Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

BlaXxer

Tento film je skvost zanechávajúci v divákovi naozaj krásne myšlienky. Útek inteligentného mladíka pred konzumnou spoločnosťou a karierizmom, je zážitok, ktorý sa len tak nevidí. Znechutený Christopher McCandless minulosťou a konaním svojich rodičov sa vydáva na cestu slobody, pravdy a poznania pod novým menom Supertramp. Nachádza zaujímavých ľudí, s ktorými sa zblíži ale následne sa lúči aby pokračoval vo svojom dobrodružstve. Snímok je nabitý úžasnými zábermi prírody s dojemnými udalosťami a podmanivou hudbou. Talentovaný Emile Hirsh podal skvelý herecký výkon, ukázal že je plný energie, odhodlaný odmietnuť komfort tohto sveta a putovať za svojím snom na Aljašku. Sean Penn natočil veľmi emotívny film o životných hodnotách, ktorý by si mal určite každý pozrieť. ()

agathaa

Ešte 15 minút po tom, čo som vyšla z kina som nebola schopná konverzácie.. dojmy a emócie sa vytrácajú pomaly.. ale dúfam, že sa nestratia úplne. Som si istá, že tento film by zaslúžil viac ako 5*. Boli v ňom obsiahnuté mnohé životné pravdy a múdrosti a na prvé pozretie som si ich všetky nezapamätala.. budem si musieť tento filmový klenot pustiť ešte raz.. a urobím to rada. Musím oceniť úžasnú réžiu, herecké výkony, aj soundtrack.. a rada by som ospevovala aj kopec iných prvkov v tomto filme, ale povedala by som: lepšie je si to pozrieť. Tých 140 minút nie je strata času. A aj keď to je možno klišé, po tomto filme sa na isté veci budem pozerať inak (a dúfam, že mi to dlho vydrží)... PS: slabším povahám odporúčam vziať si veľa vreckoviek a psychickú podporu so sebou ;) ()

Pawlisman

Příííjemné překvápko. Žádný srdcervoucí romantizujicící a kýčovitý snímek o hrdinovi co utekl hnusného města do krásné, čisté a opojné přírody, má se tam skvěle, potkal spoustu skvělých lidí a naučil se pořádně žít. I když vlastně o tom tento film je... :) Ale ne, zpracování je krásně poetické (ne příliš sladké) a dosti realistické. Skutečně mi to připomíná Kerouacy, Londony, Hemingwaye, Stainbecky... Konec super. Hudba boží. Jen semo tamo hlušší okamžiky, týkající se nejčastěji výpovědi sestry a rodinného ohlédnutí. Ale když teda dle skutečné události.. No budiž. Herecké výkony, střh, kamera - skoro bez výtky. Vida, že i ti USA dovedou natočit normální a kvalitní snímek (s trochu děsivým trailerem a být i komerčně úspěšný). 8,5/10 ()

RomanHyde

"Není důležité být silný, ale cítit se silný".. citace z tohodle snímku vystihuje útěk Christophera od civilizace a jeho cestu za štěstím, které jak později napsal, se musí sdílet!!! Pří sledování Útěku do divočiny jsem si několikrát připoměl Tarkovského Stalkera, jenž hlavním motivem cesty za štěstím a útěkem ze současného světa provázející spisovatele a vědce, kteří však na rozdíl od Christophera nemají odvahu ve finále vstoupit do Komnaty. Christopher však odvahu měl a cítil se být silnější než skutečně byl... ()

wampire23

Ďalší Pennov zásah do čierneho. Natočené tak krásne, že lepšie to už snáď ani nemohlo byť. Krásy prírody sa prelínajú s krásnymi myšlienkami a životnými múdrosťami. Výber Emila Hirscha do hlavnej úlohy bol skvelou voľbou, no ani vedľajšie postavy sa nestratia. Na konci filmu som dostal zimomriavky a nebolo mi všetko jedno, ešte keď si primyslím, že sa všetko skutočne odohralo. Bombaaaaa. ,,Happiness is only real when shared.". 95%. ()

Chosé85

Society! Society! Society! Society! Society! Skvělý film, skvělý Sean Penn a Emile Hirsch. A samozřejmě krásné záběry přírodních krás, které nejsou vůbec podbízivé a samoúčelné, jak to mají dnešní tvůrci ve zvyku. Ale, co mě dostalo nejvíce je Christopher McCandless. Jeho RADIKÁLNÍ myšlenky mi vůbec nědělaly problém a právě naopak jsem jen pokyvoval hlavou. Totiž společnost má neuvěřitělně ostré a tvrdé hrany, přes které se Chris nemohl osvobodit....a proto uskutečnil svou cestu GREAT ADVENTURE ON ALASKA....nádhera! Při svém putování potkával různé lidi, kteří ho vnitřně obohacovali a naopak i on jim dával radost ze života, ale jako by sám nikdy lásku nepoznal, protože on byl její ztělesnění a jejím světlem.... ()

JanPancir

Co je smyslem života? Nevím……Svoboda je nádherná a určitě se bez ní nedá žít, aspoň já bych to neuměl. K čemu je, ale svoboda když jí nemám s kým sdílet, s kým jí soucítit a s kým si povídat o tom jak je krásná? Jsem velký introvert, ale na něco podobného jako se odehrálo v tomto filmu bych neměl. Ve spoustě věcí se s filmem ztotožním. . Za všechno se něčím platí a tak i za nelezení svého Magického busu, budeme muset každý zaplatit, třeba i jako zaplatil i hlavní hrdina. Film je plný hlubokých myšlenek, některé z nich jsem vůbec nedokázal vstřebat. Nejvíc na mě zapůsobilo setkání s Ronem…. Je jasné, že film chce, aby se divák zaobíral jeho vnitřkem. Nemohu si však odpustit a nepodívat se na jeho obal. Z něho je zřejmé, že každý, ale opravdu každý kdo jakkoli spolupracoval na tomto snímku, sympatizoval s jeho myšlenkou, tedy „Útěkem do divočiny“. Scény točené kamerou volně v ruce jsou do filmu se naprosto hodící. Dodávají tak filmu na autentičnosti. Eddie Vedder (frontman Pearl Jam) skladatel OST, natočil to co mu je neuvěřitelně blízké, takže výsledek jeho práce je děsivě přesvědčivý. Pohled na svět skrz oči někoho jiného, nám může samotným otevřít oči.To je to co tento film bude umět asi úplně nejlépe. Myslím, že film by mohl být určitým lékem dnešního minimálně zmateného světa. Tak se na něj podívejte….. ()

JoVanGogh

Pôsobivé, akú mal ten chlapec odvahu. Dobrodružný road story so smutným záverom, apropo Sean Penn ma ako režisér veľmi príjemne prekvapil. ()

chalp

Fightclubovská myšlienka “kupujeme veci ktoré nepotrebujeme“ posunutá na hranicu únosnosti.Tento film vám bude ešte pekne dlho vŕtať hlavou. ()

punk_zero

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Podľa obalu na DVD-ćku som nedával tomu veľkú šancu, lenže keď som to videl do konca, nemal som slov. Z prepadáku sa z toho vykľul film na ktorý nezabudnem asi nikdy. Škoda len toho konca, ale aj tak 100 % ()

Andresito

Ne, tohle jednoduše není můj šálek kávy a tak to prostě je. Kdyby totiž byl, dokázal bych patřičně docenit tu nádhernou tuláckou atmosféru, podporovanou úžasnou hudbou Eddiho Veddera (soundtrack sjíždím pořád dokola). Takhle je to pro mě jen nadprůměrný snímek se spoustou opravdu hodně zajímavých postaviček, které vás v konfrontaci s lehce spratkovitým Hirschem nemůžou nezaujmout. 80% ()

Yaan

Dostal jsem víc než jsem čekal, ale stále něco chybělo. Pěkný příběh o štěněti, které málem ani nestačilo dospět, vyvolává, na americký film, vcelku slušně otázek k zamyšlení. Na můj vkus je ale jeho "američnost" stále příliš zřetelná. ()

DuanBerry

Dojmy z Into the wild si musím nechat pěkně uzrát v hlavě, je tedy možné, že hodnocení ještě změním. Vpravdě jsem čekal podstatně horší kousek, nakonec se však z filmu vyklubala vcelku pohodová podívaná, která si nenárokuje být intelektuálním počinem nejvyšší třídy. A to je dobře. Moralisování a přílišné lpění na rodině, toliko typické pro americkou společnost, tu sice nalezneme, ale není podáno s takovou vehemencí, jak někdy vídáme. Závěr, kdy se Chris ocitá v uvězněný v divočině a zvolna umírá v důsledku otravy s očividnou touhou po návratu a přiblížení se k Bohu (po rozmluvě s Ronem), mi přišel patetický, ale deníkové záznamy jsem nečetl, takže nemám nárok něco namítat. Jen je mi líto, že jsem cítil, po skvělých dobrodružných peripetiích hrdiny i dobře dokumentovaných pocitech odcizení, na samém konci zjevnou implementaci panamerické myšlenky, zrovna jako by se na obloze zjevil nápis IN GOD WE TRUST. Snad tento pocit zmizí, až se na film podívám znovu, potom mu totiž určitě uštědřím lepší hodnocení. ()

waits

To jsem neměl dělat, pouštět si film jen dva dny po přečtení Krakauerovy předlohy, jedno z toho jsem měl vynechat, zážizek by byl intenzivnější. John Krakauer se proslavil knihou Into Thin Air, ve které popisuje skupinový pokus slézt Mount Everest a který skočil smrtí devíti horolezců. Krakauer vrcholu Everstu dosáhl a dokázal sejít ve vichřici zpátky do základního tábora. Četl jsem papperback na tracku kolem Annapurny a hodně na mě zapůsobila. Into The Wild zdaleka nenabízí tak hutnou atmosféru, příběh samotný o mladické vzpouře a hledání smyslu života je poměrně triviální, Christopher/Alex je v porovnání s horolezci (nebo třeba s Arolem Ralstonem ze 127 hodin) málo připravený amatér. Přesto mě dokázal Krakauer (vlastně Alex:)) oslovit, až mě to jako zabezpečeného konzervativce ve střední věku překvapilo. V tom příběhu je totiž touha, kterou znám z mládí taky, touha po volnosti, osamělosti, sebepoznání a navíc dovedená dál, než jsem se kdy odvážil a která získala moje sympatie (i když mnohé Alexovy lidské prvky mi nesedí). Krakauer o Alexovi píše: "..obdivoval u Tolstého..že se vzdal života, který mu poskytoval bohatství a výsady..začal napodobovat jeho askezi a morální přísnost" a dále "někteří čtenáři vyjádřili svůj nesmírný obdiv za jeho odvahu a vznešené ideály, jiní hřímali, že to byl lehkomyslný pitomec, excentrik a narcista" , sám se také s Alexem srovnává:"..byl jsem nezkušený mladík, který omylem pokládal afekt za pochopení vnitřní podstaty věcí a jednal podle zkratové logiky". Výborné jsou vložené historky o podobných osudech solitérů v divoké přírodě. A proč že píšu o knize a ne o filmu? Protože mi už nic dalšího nad rámec knihy nepřinesl, kromě nádherných záběrů přírody a výtečné hudby Eddieho Veddera. Ale je možné, že při opačném postupu bych dnes totéž napsal o knize...Za sebe můžu říct, že kniha, klip Hard Sun, což je v podstatě zhuštěný trailer k filmu a soundtrack, který si pouštím dokola mi přinesly prvotřídní zážitek. ()

Chipešek

S postavou Christophera McCandlesse se zpočátku pravděpodobně neztotožníte, jak se ale v průběhu filmu odkrývá jeho minulost, povrchnost rodičů a rodinné vztahy, začnete postavu rebela (v mimochodem úžasně přesvědčivém podání Emilea Hirsche) chápat. O to drtivěji na vás dopadne syrový závěr. Možná se vám bude zdát, že tempo v některých místech polevuje, možná tak až na konci pochopíte, že každá jednotlivá epizoda byla nezbytná pro poskládání výsledné mozaiky dojmů. Vše podtrhuje dokonalá hudba Eddieho Veddera. Ps: Pokud jste zmateni z častých flashbacků, vřele doporučuji druhou projekci. A hlavně se velkým obloukem vyhněte českému dabingu. 95% ()

TonyM

Smutný a zároveň radostný príbeh mladíka, ktorý sa vykašľal na celý prehnitý svet, a žil si slobodne, podľa seba, závislý od ničoho. V tom vidím skutočnú nádheru a patrí to medzi najlepšie filmy, čo som videl, nakrútené podľa skutočnej udalosti. Záver si pohral s mojimi emóciami a záber na skutočnú fotografiu Christophera McCandlessa spolu so skvelou hudbou od Michaela Brooka bol pre mňa najsilnejší moment filmu. ()

LukyNike

Ten konec je absolutní vrchol. Christophera si zamilujete a prožíváte jeho pouť, aby se nakonec dopracoval důležitého poznání. Fakt stojí za shlédnutí. ()

arcticsky

Pro mne velmi nečekané překvapení dnešního nedělního odpoledne. Nova Cinema se vyznamenala - emotivní snímek s krásnou hudbou. Jsem nadšen. ()

Yokolobuna

Taková těžká pohodička, což je zároveň největší problém... Film nemá vlastně děj. Musím říct, že jsem ze začátku a skoro ani na konci netušil proč má film takové hodnocení. Ono to má prostě poselství a hezky se na to kouká. Konec filmu se mi líbil nejvíce z těchto důvodů jsem se nakonec rozhoupal, alespoň k těm 4 hv. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook