Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

PAVLIS

Co udělá s otcem, který má schopnosti na to vzít spravedlnost do svých rukou, únos dcery, to jsme již viděli v osmdesátkovém Komandu s Arnoldem. Jelikož doba ale trochu pokročila, tentokrát si jde tatík za svým v duchu metod nastolených Jasonem Bournem, takže namísto hromad vystřílených nábojnic tu máme hromady zlámaných končetin a rádoby sofistikované vyšetřování s pomocí tajných služeb a limitem 96 hodin. Ve výsledku jde ale pořád jen o popkornovou adrenalinovou akční jízdu, u které si na konci řeknete wow, to byl nářez a druhý den si z ní moc nepamatujete. ()

Forsetino

Žádná hlubší myšlenka, nic proč by se člověk měl ve filmu ztratit. Úvod nezdržoval a film měl pořádně rychlý spád. Výborný odpočinkový akční snímek. ()

Zdenda_CZ

Miluju tyhle filmy jak klaďasové likvidují záporáky hlava nehlava bez slitování. Jedna velká akční jízda co dodat jiného. Od Liama Neesona bych takovouto roli nečekal ale zhostil se ji výborně kam se hrabe Steven Segal. ()

Samarol

Co čekat, když v Paříži unesou členové albánské komunity dvě děvčice, z níž jedna je dcerou bývalého agenta CIA?! Samozřejmě, parádní řežbu. Tenhle film ani nemůžu v klidu okomentovat. Protože v každém druhém slovu, bych se vyjadřoval superlativem. Ponejprv, když mi spolubydlící říkal, ten film je fakt dobrej, na ten se musíš podívat, hodně jsem se zdráhal. A pak to přišlo. Akce střídala akci. Nebo to spíš byla jedna velká akce, protože ani nevím, jak těch 90 min uběhlo. Takže vřele doporučuju a „Hodně štěstí!“. ()

nnikynka3

Výborný a rychlý akční film, i když se dalo na scénáři ještě o kapánek lépe zapracovat, a nebo kdyby si tvůrci vychytaly ty chvilky, kdy měli skrz na skrz průsvitnou hlavní postavu tak by to bylo ještě dokonalejší než to je teď. ()

Pitryx

Ufff, to bylo drsný. Arnold v Komandu je proti tomu máslo. Bohužel i zde se na diváky sypou nesmysly, ale mi to nevadilo. Protože po úvodu se to rozjede a hluché místo abyste pohledali. Tak to má u akčňáku být. Lian je skvělý, nehraje si s psychologií nepřítele a prostě je zabíjí jako na běžícím páse. Tak to má být, zločinci mají být stříleni stejně jako škodná. Snímek jsem viděl dvakrát a není vyloučeno, že se k němu v budoucnu nevrátím. Je to skvělá zábava. 8438/8943&&&*** a půl. ()

Hawaj

Vobarvenej Neeson si hraje na hrdinu a správňáka co tu dceru prostě zachrání. Akorát že realita obchodu s lidmi je trošku komplikovanější než se nám tady snažej nabulíkovat. Ale co, spoustě lidí tadle šablonovitá prostoduchost alá zprávy tv Nova prostě stačí. ()

Ayssan

Jednoduchý a chytlavý scénář o bývalém elitním agentovi s "neobvyklým druhem schopností", který si jde do zkažené Evropy pro svou unesenou dcerku. Co však na filmu oceňuji nejvíce je to anti-multikulturní a v dnešní době nezvykle nezakryté vyobrazení albánské a arabské špíny. Tak si tento parádní film rychle uložte na své disky, než ho Van Rompuy uloží do trezoru jakožto film odporující "moderním" evropským hodnotám. ()

toty

Neviem ako je to možné, že ma tento film tak dlho obchádzal. Po dlhom čase film nadupaný od začiatku do konca akciou a reálnym bojom bez hodinových bitiek. Dakujem pánu Bohu,že som si mohol vychutnať takéto skvostné dielo. ()

Izi-Peťan

Pustil jsem si to na doporučení a rozhodně jsem nadšen. Takhle akcí nabušený film jsem dlouho neviděl, až se divím, že to mělo jen 90 minut. 100% ()

borohub

Jediné čeho lituji je to, že jsem první půlku filmu nedával příliš pozor. Každopádně zbytek filmu byla naprostá pecka, akce skvělá, L. Neeson to zahrál skvěle. Nevím co bych tomuto filmu vytknul, každopádně dávám 4 hvězdy a až to uvidím někdy celé tak mile rád přehodnotím na 5. 84% ()

zzzzzjjjjj

Akčňák s Liamem Neesonem zahraný na jasných 5*.Neesonova drsňáctví na mě udělalo dojem.Jen se mi ta hodina a půl zdála hrozně krátká.87%. ()

Brano

Veľmi kvalitné natočený akčný thriller o obchode s bielim mäsom v Paríži, kedy bývalému agentovi CIA Bryanovi (Liam Neeson) unesú dcéru Albánci a má 96 hodín na jej záchranu. Jednoznačne tento film zaradím medzi to najlepšie, čo sa týka žánru "akčné" čo za posledné roky vyšlo. Skvelý, napínavý dej plný dynamiky, ktorý je doplnený výbornými a veľmi presvedčivými hereckými výkonmi. Takisto výborný scenár plný originálnych hlášok. "Neviem, kto ste. Neviem, čo chcete. Ak chcete výkupné, poviem vám hneď, že nemám peniaze. To čo ale mám, je veľmi neobvyklý druh schopností. Schopností, ktoré som získal dlhoročnou praxou. Schopností, ktoré sú nočnou morou pre ľudí ako ste vy. Keď moju dcéru teraz pustíte, v poriadku. Nebudem vás hľadať. Nebudem vás prenasledovať. Ale ak nie, začne po vás pátrať. Nájdem si vás. A zabijem vás". /90%/. ()

Kimkong

Nebylo to zlý, ale že bych si kvůli tomu sedl na prdel, to teda ne. Možná na mně trochu doléhá stáří toho filmu. ()

FrediaK

Problém se ženou a dcerou může mít i ten největší drsňák. Ale pro boha tohle?! Tak jim naplácám oběma a nemusím si pak vybíjet vztek na Albáncích, Arabech a dalších sociálních skupinách! Byť to celé šlape přesně jak švýcarské hodinky a tiše jako lví pšouk! ()

Guran

Liama Neesona mám také moc rád, je to perfektní herec a v tomhle filmu podal okouzlující výkon. Příběh, triky, herecké výkony - všechno tip ťop. Snímek hodně ukazuje, jaký ve světě jsou gauneři, kteří klidně vtrhnou do bytu dvěma mladým holkám, unesou je a nstane dlouhá soulož, pak některé z nich zabijou nebo je naučí šlaptit. Naštěstí má film také pěkný happy end. Víc neprozradím. ()

ac1976

Takto by mal vyzerať akčný film! Akčné scény parádne, klince v stehnách brutálne a to o obchodovaní so ženami je vlastne také smutne a otrasne aktuálne. ()

MillaJ

"Já nevím kdo jste....nevím co chcete....jestliže chcete výkupné....říkám že peníze nemám...jedno ale mám....a to velmi speciální sadu dovedností....ty jsem získal během velmi dlouhé služby a dělají ze mě noční můru lidí jako jste vy...jestli hned pustíte mou dceru všechno skončí....nebudu vás hledat....ani pronásledovat.......jestli jí nepustíte...BUDU vás hledat a NAJDU vás a ZABIJU vás!,, Good luck .) ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)