Další díl kultovní hororové série osmdesátých let. Rozsekali ho mačetou na malé kousky. Jason Voorhees, legendární hororová postava, tedy definitivně zaklepal svou pracovní obuví se kterou si již třikrát vyšlápl na procházku spojenou s brutální zabíjačkou. Zemřel však doopravdy??? V okolí Křišťálového jezera totiž opět začíná obcházet brutální zabiják s hokejovou maskou, která nemilosrdně likviduje vše co se mu postaví do cesty. Tentokrát si vzal na paškál rehabilitační ústav pro problematickou mládež. Chlapci a děvčata se zde snaží relaxovat, aby se mohli vrátit do normálního světa. Zabiják s maskou jim v relaxaci rád pomůže. Ozbrojen vším co mu přijde pod ruku jim mlčenlivě ukáže cestu do normálního hrobu. Takovou terapii svět psychologie pro mladistvé ještě nezažil. (Magic Box)

Mefistofelle

Chudák Tommy to nemá lehké. Od té doby, co poslal Jasona do pekel (nebo si to alespoň v té době myslel) putuje po blázincích tak dlouho, až se dostane na farmu obývanou dalšími problémovými děcky. A jak už tomu tak s podobnými zabijáky bývá, Jason se znovu objeví a znovu usiluje o světový rekord v počtu zabitých teenagerů:). A nebo je všechno malinko jinak? Závěr je každopádně docela překvapující. ()

JASON_X

Možná taky znáte ten pocit, že jste svědky něčeho tak trapného, až je vám z toho stydno. Stydno za trapnost někoho jiného. Tak přesně tenhle pocit jsem často během filmu zažíval. Konkrétně třeba při scénách s tlusťochem. Nebo s retardovanými vidláky. Nebo vlastně s jakýmikoliv jinými postavami. Naprosto nechápu, co chtěli tímhle filmovým mrzákem rejža&spol sdělit. Vtipné to fakt není. Strašidelné taky ne. Zato je to nadstandardně blbé. Neříkám, že konec čtyřky byl zrovna nahrávka na smeč, ale na dobrý return určitě. Tohle ale bohužel někdo dost podělal. Možná někdo pojme film jako nechtěnou komedii, ale já asi zrovna neměl náladu. A kdybych náááhodou uvažoval o druhé hvězdě, třeba kvůli několika fakt pěkným prsaticím, tak si na oplátku vzpomenu třeba na negra na latríně, no a je hned po uvažování. ()

2-Xtreme

Určite lepší diel než predchádzajúca štvorka a celkovo u mňa to patrí k tým lepším dielom. Dej už nebol až taký jednotvárny a ľahký... vraždy boli originálnejšie a bolo vidieť nahých ženských. To mi stačí k 4*. Dokonca chválim celý pointu filmu, nečakal som, že aj taký b-éčkový film ako je Piatok môže vyrukovať s niečím takýmto :) ()

sniper18

Je to vydarená hororová komédia patriaca do mojej obľúbenej série. Má dosť dobrý príbeh o Tommym, ktorý sa ani po rokoch nedokázal vyrovnať s krvavým vyčínaním Jasona, ktorého sa mu podarilo zabiť a tak len prechádzal z ústavu do ústavu až skončil v príjemnom prírodnom tábore pre podobne postihnutých ľudí, ale v okolí sa začali množiť mŕtvoly a všetko to nasvedčuje tomu, že Jason je späť alebo ho aspoň niekto napodobuje. Spracovanie sa mi páči, na rozdiel od všetkých predchádzajúcich dielov tu netreba čakať na záverečnú fázu, kedy sa už dej rozbehne a začne sa venovať zabíjaniu, tu sa likviduje prakticky celý film, pričom ale nechýba klasický dynamickejší záver, ale dej je aj tak dostatočne zaujímavý, ponúka možnosť premýšľania nad tým, kto sa vlastne ukrýva za maskou a navyše je tu aj dostatok zaujímavých postáv. Scén so zabíjaním je tu dosť a síce mohli byť aj lepšie, ale sú dostatočné. Ako som už spomínal, tu sa likviduje prakticky celý film, pričom vraždy prichádzajú približne v pravidelných intervaloch, takže dlhší čas bez nich sa tu nenájde. Síce nie sú výraznejšie krvavé a ani moc nápadité, viac ma zaujalo asi iba priťahovanie remeňom mladíka cez oči, ale potešia. O napätí sa tu moc hovoriť nedá, ale tento film sa na rozdiel od tých predchádzajúcich takmer vôbec nesnaží pôsobiť ako horor, ale tvorcovia si zvolili skôr taký čiernohumorný prístup a to im celkom vyšlo. Herecké obsadenie je celkom dobré, postava Tommyho je zahraná dobre, bežné vedľajšie postavy sú bez problémov a zaujme aj niekoľko zábavných postáv. Réžia a technická stránka potreby filmu bez problémov spĺňajú. Prakticky jediný väčší zápor tohto dielu je to, že tu nezabíja samotný Jason, ale inak je to správne dynamická zábava, ktorá patrí medzi tie lepšie diely. Objektívna kvalita filmu- 67%, film sa páči mne na 72%. ()

jojinecko

Čo scéna to hororové old-school béčkové klišé!!!...Nič viac nič menej...Bezmozgová zábavka, ktorá celkom poteší, minimálne tým, že aspoň trochu logiky to predsa len má, hoci to rozuzlenie a vysvetlenie je samozrejme z kategógie "IQ opica"... ale inak pohodička, po solídnej štvorke som čakal väčší prúser, toto fakt neurazí... ()

• Poté, co Joey (Dominick Brascia) vchází na verandu, má ve své mikině zastrčenou čokoládu ve žlutém obalu, ale v dalším záběru ji tam nemá. (Stocki)
  • Jason (Tom Morga) pronásleduje Pam (Melanie Kinnaman) s čistou mačetou, ale v záběru těsně předtím, než ho srazí traktor, je mačeta zakrvácená. (Stocki)
  • Když Demon (Miguel A. Núñez Jr.) sedí v kadibudce, nad jeho pravým ramenem visící provázek, který mizí a zase se objevuje. (Stocki)