V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

ravalah

Už několik let se mi nestalo, že by mě nějaký film doslova přikoval do křesla. Po celou dobu jsem byl napjatý jako struna a hltal každý kameramanův záběr. Už se těším na druhou projekci s pořádnou plazmou/LCD a pěkným ozvučením. ()

Petr23

Úžasné, film zachycující řádění monstra v New Yorku, amatérskou kamerou. Skvělý zvuk, a strhující triky. Někdy to sice vypadalo nedůvěryhodně, že by někdo točil, když vidí jak všudy umírají lidi? Ale i přesto to je dobrý film. ()

Moogwi

Hodně nezvyklá kamera posouvá tento jistě béčkový film trochu jinam, trapných dialogů a scén se zbavit ale nepodařilo, a tak jediné co vám zbývá je koukat se na to, a moc nad tím nepřemýšlet, ale díky netradičnímu pojetí je to vskutku zábavné. ()

PanFilmov

No čo ja viem aj sa mi to páčilo aj nepáčilo, super nápad ako to bolo natočene, tak amatérsky, chlapík si len ťahal kameru so sebou počas toho ako utekal, niekedy mi to prišlo dosť chaotické ako sa tam odohrávali veci, a ten koniec je úplne odfláknutý si myslím, dosť nezrozumiteľný a rýchly, úplne nevysvetlený. Moc sa to podobá Godzille, divná príšera vyčína a ničí celé mesto, nik nevie odkiaľ a čo to vlastne je. ()

dANo

Tak už aj američania majú svoju Godzillu, akurát sa obávam, že hračky s vyobrazením tohto monštra sa nebudú tak kupovať, ako tie s Godzillou v Japonsku... Nie, že by tento film bol tak zlý, to určite nie, ale myslím si, že o nejakej nadčasovosti sa v tomto prípade ani zďaleka nedá hovoriť. Je pravda, že forma natáčania kvázi "živou kamerou" z miesta činu je celkom originálna a námet posúva ako tak do nadpriemeru, ale to je tak všetko, čo môže zaujať. Herci sú podľa mňa slabí a ani romantický príbeh vo filme nepôsobí veľmi uveriteľne. Ináč, mal som možnosť vidieť verziu bez "happy-endu", čo by malo byť pre mňa plusom, ale ani to mi nestačilo... Pochváliť v závere sa dá už len skladba pri záverečných titulkách. ()

Aven

Kdyby se vynechala vztahová linie a aspoň něco se na konci vyjasnilo (původ potvory apod.), neváhal bych se čtyřmi hvězdičkami, takhle to vidím spíše na lepší tři. Ale vizuálně moc hezký. ()

Danny F.

Jak bych toto okomentoval; film byl velice zajímavě natočený (i když mělo jít jakože o pravdivé dokumentární video, přesto mě rozčilovala roztřepaná kamera), monstrum bylo slušně představeno divákovi a dobře vyobrazeno. Celkově se na to dalo koukat. 70% ()

Tereza666

STRHUJÍCÍ PODÍVANÁ. Film plný emocí, zmatku, hromadného šílenství a malé potvůrky, která se rozhodla navštívit ten slavný New York. Pohled z kamery tomu dodal štávu a byla to ta nejlepší volba. Suveréně to předčilo mé očekávání. Záběr jak hlava "sochy svobody" letí mezi dav prchajících lidí byla bravůrní. A já se slovy " No do prdele, to byla jízda" , končím :-) ()

sochy.zirafka

Před Monstrem z Manhattanu se v klubíčku schoulená Godzilla třese někde v zapomenutém zákoutí metra. Pravda, "autentická" kamera mě už celkem unavuje, ale sem se celkem hodila. Na filmu je asi nejlepší naprostý nezájem o původ agresivního tvora, všichni účastníci chtějí pouze utéct z jednoho lehce nevydařeného nočního večírku. To ovšem nic nemění na faktu, že prostě nesnáším katastrofické explozivní trháky. 55% ()

Natabar

Vcelku příjemná odpočinkovka, která navíc může potěšit jako studie dokumentaristicky stylově natočeného snímečku. Avšak - 1. občas toho třesení (kamery) bylo i na mě moc; 2. občas jsem se přistihl u značně nepřirozeně vyvrácené polohy hlavy, abych jako dokázal sledovat obraz - a to není moc příjemné; 3. mohli zkrátit úvod (20 minut srákoroidního kecání o ničem je k nevydržení). ()

Samuell84

Skveli film ktorí ma nalákal nie prve obzvlášť pútavou reklamnou kampaňou do Kina. Oto viac ma prekvapil a zaujal celkove podanie a pohlcujúca atmosféra snímku. Ale ak by som ho videl na DVD doma určite by som mu dal minimálne o jednu hviezdu dole!!! ()

Millanium

Dějově nijak výjimečné, ale mix války světů a záhady Blairwitch zde funguje na výbornou. Tohle je konečně film u kterého mi jeho nedostatky příliš nevadí a který nadchne akcí a atmosférou. 85% ()

Imune

Rozjezd na párty byl tak akorát. Ale potom, když už se šlo na věc, mě začínala ta kamera pěkně štvát. Jinak se příběh podobnej godzile docela povedl, ale za ten "nijakej" konec nemůžu dát nic vyššího než střed. 65% ()

zdenny

Parta mladých lidí přichystá rozlučkový večírek pro svého kamaráda, který odjížídí služebně do Japonska. Jeden z nich celou tuto akci natáčí na kameru (mimochodem celý film je takto natočen). Na večírku jsme svědky jednoho vztahu, který zřejmě neskončí happy endem. Při náznaku zemětřesení divák ale zjistí, že vztah mezi dvěma mladými lidmi není to, o co v tomto filmu jde. Město je zahaleno do obrovského nebezpečí, jenž, zdá se, nemá nikde původ. Jde o godzillu natočenou naprosto jinak než stejnojmenný film. Tento film určitě není tak nákladný, díky ruční kameře je ale divákovi dost blízko. Je natočen vcelku logicky - tak, jak by se ruční kamera v podobné situaci asi chovala. Ve filmu jde dále o záchranu milované dívky, která je uvězněna ve svém bytě v mrakodrapu, který vypadá, že je kousek od zhroucení. Parta čtyř mladých lidí podnikne záchrannou misi, při které zažívá "dobrodružství" z neobvyklé situace vyplývající. Myslím si, že film je velice zručně natočen. I herecké výkony jsou celkem dobře uvěřitelné. Osobně ale nevím, proč ve mně film nevzbudil chuť dát mu čtyři hvězdy. I tak si myslím, že za podívání určitě stojí. ()

Narya89

Snímky točené jako záznam skutečnosti mě vždycky děsily nejvíc, asi už od Záhady Blair Witch. Někdy se to sice nepovede a je to takové roztěkané, ale to není případ tohoto snímku. Katastrofický film, zachycující skutečně velice živě postavy lidí, s kterými se i na začátku máme příležitost seznámit, se mnou opravdu pohnul. Přemýšlela jsem pak, jak se ukáže opravdová povaha lidí a jejich priority. Prověří se láska, přátelství, ale i charakter člověka, který se o sobě může domnívat jak je klidný, příp. odvážný, ale jen dokud sedí doma u televize. Nápad sice připomíná Godzillu, ale ukazuje se, že ne vždy je nutný originální nápad pro úspěch snímku, protože nejdůležitější je samotné zpracování. ()

Mishqo

na druhé pozretie to už stratilo pre mňa ten glanc ale stále výborná atmosférická a napínavá pokoukaná ()

Kicune

Holy crap! Look at that shit! To se ozývalo nejen z obrazovky, ale i z mého obýváku. Tenhle Manhattanský „Blair Witch“ splnil svůj účel napínavosti, hrůzy z neznáma, realističnosti a v konečném důsledku i fandění hlavním protagonistům. Jen je potřeba se přenést přes fakt, že hrdinové občas vyplivnou mozek a dělají věci naprosto opačné, nelogické a zbrklé. Bez toho by to možná nebylo tak zábavné, ale uvěřitelnější. ()

romajz15

Rozhodně velmi zajímavé dílo. Ze začátku mi docela vadil styl, kterým je film natočen, ale po chvíli jsem si na to zvyknul a film jsem bez problémů dokoukal. Určitě by se vyplatilo natočit sequel, protože film má neuzavřený konec, za který dávám * dolů. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)