Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

mil@n.fanatik

Zas až tak mrazivé, jak tedy někdo píše to nebylo... Čekal jsem o něco víc. U některých hororů se i bojím, ale u tohoto snímku ne. Průměr... 60% ()

Campbell

Rec je bezesporu dobrý film, možná jeden z nejlepších zombie z poslední doby, ale já to viděl až po tom hypu takže jsem čekal i něco víc. Nápad je super, realizace a režie je na jedničku. Herci byly dobří(až na tu holčičku), strach se režisérům navodit povedlo. Ale ze začátku se mi to zdálo lehce zdlouhavý. Nicméně postavy se chovaly jak by měly, atmosféra snímku stále houstne. A zas moc to nenudí. Španělé umí skvělé filmy(občas se najde vyjímka, film který za nic nestojí), Plazu mám o nco radši než Balaguéróva ale tvoří super duo.(jako třeba Eastwood a Locke). Bohužel ale něco mi brání dát plné hodnocení. Silnější 4*. ještě musím pochválit výbornej kulervoucí konec, u kterýho jsem se i bál. ()

nascendi

Ani neviem, či mi na spočítanie videných hororov stačí jedna ruka, alebo by som potreboval obe. Nie som vyznávačom tohto druhu filmov, skôr sa im vyhýbam. Ale 15 tisíc užívateľov ČSFD, ktorí film videli predo mnou a ohodnotili ho 80 % už nemôžem ignorovať. Prečítal som si zopár komentárov, aby som zvládol aspoň používanú terminológiu, ale bolo to zbytočné. Nemám záujem vidieť podobné filmy a už vôbec nie porovnávať, ktorý z nich je ľakavejší, krvavejší, zombíckejší a pod. Začiatok filmu som prežil v pohode, pretože hlúpučká reportérka ma neodradila, iba znechutila a to, že kameraman bol na vyhadzov, som ospravedlňoval snahou o navodenie atmosféry reality show. Prvá scéna s pokúsaným policajtom ma dokonca príjemne prekvapila. Ale potom už nasledovalo iba nekonečné čakanie, či vo filme nájdem aj niečo iné a zaujímavejšie, ako vreštiacich zakrvavených kúsačov. Nič viac však nebolo, iba tá hlučná, donekonečna sa opakujúca scéna, ktorá nudila, ako porno po pár minútach. Takže horory dovi dopo, aj keby mali 90 %. Mne postačujú horory, ktoré každodenne bežia na televíznych novinách. ()

Mariin

Po čtení pochvalných komentářů velké zklamání! Od Španělů bych čekal lepší, náladový horor. Tohle je dryáčnicky pojatý, rozříštěný krvák (navíc nepříjemně sekavé videosekvence) se spoustou hloupostí - snad tou největší, je neustálé tahání kamery s sebou, i ve chvílích, kdy jde o holý život. Dobrý komentář např. honajz. ()

Němi

Závěr je... grandiozní, ale vše předtím (celá hodina filmu) je amaterská blbost. Velmi špatně zinscenovaná a natočená bez kousku atmosféry. Což by se zombies a ruční kameře stávat nemělo. ()

Arsenal83 odpad!

Jeden známy mi tento film odporučil ako najstrašidelnejší horor, aký kedy videl. No tak to asi doteraz videl len Karkulku. Absolútne najfádnejší horor, kde nepríde ani jedna ľakačka, zombie horor v roku 2007 by už predsa mohol obsahovať vďaka efektom niečo desivejšie. Kamera otras, chápem, že mala priniesť dojem autentickosti, no v tomto prípade to bolo len na škodu a niektoré zábery ostali dokonca neprehľadné. Akýkoľvek duchársky horor vás vystraší viac. Ak ale považujete scénu, keď sa niekto niekomu zakusne do krku a ešte to budete aj vopred v danej situácii čakať, za vrchol údesu, tak si to pokojne pozrite. U mňa nikdy viac a ani žiadne pokračovanie tohto hororu v pravom zmysle slova, teda hrozného filmu. Odpad! ()

Tomco

Seriózne som sa skoro dosral. Ultra démonický počin z ktorého nepretržite sršal strach, neistota a úzkosť. Povedal by som, že sa jedná ešte o niečo štýlovejšiu interiérovú verziu Blair Witch. Veľké divadlo na malom priestore. Efektná robota. ()

Bachy

Já mám na horory asi malinko jinačí pohled. To, že jsem se hodněkrát lekl a já i Bětule jsme se báli ještě pořád není cesta k vítězství. Je totiž i druh strachu a druh lekačky. Kdyby mi někdo hodil do držky kýbl krve, tak se taky leknu a nebudu poté říkat, že to byl ale kvalitní kýbl a zajímavý zážitek. Bohužel v Rec hodně lekaček stojí právě na oběhaném "a pak rychle hodíme hnus přímo do kamery". Jo on se toho člověk fakt lekne, ale moc dojmu to neudělá. Když pod tím není kvalitní nátěr, tak je to pouze čekačka na to, až zase dostanu epilepťák z toho, že kus těla někdo mrsknul na kameru. Extrému Rec dosahuje v momentech, kdy po lekačce přijde výbuch smíchu. Tudíž nepopírám - lekali jsme se. Ale .... čeho jsme se to sakra lekali? "Otočím hlavu takhle sem a nastavím svůj krk té malé zombieholčičce. A ty zatím, až Tě budou kousat a půjde Ti o život, hlavně drž tu kameru!" ()

klerik

O 28 DNÍ+NOC OŽIVENÝCH MŔTVOL Osvedčené ingrediencie (vrátane peknej ženy v obtiahnutom tielku) postavené do trochu iného svetla. Nebudem tu spomínať žiadne záhady ani monštrá, pretože tento film je dobrý vďaka napínavosti situácie a dobrým režisérskym nápadom, ručná kamera to len podtrhuje, ale nie je jeho základom. Postupný rozbeh pomáha filmu adrenalínovo vyvrcholiť, predsa sa tam však nájde pár zbytočností, ktoré ho bezdôvodne brzdia. Skvelá hororová jazda... ()

Chrustyn

Ruční digitální kamerou točené horory jsou čím dál tím více v kurzu. Po skvělém "Monstru" a průměrném "Deníku mrtvých" k nám přichází jeden kousek ze Španělska. To, že jsou takto snímané filmy populární je převážně díky jejich autentičtějšímu vyznení oproti klasickému stylu natáčení. Tento snímek má jednoduchou zápletku a celý se odehrává v domě postiženém jakousi záhadnou infekcí, která dělá z nájemníku "masochtivé" bestie (pro někoho bude jednoduší zombie). Do tohoto domu se dostala i reportérka z týmem hasičů, o kterých natáčela reportáž. Úvod je dost pomalý a po nezbytném představení účinkujících a prvním útoku, končícím vášnivým polibkek od postarší nájemnice jednoho z bytů, po kterém jeden ze zúčasněných přišel o kus obličeje je velká pauza, která nás docela zdlouhavě seznámí s nájemníky i celou situací. V druhé půlce film konečně nabere obrátky, které však na můj vkus byly až příliš divoké a chování zúčastněných osob bylo občas značně absurdní. Styl natáčení ruční kamerou byl zajímavý ale i když si na dlouhých záběrech a ruční kameře ujíždím zde to na mě tolik nezapůsobilo. Je zde pár slušných lekavých momentů a závěr točený v nočním režimu byl skvělý ale celkově mě to neustálé běhání a řvání nedostalo tolik jako příšera devastující New York. ()

panjosef

Koukám že názory na film jsou rozporuplné, nicméně na mne to docela působilo, to né že né. Zrovna jak jsem nedávno zmiňoval v komentáři k Insidious, povedená found footage má zkrátka svoje nezaměnitelné kouzlo. Uzavřenej barák, hasiči, poldové, reportéři jejichž kamerou vše vidíme, obyvatelé a nekompromisně se šířící zomdemie (:-DDD). Má to grády, furt se někde lítá, člověk na pjatě sleduje co bude atd. Musíte samozřejmě přistoupit na klasickou premisu, natáčíme všechno všude a vždycky, ale to mi takový problém nedělá. Tenhle film není až tak děsivej jako vostrej, nakažený děti, šílenství no a taky povedený finále, u něho už jsem si říkal, no tyjo, tak tohle vidět na vlastní voči tak asi na místě zešílím. Není to zase na druhou stranu úplně ultra vyčnívající dílo, ale kus práce je to odvedený víc než slušně a poctivě. 8/10 ()

SeBig

Kdybych vědel už dřív že to bude se zombiekama zkouknu to hned bohužel mi to kámoši neuměli popsat a já to zkouknul díky našemu učitely na ENG který nam to pustil o hodině a musím říct že fakt pecka a jeden ztech drsnějších zombie hororů.. fakt psycho a taky pěkná lekačka. Nechtěl bych koukat na to sám v noci. ()

mcb

Dalšímu přírůstku do tohoto subžánru uvěříte jeho opravdovost a budete pociťovat intenzivnější zážitek strachu než u Cloverfieldu, protože tady se kromě adrenalinové jízdy jedná hlavně o horor. Se sympatickou reportérkou film odsýpá jak má, zbytečně se nezastavuje a v poslední třetině se to zvrhne v nervydrásající zážitek. Jeden z nejpůsobivějších hororových zážitků nového tisíciletí. ()

korbitch22

Nejstrašidelnější, nejdepresivnější a nejlepší horor, jaký jsem viděl.Ruční kamera z vás udělá účastíka smrtícího strachu z možné reálnosti v dokonalém přostředí. 10.6.2012 viděno poprvé v kině, podruhé v životě......co říct víc než jen miééérdááá miééérdáá. Malý Španělský zázrak a jeden z nejsilnějších hororových zážitků v mém životě, veliké zklamání z dalších pokračování už je bohužel věc druhá.100%. ()

Crocuta

POZOR SPOILERY! Řadu nápadů použitých v tomhle filmu jsme viděli už někde jinde, ruční kamerou počínaje a "vysvětlující" zprávou na magnetofonu konče, to ale vůbec nevadí, stejně jako občasné díry v logice nebo přemíra řvaní (i když ta možná odpovídá dané situaci postav). Tvůrcům se podařilo natočit výborně gradující film, jehož poslední půlhodina je opravdu nervydrásající a některé scény (všechny výstupy s holčičkou od chvíle, kdy se ukáže skutečná forma její "angíny", její maminka na řetízku nebo lekačka na půdě), přestože se mnohdy dají dopředu tušit, se určitě nesmazatelně vryjí do paměti nejednoho fanouška hororů. ()

heyda

Jsem docela ještě v šoku, ale jistý je, že Španělsko tímto hororem shráblo do hrsti všechny horory co si hrajou na ´´LIVE´´ !!! Další okecávání filmu je zbytečné ... Pablo! Musíš natáčet! Za - KAŽDOU - cenu! 10/10 ()

VenDulin85

Od REC jsem čekala leda to, že mě přenese do jiné reality, která je naprosto odlišná od té mojí. No, to se splnilo do posledního puntíku :-), navíc jak člověk sleduje tyhle snímky, tak se naučí tipovat, kdo z postav to dotáhne do konce živý. To jsem tedy neodhadla vůbec, ale člověk by se dost nudil, kdyby mu všechno vyšlo a já můžu říct, že REC je uvěřitelný, děsivý a skončí ve chvíli, kdy si myslíte, že vás bude ještě minimálně deset patnáct minut natahovat na skřipec. Co bude teď, samozřejmě REC 2 :-D. ()

mat.ilda

Zjištěním, že budu po skončení filmu setrvačností třepat ještě nějakou chvíli hlavou z ruční kamery, jsem měla v plánu projekci rázně ukončit, ale riskla jsem to, ke své škodě. Nic děsivého se totiž nedělo, pokud však máte fóbii na kousající anorektičky a staré babky, tak moje varování přejděte. I když - nepodceňovat, efekt kapénkové infekce, která to všechno způsobila, se přenesl i na mě, jelikož jsem začala krvelačně toužit po roztrhání hlavní osoby v hledáčku, a to již po několika málo minutách. A dokonce mě jímala i hrůza, hlavně z dialogů jako vystřižených z venezuelské telenovely, včetně ozvučení. A ke konci mě jen tak napadlo, že štáb i všichni ti neherci si pěkně zablbnuli a o legraci neměli nouzi, tak jim to přejme. ()

váca

V době, kdy jsem film viděl, tak jsem v širokém spektru hororů nenarazil na podobný. Děsivá atmosféra, ruční kamera, prostě konečně zase oživení americké produkce hororů. Opravdu se člověk bojí a film působí uvěřitelně a děsivě. Velká výhoda u těchto druhů filmů je jistě neokoukané herecké obsazení, kdy se soustředíte výhradně na film a ne na to, jak zahraje Vám známý herec, či herečka. U mě 85%. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010