Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

TomJ

Akčné, svižné, napínavé. Neeson je výborný a jeho chmaty lepšie ako Seagal. Ak sa vám páčil Kuriér, tak toto je pre vás. Koniec by som však o poslednú scénu sktrátil. ()

crjules

Akce, napeti a akce, to je oc tu bezi! Jednoduchy scenar, zapletka...co na tom..?! Odpustim i tu anglictinu ve Francii. :) Neeson podava skvele akcni vykony a ubrat mu par let, dovedu si ho predstavit , klidne jako Bonda a'la Daniel Craig. Jinak francouzum ctyri hvezdy a jen tak dal, jejich kriminalky patrily vzdy k nejlepsim! ()

AdiegoA

Ve srovnání s třetím Kurýrem opravdový masterpiece, takže zvedám na 4 hvězdičky a držím Neesonovi palce, aby neskončil jako chudák Frank. ()

godspeed

tak se mi to po čase rozleželo v hlavě a vzhledem k tomu, že si po 3/4 roku od shlédnutí nepamatuju o čem to bylo, tak ubírám hvězdu. evidentně forma dost předčila obsah. ()

dino.h

Po druhém shlédnutí není proč nedat plné hodnocení. Sice trochu slabší začátek, ale zbytek se veze ve stylu Liamových slov: "I will look for you. I will find you. And i will kill you." A to se mi v tomhle případě opravdu zamlouvá. ()

TSZ

Hmm...nevím,pro mě docela zklamání. Čekal jsem mnohem víc "špinavý" film, něco mezi Touhou smrti a Mužem v ohni, ale to co jsem viděl bylo i na můj vkus až příliš plné logických nesmyslů, nečekaných náhod a překombinovaných řešení situací, které šli vyřešit mnohem jednodušeji.Vím že ve snímcích tohoto typu není logika chování to hlavní, ale přeci jen bych od otce, který hledá dceru očekával jednodušší postupy než ty, které předvádí Liam Neeson. Když už jsme však u hlavní herecké tváře, tak nutno uznat, že Neeson tu předvádí velice slušný výkon a já si jeho postavu rozhodně musím přidat do seznamu lidí, které nikdy nechci nasrat. Společně s rozumnou stopáží (hodinka a půl, bože díky) a docela slušně natočenou, "bezemotivní" akcí, je jeho výkon právě tím, co táhne tenhle film nahoru. ()

leftfield

Klišé klišé klišé, ale zabavný zábavný zábavný. Hodnotíme v rámci žánru, takže čtyři hvězdičky, čtyři hvězdičky, čtyři hvězdičky. ()

prengelo

Síce trošku "rambovský" miestami prehnané, ale malo to tie správne bublinky po ktorých vám rýchlo skonzumované jedlo nebude sedieť na žalúdku. Titulom otca roka Liama Neesona neocení nikto za jeho boj s mafiou obchodujúcou s bielym mäsom (nerozumiem prečo s bielym keď, sa pri vzniku tohto pojmu unášali aj indiánske a černošské ženy ale . :) ). Žeby kvôli konzistencii ? Trošíčku mi vadilo to americké typické tatik áno, mamina nie a potom sa taťka neskutočne nasrdí, a čírou náhodou všetkých vymláti, lebo ma lepší výcvik ako všetci mafiáni okolo. ()

BaronX

Jednoduchý, skoro až prostý příběh, ale ... našlapaný akcí až po střechu. Liam je drsoň, kterej válcuje Jasona Bourna, Jamese Bonda, a koneckonců i Rambo teď vypadá jak středoškolák s vodní pistolkou v jedné a gumovým nožem v druhé ruce. Pravda se opět ukázala, nepotřebujete nijak silný příběh, stačí abyste ho natočily dobře (rozuměj zajímavě, kdy divák nebude 2 hodiny zívat -tady to nehrozí). PS: Docela mi to v některých momentech připomělo 48 hodin v Paříži, s Harrisonem Fordem a jeho chaotické hledání své ženy (možné jako insiprace ??? kdo ví ???), samozřejmě on hrál obyčejného člověka, když to Liam je super-hero (rozuměj pořádně nasranej taťka :-) ()

MadCaddy

'I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for ransom, I can tell you I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills; skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don't, I will look for you, I will find you, and I will kill you.' ()

adekcz

Akční film s tuctovým koncem, ale vysoce nadprůměrným zbytkem, celé je to skvěle vyvážené chvíli akce první kategorie a chvíli pátrání nebo mluvící scény. Bondové by se od hlavní postavy mohli učit, jak se bojuje a plánuje... Liam byl v roli nepřekonatelný a cokoliv od výhružného monologu k únoscům až po mučení jednoho z nich jste mu dokonale věřily. Možná měl trochu více štěstí než běžný smrtelník, ale třeba i to ho CIA naučila:D. ()

Galliano

Skvelý otec Liam Neeson v strhujúcej, nadupanej akčnej podívanej. Je tu dobrý príbeh, prepracované akcie a bitky s krásnym happyendom a to všetko za necelých 90 minút, klobúk dolu pred tvorcami Takenu. ()

Bartoloměj

Hodnotím jako čistokrevnou akční podívanou, se spá(a)dem, nad kterým kroutí hlavou i v severních Čechách. Pierre Morel má akci jak vidno v krvi, což dokázal už ve 13. okrsku. Takhle silný tah na branku, se jen tak nevidí a baví i přes to, že se není o koho bát, neb je od začátku do konce jasné, že tenhle naštvanej pán, dostane to co chce a rozhoduje jen způsob a čas, ve kterém to dokáže ( a vy mu to ještě přejete a moc si to užíváte...) ()

majesty

ono to je v podstate obyčajný akčný dramák, ale má šťavu, gule, spad, a ani sekundu som sa nenudil, taktiez na napätie a sílu v súžiti s hlavným hrdinom. ono to vlastne nie je obyčajný akčný dramák. Je to alternativa bournovky! ()

Gremlin1

Liam Neeson se tentokrát oblékne do kůže neomylného Jamese Bonda, který už se stal tatíkem. Ale je to amík. Tenhle film má sice pár nedostatků, zejména nelogické a nepravděpodobné události (ale který akční film nemá, že?), ale nudit se u něj nebudete, ani když vypnete zvuk ...a možná i obraz. Už od první minuty vás totiž film vtáhne do děje, jednoduchými postupy ukáže, kdo je ten správný, skvělý a nepřehnaně paranoidní (Liam Neeson) a nepustí vás ze svých spárů až do závěrečných titulků. Zápletka a děj filmu spočívají v ohraných kombinacích desítek béčkových filmů (a to včetně happyendu) - jen místem dění není americké velkoměsto a místo Rusů jsou tu Albánci. Vše je takové náhlé, příjemně nezamotané a nenásilně násilné, že ta hodinka a půl uběhne rychle jak při sledování trochu delšího sitcomu. Nečekejte žádné dramatické scény, hlubší pohledy do jednotlivých charakterů nebo nejednoznačné pohledy na celou věc. Otevřete si pivko a nechte se vést. Good luck! ()

Zhulda

Nečekal sem moc, a dostal sem hodně. Film se po pár minutech krásně rozjel a nezastavil se do konce. Rozhodně příjemná podívaná, až na pár maličkostí, které se díky atmosféře dají odpustit. ()

-henry-

Skoro až zamrzí jak při vší tý béčkovosti to je funkční ;) Pro mě osobně to není kvůli akci (ta pro mě není v ničem inovativní, na tohle čumím v akčním filmu minimálně 5 let ;)), ale uvěřitelným vykreslením již mnohokrát viděných situací. Neeson je holt dobrej. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)