Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

castor

V rakvi je holt každý za dobráka. Ale stačí už jen první nakouknutí na nebožtíka (toho zaměněného) a je jasné, že tady budou slzet hlavně diváci. Tvůrci na půl druhé hodiny zatáhnou do komediálního světa, který divák nechce opustit. Dlouho tu nebyla komedie, která by mě bavila bez hluchých míst po celou svoji délku, měla netriviální a skvěle vystavěný děj, velmi slušně vykreslené postavy a ještě dokázala dojmout. Jako drobnou výtku bych možná uvedl, že chybí právě nějaká skutečně hlavní postava, ale nespočet vedlejších bizardních postaviček to dokonale vynahrazuje – navíc nejsou ploché, ale dokáží si to své místo na slunci urvat. Když už se pak tu a tam stane, že se tvůrci dostanou do úzkých, nesloží zbraně, ale posunou scénu po svém dopředu a ještě do ní vpraví nějakou další perličku. Prostě černý britský humor v plné síle.. díky za něj!! Silných 80%. ()

POMO

Ohraný námet, luxusne vytúnený pilulkami LSD a teplým liliputánom. Vydarený comeback niekdajšieho komediálneho majstra Franka Oza má šťavu, je správne britský, morbídny, cynický a úroveň si dokáže udržať aj pri os*anej tvári jednej z hlavných postáv. Plus k tomu nie úplne mainstreamové, ale o to zaujímavešie herecké obsadenie. Odporúčam servírovať po víkendových raňajkách. ()

Bachy

S britským humorem žádný problém nemám. Přesto se mě tato komedie v podstatě nedotkla. Neříkám, že jsem se nezasmál, dobrých momentů zde bylo hodně, ale všechno prošumělo neuvěřitelně rychle. Vypoentované je všechno velmi zajímavě, ale na mě zřejmě až moc uměle. Fajn film - nic víc, nic míň. Bohužel má očekávání byla výše. ()

TeeAge

|| Scenár: Dean Craig | Hudba: Murray Gold | Distribúcia: Verve Pictures, MGM | Štúdio: Sidney Kimmel Entertainment | Rozpočet: 9 miliónov $ | Tržby: 46,789,413 $ | Ocenenia: 2 výhry - Frank Oz (Locarno IFF Audience Aw., US Comedz AF Audience Aw.) || Ozová ukážka o tom, ako sa z obyčajnej sprosťárny môže vyžmýkať podarený filmový úkaz. Avšak, ešte raz by som to vidieť určite nechcel, a to asi kôli tomu trpaslíkovi ;) 75% | HD, THX, EN DTS | ()

Isherwood

Dokonalý koncentrát všech poloh suše černého humoru, kterým se pyšní snad jenom sami Britové. Že se bude šroubovat do absurdnosti, nikoho nepřekvapí už při prvním nakouknutí do rakve, ale že to ustojí jak zdrogované účastníky, tak i všechna ta děsivá rodinná tajemství, je mi absolutní záhadou. 4 a ½. ()

• Natočené za 7 týždňov. (fishki)
  • Alan Tudyk (Simon) a Peter Dinklage (Peter) jsou jedinými Američany, kteří si zde zahráli. (HappySmile)
  • Když měl Alan Tudyk dělat, že je zfetovaný, inspiroval se vzpomínkami na své mládí, kdy viděl opilého teenagera vylézt na stůl. Ve scéně na střeše napodoboval jeho podivné pózy. (HappySmile)