Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Toustovač

Opravdu hodně old-school, což vážně nemyslím jako zápor. Liam Neeson si to hrozně dává, a to až do té míry, že jsem se za celou dobu vůbec nepozastavil nad dementností děje. To nedokáže jen tak někdo:). ()

Dinsberg

Liam Neeson neumí natočit propadák. Tenhle snímek po všech stránkách má tendenci k němu sklouznout, ale světě div se, jeho verzi Johna McClanea mu žeru se vším všudy. On je taky tahounem. Tam kde Kurýr ztrácel na uvěřitelnosti, Taken získává na zúčastněnosti diváka. ()

otilrak

Akčňák, který se s ničím nepáře. Po lehkém rozjezdu se řítí zcela nezastavitelně. Otec zachraňující svojí dceru ze spárů mafie, ještě k tomu bývalý špičkový agent CIA. Skvěle natočený, francouzské filmy moc nemusím, ale tenhle je opravdu výjimka. ()

Stories

Skvělý film, který mě příjemně překvapil. Rozhodně nebude nudit po celou dobu jeho sledování. Navíc je natočet o výjmečném tématu, se kterým se lidstvo setkává poslední dobou čím dál častěji, únosi dětí. ()

skalicky

Nejsem fandou akčních filmů ale tohle mě dostalo,je s toho cítit bornovská serie ale Liam Nelson je přesvěčivější než Matt Damon,teda aspon pro mě!svěží děj,skvělá akce,výborná kamera jsou zárukou kvality!90% ()

Cashville

Silný film nabitý akciou, ktorý mi nedovolil ani na chvílu si odbehnúť od televízora. Aj keď nepatrím k fanúšikom Liama Neesona, ale týmto snímkom si ma určite získal. Zobrazuje tvrdú realitu z ktorej mi nabieha husia koža a vyvoláva vo mne veľkú zlosť. Film do ktorého sa takto vžijem a ktorý ma takto zasiahne jednoducho nemôže byť zlý. ()

MeatFly_cz

Velmi slušný akční film s L.Neesonem v hlavní roli, kterému akce tohoto typu docela sekne. Akční scény jsou na velmi slušné úrovni a je jí docela dost, co se týče dějové linky, nejde o vůbec nic světoborného, ale nijak neurazí. Na pět hvězd tento film nemá šanci, ale přesto jsem se u filmu velmi slušně bavil, délka filmu byla tak akorát, takže hodnotím za slušné 4* ()

frxXx

Dosť dobrá práca. Z takého nudného,otrepaného scenáru, ktorý hrozil samými trápnými momentmi spraviť taký pútavý,solídny akčňák. Zábavný film, rozhodne odporúčam nielen fanúšikom akčného žánru. Dosť dlho som rozmýšlal nad 5*. ()

xxlch

Pořád sem se rozhodovala zda koukat či nekoukat páč L.Neeson a akčňák mi jaksi neseděl.ÓÓÓ jak velice jsem se mýlila.Je to perfektní a dechberoucí filmík,který každému mohu vřele doporučit.Perfektní akční scény,suprový střih a kamera.Ta dechberocí část je o prokletí,kterému se říká hezká holka a o svinstvu,které se skutečně ve světě děje.A jen vyjímky mají tatíka,jenž má neobvyklý druh schopností.které jsou noční můrou pro lidi,kteří zde ztvárňují záporáky.Pro někoho to bude možná velmi krutých-ale zato perfektně strávených 90´,kdy budete chrochtat blahem nad každou kruťárnou. ()

Nawri

Jedno klišé vedle druhého, sic dobře natočené. Alias jak si hodný taťka došel pro svou dcerušku, šílený scénář... Pozitivum tohoto filmu je hodinu a půl trvající nálož která být o 5minut delší tak začne nudit. Jinak nemůžu si pomoct ale souhlasím s Gemini, Maggi Grace je totální poleno a někdo by ji měl naučit běhat, tohle jsem ještě neviděl ;) ()

kubas369

10/10. Přímočarost akčňáku osmdesátých a devadesátých let v moderním hávu. Taková variace na Bournovu trilogii s charizmatickým Neesonem v hlavní roli nasranýho fotříka, který je schopný kůli svojí povedené dcerunce vystřílet všechny hajzly v Paříži. Pro mne jedno z největších překvapení za poslední roky, takže plná pálka. ()

gicous

Vynikající žánrový kousek, který připomíná nejlepší akčňáky 80 a 90 let. Co je spojuje, to je jednoduchost zápletky a výborné akční scény. Jednotlivé souboje mají skvělou choreografii, jsou přehledně natočené a je jich ve filmu dostatek. Dalším lákadlem filmu je Liam Neeson. S jeho obsazením se tvůrcum podařil husarský kousek. Především je to výborný herec a jde na něm vidět, že si roli neohroženého agenta ve výslužbě náležitě užívá. Co mě na filmu překvapilo nejvíce byla naprostá chladnokrevnost a nekompromisnost, se kterou systematicky překonává jednotlivé překážky a odklízí z cesty všechny zlosyny. Opravdu skvělé! 96 hodin je akční filmy, který dokazuje, že pro natočení skvělého akčního filmu nepotřebujete složité dějové zvraty a kličky, nákladné speciální efekty a atraktivní lokace. Stačí jen dobrý herec, jednoduchý děj a dobrý žánrový režisér. A málem bych zapomněl. Všechny ingredience jsou zabaleny do nového atraktivního balení alá Jason Bourne. Bravo! ()

Maw

Liam se s nikým nesere pokud jde o záchranu své dcery, a to opravdu s nikým. Přijede do Paříže a hned na letišti ví, začne problémy řešit podobně jako pan Wolf v Pulp Fiction. Akorát nepoužívá slova, ale hrubé násilí a svůj bojový výcvik. Opravdu jsem se nenudil ani na vteřinu a Liam mi celý film dokazoval, že je vážně nasranej, a opravdu jsem mu to věřil. Nechtěl bych být v tomto díle jeho nepřítelem. Všechno vyřeší sám a rozhodně nepotřebuje něčí pomoc, už vůbec ne policie. Od začátku až do konce předimenzovaně našlapaná akce. ()

Marrianna

Jen si zkuste nasrat taťuldu.....Thriller jenž se neštve z kudrlinkami, přímo a rázným způsobem nám ukazuje zoufalství otce, který nemá čas, ale ví, že něco udělat musí............... Mrazivé, kruté, geniální..... ()

peggotka

Ještě než jsem film zhlédla jsem tušila, že se bude jednat o stereotyp, který se opakuje v mnoha filmech, ale znamená to, že bude film hrozný? Liam Neeson je akční hrdina, kterého můžeme vidět v mnoha dalších filmech tohoto žánru. Tento „akčňák“ mě ale zaujal, má něco, co ostatní filmy nemají. Byl napínavý od začátku do konce. Tento film byl fantastický, měl věrohodný příběh s varováním pro všechny. ()

meemini

Opravdu hodně dobrý akční film. Taken sice má poněkud jednodušší dialogy a možná i zápletku (i když to může být hodně subjektivní). Naproti tomu, to co předvádí v akci, se moc povedlo a tak je člověk schopný pár věcí pominout nebo překousnout. Jak kdy, jak co. Liam Neeson v roli, kde bych ho vůbec nečekal. V roli muže, který je rozzuřený, smrtelně nebezpečný a hlavně bez svého andílka. A bývalý agent Bryan Mills má svého andílka opravu moc rád Soudě podle razance jeho zásahu, který může být rychlý jako elektrický proud hledající stehna tropojského dobytka. Maggie Grace buď šíleně přehrává, nebo měla mít její Kim mnohem míň let. Přes všechny drobnější i větší nedostatky, můžu s klidným svědomím dát 85%. ()

Boudyy

Skvělý akční film. Řádící Neeson, který se nezastaví před ničím a hláškuje, ten nemá chybu. Skvělý kousek. I když je předem jasné, jak to dopadne, ve filmu se pořád něco děje a jedna skvělá akční scéna střídá druhou. Královsky jsem se pobavil. ()

uodevr

Další Morelova rychlokvaška a opět na jeho rodné půdě. Je to zábavný, o tom žádná, ale Morelovi by neskutečně bodlo roztáhnout obzory, nakouknout i do jiných koutů světa, a nebát se vyzkoušet i nějakou gastronomickou perlu. Má na to. Těmahle lehkýma jednohubkama se nikdo moc dlouho krmit nenechá. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)