Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Mičl

S tím vším nábojem, napětím, akcí na starém kontinentě se solidními, automobilovými honičkami a hlavním hrdinou využívajíc všemožných skillů naučených ve speciálních jednotkách to byl takový slabý odvar (mé oblíbené) trilogie o Bournovy. Ale jinak perfektní nápad a rozhodně Taken není žrout času, ale spíš skvělá, akcí nabitá sonda do opovrženíhodného prostředí obchodu s bílým masem. ()

Pretender

''I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for ransom, I can tell you I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills; skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don't, I will look for you, I will find you, and I will kill you.'' ()

provitamin

Dcéra Liama Neesona sa vydá s kamarátkou na výlet do Paríža, avšak tu ju unesú zlí Albánci, ktorí ju chcú predať na trhu s bielym mäsom. Avšak ujo Neeson ako vzorný taťka a správny akčný hrdina vystrieľa takmer celé podsvetie s cieľom zachrániť ju. ()

Krabak

Tento film je jedno velké klišé. Tatík zachraňující svou dceru, bývalej agent(ochránce,či jak to mám nazvat), nelítostnej, jdoucí přes hory mrtvol, objevující ve svých kamarádech a ve vysoce postavených úřednících překupníky s bílým masem. Řeknete si, tak proč se na to sakra koukat, když takových filmů už jsou desítky. Sám jsem si pokládal stejnou otázku. Nakonec jsem se díky slušnému hodnocení přeci jen odhodlal a zkoukl to. Nevím čím to je, ale film mě opravdu zaujal. Jestli je to Neesonem, kterého jako herce mám opravdu rád, nebo bůh ví čím jiným. Každopádně i přes velice neoriginální obsah bych tomuto filmu dal i 5*. Bohužel jednu hvězdu musím strhnout za tuny střeliva, které se jakoby zázrakem vyhýbají hl. postavě a naopak do záporáků se zavrtávaj nepředstavitelnou rychlostí(konec konců je toto problém většiny filmů)--->80% ()

Bohemák

"Vzlyk! Miluju tě, tati!" "Já tebe taky, holčičko!" A před tím několik desítek minut praskajících čelistí, prokoplých slezin a prostřelených ramen. Velmi čistý zástupce akčního žánru, ve kterém šikovnější bratr Jamese Bonda dokazuje, že mu žádná ukrutnost není cízí, pokud mu sáhnete na rodinu. Ano, je to neskutečně naivní, ale u pořádné akčňárny, působící chvílemi jako počítačová hra, přeci nápaditý příběh a vybroušené dialogy nehledáme. ()

VIPerson

Nejsympatičtější akční hrdina posledních let v podání Liama Neesona a jeho cesta do Evropy za jeho krajně nesympatickou dcerou...Scéna únosu byla natočená s takovou vervou a napětím (alespoň při první projekci na mě tak působila),že si opravdu nemůžu vzpomenout kdy jindy bych měl u takové podobné scény husí kůži.Liam Nesson zahrál excelentně bývalého "bůhvíco",který si byl ve všech případech tak sebejistý a odhodlaný a přesto ani na moment trapný.V polovině filmu přichází na řadu sice akčnější a bournebondovštější (to slovo si patentuju) nádech filmu,ale určitě to celek nezkazí.Dokonalý případ,že jsem za nejspíš relativně málo peněz dostal spoustu muziky.Takhle mají vypadat akční filmy.Drobné výtky spláchněte... ()

rapstorm

Akce začíná téměř v okamžiku, kdy film začíná. Tento film se zabývá velmi důležitou otázkou obchodu s lidmi, to je skutečný problém v globálním měřítku. Také hodnoty v životě, jako je láska je důležitější než peníze. Působilo to na mě věrohodně! ()

AdamesWWE

[9/10] Francúzske prostredie cítiť či už kamerou ale aj skvelo zvoleným prostredím, pekné prostredie v ktorom sa film odohráva a interiéry veľmi dobré. 96 hodín síce nemá žiadny prevratný scenár, ale výborný práve pre takýto typ filmu o únose dcéri a následne pátranie po nej bývalým agentom tajnej služby. Tento príbeh mi neprekáža, vyhovuje mi, aj ked´ ho človek vidí veľa krát tak neomrzí, pokiaľ sa do toho dá istý počet peňazí, vyberú sa dobrí herci a ak máme štastie na dobrého režiséra, tak z toho môže vzniknúť kvalitný snímok a takýmto 96 hodín naozaj je. Liam Neeson v hlavnej úlohe, ktorý sa tu hrá na akčného hrdinu a musím povedať že mu naozaj ide, zahral túto rolu perfektne. Za prvú pol hodinu sa vo filme ukázal ako milujúci otec a v druhej, "akčnej" polovici ako neúprosný pomstiteľ, ktorý chladnokrvne zabije každého, kto sa mu postaví do cesty. Ženské postavy Maggie Grace a Holly Valance sú takisto dobré a symaptické. A potom tu už nieje takmer žiadna väčšia vedľajšia úloha, až na Oliviera Rabourdina, ale nevadí, netreba tu veľa postáv, aj tak film skvelo graduje. Nedá sa zabudnúť na akčné scény, ktorých tu je požehnane veľa a sú skvelé. Nekompromisná streľba na živý terč a zneškodovanie protivníkov ručným-stručným, ale neúprosným spôsobom, veľmi efektívnym, a to v tom najmenšom časovom úseku, bitky aj skvelo zostrihané a dynamické. Nekompromisnosť, drsnosť a neúprosnosť, tak sa dá charakterizovať akcia v tomto filme a veľké plus má u mňa aj to, že všetky úmrtia sú veľmi reálne, nemajú žiadny efekt, dokonca ani počítačovú "umelú" krv, takže obrovská spokojnosť, nielen s akciou ale filmom samotným. A akcia je natočená v dobrých prostrediach, praktický dve tretiny filmu tvorí akcia a tá prvá tretina je slušný úvod a dobrý únos. Určite jeden z najlepších akčným filmov desaťročia, zásluha patrí najmä skvelému Neesonovi, veľmi dobrému režisérovi , dobré prostredie, skvelá akcia, perfekt. ()

RichardLev

Nářez. Luxusní akční pohádka, kde si přejete, aby hlavní hrdina zabil padouchy tím nejhorším a nejbolestivějším způsobem. Zaslouží si to. Ze začátku chvíli trvá, než se to rozběhne. Ale jakmile Neeson vyrazí na lov, je z něj nezastavitelný terminátor. Vydržel bych se dívat klidně i další hodinu na to, jak kosí Albánce, odporné zbohatlíky a zkorumpované policajty. ()

bloodline

Takto má vyzerať akčný film 21.storočia. Pán Morel z almužny vytrieskal viac ako Chuck Norris z divákov v 3D projekcii. Nejde o žiadne sračkoidné B-teleso pointujúc v parodických drsných rečiach na pozadí slzotvorných kŕčov ako mi navodzovali predsudky. V sladkom opojení blížiaceho sa spánku mi pán Neeson nakopal oči adrenalínom tak udatne, že ešte aj vo sne som lámal albánske kosti rad radom. Taken ma jednoducho očaril telom aj dušou. Plný počet bez debaty, but if you don't, I will look for you, I will find you, and I will kill you. ()

panWolf

Jako akční pecka dobrý,ale nějak mi to k tomu Liamovi nesedlo. Prostě to není superman. V kiltu byl lepší.:-) ()

farfalla

Velmi rychlý akční a kriminální film. I přes svoji rychlost je stále přehledný. Je to vlastně návrat ke stylu akčních kriminálek, který byl běžný před tím, než se detektivky zpsychologizovali. Bryan (Liam Neeson) se snaží být ke každému slušný, ale jenom do té doby, než se přesvědčí, že dotyčný je namočený do záležitosti, kterou právě řeší. A pak už to jde rychle a efektivně. Většina filmů se snaží být nekonfliktní, národně neutrální, aby se dali prodat do všech zemí. Tady je však po dlouhé době možné slyšet, aby padouchům-přistěhovalcům řekli, že jsou pijavicemi sociálního systému tolerantní, vyspělé země. No, také se to dověděli pár sekund před smrtí. Celý Brayn je přetlakem hněvu na dceru Kim (Maggie Grace) a bývalou ženu Lenore (Famke Janssen), že ho neposlouchali, když je varoval, na manžela své bývalé ženy, protože se snaží být dokonalým ve všem i pro Kim, ale hlavně zuří kvůli Albáncům, kteří si náhodně vybrali jeho dceru na pařížském letišti, tak jako mnoho jiných děvčat a zatáhli ho tak do sítě obchodu s bílím masem a drogami. ()

ti88na

Keď mi film doporučovali, tušila som že bude dobrý, ale že ma až takto prekvapí, v to som ani nedúfala. Liama Neesona som dovtedy poznala asi len zo Schindlerovho zoznamu a Lásky nebeskej, takže jeho akčná stránka ma zaskočila a veľmi potešila. Pôsobil veľmi dôveryhodne tak ako otec, ktorý bojuje o priazeň dcéry, ako aj nekompromisný likvidátor albánskych obchodníkov s bielym mäsom. Už scéna s telefonátom pod posteľou ma úplne odrovnala a potom prišla výborná akcia a našlapané tempo, takže ani nejaké to rodinné klišé u mňa hodnotenie tohto filmového prekvapka neznižuje. ()

Paity

Liam Neeson mě neskutečně překvapil. Abych řekl pravdu, nikdy jsem ho extra nevyhledával, nikdy mě nezaujal. Ale v 96 hodin si to vše sedlo jak zadek na hrnec. Je tam akce, je to srozumitelné, vše do sebe zapadá, žádná omáčka okolo, má to spád, nuda nehrozí. Takhle si představuji akční thriller. ()

jakeer

Po rokoch som si napokon pustil tento miliónkrát parodovaný blockbuster a nestačím sa čudovať. Ani nie tak kvalite filmu, než tunajšiemu hodnoteniu, či celosvetovému úspechu. Áno, scenár je béčkový, ale... vlastne žiadne ale nie je. Od dvoch hviezdičiek to zachraňuje charizma Neesona. Aj pri skromnej stopáži je tam niekoľko samoúčelných scén len na vyplnenie času. Vďaka tej šablónovitosti vôbec nefunguje trilerová časť filmu - niet sa o koho báť, keď vieme, že všetko napokon dobre dopadne. Nefunguje ani "krimi" - od začiatku vieme, kto stojí za únosom a vie to aj hlavná postava. Na konci dňa je to iba bezduchá strielačka, kde je akcia po remeselnej stránke kvalitne natočená. Urobiť tomu pokračovanie, bez toho aby som ho videl, je zhovadilosť. Pritom Neeson bol taký dobrý herec, ale Taken nasmeroval jeho kariéru do sračiek (útechou mu môžu byť zarobené milióny). ()

Ondis

Tak trochu "terminátor", kterého si tentokrát zahrál Liam Neeson. Některé scény bylo hodně trapné a úsměvné, ale akční nářez to byl solidní. ()

Káronoš

Taken je šílená, přímočará, ozbrojující kill ‘em all akce se stupňujícím napětím. Neeson vůbec nepřehrává, ač si povolení zabíjet udělí sám a jak řešit rázně (či jednoduše) komplikované situace okoukal přímo od mladšího brášky Bourneho. Otec (profesionální zabiják-jaká to náhoda?) ztratí milovanou dceru ve středu Francie a při jejím hledáním zboří polovinu Paříže. Nakonec vše očekávaně dopadne a "Rambo" si prosadí svoje, není vám to už nějak povědomé?---Néé mám lepší otázku, „jak je možné, že to pořád ku*evsky skvěle funguje?"... Hodnocení: 9/10. (kratká stopáž alias „hned na věc" se mi dosti zamlouvalo) ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)