Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Sdoom

Vizuálně jeden ze 3 nejlepších animáků všech dob, o tom není pochyb. Neskutečné, jak nadhérné univerzum dokázali grafici v Pixaru nakreslit a převést do počítače. Samotný robůtek je skvěle udělaný a zejména první půlhodina na Zemi, kde se seznamuje s EVE, je nádherně sentimentální a vlastně se jedná o jednu z nejkrásnějších lovestory v dějinách kinematografie. Eskapády na lodi Axiom jsou sice zábavné, ale už nejsou tak originální, a proto se Wall-E neřadí do mé absolutně nejoblíběnější animované topky. Odkazy na 2001: Vesmírnou odyseu však potěší. Poselství filmu je jasné a v době, kdy vznikl, těsně před globální finanční krizí, o to silnější a dnes rezonující. Konzum se nezastavil, ba naopak, a Wall-E tak nakonec může být tím, čím pro generace dřívější byla díla Julese Vernea. Snad ne. :-) (Blu-ray, orig.) ()

JADIM

Áno, film v sebe ukrýva veľkú myšlienku a preto sa ho oplatí vidieť. Áno, film disponuje krásnou animáciou a preto sa ho tiež oplatí vidieť. Tak prečo som dal 3 hviezdičky? Vo filme sa toho moc nenahovorí, a tak jediné, čo vás vo filme zaujíma sú udalosti a proste všetko čo sa deje. Avšak niekedy sa tam dialo iba to, že Wall-E sa tak 30 sekúnd pozeral na nejakú rastlinu, čo sa mi nezdalo veľmi záživné. Keď sa už niečo aj dialo, tak to niekedy tiež nebolo nič moc. Ako som už spomenul, myšlienka a animácia, viac vám tento film asi neponúkne. 5/10 (Videné v TV, Október 2018, SK dabing) ()

Koda

Tenhle film je přímo National Geographic o životních osudech lidí a celé Země. Takhle přesně dopadne svět, když si ho lidé nebudou vážit a s prominutím se vyserou třídit odpad. Potom to klidně může dopadnout tím stylem, že se Karel Čapek probere z mrtvých a dostane takový rage, že provede jednu zásadní věc, tak jako v knize zavede R.U.R... v zemi budou vládnout roboti a my se budeme culit k bohům, aby nás odvezli na jiné místo, přesně jako v tomhle filmu. Naštěstí žijeme stále v zemi, a i když tu máme covid, tak můžeme cokoliv zachránit... no a pokud se tak nestane, tak doporučuji se podívat přesně na tenhle geniální film, který odvypráví případ, na který jsem poukázal. WALL-E je díky bohu jeden z těch kamarádštějších robotů, který se snaží vyhovět úklidu, i když je to prakticky nemožné na jednoho robota. Začne toužit o životní lásce a... aaaaa. twl proč já tady sakra spoileruji ty filmy... já od toho tady nejsem, abych tu vyprávěl děckám pohádku o červené Karkulce, jak jí sežral vlk.... jako fakt za to bych si měl dát facku. Tak to vezmu z jiného soudku, u Pixíku se mi líbí vážně jejich originální nápady, plné pravdivých faktů, vtipů, dojemných momentů, roztomilosti, lásky, úžasné barevné (až dokonce reálné) předlohy textury, naservírují neuvěřitelné množství scének, kdy si člověk ohlodá své nehty u nohou, nebo sní nervozitou nějaký papír (nedej bohu toaleťák) a fandí hlavním postavám. Přesně tenhle film má vše, co člověk očekává! I když už WALL-E začíná být už tak trošku starší film, stále má v sobě neuvěřitelné poselství pravdy, které v sobě drží a věřím, že jednou nás tenhle snímek zachrání od toho, aby jsme nedopadli, tak jak ve filmu. :) Za mě jednoznačně plný počet. PS: To je neuvěřitelné!! Teď čtu, že přistálo vozítko Perseverance na Marsu, které vypadá jako WALL-E, že bych fakt předpovídal budoucnost? :D ()

DavidS.

Neuvěřitelný smysl pro detail, pro každou roztomilost a drobnůstku a to jsem si vědom toho, že jsem jich napoprvé spoustu ani nezaznamenal… Wall-E je milostným příběhem. A přestože jsou jeho aktéři jen dvojicí robotů, je dojemný a opravdový. Rande a tanec ve vesmíru řadím mezi nejlepší milenecké scény animák neanimák…Tak proč jen tři hvězdičky? Kvůli zbytku scénáře. Pixaři si byli asi vědomi, že nechat běhat na plátně téměř 100 minut něco, co nemluví, by jim nemuselo projít, takže se nakonec objevují lidé (ti samozřejmě mluví) a jakási zápletka a jakýsi ekologický apel a kritika konzumní společnosti…Narušilo mi to konzistenci zážitku a většina scén, kde se neproháněl Wall-E na svých pásech, mě víceméně nudila. EVE!!! ()

chmíří

Nedovedl jsem si představit film, ve kterém hlavní postava jenom pípá a celkově se v něm téměř nemluví, ale pixar mě utvrdil že je to neskutečné studio, které snad memůže šlápnout vedle. Po hračkách, broucích, příšerkách, autech, rybách a lidech přišli na řadu roboti, navíc roboti kteří jen pípají. A přesto nebo možná právě proto je ten film strašně zábavný. Wall-E uspěl na všech čarách - uvěřitelná láska mezi dvěma "krabicemi", spojení se skutečnými herci ( i když minimálně), a hlavně jako už tolikrát postavy kterým věřím naprosto všechno! U pixarovek si vždy připadám jako dítě a stydím se že se mi líbí ty "dětské animáky", ale ono je to jinak pixar točí normální filmy akorát své vize vytváří pomocí animace a to je rozdíl od ostatních animáků...Zatím 4*, ale až to uvidím v HD bude určitě 100%... ()

rozbris

Film plný "plechový lásky", kde vyvstává otázka: Mohou roboti cítit?. Někdo by klidně řekl, že ne někdo zase ano, dneska už se v tom nejde ani vyznat. Ale jedno nám film ukázal chovat se šetrně k přírodě, jelikož takovou loď ještě nemáme a pokud nechcem žít v odpadcích měli bychom něco dělat ;-). Wall-E se studiu Pixar opravdu poved a film je velice nenáročný i pro menší filmové diváky, kdy není moc co číst a později pro DVD formu ani co překládat:-) Podívejte se a uvidíte, že Vám ukápne slzička jako mi:-) a to jsem chlap co nebrečí. ()

wikus

Walll-E je úžasný.Pozorovať jeho konanie, vzhľad,krásu, milosť,by som dokázala aj ďalšie hodiny. Nie je to iba animák pre malé deti. Skrýva sa v nom aj hlboká myšlienka.Celé to prostredie, atmosféra, ale aj všetky nepodstatné drobnosti sa podieľajú na jednej krásnej animovanej rozprávke a Pixar treba iba chváliť za to úžasné spracovanie a animáciu. ()

hudryhudry

Pixaři nám opět naservírovali kousek, který svým dokonalým provedením nevybočuje z vysoce nasazené laťky od dob Toy Story, přesto je však ve všech směrech mezi "pixaráky" velmi originální. Na úvod ohromí úžasně provedená vize liduprázného, odpadky přeplněného města, které mě zasáhlo stejně silným dojmem jako New York v Já, legenda. Robůtek se všemi svými grimasami a povahou je vytvořen tak, aby si ho zamiloval každý divák, což je až moc viditelně prvoplánové, ale co bychom od Pixarů mohli čekat :-) Jednoduchá zápletka s trochu dramatickým vyvrcholením je přsně to co film potřeboval, protože sám Wall-E by nedokázal celý film utáhnout jen na svých pozemních eskapádách, což se mu však v prvních 20 ti min společně s vlezlým švábem docela daří. Přesto musím obdivovat to, jak úžasně vypadala v podání pixarů láska mezi roboty, něco tak jednoznačně lidského, až se mi málem očka leskla :-) A vize lidí po 700 letech aneb tulení kolonie na pláži mě opravdu dost pobavila. Njn, hoši animátorští se zase předvedli, ale co na plat, opět tomu něco do těch 5* chybělo, ale neumím vyjádřit slovy co :-) Asi ona muška jenom zlatá :-) ()

joora1

Jeden z nejlepších animovaných filmů nejen od Pixaru.Skvělá první půlhodinka, kde se nemluví a člověk může jen nasávat z atmosféry vylidněné Země, kde se prohání jediná "bytost", která si stále plní svůj úkol.Je zajímavé sledovat příběh postaršího robota, který se zamiluje do postmoderní sondy vypadající jako IPOD.Ve filmu je mnoho gagů,skvěle fungující příběh a netradiční lovestory.Ve druhé části, kde se objeví i lidé (malinko zdegenerovaní) už příběh malinko stagnuje , ale vždy když se objeví Wall-E, tak jsou rozpaky pryč. ()

Kanibal

Kam až dokáže Pixar dovést umění digitální animace? Těžko říct, ještě se nezastavili. U Wall-E se ještě častěji zapomenete soustředit na "animák" a vnímáte jen a jen příběh. Ten je lehce infantilní, ekologický a povinně dojemný, ale proč ne? Fantazie autorů je úžasná - situační humor, nějaké ty prvky satiry a pořádná dávka úžasných obrazů "ze života robotů" dává dohromady nádherný a kompaktní celek. MIMOCHODEM předfilm (Kouzelník Presto) je podle mého nejlepším předfilmem v pixarovské tradici a jakýsi "jingle", který zahraje vždy když se Wall-E nabije je věrnou kopií zvuku, který vydává Macintosch při zapnutí (a já jako mac-pozitivní musím vesele kvitovat...). A jestli si někdo nebude pobroukávat melodie z Hello Doly, tak je necita! ()

miklaras

Pixar umí a málokdy nepotěší. Animace zase dech beroucí a robůtek sympaťák, se kterým člověk jede na jedné vlně od začátku až do konce. Parádička, která mě docela dostala. ()

Kracken

To že je Pixar králem animovaného filmu je naprosto jasné. I jejich poslední kus je toho důkazem. Wall-e je velmi originální, nápaditý, vtipný ale hlavně krásný film. Ikdyž poslední půlhodinku bych možná uřízl a nechal jen otevřený konec s nadějí nalezené rostliny jako varovným symbolem do budoucna. Pro fanoušky postapokalyptických světů je tenhle snímek jasnou volbou :) ()

masr

Ani pro děti, ani pro dospělé. Ani infantilní, ani dozrálé. Ani veselé, ani smutné. Spíš banální, než myšlenkově zajímavé. Naštěstí alespoň bez nesnesitelné míry dlouhotrvajících animovaných honiček. Nijak zvlášť mi neseděl ani ten až příliš antropomorfizovaný robůtek (vlastně posléze spousta antropomorfizovaných robotů). Vlastně je ten film prázdný. Ale tím ten film stejně od počátku měl být.. ()

Han22

Překrásný film. Po všech těch animáčích o roztomilých zvířátkách přichází animáč o roztomilých robotech, který v první půlce hraje krásně na romanticko/nostalgickou notu (většinu songů jsem znal, jeden tuším byl i z Fallouta, jestli ano, tak klobouk dolů za pěkný odkaz), druhá půlka se promění v poctivé sci-fi, které dle mého názoru strčí hravě do kapsy většinu "opravdových" sci-fi za tento rok. Zdegenerovaná lidská společnost po 700 letech nicnedělání je vykreslená sice s nadhledem, ale jinak velice přesně a působivě. Animace je úžasná, Vall-I trochu připomíná Číslo Pět, včetně jedné jasné citace... a vůbec který film dnes dokáže přijít s příběhem, kde se skoro vůbec nemluví a hlavní roli hraje oprýskaný odpadový robot a staré písničky? ()

radecacek

Ćíslo pět přežil skoro celé lidstvo a mašíruje si to do vesmíru a zpět. Opět něco nového na poli animovaného amerického filmu a z technického hlediska jde opět o špičku. ()

chef

Ako viete... sú hovadiny, ktoré natočí hocikto a nikto si to nevšimne a potom sú hovadiny, ktoré natočí Pixar, dá im potrebný lesk a wannabe srdcervúcu pointu a je z toho senzácia. Ale ako ja sa nehádam, žeriem im to tiež. Však akože retardovaný robot otvára oči ľudstvu v dekadentnej technokracii! How cool is that ? 75% ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky