Reklama

Reklama

Life on Mars

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2006–2007), 16 h (Minutáž: 60 min)

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

John Simm, Philip Glenister, Liz White, Dean Andrews, Joanne Froggatt, Archie Panjabi, Lee Ingleby, Stephanie Jacobsen, William Matheson, Kevin McNally (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

DCI Sam Tyler (John Simm) je schopný manchesterský kriminalista. Při pronásledování podezřelého se dostane do těžké dopravní nehody a upadne do bezvědomí. Tyler se probírá zmatený, s nejasnými vzpomínkami a s hrůzou zjišťuje, že se nachází v roce 1973. Už není DCI, ale pouze inspektor, a zrovna byl přeložen na jiné manchesterské policejní oddělení. Zde se potkává s další ústřední postavou seriálu, svým šéfem, DCI Genem Huntem (Philip Glenister). Hunt neboli "Guv" je typem drsného pouličního policajta, tedy přesným opakem "moderního" Sama Tylera. Sam netuší, proč se ocitl v 70. letech. Je snad v komatu a žije v nějakém zvláštním snu? Nebo cestoval časem do minulosti? Bude na to muset přijít, jinak se nedokáže vrátit zpět. Ale o čem LIFE ON MARS doopravdy je? Je o prolnutí současnosti a minulosti. Na jedné straně Sam Tyler, policista 21. století, znalý moderních vyšetřovacích postupů. Na druhé Gene Hunter, starý dobrý pouliční polda, který z vás klidně vymlátí duši, aby dostal svou odpověď. Současnost i minulost v kvalitní krimi s mírným nádechem tajemna, to je LIFE ON MARS. Zatím byly natočeny dvě série po osmi epizodách. LOM je také vítězem BAFTY a několika mezinárodních cen. (Sowa)

(více)

Recenze (122)

Ixbalanke 

všechny recenze uživatele

První série je dobrá, ale druhá je JEŠTĚ LEPŠÍ:) Pro mě je teda zásadní, že je to britská produkce, protože co je britský, to je dobrý (aspoň podle dosavadních zkušeností, což nemůžu říct o USA). V prvních desítkách minut jsem měla problém přeřadit si hlavní hrdinu do úplně jiné role, než kterou měl v Human Traffic (teda aspoň před nehodou). A přesun do 80. let je taky výborný nápad, atmosféra té doby byla o hodně zajímavější, než dnešní. Ale taky je vidět kontrast pohledu na různé věci a co se od té doby změnilo, ať už v gender otázkách, tak v různých kriminálních metodách apod. Ale nejlepší na tom všem jsou ty Genovy hlášky!! Např. : kdybych se všeho bál jako ty, tak bych se bál prdnout, abych se náhodou neposral:))) Prostě syrový anglický humor. Tak to má být. A poslední díl je prostě úlet, odvažuju se tvrdit, že by ho nikdo nedokázal předpovědět a staví celý seriál do úplně jiných rovin... A nevím teď do koho sem se zamilovala víc, jestli do Sama nebo do Gena (ale asi do Gena:). ()

sulimo 

všechny recenze uživatele

Do pravěku nebo do sedmdesátých let? Ono to občas vyjde na stejno. Ani si nedovedu představit svůj svět bez počítače a mobilu a jiných vymožeností, které mě hýčkají v současnosti. Skvělá zápletka, kriminálka, postavy, humor, akce....a ne, nepřechvaluji to, se podívejte osobně, tohle rozhodně není ztráta času. Btw, za vidění to stojí už jen kvůli velice svéráznému setkání Tonyho Blaira a Gordona Browna v 70. letech....no, budete se bavit nevídanně :-)) ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Ano, úvod a rozuzlení zápletky (tedy první a poslední díl) jsou úžasné, originální a silně atmosferické, k nim absolutně žádných výhrad, jenže v průběhu to s tou výjimečností není až tak růžové. Řeší se obyčejné a nepříliš nápadité kriminální případy, přičemž zpravidla na začátku a konci uslyší hlavní hrdina nějaké hlasy - ocenil bych více psychedelismu, ale budiž, i tak je to velice příjemný přesah kriminálního žánru a zhutnění atmosféry. Co se týče charakterů, vyjma extrémního klaďase Sama, je tu stylový drsňák Hunt, ovšem další postavy už nic moc. A poslední výtka - moc nechápu, proč se většina scén natáčela v zapadlých a totálně opuštěných uličkách (nízký rozpočet?)... 6/10 ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Představte si ten nejlepší seriál z produkce slovutné BíBíSí... a vynásobte ho tak deseti, teprve potom budete moc poznat kvality Life on Mars. Ano, takto chytrý, do posledního detailu vybroušený, napínavý, ale taky hlavně velmi, velmi vtipný (tak, jak to Angláni umí) seriál LoM je. Navíc se může spoléhat na parádní herecké výkony (to je hotový koncert), s ústřední dvojicí John Simm-Philip Glenister v čele. No dost bylo komplimentů, už jsem si tu klávesnici poslintal dost. Každopádně závěrečný díl... no to je jeden z největších dabljůtýef momentů, co jsem v seriálových počinech dodneška viděl- epic. (A zapomenout nemůžu ani na titulní písničku, páč tuhle zatracenou věc sjíždím pořád a pořád dokola...). Vzhůru do let osmdesátých. ()

somebody.l 

všechny recenze uživatele

Hlavním hrdinou je hlavní inspektor Sam Tyler, který vyšetřuje brutální vraždy. Ale jednoho dne ho srazí auto. Když se probudí, je všechno vzhůru nohama. Objeví se na tom samém místě ale v 70. letech 20. století už jen jako obyčejný inspektor. Policejní postupy staré téměř 40 let se snaží zmodernizovat, ale neúspěšně. Jako nový člen týmu hlavního inspektora Gena Hunta není brán vážně. Plus ještě k tomu nevěří, že je to všechno kolem pravda. Myslí si, že jen blouzní a všechno je jen v jeho hlavě. A také tak jedná vůči ostatním lidem kolem. Avšak postupem času se situace na oddělení vyostřují. Sam potkává osoby ze svého života, které znal jako malý. Stále se snaží změnit to, co nemohl ve své době. Ale neví, jestli to není jen výtvor jeho fantazie nebo jen touha změnit minulost. Tento příběh vytváří jakýsi most mezi reálným životem a životem nad naše chápání. Je napínavý od začátku až do konce. A jako divák jste dokonale vtáhnutí do děje, do myšlenek samotného Sama, co právě cítí - zmatek, neznámé prostředí, samotu. Přesně to by seriál měl obsahovat. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (8)

  • Od prvního dne, kdy Sam Tyler (John Simm) vkročí na stanici CID vedenou v roce 1973 DCI Genem "Guvem" Huntem (Philip Glenister), se všeobecně rozumí, že sem byl přeložen z Hyde. Jde o město v Manchesteru a rovněž o narážku na nevypočitatelné alter ego z románu "Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda" spisovatele Roberta Louise Stevensona. (ČSFD)
  • V 8. epizodě 2. série Sam Tyler (John Simm) zmiňuje tři definice správné policejní práce podle RoboCopa (1987), kterého v roce 1973 přirozeně ještě nikdo neznal. Nejedná se o chybu, ale o jeden z mnoha vtípků v seriálu. (ČSFD)
  • Mars v názvu seriálu odkazuje na odcizenost života několik dekád v minulosti, která téměř připomíná život na jiné planetě a také je to fiktivní zkratka: Metropolitan Accountability and Reconciliation Strategy (8. epizoda 2. série, 23 min. 27 sec.), což měla být operace plánující reorganizaci divize, která by modernizovala stávající CID. (ČSFD)

Reklama

Reklama