V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Tomas_PO odpad!

72%?...tak toto som vôbec nepochopil. Pre mňa úplny brak, od začiatku až po koniec. Od kamery (veď predsa Blair Witch), cez dej, až po absurdné americké patetické línie. ()

Brenda.Ch

Něco jsem zřejmě nepochopila. Od začátku jeden velký chaos, ten jejich večírek samé kecy, co nedávají smysl, naprosto rušivá amatérská kamera, která mi každou vteřinou víc a víc lezla na nervy, pak jakýsi otřes a další chaos, občas nějaké chapadlo, náznak konečně něčeho podařeného v tunelu metra a zas chaos...předem avizuji, že nemůžu hodnotit celek, protože jsem někde ke konci filmu usnula jak mimino, což se mi u dobrých thrillerů a horrorů sakra nikdy nestává...prostě mi asi něco ušlo, když vidím tady to výborné hodnocení... Blair Witch je podle mě stokrát lepší. ()

brasek

Absolútna spokojnosť. Monštrum ničiace mesto, akcia, dobrodružstvo a žiadny rušivý balast. Všetko tu funguje a vyzerá dôveryhodne. ()

panki9922

Veľmi ťažké hodnotiť. Nevidel som to v kine. Má to skvelú atmosféru a schopnosť vtiahnuť do deja. Tiež je to extrémne tupé keď sa nad tým človek začne čo i len trochu zamýšľať. Ale ako taký blockbuster do kina, čisto s cieľom navodiť zážitok to muselo splniť všetky požiadavky doby. Po 12tich rokoch od premiéry ma to dokázalo pobaviť a pár krát som si ťukal na čelo aj keď som sa snažil zo všetkých síl vypustiť logiku. Také hlúpučké, originálne guilty pleassure. ()

SpicyNugget

Párty na počest Roba je v plném proudu. Všichni si užívají a loučí se se svým kamarádem, který chce odjet za prací do Japonska. Vtom se ozve ohromná rána a vypadne proud. Účastníci prchají pryč, televize spekuluje o zemětřesení, ale vláda má jiný názor - Zemi napadlo obrovské monstrum… Páni, docela zajímavý film. Horor jako takový to není, je to sci-fi. Bylo to dobře natočené, pěkná kamera prostřídaná s found-footage se mi líbila, cením Odette Annable a Jessicu Lucas, mám ráda filmy s těmito herečkami. Monstrum bylo nechutné a děsivé, konec super, kdyby to dopadlo jinak, budu nasraná. ()

dmatejek777 odpad!

Odporná, roztřesená kamera že které se dělá špatně. Fujtajbl. Mizerný příběh, hloupé postavy. Rozhodně nedoporučuji. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý found footage film s scifi/horovým prvkom monštra neznámeho pôvodu. Príbeh je prostý priamočiary a má slušný spád. Po úvodnom rozbehu a zoznámení s hlavnými postavami na rozlúčkovej párty sa nastane pár otrasov a začína panika. Scenár sa drží štandardného hororového pravidla ukázať z monštra čo najmenej a na trasúcej sa kamere sa toho ani nedá veľa rozoznať. Znie ako oxymoron, ale produkcia je výborná. No možno je to aj tým, že pri found footage platí čím horšie tým lepšie ;) Herecké obsadenie neobsahuje žiadne veľké mená. Napríklad pre T.J. Millera to bola premiéra, no herci hrajú svoje postavy uveriteľne. Nájde sa tu zopár klišé a logických lapsusov, ktoré však nemajú veľkú váhu. 70% ()

Joee

Příběhově takřka prázdné: Monstrum, kde se vzalo, tu se vzalo a kam se podělo, tam se podělo... ovšem co se týče zážitku, na který je kladen důraz především, nemám jedinou negativní připomínku. Prostě bomba. Jediný podobný filmek je Blair Witch, ovšem zde je vše dotaženo do konce. Zážitek z kina perfektní! ()

Mr.C

Naprosto excelentní zvuk, výborné efekty, dobrá kamera = kvalitní "monstrovská" podívaná. Vytknul bych jedině pomalý začátek - pak už se jen stačí vžít do role kameramana... ()

mikul

Vidím hodnocení na čsfd, říkám si, vypadá to dobře, přečtu si děj tohoto filmu, su nadšený ještě více, podívu se na trailer, a je jasné, že to musím vidět, ale bohužel, tento film mně zklamal. Natáčení ve formě dokumentu byl sice velmi dobrý nápad, ale mně se naprosto tento druh natáčení nelíbí, navíc jsem vylezl z kina s bolestí hlavy asi na týden, věřím tomu, že se třepala celá Olympia. Celý film jsem neslyšel nic jiného než oh my God, oh my God. Samotný děj mně neoslovil ani trochu, jediné, co se mně líbilo, bylo pár efektů, jeden vtip a holky sedící vedle mně :-).40% ()

hrabě_olaf

tenhle film není ani ryba , ani rak - nekoukáš na spektákl a ani na nazávislák - takový film bez k.o.u.l.i. - a je OBROVSKÁ škoda, že to není dotaženo někam. Shrňme si to... 1) nejsem příznivec roztřesených (rádoby autentických) záběrů /// 2)vadí mi, když slyším v 50% filmu dialogy typu "ííííííííííí" nebo "my god" aniž by se děj někam posouval, nebo budoval atmosféru /// 3) vadí mi, ve snaze o autentičnost a originalitu, patetické scény (socha bez hlavy,telefon s mami - i když ten by se odehrát mohl, a další hluchá místa) /// 4) jak dlouho vydrží běžet kamera (i se svícením???) - někde jsem slyšel, že v americe i 2 roky a 3 měsíce. Ba i jaderný výbuch po zásahu magnetického pole SD karta přežila.... /// 5) vadí mi druhých 50% dialogů, typu žvanění-žvanění-žvanění ALE !!!! 1) líbí se mi, že se vrátila klasická příšerka na plátýnko /// 2) líbí se mi, neotřelý pohled z druhé strany zachraňovaných, a ne jen heroická záchrana obyvatel /// 3) a je dobře, že se tenhle film natočil, protože se na něj bude chodit, a budou další příšerky... p.s. nejsem příznivec roztřesených (rádoby autentických) záběrů a přehrávané hysterie v amerických filmech. Jsem asi jinej, a pěti hvězdám se upřímně podivuji... mrk-mrk... ()

Johnner

Jasných pět, i když uznávám, že je to nutné vidět buď v kině, nebo na dobré reprosoupravě. Klepal jsem se hrůzou, když jsem tohle divadlo viděl. Nejhorší na tom je, že to je dokument a že se něco takového opravdu stalo. :D Dělám si legraci, tak blbý nejsem. Ale jak jinak ohodnit film, kde je do nejmenších detailů promyšlen každý jednotlivý záběr, i když se nás tvůrci úspěšně snaží přesvědčit o opaku? Ještě musím vyzdvihnout načrtnutí postav. Použitý styl nedovoluje příliš vykreslit postavy, které jsou ve většině dokumentů jen loutkami provázející dějem. Což není tento případ. ()

cashplouch

Nápad natočit evakuaci N.Y. pohledem digi kamery není vůbec špatný, ale mrazivý prožitek a ztotožnění s těmi pár lidmi, které sledujeme, je narušen ve chvíli, kdy se objeví to "něco", co pak uvidíme v celé své kráse. Tam je podle mě hlavní kámen úrazu celého "dokumentu". Kromě pár doslovností, diskutabilnímu chování hrdinů v určitých situacích a (k mému překvapení) absence stísněné atmosféry je to jinak slušně natočený snímek, s šikovnými neznámými herci a hodně nabušeným zvukem (viz scéna útěku ze střechy budovy po prvním útoku monstra). Už pro ten zvuk je film potřeba vidět v kině. ()

NEOO

Základem snímku je nikoliv monstrum, jak název napovídá, ale samotná atmosféra, která po boku neznámých, přesto však přesvědčivě vyděšených herců hraje hlavní roli.Právě téměř absence samotného monstra, snímání pomocí roztřesené kamery, u které je kladen důraz na autenticitu a nulový hudební doprovod je velkým kladem, neboť jako diváci se stáváme přímimi účastníky útěku před něčím co nám jen po malých částech dokresluje naše vlastní představivost.Velmi rychlé tempo, které se rozjede po 10 minutovém nutném představení postav se již nezastaví do konečných titulků a nepropustí jedinou minutu nudy, naopak každou chvíli něčím překvapí.Dokonalý příklad toho, že i film s mnohokrát ohranou zápletkou může přinést něco nového a skvěle fungovat, pokud autoři zvolí jinou cestu, než jejich předchůdci.Cestu po které se nemusí bát vydat i nežánrový fanoušek! ()

Jardys88

Právě sem se dodíval a srdce mi jěště divoce tluče. Mám pocit jako kdybych opravdu právě teď byl v New Yorku a kolem mně se proháněla nestvůra. Film je to neuvěřitelný a naprosto naprosto děsivý. Prvních 20 minut se potloukáte po nudné párty plné nezajímavých lidí....poté se kolem vás země vzedme a zatřese. Před domem se vám kutálí hlava Sochy Svobody a vy jen vidíte kousek čehosi co bortí okolostojící mrakodrapy. Výborný nápad..nestvůru jste viděli v průběhu filmu málo....velmi dobrý tah od režiséra...pokaždé jste na ní našli něco nového, nechutného a do morku kosti hrůzného. Film vás zhltne a nepustí....budete kopat, řvát a ječet strachy, hrůzou se klepat ale budete se muset dívat až do konce. Všechny vaše noční můry se zde zhmotní a vám nezbyde nic jiného než se jen dívat a smířit se smrtí. ()

epsyn5

originalni myslenka,,dobrej kameraman :) skvele digitalni triky a uzasna atmoska...treba bude i pokracovani...Jen my stále vrtá hlavou, jak se dá takhle skvěly film natočit s rozpočtem "pouhých" 25 milionů. Kam se potom strácejí peníze v odpadech jako Narnie? ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)