Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

pleva

Áčková akce s béčkovým scénářem. Konec ubírá tak hvězdu (čekal bych aspoň pokus o něco netradičního a ne čiré happy end klišé). Scénář film potápí a po přijatelném začátku rychle mizí všechny scénáristovy ambice. Akce je uvěřitelná, děj má parádní spád, takže si ani neuvědomíme, jak je to pitomé a na konci přijde mírná kocovinka. Akce je na jednoho hrdinu skoro až moc, a při vstupném 100Kč to odhaduji na 1Kč za mrtvolu. Komu se to zdá málo, tomu zbývá jen od Soumraku do úsvitu, nebo ruské velkofilmy :-) ()

cineczeck

Další variace filmového děje, kterému říkám "odplacečka":). Posláním hlavního hrdiny není totiž nic jiného než se celý film mstít zločincům, únoscům, vrahounům a další havěti za způsobené újmy, únosy atd... Je to sice 100 krát ohraný scénář, ale stále natolik chytlavý, aby se chopil schopný rejža Morel a přesvědčivý Neeson. Mě film bavil právě díky Neesonovi, který dokázal celkem realisticky zahrát přecitlivělého otce, který ihned musí oprášit agentské řemeslo a být drsný nesmlouvavý mstitel. A že je občas děj přitažený za vlasy s pokusem o jakousi hloubku? To je vedlejší.. Bavil jsem se skvěle! 75% ()

O_riginals

Skvela akcni pecka s Neelsonem ktery ukazuje jak dopadnou vsichni kteri sahnou na jeho dceru:) Spise by mne zajimalo jak vy to vypadalo kdyby to byl normalni tatka a ne superman ()

Triathlet

Liama Neesona mám rád a tenhle film rozhodně nepatří k těm, ve kterých by mě zklamal. Některé momenty jsou dechberoucí, děj vás pohltí a nepustí. Celkem změna oproti jiným akčním filmům je styl, jakým se hlavní hrdina zbavuje zloduchů, parádičky s brokovnicí střídá rychlost a efektivita. Akorát závěr filmu by mohl být více propracovaný. Přesto ale příjemný filmový zážitek.. ()

Nickkk

Nebylo to špatné, ale nějak mu to prošlo až příliš snadno na to že zabil asi 30 lidí.....A průběh byl také dost jasný, ale co mi zaujalo byli akční scény ty byly na vynikající úrovni a realita soubojů jeden na jednoho byla na jedničku!!! Nejlepší postava: Bryan Mills ()

Bloodoom

film ke kterému se rád vracím. výborný scénář, bezvadná kamera a úchvatné hlášky. nikterak přehrávané bitky, které jsou velmi realistické. nezbývá mi než hodnotit plným počtem bodů :) pokud jste ještě neviděli tak vřele doporučuji. ()

element262

Biznis je biznis. Do iznisu nepatri ziadna emocia. Ale v tomto pripade sa stala emocna zalezitost biznisom Liama Neesona, pre ktoreho vysledok existuje iba jeden. A to je ziskat spat svoju dceru. Film ala Historia nasilia ponukne divakovi dych vyrazajuci pribeh, kde hlavny hrdina z nulovych poznatkov vybavi celu akciu sarmom Jamesa Bonda. Nemam slov. Toto je film zo skupiny "Neda sa opisat, musi sa vidiet." ()

elgato

Výborná , na nic si nehrající krimi, která servíruje hodinu a půl napětí. Nebylo by na místě hlodat do poslání tohoto filmu, alespoň 10 let jsem v naší distribuci neviděl takhle dobře natočenou akční kriminálku. ()

9HK

Tento film jsem si půjčil v půjčovně jako takovou oddychovku od které jsem moc nečekal...ale byl jsem velmi mile překvapen...Výborný scénář,, ()

gerojmanus

Měl jsem tu smůlu, že jsem tenhle film viděl necelý den po shlídnutí Bourne trilogie. Dalo by se říct, že je to vlastně na ten samej způsob, akorát ten scénář tady je docela průměrnej a celý to bylo se srovnáním s Bournem jakoby béčkový.. Ale ty rychle sestřihaný akce, zajímavý honičky a docela slušnej výkon Liama Neesona staví u mě tenhle film na slabé 4 hvězdy, průměr to rozhodně jako celek neni. ()

Doctor Evil

Špičkovému agentovi v taťkovských letech unesou dceru. Pro její záchranu je odhodlán vystřílet půlku Evropy. Film je ale zpracován překvapivě vkusně a co je důležitější - věrohodně. Jen po jeho skončení mnou prolétl pocit, že bych měl co nejdřív z Evropy vypadnou a odstěhovat se do Ameriky, než mě někdo spíš dřív než později na ulici zastřelí, unese nebo znásilní :-) ()

Honzyg

Hlavní hrdina bez Dušínovského komplexu, který by mu bránil zabít odzbrojené a přemožené či třeba zranit příbuzné padouchů jen tak pro zdůraznění svých slov - to tenhle film odlišuje od stovky podobných, kde jeden neporazitelný frajer přemůže armádu nabušených chlápků. Akce je naprosto strhující, Neesonův šarm a skill vynikající. 85% ()

Muad

Velice příjemná adrenalinová jízda. Jedna z nejlepších akčník krimi za poslední dobu. A jen tak mimochodem Liam Neeson se do této role výborně hodil, dalo se mu uvěřit toho stárnoucího veterána CIA. Něco trošku jiného než Bournova trilogie. Podle mého názoru spíš lepší než horší. Doporučuji všemi deseti. ()

triscimy

Trochu zklamání, dle zdejšího hodnocení bych čekal víc. Možná, kdybych neměl přehnaná očekávání, bývalo by to bylo lepší. Akce velmi dobrá (ačkoliv první půlhodina je zbytečně zdlouhavé uvádění do příběhu), Neeson podává výbornej výkon, ale to mi k lepšímu než k 65 % hodnocení nestačí. Je tam hned několik logických nesrovnalostí, příběh taky vlastně nulovej a postrádá to nějaký větší napětí, i když uznávám, že ke konci už se o něm mluvit dá. Celkově jsem si odnesl dojem, že tomu k pořádnýmu akčnímu thrilleru něco chybělo, ale jako akční béčko na odreagování dobrý. ()

HRom99

Videl som dva krat a bavilo ma to. Liam síce balansoval na hrane uveriteľnosti, ale čo by sme neodpustili nášmu hrdinovi, však. Proste to malo švih a napätie.... a dobrý koniec. V tejto kategórii je natočených tak veľa kravín, že keď sa objaví niečo ako 96 hodín, človeka to milo prekvapí. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)