan. Když jsem viděl, jak Coffey začal "čarovat", tak jsem si říkal " Nadpřirozené síly, vždyť to ten film úplně zkazí " mýlil jsem se. Nejsilnější okamžiky mám dva. Coffey sleduje film a jeho neskutečné mimiky a samozřejmě smutný konec, kdy je odsouzen na křeslo. V podstatě, jak to dopadne mi bylo jasné již od půlky filmu... možná proto -10% ... celkově tedy 90%! PS: když jsem Míli vypínal a viděl jsem ten čas 02:56 / 02:58 ... říkal jsem si sakra to trvalo 3 hodiny ?! ... připadalo mi to jako 20 minut. ()

GILLWANDER

Krása. Inak sa ani toto dokonalé dielko nedá nazvať. To čo Darabont uskutočnil v 94 divákom po celom svete, tu, v 99 takmer totožné dielo. Vykúpenie je názorná ukážka toho, čo by vlastne dokonalý film mal mať. Emotívny dej, dramatické, smutné, krásne chvíle, nádhernú hudbu, nadľudské výkony jednotlivých hercov, kameru, ktorá urobí s filmu pôžitok, scenár a vedené dialógy, ktoré vďaka krásnymi obsahujúcimi slovami vyčaria na tvári diváka úsmev ale i zarmútok. Samotnú réžiu, ktorá bude fascinovať konkurenciu po dlhé desaťročia. Možno aj dlhšie. Zelená míľa, pozoruhodný film, ktorý šľape na päty Vykúpeniu. Je to síce o niečo, ale len o niečo slabší film ako Vykúpenie. Dokonalá podmanivá atmosféra, ktorá vás ani na moment neopustí, dokonalé herecké výkony Toma Hanksa, Davida Morseho, Bonnieho Hurta, Clarca Duncana, Barryho Peppera a samozrejme zvyška, ktorý obohacovali film svojou prítomnosťou. Nádherný dej, ktorému sa dlho žiadny podobný dej nevyrovná, hudbu hudobného mága Thomasa Newmana, ktorá sa nedá nazvať inak ako nadpozemská. To Zelená míľa obsahuje. Aj viac, ale to by mi zabralo hodiny tu všetko napísať. Jeden z filmov, ktorým sa nedá nič vytknúť. Nie je čo. Nie je kde hľadať chyby, žiadne nemá. Je to fascinujúce, ako sa Darabont vie vyhrať so všetkým. Vie uskutočniť neuskutočniteľné a tým divákov úplné filmovo presýtiť. Nie je veľa režisérov, ktorým by sa podarilo urobiť dva dokonalé, viac než dokonalé filmy, ktoré by neurobili ohlas celosvetový ale kinematografický prevrat. Lebo to spravili, nechali nás v nemom úžase. Síce od vtedy pán režisér upustil so svojej režíjnej kvality a už nám neponúka filmy podobného kalibru ako je Vykúpenie z väznice Shawshank a Zelená míľa, to ale nič na tom nemení, že je to režisér dokonalosti, ktorý zmenil a naveky poznačil filmový pohľad. 100% ()

dyfur

.......čosi tam bolo,ale tri hodiny sledovať mysteriózne krimi drama :((( ....prevedenie jo....to čo sa "prevádzalo" išlo mimo mňa... ()

Katarine

"Každý z nás musí umřít. Výjimky nejsou žádné. Je mi to zcela jasné, ale někdy, ach panebože, je Zelená míle tak dlouhá." Těmito slovy končí knižní předloha filmu. Jednoho z nejlepších filmů, který kdy vznikl, alespoň dle mého názoru. Pokud si chci pořádně zabrečet a dostat všechno smutné ze sebe, sáhnu právě po Zelené míli. Neznám silnější příběh, který by mi víc působil na city. Frank Darabont už při Vykoupení z věznice Shawshank dokázal, že umí natočit výborný film. I když se v obou případech nedržel detailně knižní předlohy, vystihl nejdůležitější momenty s přesností téměř dokonalou. A co se týče hereckého obsazení, ani nemohli vybrat lépe. Děkuji, že něco takového vůbec vzniklo. ()

kagemush

Takový parádní film a stejně si nemůžu pomoci , vidím to ,,jen" na 75%. Ani drama,ani hororor,ani krimi.ani thriler,ani ryba ani rak. A to si pěkně prosím na škatulky zrovna nepotrpím. No a to trochu křečovitý -,,tak jsme si zabili novýho spasitele soudruzi" už na mě bylo moc. -Jenže on ten Darabont prostě umí, a já se i přes výhrady nenudil. ()

Taninaca

Tolik lidskosti mezi celami smrti! A zároveň jeden úlisný a škodolibý Percy Wetmore (Doug Hutchison), při pohledu na něj se mi otvírala kudla v kapse. Zelená míle je úžasný film s různými charaktery postav, které ve vás vyvolají jak smích (Tom Hanks), rozčilení (Doug Hutchison), strach (Sam Rockwell) i pláč (M. C. Duncan). Je neuvěřitelné jak rychle utečou tři hodiny, když si uvědomím, že jsou filmy, při kterých je jenom hodina a půl jedna velká nuda. A že mu spoustu lidí vyčítá emoční ždímání...no a co! Tak si jednou pobrečíte, borci!:-) ()

Gee.Rocks

Tenhle film.... je skvělej. Ale hroznej! :-) Zelená míle je film, který mám pevně zapsaný v hlavě. Opravdu hodně hodně pevně. Já se tedy přiznám, scéna popravy na elektrickém křesle, ta opravdu strašná a příšerná, tak ta mě rozbrečela. Strach, hrůza, děs a pocit, že musím skočit do televize a toho člověka zachránit, i kdyby mě to mělo zabít. Zelená míle, úžasný film, který ale už vícekrát nezvládnu. ()

easaque

tak copak mám napsat k tomuto trháku? Krátce řečeno je to hollywoodská vězeňská pohádka, která většinu z Vás vezme za srdce a uroníte sem tam i nějakou tu slzu. Pro mě to mělo taky něco do sebe a i když je děj dost předvídatelný, tak jsem se většinu času ani nenudil - vlastně jasné čtyřhvězdičkové drama. Ale ... ale zkazila to DOST poslední půlhodina, která byla pocitově nejdelší a plná hollywoodského klišé a taky ta doslovnost mě až rozesmívala - a to by u toho stylu být nemělo. Tři hvězdičky jsou adekvátní. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Juto

Frankovi Darabontovi to zas vyšlo. Dojemné, tak nezabudnuteľné a tak magicky vyrobené, že urobí radosť miliónom filmových fanúšikov. 10/10 ()

vydumnica

Toto je film, na ktory clovek len tak hned nezabudne. Ja som ho videla prvykrat az v roku 2018 a povedala som si, ze ako dobre, ze som este nevidela vsetky dobre filmy, lebo stale je co objavovat. Tom Hanks je perfektny! Zelenu milu som si pozrela dokonca 2 x za sebou a viem si predstavit, ze sa este niekedy k nemu vratim. Predstavitel Johna Coffeyho podal tiez famozny vykon, skoda, ze potom upadol do zabudnutia, mal velky talent! Krasny a dojimavy film, plny hlbokych myslienok. Davam tak 85% a viac nie len kvoli tej mysterioznej casti filmu, i ked viem, ze to je King...kazdopadne 5 hviezdiciek...a skoda len, ze nedostali Oscara!!! ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem