V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Kritik.

Toho chaosu, strihov, prehnaných vizuálnych efektov tam bolo akosi mnoho. Tvorcovia príliš tlačili na pílu, aby silou-mocou vyvolali v divákovi...ani neviem čo vlastne chceli docieliť - úžas, alebo des? Uznávam že chaotická dejová línia bola zrejme zámerom, ale toto bolo prehnané. Všetkého príliš. Naopak, konkrétne zábery na "príšerky z vesmíru" alebo iné potrebné vysvetľujúce scény chýbali. Taká slabá napäťovka na jedno pozretie. ()

GTS_PUNK

Another monster attacked the same city again. Vážne, prečo všetky podobné filmové kúsky situujú do New Yorku a snažia sa diváka presvedčiť o tom, že monštrum by sa ľahko skrylo medzi manhattanskými mrakodrapmi? Nie že by som Cloverfield nejakým spôsobom zásadne kritizoval, len ma to zaujíma. Ako found footage nájdený americkými vojenskými zložkami a premietnutý divákovi to bolo pojaté fajn. Povedzme, že určite lepšie, ako keby sa celý film natočil "klasickým spôsobom" za použitia mnohých kamier, found footage vždy dodáva na uveriteľnosti príbehu, hoc sa jedná aj o podobný filmový sci-fi kúsok. Človek tak má možnosť ponoriť sa do deja ešte viac. A v tomto film naozaj nešetril, nielenže je divák stále v centre diania a do sýtosti si užije aj Monštra, ale chvíľkové zábery z kamery, na ktorých sa objavujú Rob a Beth sa snažia vytvoriť v celej surovosti snímku aj kvázi romantické pasáže, a poukázať na to, čo by možno bolo, keby nieto Monštra ... Za to malý palec hore. Ak hľadáte časovo ľahko stráviteľné sci-fi a nechce sa Vám veľmi rozmýšľať nad príbehom, siahnite po Cloverfielde. Nenadchne, ale ani neurazí a posledných pár minút aj so záverečnými titulkami sa oplatí s nastraženými ušami pozorne sledovať. ()

mica_micova

73% ?? Jako fakt? Proč? Za svojí hlášku před puštěním filmu svýmu chlapovi "drahý, budeš se ale bát!" sem se na konci fakt styděla. Film o tom, jak nějaká dost nepovedená příšera se brodí městem, ničí ho a ... a nic. To je celý. ()

Hashirama

Pod Džej Džejovým patronátem jsem si teda představoval jiný kakao. Už bezmála dvacetiminutový úvod seznamující nás s postavami mi dal opravdu zabrat. Někdy je to opravdu práce vůbec udržet svoji pozornost. Je to zmatené, nudné a vlastně i celkem zbytečné, protože postavy vám jsou i potom stejně jedno. Ale to teprve předchází hodině roztřeseného bordelu a pobíhání po městě. Postavy, které vám jsou jedno, umírají jedna po druhé a týpek samozřejmě nemá nic lepšího na práci, než to točit. Nechci filmu křivdit, jsou tam náznaky luxusní atmosféry, ovšem jakmile se odporoučelo to jediné, co mě na filmu zajímalo, a sice Lizzy Caplan, všechno šlo do hajzlu, nad kterým se tento film povážlivě houpal již od první minuty. Příběh bych popsal jako - "Co to bylo?"..."Co to je?!"..."Utíkejte!"..."Miluju tě..." a to je, přiznejme si, málo. A jakýsi pokémon v pozadí a záběr na jeho držku to rozhodně nevykompenzují. ()

1985lula odpad!

Komentár obsahuje množstvo SPOILEROV!!! Takže takto...tešíte sa na postapo film s nejakými obludami v hlavnej úlohe (síce boli, ale vo vedľajšej). Prvých 20 min. čistá hrôza, neoplatí sa na to ani plytvať slovami. Keď konečne príde do mesta očakávaný votrelec a už som si pomyslela, že hurá, konečne sa začne niečo diať... No dialo sa toho veľa a dokopy nič. Poporiadku...banda vymletých jedincov, (vymletých rozumej totálne vypatlaných, bez štipky inteligencie, bez emócií...), na čele s najväčším debilom, ktorý aj napriek tomu, že im ide o holý život, nespustí ani na okamih kameru z rúk a dokonca aj na meno Rob začnete byť po chvíľke alergický. Celé mesto je rozbombardované, ale ejha, máme super signál, môžeme si zavolať. Babenka s tyčou cez hrudník si to veselo dáva v lodičkách cez mesto. Obvykle tieto nelogické prúsery neriešim, ale toto bola do neba volajúca hlúposť. Príšerky boli síce celkom chutné, ale film samotný to od odpadu nezachráni. Chýba mi tu na csfd sekcia TOP NAJHORŠIE FILMY, tento paškvil by mi okupoval prvé miesto aj s Avatarom. Dajte mi fľašu Jacka, kameru a natočím Vám to isté! Obludu už niekde zoženiem. ()

Sweat55

Tohle zabolelo. Found footage snímky nesnášim. Nedokáže mě to dostat do filmu, ať už jde o děj nebo akci. A to je u něčeho s monstrem dost na škodu. ()

mirra66

Nikdo ve filmu neví, co to bylo za stvoření. Mně je to jasné, byl to Rýbrcoul a malá Rýbrcoulata, tedy Krakonoš s malými Krakonošaty. Tito hrdinové z hor byli vtipně přeneseni z Krkonoš do centra New Yorku, aby i tam mohli zasáhnout proti místním Trautenberkům. Kdo tomu nevěří, doporučuji zajet do Trutnova, dojet až na kruhový objezd k Lidlu (směr do Pece pod Sněžkou) a tam se podívat na jeho zmenšeninu umístěnou právě na kruhovém objezdu (je to jistojistě to monstrum z New Yorku). K filmu jen tolik, že lituji, že tomu maníkovi s kamerou nedošla baterie v kameře už na té počáteční pařbě, mohl jsem jít totiž dříve spát (což by bylo jistě lepší využití času, než sledování tohoto braku). K hodnocení uvádím, že dost dobře nechápu vysoká procenta, které tento snímek má, ale jak říká klasik, proti gustu žádný dišputát. Za mě však jen 49%. ()

mira.l odpad!

Co tohle doprdele bylo?!? Co jsme viděli krom tmy, třesu a pár ne zrovna roztomilých žvížátek? Hovno, absolutní nesouvislý třesoucí se hovno. A to jsem si naivně myslel, že mistrem třesoucí se nekoukatelné kamery je Lars von Trier. A nebo v JúEsEj došly stativy? Jak je možný, že tohle je někdo ochoten financovat?? ()

Nix

Prostě kamera ala Blair Witch má něco do sebe, díky tomu film chytil skvělý drive a může si člověk vychutnat po dlouhý době skvělý moster horor. ()

gemi

Prvních dvacet minut je to unylé home video, pak to ale bez varování začne a jede bez oddychu až do konce. CGI kvalitní, pochopitelně nutno vzít v potaz, že na roztřepanou kaperu s nižším rozlišením se CGI dělá podstatně lépe než na nekompromisní stabilizovaný 4k záběr. Taky neradno používat logiku, protože jinak člověk nevyhnutelně dojde k závěru, že Monstrum cíleně stalkuje naše hlavní hrdiny, jinak si jejich pronásledování nelze vysvětlit. Krom toho je to ale velice slušný akčňák. Druhé zhlédnutí. ()

tucnak

WOW! Taky sem se sice ze začátku trochu lekla, ale od prvního výbuchu už to jelo. Jen by mě teda zajímalo, jak monstrum způsobí výbuch- že něco zboří, to je jasný, ale jak to odpálí? No nic, to bylo jen malý rejpnutí do jinak perfektní podívaný. A potěšilo mě, že to nedopadlo tradičními přeživšími a obšírnými vysvětleními. A monstrum? Paráda- z takhle stavěnejch věcí mám strach už od malička. A že ho tam bylo málo? Mně to teda dokonale stačilo, možná bych i oželela ten velkej detail ke konci- byl to sice hnusák, ale už ne tak tajemnej... Jo a ještě maličkost- nepředstavovali ste si hlavu sochy svobody větší? Já teda jo ()

fojtas

uzasne, adršenalinove a naprosto naslapane!vsechno ubiha naprostou rychlosti a bez jakekoli moznosti pauzy.boj o preziti a boj o lasku v primem prenosu. ()

husoko

Cloverfield je jednoducho udalost, ktoru by si nemali fanusikovia katastrofickych filmov nechat ujst > a to vratane Emmericha, ktory by sa mohol priucit niecomu novemu, pretoze Cloverfield ho prave nakopal do zadku :) ()

Aress

Skvělej film, velkej napínák, skvělé provedení, nechyběla akce a ''strašidelnost'', akorát co se mi nelíbilo bylo to, že ta kamera se moc hejbala sem a tam, ale to je pochopitelné samozřejně. Co mě ale zklamalo byla ta příšera. Já se tak hrozně těšil na UPLNĚ NOVOU PŘÍŠERU, na příšeru skvěle propracovanou jak z hlediska grafické tak i z hlediska vlastností té příšery, ale moc překvapenej jsem nebyl.A krom toho každý krok hlavních hrdinů se dal očekávat, protože filmy tohohle žánru už tu pár krát byly.Ale stejně se mi to líbilo takže zaslouženejch 80%........PS: nečekal jsem takovýto konec :-) ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)