Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Rondell

Kolik Albánců může jeden člověk zprasit? Přesně tuhle otázku položil Pierre Morel Liamu Neesonovi a prasilo se hodně, fakt jo. Je to o hodně brutálnější, než by si kdy Hollywood dovolil. Přes mocnou řadu klišéček se vlastně jedná o unikátní film. ()

Brejlil

Než se začne, chvíli to trvá. Když se ovšem vydáme do města nad Seinou, začnou se dít věci. A světe div se, přestože děj je předvídatelný, slušně jsem se bavil a jednou, ba dvakrát jsem byl i překvapen. ()

kujon

Jedním slovem? Skvělé. Po začátku to vypadalo na béčkovou slátaninu, ale od určitého momentu se to otočilo a zběsile nabíralo na obrátkách. 4,5* ()

Kucndo

Tak přesně takto si představuju ideální akčňák, maximum energie vložený do celých 90 minut, žádný zbytečně prázdný místa, svižná akce, která prostě vydrží. I když původně jsem se trochu obával, co z toho bude, tak nakonec jsem imponován. Liam Neeson je pořádný badass, pomalu největší drsňák, jakýho jsem v jakymkoliv filmu viděl. Na tenhle výkon ti Švarcenégři, Stelonové, Lundgrenové nebo Segalové prostě nemaj, ehm, teda, že chci Liama v Expendables 3. ()

JK-Stinger

Luc Besson jako scénárista v povedeném kousku. Liam Neeson má zase o velmi dobře zapamatovatelnou roli víc a rozhodně u mě vládne veliká spokojenost. Snad to dvojkou nepokazí. ()

Florfila

Sedmnáctiletá dcerunka lítá a poskakuje jak potrefená koza a je trapnější než zimní bunda v létě. Liam měl nejspíš průpravu od Bruce Willise, protože ten taky dokázal bez šrámu porazit skoro celý svět. Navíc se ještě kamarádil s MacGiverem, který mu poradil jak na veřejném terminálu udělat z rozmazaný šmouhy HD fotku a pro jistotu si má do akce brát pytel buhvičeho, kdyby potřeboval neutralizovat drogy v krvi. A tak dál a tak dál. Ale teď vážně. Liam Neeson je dobrej herec a zařazení do kolonky akční film splnilo účel, akce byla dobrá. ()

crozet

Příběh extrémně tupý, naditý klišé a povrchností, ovšem zpracování akce (tempo, střih, choreografie, nekompromisnost) přímo famózní. Doporučuju začátek přetočit o cca 25min dopředu ("obchodníci s bílým masem unesli holku") a následující čistou paroubkovskou akcičku ("její otec ji osvobozuje") si řádně vychutnat. ()

Yokolobuna

Akční lahůdka od frantíků! Liam je hustokrutor jak má být. Naprosto bez hluchých míst, se spoustou kvalitní akce a skvělým hlavním hrdinou. Jděte do toho! ()

Swoser

Akční nadupaná jízda se skvělým scénářem i režií. Liam Neeson exceluje ve všech směrech. Je to trochu jako novější 007. Akční souboje, přestřelky a honičky dělají z tohoto filmu Neesonův nejlepší akční film. Už se velice těším na třetí část. ()

Pitrsss

Stačí přečkat úvodních 20 minut na nastínění něčeho, čemuž by se s přimhouřením obou očí dalo říkat "příběh". Poté se pohodlně usadit a sledovat, jak Liam Neeson holýma rukama vymlátí polovinu albánského podsvětí v Paříži. Nic než akce. Koulervoucí akce. Gejzíry koulervoucí akce. Bez jakéhokoliv zbytečného uhýbání a odboček. Neeson provádí redukování albánského obvatelstva charismaticky a s naprostou elegancí a grácií, až to celé skoro působí uvěřitelně a chytře, i když vlastně vůbec není. Neesonovo osobnostní kouzlo na mě zapůsobilo až do té míry, že jsem se přistihl, jak se s každým dalším popraveným špindírou cítím lépe a lépe, až sem se ve finále tetelil blahem. Tenhle zmrdský pocit zadostiučinění ve mně vyvolá přibližně 1 akční film z 20. Tohle je právě on. ()

Lilloos

Zdařilý námět rozhodně vyvolá husí kůži, ale jeho převedení na plátno bych si představovala jinak než jen jako rozklepanou akci. Škoda toho nevyužitého potenciálu. ()

Silviaxx

Pre mňa úplná modla, ktorá ma neomrzí ani po stopädesiatykrát! Frajerský Liam Neesom, ktorý s prehľadom poobracia každý kameň v rámci obchodu s bielym mäsom, aby našiel svoju dcéru. Celé je to nervy drásajúce, akčné a výborne vyvážené, pri čom mi to ako divákovi poskytuje príjemné zadosťučinenie, keď tam Liam každému vytrieska kožuch. Vždy ma dostane do kolien, aj po rokoch rokúcich! ()

Randwulf

Pro mě to není 96 hodin, ale necelých 93 minut plných neuvěřitelné akce proložené grilováním s přáteli a chvilkou odpočinku při poslouchání záznamu v letadle. Pan Bryan umí krájet a na rozdíl od trouby z kanceláře to má pevně ve svých rukou. Trošku chudák je paní, která dostala za jistě výbornou večeři akorát tak průstřel paže, ale výsledek stál za to. Ne každý má tatínka jako je Liam Neeson, což je škoda, protože všichni takoví vejlupci by potřebovali pořádně za uši. ()

Azurovydrak

Hodně je z toho cítit styl Johna Wicka. Tipoval bych, že 96 hodin byla jednou z inspirací pro pozdější krvavý thriller s Keanu Reevese. Máme tu trochu méně akčního, zato více špionážního Liama Neesona, a vůbec to není na škodu. Liam dokazuje, že ještě vůbec nepatří do starého železa a že k natočení slušného krimi nepotřebuje co dvě minuty někomu vystřelit mozek z hlavy. Není to ani tak praštěné a přehnané jako pokračování Ramba. Kdyby se místo neustálých rodičovských pouček o tom, jak se nemá sedat k cizím lidem do auta, pouštěl pubertálním dívkám tento film, myslím, že by to ušetřilo spoustu času, nervů a mělo i lepší efekt. 90% ()

husokachna

Nedokážu pochopit, že jsem to do dneška neohodnotil. A tak si jdu včera chvíli po půlnoci spát, že si ještě projedu, o jakou že obskurní zábavu tím spánkem přicházím. A prásk ho, za tři minuty únos trefuju Taken, jsem v sekundě zaháčkován a dnes tím pádem piju nevyspaně už třetí kávu. A přesně jako poprvé (jdeme zítra do práce, pustíme si jenom kousek, jo? jo! prásk po půlnoci do postele) jsem s Liam dýchal a hnal se za záchranou dcery. A i když jsem 96 hodin viděl asi počtvrté, což je celkem 384 hodin, pořád jsem se klepal, jestli on to ten Liam stihne nebo nesympatická Maggie zmizí někde s jazykem v šejkově anusu. Prostě pecka, béčko jak má být, který je absolutně vytrženo z reality, není moc chytrý, ale valí se jak parní válec a nenechá vás vydechnout. Liam to sází syrově a hrubě, v akci tak akorát uvěřitelné a drsné (vždycky když střelí tu Je m'appelle manželku, tak radostí tleskám) a když se navíc přimíchá noční můra každého rodiče, tak nemůžu než říct, že tohle je jedno z nejlepších akčních béček, co jsem kdy viděl. A do třetice PRÁSK, pět totálních nekompromisních Good Lucků přímo do žíly! PS: Baleťák John Wick může jít do prdele! ()

TheSpearCZ

Upřímně jsem asi jeden z mála, kdo v Taken ten akční kult prostě nevidí. Takových akčňáku už bylo před vydáním stovky, teď už to budou tak tisíce. Béčkovka povedená, o tom žádná. A to, že Liam Neeson od tohohle filmu nenatočil žádnou lepší žánrovku je pohrdání hereckým talentem. Čisté 3* ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)