Na trhu se objevuje nový výrobek. Nikdo přesně neví, co vlastně obsahuje, ani jak se vyrábí, ale zákaznící čekají ve frontách před obchody. Jedno je jasné - věc je k jídlu a má výbornou chuť. Jednou večer si osmiletý Jeison přišel do kuchyně vzít svou oblíbenou lahůdku a s úžasem vidí, že... ožila. Výrobce pěny angažují Davida (Michael Moriarty), bývalého inspektora FBI, aby zjistil oč jde. (Fine Production)

folklorman

Velice zábavný horor s netradičním záporákem v podobě chutné pěny. Děj už je zmíněný výše, tudíž přejdu rovnou k hodnocení. Průměrný scénář, kamera, hudba a opět tupé dialogy. Situace, kdy pěna pronásleduje hlavní postavy, vás určitě dostane do kolen. The Stuff je průměrná záležitost vykrádající lepší a hororovější – The Blob. Od Larryho Cohena doporučuju jiné filmy např: Ambulance nebo trilogii o zmutovaných dětech. ()

Han22

Dobře mi tak, co jsem čekal od vraždící pěny? Inteligentní horor? Zábavné béčko? No nedočkal jsem se ničeho, trikové scény s pěnou jsou příšerné, není to strašidelné, není to vtipné a hlavně je to neskutečně nudné a stupidní. Téměř každá scéna, každý dialog je jedno velké WTF, ostatně pár citací těch nejhrůznějších debilit je tady v komentářích. Zlatý Sliz z roku 1988. ()

Holina

Spíš ze sentimentu dávám 3***, uznávám, že Pěna zabiják není žádný trhák. Ovšem jako pubescent jsem film hltal na jednodabingové pirátské VHS. A přece jen to se počítá, ikdyž s odstupem času je jasně vidět, jak špatně jsme na tom s filmovou distribucí tehdá byli... Zajímavost: Pokoj, ve kterém teče pěna směrem ke stropu a pohlcuje jednoho z aktérů, je otočný a byl použit už v Noční můře v Elm Street, kdy Johny Depp krvácí z postele směrem ke stropu. ()

Asmodin

"Mám rád pohled na krev, ale tohle je nechutný." Film byl vcelku sledovatelný, ale jinak děsná kravina. Je vidět že i dabing prochází vývojem, protože si neumím vysvětlit proč měl David takový příšerný hlas, který se k němu ani nehodil. ()

Raziel_cz

Grindhousový film, který se seknul dobou vzniku. A který český dabing posunul na úplně jiný komediální level (Jan Čenský v roli asi osmi postav), než tvůrci zamýšleli. Pěna zabiják vyvěrá ze středu země, zkouší nás ovládnout pomocí prodejců jogurtu a nejefektivnější způsob její likvidace je ji zapálit. Co na tom, že ji zrovna máte na ksichtě jak facehuggera. Jo, je to absurdní a často i nechtěně komické a připomíná to The Blob a Invazi zlodějů těl, kdyby vycházely jako rodokaps, ale je to neuvěřitelná prdel. A průmyslový agent "Mo" Rutherford a jeho sidekick "Chocolate Chip" Charlie, s pěstmi registrovanými jako smrtící zbraně, si vyloženě říkali o sérii podobně brakových hororů. Škoda, že jsme ji nedostali. ()

MickeyStuma

Postarší člověk si ve sněhu všimne bílé kašovité hmoty vyvěrající ze země a světe div se, ochutná ji. A chutnala mu a tak ho okamžitě napadla myšlenka uvést hmotu na trh jako dezert. To se povede, trh a zisky rostou, konkurence šílí. Dokonce dojde i ke snaze konkurence zjistit tajemné složení. A co čert nechtěl, hmota po pozření začala každého ovládat. A začali se dít věci. Takový nápad o pokusu ovládnout lidstvo byl použit v 70. a 80. letech mnohokrát a vždy se jednalo o nějaký parazit či mimozemský organismus. Nyní tu máme bílou hmotu ze země pojmenovanou jednoduše jako pěna. Ano, je to hloupé, ale v tomto případě se jedná pouze o pouhopouhou hororovou zábavu, která si z námětu v podstatě dělá legraci a tváří se přitom vážně. Parodie to však v žádném případě není. Vlastně by se dal snímek označit jako hororová satira. Hrůza a děs se tedy nekoná, ale k hororovému pobavení vyznívá vkusně. ()

Empire

Velice husté céčko...., husté jako PĚNA. A ty amaterské herecké výkony.........dokonce i Paul Sorvino vypadá děsně :D Ale věřte, že takhle jsem se snad nikdy nenasmál :) to je tak dementní film, až dokonalý :D ()

Alexandre

Silně podprůměrné osmdesátkové béčko, které mně osobně přineslo naprosto nudnou podívanou, u které jsem vydržel tak tak se na ni vůbec dokoukat. Je tu jistá podobnost se snímkem The Blob z r. 1988, The Stuff funguje na stejném principu, ovšem nesáhá tomu ani po kotníky. Atmosféra se někam vytratila, herci nic moc a o scénáři radši ani nemluvím. Velké plus za myšlenku, ze které by šla stvořit parádní pecka... To by se ale tvůrci museli víc snažit. 30% ()

Kolyas

Možná vidět to v originále, dávám **, ale suchý český dabing (povětšinou dua Vetchý & Čenský), navíc, když hlášky mají takovou kadenci, to je jasná * navíc... ()

kersten

Milý filmík ale veľmi amatérsky. O horore samozrejme nieje reč. Strašne som sa na ňom nasmiala tak aspoň čiastočne splnil svoj účel, čiže nenudil. Ale myslím že aj v roku 1985 sa dal nahrať aj lepšie a dalo sa z toho vyťažiť viac. ()

vozralec

Poněkud zvláštní podívaná. Objektivně za dvě hvězdy, ale díky rozmanitosti za tři. Honzík Čenský tu nadaboval asi 8 lidí. ()

Knor

Na první pohled sympatický béčko, kterýmu jsem věřil, ale ta debilita je skoro neúnosná. Tak tupej scénář a nesympatický postavy si prostě nezaslouží dobrý hodnocení. Líbili se mi dvě scény s útočící pěnou, to je všechno. Šílená hovězina, která převážně jen nudí. ()

djbarrel

Je to taková kombinace Slizu a Invaze zlodějů těl. Problém je, že není příliš povedená. Pěna sama o sobě nevypadá hrozivě a ani se tak po většinu filmu nechová. Snad jen to jezírko ze kterého se čerpala pěna bylo dobré, jinak nic moc. Na začátku a trochu ke konci se dostavovala i atmosféra. Tenhle horor je označován i jako komedie, ale z pohledu komedie prohrává na celé čáře. Komické to moc nebylo. 40 % ()