Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Hanes88

Naprosto špičková záležitost!!!! Hlavně teda v originále. Scéna: "Prosím vás mohl byste mi to přeložit, dal mi to přítel." ...."Good luck"..........."Ty si na mě nepamatuješ?" :-) ......No prostě kdo neviděl, tak ať koukne, protože tahle role Neesonovi prostě sedla. A co se týče celého filmu - byl svižný, akční a dějově namakaný. 90% ()

Sasanka20

Zajímavý film, v němž mě překvapil hlavně výkon Liama Neesona, který pro mě byl až doposud jednou bezvýznamnou postavičkou v Lásce nebeské a jedním rytířem Jedi, který už dlouho nenavštívil svého kadeřníka. Ale jak vidno, i Liam Neeson se umí prát s osudem a zabíjet lidi, kteří mu stojí v cestě za záchranou jeho dcery, která mi mimochodem přišla jako nejslabší článek celého filmu. A to hlavně ve chvíli, kdy promluvila... Když ale pominu tohle "drobné" mínus, tak už si na nic víc stěžovat nemůžu, protože 96 hodin je nesmírně poutavý film, který mě chytl hned na začátku a pustil až na konci, což o mnoha akčních filmech, které nejsou zrovna mým nejoblíbenějším žánrem, říct nemůžu... ()

TAMEHEMP

Liberální matka, mladá správňácká dcerka se špatňáckou kamarádkou, konzervativní ustrašenej taťka. Tahle smyčka funguje perfektně. A když vyùstí ve prospěch taťky, tak jsme všichni šťastní. Ke všemu se tu tak nějak protínají všechny prvky akčního žánru včetně tikajících hodin a už tuplnem musíme být šťastní. Jsme šťastní. ()

.MJ.

Trochu jednoduchý film na můj vkus. Každopádně se mi líbílo, že Liam Neeson na mě nepůsobil jako tuctový a nesmrtelný akční hrdina. Žádné zbytečné mega jatka s potoky krve, efektivmími výbuchy a tuny olova. Právě naopak, já mu ty jeho nadlidské schopnosti fakt věřil a jeho chladnokrevný přístup mě skutečně nadchl. Systematické likvidování nepřátel ve dvou až třech chvatech popř. otázka jedné kulky. Jooo, jo tak tohle můžu :-). Jen škoda, že tohle dobrodružství trvalo jen tak krátce. 85% ()

J*A*M*A*L

96 hodin stojí rozhodně za shlédnutí.Jednak že zde hraje skvělý Liam Neeson a že režisér Pierre Morel už jeden dobrý akční film natočil (Banlieue 13) který rozhodně stál za to.Filmy s Neesonem stojí vždy za to, ale toto se mi líbilo prozatím nejvíc.Do filmu mě skvěle dostal začátek v USA.Ten byl skvělý a poté následovala Francie a ta byla ještě lepší.Začátek byl klidný a zábavný a poté už v zápledce to už začalo být doslova děsivé.Ještě k tomu Maggie Graceová ta byla také skvělá už ve ztracených se předvedla skvěle a zde byla ještě lepší. ()

Drirr

K čistě akčním dramatům v posledních pěti letech jsem tak nějak už z principu nedůvěřivý a nechce se mi do nich. O to jsem raději, když se objeví něco, co funguje, co má spád a co je především režijně ukočírované a herecky nepřeháněné. Liam Neeson prostě umí a ví, kdy tlačit na pilu a kdy si to prostě jenom užívat. Tenhle film je dravý (co jiného - Besson) a přitom ne hloupý. Není zbytečně brutální a přitom akční ve starém stylu. Takže ano, potěšilo. 77,7 % ()

Lefty86

Nářez- to je slovo které tenhle film vystihuje. Liam Neeson jako nekompromisní masakrátor co postaví podsvětí v Paříži na nohy. Oceňuju že ve filmu neukazujou jak ten hodný taťka z USA zachraňuje všechny ty unesené dívky, neukazujou že jeden maník dokáže položit celej Albánskej gang a zachránit všechny unesené. Jde jen po záchraně své dcery, a likviduje všechny kdo je v tom zapletenej, kdo může mít odpovědi, kdo může vědět kde je. Bitky jsou perfektně natočený, Neeson precizní a v roli excelentní. Film odsýpá neskutečným tempem a má neuvěřitelný náboj. Zkrátka adrenalinová jízda. 96 hodin je dost možná to nejlepší, nebo určitě jedno z nejlepších co se kdy v akčním žánru natočilo. ()

prezdivaka

Jo, jo, přesně tak to dnešní doba chce - akce, přebíjí akci, fraška života letí kupředu jako splašená kobyla a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu. A proč by se tak někdo divil, že hlavní hrdina je neprůstřelný a netrefí ho ani několikeré dávky ze samopalů. Po několika rvačkách zůstává bez jediné modřiny či šrámu v obličeji. Vždy perfektně vystihne, co má říci ať už před diplomaty nebo zlosyny. Když bojuje proti přesile, protivníci trpělivě čekají, až na ně příjde řada. Alá Bob Sen Clar, jen tady jde o jiný žánr. ()

Paldiny

Tak tohto taťuldu by nechcel naštvať nikto. Liam Neeson rozdáva rany presne, nekompromisne a navyše s takou noblesou a charizmou o akej si iní bijci môžu nechať iba zdať. Dejová linka o únose dcéry a obchodu s bielym mäsom je len nezbytnou pôdou pre originálne sa vysporiadanie so zlými hochmi. Nebyť zmätočného strihu a nízkej kadencii hlášok mohlo ísť o dokonalý akčný mainstream. Takto v úvodzovkách iba vysoko zábavná rezanica akej pridáva na šťave uncut verzia. Pri nej minimálne sadistická scénka mučenia dosiahla vyššieho rozmeru. ()

IvoB

Na začátku trošku pomalejší a někdy trošku úsměvný, ale stále nekompromisní akční snímek. Chyby se tu samozřejmě nalézt dají, avšak akční rovině jako takové se nedá nic moc vytknout – 4* (7/10). ()

oRi11

Přímočará, napínavá a hlavně inteligentní akční jízda, kterou posouvá o level výše skvělý Liam Neeson svou bezchybnou akcí, ve které nezná slitování. ()

Honzeek95

Zábavné, vzrušující, překvapující, dobře zahrané, zajímavé, nepřeplácané.. Co více si přát pro udělení pěti hvězdiček? ()

Tristaver

Oldschoolový akčňák typu Commando s Arniem. Neeson sice pětihvězdičkový, ale občas lehce hluchá místa a v případě přestřelky na lodi zbytečně nesmrtelný hlavní hrdina. Na druhou stranu, toho bývalého agenta jsem mu věřil mj. i díky šikovné práci s kamerou u nejrůznějších detailů (např. když si v zajetí všiml, který z padouchů má klíč). ()

Disease

Dalo se to vidět i napodruhé, což u filmů, se kterýma má něco společného Luc Besson, rozhodně není obvyklé. ()

Patrik256

Rozpočet_ 45 miliónov dolárov // Tržby_ 226.8 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 1 233 165 Kč // Diváci v ČR_ 11 011 // Tržby v USA_ 145 miliónov dolárov ()

Warle

Dneska už celkem kultovní kousek o jednou fajn tripu do Pařiže, that went terribly wrong. Ještě že jsem bečka sádla a tohle mi nehrozí a tak můžu dál klidně i sám objevovat místa jako Paříž, Londýn, Chánov.. ok, to poslední asi ani ne. Skvělá akce, vynikající Liam Neeson a jeho naprosto legendární hláška a k tomu jako dezert k sežrání kjůt Maggie Grace. Navíc to má jen 89 minut a tak není místo, kde by film zpomalil. A to je sakra dobře. 90%. ()

Jeržik

-Když poprvé, tak proč ne v Paříži? Morel má dost nakoukáno, možná až příliš. Přebral totiž po svých zkušenějších zámořských kolezích i pár chyb, které úspěšně vkládá do své vlastní koncepce francouzského(evropského) akčňáku se vším všudy. Ale posun je to jinak od jeho posledního filmu dost značný. Přesto se stále nezbavil, teď už své jedinné podstatnějšího "vady na kráse"a to výběru námětu a scénáře(to duo, co za ním stojí, mluví jasně;). Těch dalších výtek už vážně moc nemám, snad jen ta Greengrassova neposedná kamera v nezkušených ručičkách nedělá divákovi moc dobře od žaludku, ale věřím, že se to brzy spraví. O tom, že film vykrádá(navazuje;) na Bourna nemluvě, protože to nepovažuji za chybu. Kdyby do téhle pózy Jason Bourne zestárnul, ani v nejmenším bych se nezlobil. 70' ()

Zombi

Drsná akční krimi s kontaktními souboji, hromadou mrtvol a nekopromisním taťkou Neesonem. Když přimhouříme jedno oko u scénáře, který je psaný tak aby vše hladce klouzalo vpřed a pátrání plynule přecházelo v likvidaci protivníků, a druhé oko nad častými střihy při soubojích, které jsou mimochodem bezva, tak se v podstatě jedná o dokonalý akční film, takové se točily v 80tých letech minulého století a jsem rád, že se najdou i dnes. Neeson se mi po dlouhé době opravdu líbil. Nemuset přivírat ty dvě oči, dal bych 5 hvězdiček, v rámci tohoto žánru, samozřejmě. ()

fastum

Naprosto neoriginální scénář, s milionkrát viděnou akcí. Naprosto nechápu co je na tomto snímku tak stylového. Nic. ()

Dallas

Nekomromisná, tak akurát oldschoolová akcia, akú si už dlho nepamätám. Úvod je trošku pomalší, ale to preto, aby sme sa neskôr nečudovali, kde pobral tatík svoje nadmieru užitočné skilly. Avšak to čo príde potom, tak to je jedným slovo sila. Začne to jednoduchým "good luck", pokračuje bušením do podbrušnej časti, sekaním do hrtana, lámaním väzov (a to nie jedným spôsobom), bodaním, strielaním a končí guľkou v hlave nejakého úchylného bastarda. Tato Neeson sa nezastaví pred ničím, aby získal svoju dcéru späť použije všetky možnosti a ten kto už mu nič nie je platný, je okamžite odprataný z tohto sveta. Vie, že času je málo a tak rozmýšľa rýchlo a z nikým sa moc nebabre. Nech tu nikto nečaká nejaký lepšejší scenár. Na to tu neni čas. Toto je nabušená, strmým prúdom priamo tečúca akcia. Od Danny the Dog je to určite najpodarenejší Besson. Pierre Morel ma potešil už v 13 Okrsku, ale od teraz si dávam k jeho menu záložku "Attention Action". Idem spraviť "ockovi" miesto na poličke, lebo do parížskych ulíc ho vypustím ešte mnoho krát. 80% ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)