Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Bednobuch

Liam, jako vycvičený agent CIA v důchodu zachraňuje svoji dceru, kterou unesli obchodníci s bílým masem. Honičky a rvačky v ulicích Paříže. Různé druhy mučení zajatců. Povedený akční film. A Liam je Pan Herec. ()

qamar

Akce vynikající, Liama Neesona mám fakt ráda, ale hrozně mi překážela ta přirozeně se tvářící nereálnost. Hrdina si jen tak přijede do Paříže (prohnilé zřejmě až po anténu na Eiffelovce), jen tak všechny zabije a pak zase v klidu odjede. To si to vážně nechají jen tak líbit? ()

ronin zabak

Realný pohled na problémy emigrantů a jejich dopad. Je dobré film shlédnou a vyhnout se tak k možným problémům starého kontinentu. ()

Infurius

Som úplne mimo z tohto filmu , úplne super film. Nevedel som sa ani odlepit od stolicky ked som to pozeral len som mal zadrziaval dych , super akčný film ,niektore sceny su az moc prehnane ze napr sám vyzabija 20 chlapov. Určite davam 5 stars super dej super herci proste vsetko malo logiku. ()

Gab.souczech

Na to jak jednoduchá byla zápletka to byl vynikající film. Nebyla tam žádná hluchá místa a až naprosto nezajímavou kamarádku Amandu mě přesvědčily všechny postavy. Rozhodně je potřeba vyzdvihnout Liama Neesna, ten člověk snad nemá žádnou špatnou roli (ne že byl neustále ve skvělých filmech, ale když už se v něčem průměrném ukáže, tak je v tom nadprůměrný). Jeho postava je dostatečně bezcitná abyste uvěřili, že mohl dělat agenta a dostatečně citlivá abyste uvěřili, že mu na dceři opravdu záleží. Velmi příjemné překvapení. Doporučuju vychladit pivo, udělat popcorn a užít si večer ()

RiverJohny

Ideální "sólíčko" sympaťáka Neesona, který ukazuje akčním hrdinům jak se to dělá. Hold když se to umí a když máte motivaci zachránit dceru, tak jde to zabíjení hezky od ruky. A divák se skvěle baví. ()

yozka

Emotivní akční film, na kterém nemusí být vymyšleného vůbec nic. To že podněcuje k nenávisti k určitým skupinám obyvatel pouze ukazuje na jeho aktuálnost. Liam Neeson exceluje. ()

Brain32

Strohá akce, která si jde za svým. Žádné kecičky ani blbosti okolo a to se mi líbí! Těším se na pokračování :-) ()

Rapollo

Děj prostý a přímý, ale díky úžasně natimeovanýmu tempu nad tím nijak nepřemýšlíte, zkrátka jedete na vlně. Ale pak... film skončí a začnou vyvstávat (alespoň někomu) neodbytný otázky: 1) japa je možný, že všichní Albáncí žijící ve Francii umí anglicky? 2) japato, že Američan se prohlásí za nástupce francouzského policejního bafuňáře, anglicky domluví zvýšení provizí a Albáncí (mluvící rovněž anglicky) mu to zbaští? 3) japato, že tajnýho agenta americké vlády zná nějaký francouzský hoteliér pod jeho skutečným jménem Mills? 4) japa je možný, že se Mills tak skvěle vyzná v místnostech a chodbičkách jachty, kde je poprvé v životě? 5) a nakonec - opravdu se nešlo vyhnout Schwarzeneggerovskýmu symptomu o neprůstřelnosti hlavního hrdiny? Tolik kulek a dokonce i ze samopalu a všechno vedle... Nakonec dávám přeci jen tři hvězdy, ale ta poslední je trochu pobledlá. ()

Papaczek

Dlouho jsem neviděl tak dobrý thriller. Akce a napětí od začátku do konce. Takové komando v novodobém kabátě. Pro mě superbéčko. ()

Janh

Na tyto akční snímky si příliš nepotrpím, ale u 96 hodin jsem si tuto podívanou užil. Řekl bych, že je opravdu znát evropská tvorba. Líbí se mi chladnokrevnost hlavního hrdiny a absence zbytečně přeslazeného happy endu. Doporučuji. ()

CrashHP

Výborne prešpikovaný film akciami, rýchlou dejovou líniou a neskutočnou akčnou zábavou od prvej do poslednej minúty. Latka bola nasadená neskutočne vysoko a film si do bodky splnil to, čo od neho tvorcovia očakávali. ()

p.a.n.d.a

Perfektná jazda od začiatku až do konca Liam hrá geniálne. Audiovizuálna stránka je kvalitná a scenár ako z knihy je jednoduchý, každý to hneť pochopí a zároveň nieje "blbý" ako majú ostatné akčniaky :D ja Hodnotím 4 a pol hviezdičky keďže to mohlo byť trocha dlhšie a viac do detailu mohol zájsť režisér ale tak super odporúčam a teším sa na pokračovanie v oktobri :D ()

gomecz

Obi Wan Kenobi (Liam Neeson), pracujici jako kancelarsky urednik (analytik) v FBI jede do prohnile evropy, kde mu byla unesena dcera. V te nejbahnitejsi casti evropy (Parizi) totiz organizovana skupina zlocincu unasi krasne a naiivni americke turistky hned na letisti a to jak na bezicim pase a zatimco americke urady jsou k tomuto jevu slepe, tak francouzka policie je naprosto neschopna. proto musi prijet byvaly kancelarsky zamestnanec FBI nadany silou (jedy) a schopnostmi zvlastnich agentu MI5... teda vlastne FBI a cele to mesto hrichu obratit naruby aby nasel svoji holcicku. mezi zvlastni schopnosti kancelarskych uredniku v americe patri i dokonale ovladani cerstve ukradeneho auta. ()

Binkys

Perfektní akční film bez hluchých míst a s jednoduchou dějovou linií. Od začátku má děj spád a svižnost, celý film je protkán mnoha akčními scénami, které nejsou nikterak nerealisticky nafouklé, a role hlavního hrdiny, bývalého elitního agenta tajné služby, v podání Liama Neesona, je opravdu perfektně ztvárněna. ()

Vilda

Taken se určitě právem může zařadit mezi elitu svého žánru, né-li mezi elitu filmu jako takového. Začátek filmu může někoho trochu odradit, ale rozhodně se vyplatí koukat dál. Jakmile se děj rozjede v akčním tempu, už vás nepustí a jedna akce bude střídat druhou. Je to realně natočený film a tak si i představuji realitu. Žádné nesmyslné scény s nesmrtelnými padouchy a kladný hrdina který nemůže někoho zabít protože není jako on. Jediné co se mě trochu nelíbilo byla role dcery, u které mi chybělo trochu reálnosti. Např. jak rychle se, jen během letu z Evropy, zotavila z takového traumatu. Doporučuji ke schlédnutí. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)