Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Astu.

Lidi zase neblázněte, tak dobrej film to zase není. Patetická gesta, naprosto nesympatická hlavní herečka, které jsem přál, aby jí otec nezachránil a jako bonus dostanete silnej xenofobní podtext. Kýčovité finále šťastné americké rodiny, ale co. Celý snímek (až na začátek) se řítí šíleným tempem a Liamu Neesonovi vážně toho nasranýho otce věříte. Celkem syrová akce (která už je překvapivě bez patetických gest), Neeson a tempo příběhu drží 96 hodin v průměru. ()

luciluci

ďalší neohrozený správňácky američan, ktorý musí zachrániť svoju dobrú americkú dcérenku z rúk hnusných cudzincov. Film plný celkom dobrej akcie, ale príbeh až žalostne naivný. Úvod je slabý a zdĺhavý. Myslím, že aj keby si niekto predtým neprečítal o čom ten film má byť, tak mu je po pár minútach otravného poučovania otca Liama jasné, čo sa stane (samozrejme unesú ju). Prvá štvrtina filmu sa dosť vlečie. Stred je akcia za akciou. Tatíček agentík striela jedného zloducha za druhým bez mrknutia oka, až si musím klásť otázku, či režisér ešte vôbec chcel, aby s ním divák sympatizoval. Je to dosť ploché, len čistá strielačka. Tie posledné dva obrazy celého filmu ma dorazili. Nie ten záver, (hoci ten bol dobredu jasný) ale tie posledné obrazy (ten doják na letisku a to úžasné stretnutie s hviezdou snov), ako keby to patrilo k inému filmu. nebyť týchto scénok, tak dám možno aj 3 hviezdičky, ale týmito scénami sa to úplne zhodilo. ()

Hortom

Pozor, otecko si ide pre svoju dcérku! Čakal som, že to bude ďaľší akčný film vyplnený strielaním, bez deju. On to taký akčný film bol ale natočený tak brilantne, že ho budete milovať a Liama Neesona si v ňom hneď obľúbite, pretože sa snaží zachrániť to najcennejšie čo mu v živote ostalo po rozvode. Únos svojej dcéry v metropole Francúzska nenechá na pospas polícií ale rozhodne sa to riešiť striktne sám. Akčná jazda ktorú si budete chcieť pustiť onedlho znova. ()

Arkwuill_S

Válečný veterán, který pro armádu a svou vlast obětoval hodně, tolik, že se mu rozpadla rodina. Nyní, když je ve výsluze, tak jen těžko hledá cestu ke své sedmnáctileté dceři a snaží se dohnat to, co promarnil - být dobrým otcem, udělal by pro ni cokoliv. Proto, když mu oznámí, že chce jet s kamarádkou do Paříže, má o ni strach a nesouhlasí, alespoň zprvu, poté musí rezignovat, aby k ní neztratil cestu, jenž tak pomalu buduje. Ihned po příjezdu do evropské metropole se však jeho dcera stane kořistí mafie, která obchoduje s bílým masem. Neeson má velmi omezené možnosti, ale i tak se pouští do tohoto nerovného boje a svou dceru chce za všech okolností najít, ať ho to bude stát cokoliv. Má na to jen velmi krátkou dobu, než ji překupníci prodají a ona se tak ztratí nadobro. Velmi povedený film, plný napětí a akce, podpořený dobrými hereckými výkony. Děj se dá dopředu vytušit, zřejmě jak jinak v tomto žánru. Jako mírně negativní jevy bych občas viděl poněkud přehnané přestřelky, kdy například útočníci ze samopalů střílí na sotva patnáct metrů vzdálené auto a nikdo z nich se netrefí. ()

JAzzeURo

Skvělý akční film. Výborný výkon Liam Neeson. Co mi na něm vadí je tak trochu proamerické ražení filmu (divím se, že režisér je francouz). Jinak tomu nechybělo nic. :-) ()

Profík

Nikdo se nehodí pro roli naštvaného taťky víc než Neeson. Jeden z nejlepších akčních filmů. Scénář není bůhvíjaký, ale za tu jízdu, která po nezbytné představovačce hlavních postav začne, to rád odpustím. Asi nejlepší, co ve své Europacorp mašině na béčkové evropské akční filmy vyplodil Luc Besson. 90% ()

Calvus77

Wau, tak tohle byla jízda. jóó, nasírat tatínky se nevyplácí! Jasně, všechno už jsme někde viděli a je to samé klišé, ale podané takhle nahusto v krátké stopáži je to prostě paráda. Pro mě rozhodně nejlepší akčňák posledních let. ()

mitles

Tak toto bola iná pecka. Liam Neeson tu predviedol svoje majstrovské umenie. Od začiatku až po titulky som bol pripútaný k televízoru a skoro som ani nedýchal. Výborný herci skvelá kamera, zmysluplné dialógy žiadne zbytočné scény jednoducho výborne natočený akčný film. ()

Deadly2810

Nevím, kdo jste, nevím, co chcete, jestli chcete výkupné, řeknu vám hned, že nemám peníze. To co ale mám, je velmi neobvyklý druh schopností. Schopností, které jsem potřeboval celou svoji dlouhou kariéru, schopností, které jsou noční můrou pro lidi jako jste vy. Když moji dceru necháte jít, tak to nechám být. Nebudu tě hledat. Nebudu tě pronásledovat. Ale jestli ne, tak tě hledat budu. Najdu si tě. A zabiju tě." Nádhera, návod pro ty co by chtěli vidět co to je zacílení, plné nasazení a efektivita. Orgie úsporného chování, úsporné mluvy a úsporných gest. Nádech na začátku(no dobře uprostřed), výdech na konci. ()

RonnieR

Tento film zhltol všetky bourneovky na jeden šup! Akční nárez jak hovado, všetko v štýle ratatata a za Neesonom zostávajú kopce mŕtvol. No veď si za to môžu sami, nemali uniesť dcéru bývalému agentovi. GOOD LUCK! 96 hodín=96%. ()

Machys

Musím dát tři hvězdičky, za americky pohled na Evropu a krajně nesympatickou slečnu o které to vše je. Nemůžu jinak, vyloženě jsem jí to přál... Jinak Liam Neeson výborný a nebýt těch dvou "maličkostí" tak dám i čtyři * . ()

NeoMonti

Myslím, že Bourne má menší problém. Jakkoliv mám tuto sérii rád, tak tohle miluju. Tento film naprosto vystihuje slovo thriller, napíná diváka do poslední minuty. Kolikrát jsem se přistihl, že ani nedýchám. Perfektní herecký výkon Neesona, úžasná práce s kamerou pod taktovkou mistra Michela Abramowicze. Myslím, že asi nejlepší, jakou jsem kdy viděl. Scény jsou akční, rychlé a přitom neskutečně přehledné. Vnímáte každý pohyb, máte úplný přehled i nad těmi nejrychlejšími souboji. Po shlédnutí tohoto díla, se teprve posedmé za posledních 93minut nadechnete a uvědomíte si, co vše je v kinematografii možné i když pro jiné akční filmy to bylo takřka nemožné. ()

JUX

Wow! Svizna akcarna bez zbytecnejch kecu, slusnej Neeson v hlavni roli a Pariz. Co vic si prat. Uz dlouho jsem nevidel takhle cistej akcni film. ()

jorges

Žánrová pecka, v podstatě strohá, ale o to efektnější. "Moderní" akční scény , kdy jsou padouši likvidováni st(ručně) a rychle. 2,3 rychlé údery čimkoliv co je po ruce a pak finální "likvidace" o nejbližší umyvadlo či něco tvrdšího :o) Za mě zasloužených 85% ()

nukacola

Nadupaná akce v čele s charismatickým Neesonem, ultimátní zábava opakovatelná i několikrát během jednoho týdne – true story. Navíc problematika, kterou film řeší je reálná hrozba a pořádná noční můra, zvlášť v podání albánců, kteří se na únosy lidí specializují... ikdyž spíše na prodej orgánů, jsou to rychlejší peníze než prostituce. ()

23ch

Jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy viděl. Všechno na 1. Skvělý výběr herců, hlavně hlavního hrdiny ()

QeeBee

Jako fanda bojových systému musím složit poklonu. Dobře udělaná choreografie bojových scen (žádné pseudo frajeřinky v podobě kopů ve výskoku, super jumpy) . Má to spád, rytmus. Jediná výhrada je lehce okoukaný úvod, kdy je hlavní aktér v pozici nechtěného/nedobrého otce. Naštěstí to netrvá dlouho. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)