Reklama

Reklama

Na trhu se objevuje nový výrobek. Nikdo přesně neví, co vlastně obsahuje, ani jak se vyrábí, ale zákaznící čekají ve frontách před obchody. Jedno je jasné - věc je k jídlu a má výbornou chuť. Jednou večer si osmiletý Jeison přišel do kuchyně vzít svou oblíbenou lahůdku a s úžasem vidí, že... ožila. Výrobce pěny angažují Davida (Michael Moriarty), bývalého inspektora FBI, aby zjistil oč jde. (Fine Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

Alexandre 

všechny recenze uživatele

Silně podprůměrné osmdesátkové béčko, které mně osobně přineslo naprosto nudnou podívanou, u které jsem vydržel tak tak se na ni vůbec dokoukat. Je tu jistá podobnost se snímkem The Blob z r. 1988, The Stuff funguje na stejném principu, ovšem nesáhá tomu ani po kotníky. Atmosféra se někam vytratila, herci nic moc a o scénáři radši ani nemluvím. Velké plus za myšlenku, ze které by šla stvořit parádní pecka... To by se ale tvůrci museli víc snažit. 30% ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Postarší člověk si ve sněhu všimne bílé kašovité hmoty vyvěrající ze země a světe div se, ochutná ji. A chutnala mu a tak ho okamžitě napadla myšlenka uvést hmotu na trh jako dezert. To se povede, trh a zisky rostou, konkurence šílí. Dokonce dojde i ke snaze konkurence zjistit tajemné složení. A co čert nechtěl, hmota po pozření začala každého ovládat. A začali se dít věci. Takový nápad o pokusu ovládnout lidstvo byl použit v 70. a 80. letech mnohokrát a vždy se jednalo o nějaký parazit či mimozemský organismus. Nyní tu máme bílou hmotu ze země pojmenovanou jednoduše jako pěna. Ano, je to hloupé, ale v tomto případě se jedná pouze o pouhopouhou hororovou zábavu, která si z námětu v podstatě dělá legraci a tváří se přitom vážně. Parodie to však v žádném případě není. Vlastně by se dal snímek označit jako hororová satira. Hrůza a děs se tedy nekoná, ale k hororovému pobavení vyznívá vkusně. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Na horrory 80.let nedám většinou dopustit. Mají v sobě ono tajemné kouzlo, nápady a často jsou kvalitně řemeslně natočené. Pěna zabiják ovšem mezi ně nepatří. Příběh nepřináší nic nového, což by nevadilo. Postavy jsou nesympatické, což vadí. Všem jsem tak nějak přál úděsnou smrt, což se bohužel splnilo jen zčásti. Nejvíce mi pil krev slizoun Michael Moriarty a pak ten spratek, co si hloupě vleze do prázdné cisterny a následně z ní nemůže ven. Zřejmě k popukání měly být dialogy typu: ,, Víte, plukovníku, asi se snažíte o mé děvče." ,,S tím bych si nedělal starosti, synku, stejně padneš v boji..." Co je nejsmutnější? Triková stránka. Papundeklová mizerie z amatérské dílny! A to už svůj porod měly za sebou trikové bomby jako třeba Vetřelec (1979) či především Věc (1982). Věrohodnější ostatně byla i Invaze zlodějů těl (1978), a jak se to dělá, ukázal o tři roky později Ch.Russell ve snímku Sliz. Co by jeden dal za alespoň jeden vydatný krvavý gejzír....zlatí Kanibalové.... ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Že je to parodie na echt brakové horory je podle mě jasné snad z každé scény, jak to vypadá strašně lacině a jak blbý to má scénář. Potíž je ale v tom, že kromě cca 4 skvělých scén (z nichž pro mě pořád stejně dominuje ta úvodní) to ve své blbosti není dostatečně kreativní a hlavně to taky časem začne být celkem nuda. S tím to u mě bohužel dost upadá, protože záměrných braků už jsem viděl hromady a spousta z nich mě víc pobavila a taky měla víc absurdních nápadů než tohle. Pěna zabiják je taková, no... ne úplně mdlá, nějaké klady má, ale je to prostě částečně meh. Lepší 2* ()

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Ono je to nakoniec taká decentná satira, kde miesto roztekajúcich sa tiel úraduje hlavne slizký Michael Moriarty s kovbojskými čižmami. Keby ste niekde našli zo zeme vyvierať nejakú lepivú sračku, prvá vec čo by vás napadla by bolo začať to žrať, to na betón. Potom krajinu zachváti šialenstvo, lebo tá "hmota" je tak úžasne chutná, diétna a nenecháva ani fľaky. Iba jeden chlapec TO videl v pohybe a nenechá sa opiť jogurtom. Vazelínová mafia uchvatiteľov čriev vystrkuje rožky s maslom, ale hrdina Mou s chlapcom a ženštinou z reklamy ( plus nejaký bláznivý čoko kráľ ) zmobilizujú militantných buranov/buranských militantov a rozšľahajú im vajcia. Obalom avízované vytekanie peny z rôznych telesných otvorov je v celom filme prítomné len vo veľmi stopovom množstve ( hlavne "zívajúci" čoko kráľ vo finále ) ale napriek tomu mi film solídne utiekol a jemne pobavil trochou priblblého humoru. Takže film samotný je ako oná pena tatiež diétny a nenecháva fľaky. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Mezi ingrediencemi, jež tvůrci použili ke stvoření pěny, nechyběla např. zmrzlina, jogurt či hasicí pěna. (-bad-mad-wolf-)
  • Scéna z motelového pokoje, v níž pěna teče po zdi, byla natáčena ve speciální místnosti, jež se mohla otáčet vzhůru nohama - tak bylo dosaženo efektu pěny, tekoucí po zdi nahoru. Tatáž místnost byla použita ve filmu Noční můra v Elm Street (1984). (-bad-mad-wolf-)

Reklama

Reklama