Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

danny_21

Byl jsem docela zvědavý na filmovou podobu Chrisova příběhu, který jsem četl před pár měsící, zvlášť když jsem viděl, že se režie chopil Sean. Rozhodně nejsem tenhle typ dobrodruha, a jeho hazard ( naivita ? ), který ho stál život, moc nechápu. S těžkou látkou se popral víc než dobře, jen některé momenty, které měly být silné a měly zahrát na duši romantika, nezahrály. Klidnou rukou mu kameraman pomohl nasnímat přírodu, Emil zase slušně zahrál, Seane jen tak dál, dramata Ti jdou a tohle byla poctivá filmařina - 70 %. ()

Sykon

Krásný snímek o hledání sebe sama a ultimátní svobody. Občas bych také nejraději sbalil bágl a vyrazil od všeho pryč, ale já jsem spíš ten typ, co než by od něčeho utíkal, raději se k něčemu vrací. A nejspíš i proto na mě ten film neměl až takový dopad, jaký mi kamarádi líčili. ()

Kofolacik

Film ktory sa ma neskutocne zasiahol v mojich late teens a ktory si doteraz udrzuje special place in my heart. S ubudajucimi rokmi ma u mna Sean Penn neskutocny obdiv, ze sa mu podarilo natocit tak citlivy, krasny a LUDSKY film s presahom na nasu dobu. Neviem ani co viac napisat... Ikonicky Eddie Vedder, underrated kamera a samozrejme nadherne Aljaske scenerie, vdaka ktorym sa u mna stala mojou dream destination. Into the Wild je film, ktory buden navzdy film ktory formoval moje srdce. ()

lakart

Neuvěřitelné road sinlge movie, kde si "malý" chlapec jde za svým snem - dosáhnout Aljašky. Obdivuji odvahu tvůrců se pustit do tak náročného vyprávění. Úžasná výprava, díky níž se podíváme do skvostů Severní Ameriky - některé záběry mě doslova omráčily. Jedná se o vysoce nadprůměrnou filmařskou podívanou, kde je kladen důraz na herecký výkon Emile Hirsche a na samotnou režii v podání skvělého herce Seana Penna. Postavení se zákonům společnosti, nastaveným bariérám, předsudkům, penězům jako univerzálnímu zlu, sbalit si batoh a jít, kam mě nohy nesou...to chce kus pořádný odvahy. A to tento film beze sporu má. Ještě bych vyzdvihl hudební doprovod a skvělou volbu písní. 100% ()

Doski

Krásný film se srdcem a dobrodružstvím, které by asi chtěl v určité míře zažít skoro každý. 89% ()

kratina

Komentář je věnován uživateli golfista a jeho rozjímání o úplně ztracených lidech (kterým se tento film nelíbil).                    Lidi se dělí na ty, co žijí ve městech - a umláceni každodenní hojností potravy i zábavy a otráveni výfuky aut i celkovou nesmyslností materialisticky pojatého konzumního života by taky nejradši zdrhli do divočiny, kde by pak, podobně jako Christopher, nervózně vykřikovali na břehu řeky: „Mám veliký hlad, kde jsou všechna ta zvířata, kam se poděla?!“ a ve finále by se spokojili se zlatou dávkou wild sweet pea, čili hrachoru divokého - a na ty, kteří se už alespoň jednou sbalili, někam odjeli a na čas žili jen sami se sebou. Ti druzí totiž už vědí, že o samotě nenajdete o nic víc odpovědí na svoje otázky, než mezi lidmi. Mezi známými, kamarády a samozřejmě členy své rodiny. Vlci tomu říkají smečka. A jejich instinkt jim napovídá, že ve smečce je větší šance na přežití. Hrachor nehrachor. Tři hvězdy nedávám tomu zmatenému a vnitřně (zbytečně a uměle) rozervanému Christopherovi, synáčkovi bohatých rodičů, tři hvězdy dávám za tu přírodu, jinak nic. ()

Dan

Útěk z materialistické společnosti do samoty a otevřenosti k tomu, co se může stát. Odpoutání se od vazeb, které člověka tíží. Svoboda. Vnitřní obnova a proměna. Něco, co snad každý z nás potřebuje. Ale ne každý k tomu má odvahu. A jen málo z těch, kteří přemůžou strach, je připraveno na nesnáze života mimo dosah pomocných rukou společnosti... ()

roses_Andy

Dlouho jsem neviděla tak autentický snímek. Člověk by hned opustil velkou konzumní společnost a jen tak se potuloval po neposkvrněné přírodě. Líbila se mi práce s kamerou a střihem a vychvaluji především obrazovou strukturu - je vidět, že se natáčelo především venku a pod širým nebem je to prostě nejlepší! ()

JolankaMachi

Society! Society!!!! Na světě je spousta lidí se kterými by jste si chtěli promluvit nebo s nimi strávit den, kdyby to bylo možné tak by to byl Christopher McCandless. Celý film jsem sledovala "bez mrknutí oka". Každá jeho věta, názor byli totožné s mojí hlavou a nemohla jsem se přestat divit úžasu celého příběhu, všechno šlo i se mnou. Naprosto úžasná záležitost a o soundtracku ani nemluvím prostě topová věc! ()

bono22vox

Režisér Sean Penn se v zadumané road movie vydává na cestu po Americe i po vlastní duši. Režisér vypráví pomocí nádherných (ale nikdy kyčovitých) záběrů přírody - ve scénách z aljašké divočiny se pak právě příroda stává jediným hereckým partnerem hlavního hrdiny. No a pak jsou tu písně Eddieho Veddera z kapely Pearl Jam: jejich temná síla zadumanou náladu ještě násobí. Máteli zkrátka chuť na trochu jiný výlet po Americe, tak neváhejte. Nádherná road movie pro přemýšlivé... ()

mira.l

Tak jsem si taky pustil tenhle všeobecně vychvalovaný a mnohokrát v komentářích k Divočině s ní srovnávaný film, ze kterého Divočina v hlavní roli s Reese povětšinou vyšla jako slabý odvar Útěku do divočiny. Já teda nevím, ale mě tohle veledílo nijak moc do kolen neposlalo, mě se o dost víc líbila Divočina. Ano, koukat se na toho vejra "Supertrampa" dá, místy teda docela s přemáháním, ale tohle je zaprvé strááášně dlouhý (sorry Seane, ale dvě hodiny dvacet je na mně jakože fakt dost), za druhé mi to přišlo divný tak nějak celkově. Jakýsi studentík se vypraví přežívat na Aljašce z důvodu ... no dobře, nějaký měl, ale nikdo ho nenutil k tomu, aby jel na Aljašku oklikou přes Mexiko, co jsem nechápal vůbec, bylo jeho nakládání s penězma. Od zřejmě velmi dobře situovaných rodičů žádné nechtěl, úspory dal na charitu a po odstavení auta jich zbytek spálil. Přece musel vědět, že je bude potřebovat na opatření nějakých zásob a nakonec si je stejně vydělával, jak se dalo. Film jako takový já vidím tak na lepší dvě, po připočtení pěkných krajinných záběrů teda dobře, budiž, za tři*, ale víc ani ťuk a jednou jistě stačilo. ()

Dzvandzi

Po shlédnutí snímku to bylo normálních 5*,nic nějak extra vyjímečného.Samotnou kapitolou se pro mě tento film stal,až když jsme plnili na skautském táboře s kámošem výzvu 2 dny bez ničeho.Ta spočívá v tom že musíte opustit tábor pouze s oblečením a občankou,bez jídla,pití,peněz,spacáku a všeho ostatního.Podmínkou je urazit za těch 48 hodin alespoň 15km.Při plnění této výzvy jsme se s kámošem trochu vžili do role hlavního hrdiny a to,když jsme vždy museli opustit nějaký lidi,kteří nám pomohli a vydat se dál aby jsme splnili výzvu a urazili ty kilometry.Můžete mě mít za blbce,že kvůli tomuto si dávám tento film do oblíbených,ale není to jen kvůli tomuhle.Opravdu se mi hodně líbí hlavní myšlenka filmu.Poslední scéna byla velmi dobře udělaná,protože měla svůj smysl.Jinak co se týče hlavního herce,klobouk dolů.101% ()

GTS_PUNK

Jedinečný a špecifický film o tom, ako sa jeden muž dokáže vzdať všetkého materialistického a utiecť do divočiny, aby si splnil svoje sny. Na podobný počin, na aký si trúfil Christopher McCandless (vo filme Emile Hirsch), by sa asi odhodlal málokto. On to však dokázal a po skončení školy, sa namiesto univerzity rozhodol utiecť. Jeho útek však nebol iba vzdorom voči všetkému materialistickému, čo nám zabezpečuje falošný pocit šťastia, v jeho prípade to bol aj útek od rodiny, v ktorej si už od detstva nevedel nájsť svoje miesto a musel sa tak roky vyrovnávať s mnohými problémami. Zo Západnej Virgínie, cez hranice Mexika, Los Angeles až na jeho vysnívanú Aljašku, stretával ľudí, ktorí sú iní než akých poznal celý život. Stretával ľudí, ktorí sa vedia skutočne radovať zo života, z jeho maličkostí a on tak nachádzal skutočnú podstatu vlastného bytia. Dvojica hipíkov - Jan a Rainey, jeho krátka láska s Tracy či stretnutie s vojakom vo výslužbe Mr. Franzom, ktorý pred viac ako 30 rokmi stratil ženu a syna. Každá z postáv, ktorú stretol svojou cestou do "Magického" autobusu na Aljaške, so sebou niesla jedinečný príbeh, životnú kapitolu, na ktorú mohol uprostred divočiny spomínať a zisťovať, čo je skutočne v živote dôležité. A keď to zistil a chcel sa vrátiť, nebolo cesty späť. Sám. Bez lásky. So svojimi knihami a v zime odišiel v "Magickom" autobuse na svoju poslednú cestu. S odkazom a príbehom, ktorý dokáže vymyslieť naozaj len život sám. Into The Wild je poetická krása. Príbeh jedného muža. S množstvom skvelých citátov, ktoré vás prinútia premýšľať o živote. O tom, či sme skutočne šťastní a spokojní. Všetko podľa skutočného príbehu a doplnené skvelým alternatívnym soundtrackom. R.I.P. Christopher "Alexander Supertramp" McCandless. ()

RajAthen

Jednoduchá odysea mladého buřiče, která má velkou hloubku a osloví každého z nás a naše vlastní touhy. O to smutnější/krásnější, že jde o skutečný příběh (tentokráte doopravdy). Kdo z nás by nechtěl být volný a svobodný, ale vše má svou cenu a každý z nás by si měl umě určit vlastní hranice. A nemusí nás to stát vše. Soundtrack Eddieho Veddera má pak potenciál na nesmrtelnost stejně jako cleý film. ()

Pavel82

Útěk do divočiny patří ke skupině filmů, které pomalu dozrávají a neustále Vás nutí k opakovaným zhlédnutím. Když jsem jej viděl poprvé, nelíbil se mi. Podruhé jsem mu dal čtyři hvězdy a už mám chuť se na něj podívat znovu... Edit: Ten film je tak hrozně o ničem a při tom tak strašně o všem. ()

Pafnuc

Morální ponaučení: nelez do přírody, když se o sebe neumíš postarat. Plus přehlídka všemožných hippísáků. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook