Mumie: Hrob Dračího císaře

• USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

sona.1990

Dalo mi opravdu hodně práce, abych zapomněla na šarm Rachel Weisz, kterou v tomto díle nahradila poněkud méně zdařilejší "mamina" Maria Bello. Zato se objevil můj oblíbenec Jet Li, takže je to 1:1. Nicméně je to trochu podprůměrný film i oproti předešlému dílu. Těžko se to hodnotí, není to zrovna můj Top žánr. ()

rezor

O mumii navíc. Tento film naláká své diváky dobrým renomé z předchozí dvoudílné série Mumie a Mumie se vrací. Velké to zklamání čeká všechny milovníky předchozích dvou dílů. Ačkoliv technologie zeleného plátna postoupila od té doby mílovými kroky kupředu, tak je zde vidět velký krok dozadu. Jako by filmoví tvůrci začali tvořit, aniž by věděli cokoliv o předchozích dílech. Scény jsou předvídatelné, příběh plytký, kamera hrozná, efekty uměle nepřirozené a výprava tentokrát poskrovná. Bravurní výkony Brendana Frasera a Johna Hannaha celou situaci rozhodně nezachrání, a tak je film odsouzen v očích svých bývalých fanoušků do „věčných lovišť" propadáků. ()

reccal

Evelyn, špatně. Alex, špatně, špatně. Kříženec psa a lva? Taky špatně. Na tomhle filmu jsou dobrý tři věci. Brendan Fraser, John Hannah a armáda povstanuvších zabitých otroků. ()

Pythonator

Pořád skvělá zábava, i když už o poznání slabší. Maria Bello je přijatelná náhrada, ale Rachel je samozřejmě hezčí, rozkošnější a sympatičtější. Z Mumií je trojka jednoznačně nejhorší, ale v porovníní s konkurencí v žánru stejně nic lepšího nenajdete, když vynecháme Indiho samozřejmě. Yettiové neměli chybu a Isabella Leong je šikmooká kočička k pohledání. ()

lajkus

Co si budem povídat, je to naprostá sračka. Nicméně pod vlivem alkoholu a s kamarádem, který film viděl už minimálně 5x jsem se královsky bavil. Když mi uprostřed akce někde v Himaláji kamarád řekl, že z další scény se poseru, nevěřil jsem. Pak na scénu naklusali yetiové a já se málem posral... ()

nudlis

Změna režiséra a tím pádem i scénáristy je tady hodně znát. Nedivím se, že Rachel Weisz se už nechtěla na tomhle podílet. Je to slabé, slaboučké. Ne sice úplně nudné, ale už je to jen průhledný odvar a klasický ždímání úspěšný "značky". ()

Ajfist

Kdyby ve filmu bylo třeba, že se rozvedl a znovu oženil, tak by to bylo v pohodě, ale nahradit Rachel Weisz herečkou co na její hezký vzhled nemá ani náhodou a vystupuje přitom jako ta původní O¨Connelová je zhovadilost. Film navíc žije jen dík digitálním trikům a je to dost nastavená kaše. Kdyby to byl samostatný film bez spojitosti s dvěma předchozíma, tak by to bylo lepší. Stačilo dát název Hrob dračího císaře a bylo by to hned jinak hodnoceno. Takhle to je pouze slabý odvar dvou předchozích Mumií. ()

soukyd33

A máme tu pokračování slavné série s Mumií. Bohužel ale chybí jedna hlavní herečka. Ta nová, mi není moc sympatická. Jakmile někdo z herců odejde, už to není ono. Zde má velkou sledovanost hlavně zaporák Jet-Li (co by císař). Herecké výkony slabší. Humor zde moc není. Hlášky tu také moc nejsou. Herecké obsazení slabé. Poznámka: Závěr není špatný, ale nestačí. Hvězdiček 3 ()

Zdarda

Bylo by fajn dívat se na dobrodružství B. Frasera, ale cokoliv jiného mimo jeho účinkování před kamerou je zarážející amatérismus. ()

Thalin

Absence Rachel tu dělá hodně. V předešlých dílech to prostě stálo na těch dvou a tady to sakra nefunguje. Stejně jako scénář a herecké výkony. ()

babuška

mumie tři aneb jak všechno hezky dokurvit, nejlíp hraje ta mladostará číňanka a john hannah, koncept dobrej i trikově, takže počet 2* ()

vinducha

Takovej Indy hodně na steroidech , je to přeplácaný a docela  ujetý až do parodie . Nicméně pořád se na to dobře kouká a parádně to odsýpá i když je to takováhle bláznivina s infantilním humorem . ()

Miroslav.Zac

Mumie Hrob dračího císaře je nejhorším dílem série, přesto je ale pořád na lepší úrovni, než většina filmů daného žánru ze stejného nebo pozdějšího období... takový ten jednooký králem v zemi slepých. Podle mě za jeho slabotu může změna v obsazení Evelyn a dlouhá doba od posledního dílu. Rád si celou trilogii aspoň jednou ročně pouštím, jako celek je to neskutečná zábava, ale ta trojka! Ta trojka! ()

DanieLadra

Celkem solidní popkorňák, který (ne nijak výrazně) zaostává za původními filmovými počiny. Příběh samotný je klišé jako vystřižené a celkem nepochopitelně je tu nevyužit potenciál Jeta, který je tu místo sebe samotného ztvárněn výhradně počítačem. Také osobně nemám rád záměny herců u postav, ale narovinu, kdo by to Rachel zazlíval. Pokud máte rádi oddechové filmy nebo patříte k mladší generaci, nová Mumie se stane ve chvilkách nudy snesitelnou porcí zábavy ()

6611600

Skvělé.Po těch komentářích jsem si myslel,že je to opravdu,opreavdu hrozný.Veřte nebo ne,ale bavil jsem se skvěle. ()

ione

Co k tomu asi tak povedat ? .... velmi slabe. Spústa trápnych scen. Ale tak tie dve hviezdiky si to asi zasluzi. Myslim si ze je to dost velka hanba oproti 1,2. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)