Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Stranger885

Vyšetřovací technika Liama Neesona: - odposlech - vyhrožování - průzkum okolí a fotodokumentace - donucovací prostředky (nejlépe s velkou dodávkou elektřiny). Thriller je napínavý jak španělská korida. Celý film čekáte jak to dopadne a ani vteřinu nevydechnete. Šlape to stejně rychle jako shinkansen. Tohle se prostě povedlo. ()

Movie Gourmet

Super agent Bryan (Liam Neeson) všechny vyvražďuje jednoho po druhém, unést mu jeho milovanou dceru rozhodně nebyl dobrý nápad. Je to akční drama, které je velmi přímočaré a můžete u něj v celku vypnout mozek. Postavené na přirozeném charizmatu herce Liam(a) Neeson(a). Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %. ()

HonzaSim

První, co mě napadne při pohledu na tento film je: "86%? A za co?" Příjde mi to dost nadhodnocené, protože nic výjimečného to zase nebylo. Akční filmy jsem nikdy moc nemusel, i když se najdou snímky, na které se rád podívám. Ke shlédnutí mě přitáhl Liam Neeson a jeho hlavní role. Děj měl spád, nenudil a celkem jsem se dobře bavil. Nutno říct, že to byla trochu pohádka, když na něj vystartují borci s "kulomety" a on na první dobrou každého sejme. Naštěstí to tak nebylo po celou dobu, což scifi vyvážilo a přidalo na reálnosti. Jako drama bych 96 hodin nenazval, spíše akční thriller. Jestli mám říct, proč je tento film tak vysoce hodnocen, možná to bude akčními scénami a svižným střihem. Označit ho za průměr by bylo asi kruté. S Liamem v hlavní roli slušná přestřelka na páteční večer. 70% ()

Santino7

Podarená a priamočiara akčná "jazda", ktorá sa, našťastie, na nič nehrá - respektíve ak aj áno, tak v medziach znesiteľných, a vzhľadom na podarené akčné sekvencie i ospravedlniteľných. Šlape to tak ako má, nie je to zbytočne naťahované (hodinka a pol je tak akurát, tempo je vďaka tomu chválihodné, má to grády prakticky po dobu celej stopáže), žiadne hluché miesta a zbytočne predramatizované bludy (opäť len v rozumných medziach). Skrátka len a len akcia, na ktorú sa však pozerá vskutku vynikajúco (plus sem-tam nejaká rýdzo chlapácka hláška, ktorá zafunguje tak ako má). Navyše, ako je už dobre známe, si Neeson týmto filmom "zabezpečil" pozoruhodný kariérny reštart, a celkovo aj odštartoval staro-novú vlnu akčných pomstiteľských filmov, ktoré sú opäť v najlepšom kurze (nutno však dodať, že drvivá väčšina z nich je, s prepáčením, sračkoidných). Každopádne tento jeden kúsok sa prekvapivo podaril, a v rámci akčného žánru sa radí rozhodne k (menej početnej) skupinke tých lepších. Akútnu potrebu vidieť pokračovania však momentálne necítim, to vôbec, nateraz stačilo. Čiže aby som to uzavrel, za mňa teda veľmi solídne štyri s tým, že ak by som bol o niečo väčším fandom akčných bijákov, dám tomu pravdepodobne plný počet hviezdičiek. Takto mi však tie štyri prídu tak akurát (ak vezmem do úvahy fakt, že hoci ma to bavilo, nemám ani najmenšie nutkanie si to v dohľadnej dobe opakovane pozrieť). 85% ()

filipvrbik

Zcela nečekané překvapení - čekal jsem nudný únos a tupou vyvražďovačku, což se svým způsobem i potvrdilo, jen je to natočené naprosto skvěle - jediné, co mi vadilo, že si to Liam Neeson užíval jako obyčejný případ a ne jako únos vlastní dcery, ale celkově jasně za pět....90% ()

Jaro_slav

Kouzlo tohoto béčkového filmu je v tom, že áčkový herec má za úkol podat céčkový herecký výkon ve zcela déčkovém příběhu za podpory éčkových dialogů. Pro toto si to tři rudý zalouží. ()

Renfield

Škoda, že Bryan neměl něco jiného k řešení, solidní akce bournovského stylu totiž zabírá něco málo přes polovinu filmu. Zbytek je velmi nefunkční pokus o hlubší vtažení do rodinných problémů, což mi přijde u čistokrevného béčka úplně zbytečné. Když se to celé přežije až pod postel, z děje nezmizí jen dcera, ale naštěstí i její "nová rodina". Potom už se vše soustředí na Bryana, což mám pocit herecky nakopne i samotného Liama Neesona, jemuž ta akční poloha až překvapivě sedí. Cesta albánskou mafií je příjemně nekompromisní, lehce brutální, s velmi dobrým střihem a občas i kamerou. Postrádá však nějakou silnější akční část, něco, co zůstane v paměti. Příliš přemýšlet se samozřejmě nevyplácí, ale když už musel být ten závěr (jakoby dlouhý úvod nestačil), zajímalo by mě, jakým způsobem se Bryan dostal zpět. Po tom všem co zničil a odhalil, musela být návratová mise ještě komplikovanější než záchrana. 65% ()

CamperCz

Skvěle jsem se pobavil, tempo bylo vražedné a Liam Neeson mě svým výkonem dostával pravidelně do kolen. Bez těchto tří kladů bych nedal víc než 3*, ale takhle musím zákonitě sáhnout po 4* ()

maty39

Vypadá to jako celovečerní verze seriálu s Jackem Bauerem. Pokud by takto vypadala i opravdová celovečerní verze 24 hodin, tak by si mohli tvůrci gratulovat. Možná, že to bude znít kacířsky, ale díky bohu, že Luc Besson seknul s režií a produkuje podobné filmy. Filmy jeho týmu jsou možná hloupé, ale když se jen trochu povedou, pak dostneme 90 minut čisté zábavy, což není vůbec k zahození. A povedlo se jich už hodně. ()

rcorp

Hrozný nářez. Neeson nekompromisně všechny drtí na sto způsobů a do toho svým hlubokým hlasem hláškuje a...to je všechno. Těch dvě a půl srdceryvných scén hned vyšumí a jediné co zbude je zvuk výstřelů a praskajících kostí (zvukové efekty jsou naprosto špičkové). Nic se tam neřeší (a to vůbec, hlavní hrdina se vydává za francouzského policistu a albánským padouchům nepřijde podivné, že mluví anglicky ) a lineárně se jede po trase padouch-stopa-víc padouchů-další stopa-hlavní padouch. Jediné, co mě štvalo bylo to okaté (a úplně zbytečné) vykradení hudebního motivu z Bourna. A i když je to velmi politicky nekorektní a šovinistické, tak nakonec je to přece jenom dojemný příběh o důležitosti mužské role ve výchově našich dětí a o hledání cesty otce ke své dceři. Skrze srdce (a játra) Zlých Pánů. :) 9/10 ()

wampire23

Akčný snímok s Liamom Neesonom v hlavnej úlohe? Áno. A na moje prekvapenie to celkom funguje. Je síce pravda, že príbeh je klišoidný, hlavný hrdina nezničiteľný a koniec predvídateľný, ale čo na tom. Hlavné je, že sa divák 90 minút baví. Akcie je tu priehrštím (aj keď som si prial ešte viac:D), zato by sa nehanbili ani kolegovia Stallone alebo Schwarzenegger. Veľmi solídnych 80%. P.S. Môže mi niekto vysvetliť ako môžu chlapíka, ktorý zlikviduje pol mesta, len tak pustiť na lietadlo domov?:D ()

Simgal

Pořádná akční jízda, která se v mnohém podobá třeba Smrtonosné pasti 4.0, jako je třeba i charismatický postarší hlavní hrdina. Pokud si myslíte, že Liam Neeson se s Brucem Willisem nedá srovnávat, možná byste změnili názor po shlédnutí tohoto filmu. Společného toho mají docela dost. Oba zachraňují svou unesenou dceru, oba při tom kosí jednoho zloducha za druhým a přiznejme si to, oba už nejsou nejmladší. To ale vůbec nevadí. Postava Liama Neesona, Bryan je bývalý agent CIA, který odešel z práce, aby byl blíž své dceři. Jak se ale později ukáže, tak nic ze svého výcviku nezapoměl (je to trochu jako Bourne po 20ti letech). Následně, když mu jeho dceru unášejí, tak má to štěstí, že s ní zrovna telefonuje, takže o motivaci má postaráno. Dokonce hned poté informuje jednoho z únosců, že když ji nechají hned jít, tak na to zapomene, ale jestli ne, tak je všechny najde a zabije (to je na cenu fair-play). Samozřejmě, že ho neberou vážně, jinak by nebyl film a to by byla vážně škoda. Samozřejmě není 96 hodin bezchybný film a moc se u něj nevyplatí přemýšlet. Taky to není žánr, který by vyžadoval přemýšlení. Důležitá je zde akce, takže filmu odpustíte i nějaké ty nelogičnosti. Například když hlavní hrdina, vydávající se za francouzského policistu mluví naprosto čistou angličtinou a nikomu to nepřijde divné. Nebo když matka nemá žádný problém s posláním své samotné 17ti leté dcery na cestu po Evropě. Na tom ale nezáleží, protože pokud přistoupíte na tato pravidla, budete se výborně bavit od začátku do konce. ()

Gore

První třetina filmu (do únosu) je celkem k nepřežití. Maggie Grace by si zasloužila za ztvárnění role Kim Zlatou malinu, a to myslím smrtelně vážně. V 25 letech hrát 17-ti letou holku jako retarda to je fakt umění hodné Zlaté maliny. A po přežití otřesnýho začátku naštěstí z plátna zmizí a přichází akční hrdina Liam Neeson a s ním suprovej akční nářez, kterej jsem ve filmu dlouho neviděl. Škoda jen toho trapnýho začátku. No jo vlastně - scénář: Luc Besson, tak to se ani nedivím. ()

waits

Liam Neeson, chlap, ktery ma doopravdy rad svou dceru a navic to stesti, ze ji muze pomoci, je skvely. Stara skola, dalo by se rict, ale ne tak uplne. Hrdina je totiz drsnejsi a dej rychlejsi (poskakujici kamera opet v akci), tak, jak se za tech par desetileti zmenil svet (ostatne tuhle zmenu uz velmi dobre pochopil i novy Bond). Neeson vi, s kym ma tu cest a nebere si servitky. Klidne streli albanskeho pasaka do zad. Postreli zenu, ktera za nic nemuze. Zabiji nejen nezbytne, muci (aktivnejsi odpurce Guantanama budou omyvat pri Neesonove monologu o elektrine ve sklepe). S dejem nema prakticky cenu ztracet cas, vedlejsi postavy se k Neesonovi ani zdaleka nepriblizi (vcetne nesympaticke dcery!), to co divaka pritlaci do sedacky kina je rezie a Neesonova zarputilost. Lepsi ctyri! Ke kamere: nic proti rychlym strihum a zaberum z kamery drzene poskakujicim kameramanem, ale ceho je moc, toho je prilis. Vazne chci videt, jak byl odrazen utok nozem, a to v tom kvaltu proste nejde stihnout. Polepsete se! ()

Phillo

...a ja som sa opäť po dlhom čase cítil totálne vtiahnutý do príbehu, nechcel som premeškať ani sekundu a chcel som aby film trval dlhšie a dlhšie. Taken je mňa ešte väčším prekvapením než minuloročné Eastern Promises, s ktorými ma toho veľa spoločné, no je ešte o stupienok vyššie. Neeson je uveriteľný od prvej minúty, príbehu som bol na 100% ochotný odpustiť všetky zachované žánrové postupy a klišé a na hodinu a pol uveriť tomu, že Neeson je Superman. Nepríjemne dokonalý po vizuálnej stránke, príjemne pôsobivý po stránke "ľudskej". ()

Anakinekcz

Taken - bezkonkurenčních 5 hvězdiček.93 fascinujících a dech beroucích minut.Film u kterého se nemůžete nudit,skvělé herecké výkony hlavně Liamy Neesona coby milujícího otce ,který neváhá ani na vteřinu dát v sázku vlastní život ,aby zachránil svou milující dceru Kim.Hlavně obětavost a skvěle zahraná role milujícího otce dává tomuto filmu ten správný nádech.Pierre Morel skvěle vystínil i ty nejjemnější detaily díky kterým se film stává nevšedním zážitkem v jinak úplně všedním dnu.Nádherný snímek na který se určitě znovu rád podívám. ()

Luukec

Původně sem si myslel že to bude jenom další tuctový thriler o únosu.. ale svojim způsobem to byl opravdu brutální zážitek. Akci střádala akce a podání bylo fakt reálný a hlavně hlavní hrdina tady nebyl nabušenej superman, ale týpek co fakt připomínal někoho ze speciální jednotky.. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)