V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Angelino

Výborná kamera, výborne spracovaný nápad, neustále napätie a non-stop akcia. Toto všetko ma tak vtiahlo do deja, že som ochotný odpustiť všetky momenty proti logike a niekedy i fyzikálnym zákonom, ktorých ak budete chcieť určite nájdete mnoho. Teda všetky okrem jedného. Záchranný zákrok ohľadne roxorovoej tyčoe v ramene, ktorá sa prieči všetkým zásadám prvej pomoci a tu má blahodárne oživujúci účinok na "pacientku" ma z deja vytrhla a ubrala u mňa tú piatu. ()

Greny

godzzila trochu jinak? možná, ale určitě vám tento film neřekne nic o tom kde se toto monstrum vzalo a jak odešlo. Jednoduše jedna kameraa jeden pohled a realistycký pohled strachu a beznaděje, ale k dokonalosti přece něco chybí. ()

Misi90

Tak tohle se mě moc líbilo! Filmy z vlastního pohledu, to já můžu ( Blair Witch Project, [REC] ). Skvělé efekty, ten záběr z toho vrtulníku na bombardování + celkově zničenej Manhattan a hlavně záběr "Face to Face", fakt dobrý. Nápad se mě taky líbil, škoda jen, že nevíme jak to dopadlo s tím tzv. "monstrem" . Dávám 5* , za kameru ^^ ! ()

blues

začátek úúúútahaný, sem si říkal, jestli se dívám na správný film... děj roztřepaný, až mi z toho šla hlava kolem, na efekt jo, ale celý "film". ne díky. Po chvíli mě přepadla nuda. Konec byl vzhledem k první větě filmu úplně očekávaný. ()

Prochy38

Dal bych 5*, ale jednu snižuji za neoriginalitu s osobní kamerou z Blair Witch a bortícím se Manhattonem z Godzzily. Jinak parádní sci-fi thriller. Sympatické obličeje, dobrá akce, skvělé efekty. Moc jsem se bavil. Jde o celkem krátký film, ale do těch 75 minut se narvalo všechno podstatné. K tomu moc pěkné monstrum, které, což je fajn, je vidět pořádně jen jednou až na konci filmu. ()

venom14

Pohled na filmy s monstry z úplně jiného pohledu dopadl nad míru dobře.Takle jsem měl i někdy trochu strach a hlavně když jsem si představil,že bych tam byl,tak mi nijak dobře nebylo."Monstrum" vypadalo velmi dobře a trosky New Yorku byly byly taky dost dobré,ale jedno z mínus je,že se postavy občas zachovají nelogicky atd..Nejlepší je film vidět na poprvé,kdy je atmosféra v tom,že nevíte co se stane,když to víte tak film opravdu už nemá co extra nabídnout.Ale i tak dám 4 hvězdičky ()

quelhar

Když byl film v kinech, tak mi ušel, protože se však občas zmiňuje v komentářích některých trailerů, řekl jsem si, že si rozšířím obzory. Upřímně řečeno fakt nechápu, co dělá tento film v červených číslech. Protože většina nelogičností je připomenuta v delších jednohvězdičkových komentářích, nebudu to psát znovu. Jen se hodí napsat, že u tohoto filmu ty nelogičnosti jsou opravdu velmi rušivé a někdy působí vyloženě komicky. Navíc, když si při smrti hlavních postav řeknu "No konečně", je něco špatně. ()

Teabag

Konečně mě opět dokázal někdo nadchnout použitou handy-cam. Všemožné kopie The Blair Witch Project posledních let mi už splývaly jen v jakýsi Paranormal Awkwardity. Pět hvězdiček nedám jen kvůli relativně krátké stopáži (film by si zasloužil být delší) a nevyužitému potenciálu těch malých po zdech lezoucích "alienů". Naopak zde vytýkaná "vztahovost" filmu je pro mě něčím, co film obohacuje. I to, že se ve filmu nedozvíme prakticky nic o původu všeho, je velmi sympatické. A co je konečně další obrovské plus - reálnost prostředí. New York je krásné město a rád ve filmech poznávám místa, kudy jsem třeba i sám šel. Ve srovnání s Godzillou, kde se honička městem odehrává jen v jakési změti anonymních a pouze digitálně navržených domů - byť také na Manhattanu -, je Cloverfield něčím výjimečným. ()

Mo.

Jedna z nemnoha katastrofických sci-fi, které se mohou pyšnit úplnou absencí vládních složek, chytrých vědeckých mozků a černých amerických pilotů. Všude je sice armáda a boje v ulicích jsou fakt moc hezké, ale o žádném jednotlivém vojákovi se nedozvíme ani odkud je ani kdy ho opustila jeho žena. Místo toho tu jsou hrdiny obyčejní lidé, z nichž jeden je zároveň "režisérem" a celou událost natáčí z první osoby (hurá, žádné srdceryvné scény, při kterých kamera visí dvacet metrů nad skupinkou zbědovaných lidí). Celé to zpracováním trochu připomíná Válku světů, ale všeobecná zkáza je díky ruční kameře (kterou drží v ruce jeden z hrdinů filmu) divákovi ještě o stupínek blíž. Tomuhle se prostě říká vtáhnout do děje - skvělé. Příběh nemá smysl rozebírat, protože tam žádný v podstatě není a být nemůže, a jednoduchá zápletka, která se po pár minutách objeví, je spíš jen takovým rámcem, aby se lépe hltala atmosféra a aby tam vůbec byly nějaké postavy. Prostřihy s Beth jsou perfektní, stejně tak úvod a závěr (důkazní materiál k případu Cloverfield), které tomu celému jen dodávají na autentičnosti. Vrcholně kvalitní "survival sci-fi" přesně podle mého gusta. ()

Sufferer

Kreatívny mix vyrabovaných schém v inovatívnom home-video balení. Priamočiarejšie a dynamickejšie (až na uspávankový úvod), avšak bez atmosféry a so zbytočne venovanou pozornosťou vzťahom medzi aktérmi. Odpozerané so stoickým pokojom a bez žiadúcich pocitov. Čakal som ďaleko viac. ()

Schuldiner

Vcelku zajímavě zpatlán dohromady Vetřelec, Godzilla a Blair Witch. Nenudilo mě to, docela zabavilo, ale žádnej zázrak to fakt neni. Musim říct, že určitou část filmu mě to fakt trochu bavilo, ale jak se začaly vkrádat ke konci ty nelogičnosti....prostě mě to zase koplo zpátky na zem... Tedy 2* jsou tak akorát. ()

iampatrik

80% Neskutečně zábavná found footage akční podívaná s prvky scifi a hororu. Ačkoli se může zdát, že není originální (což není), vše dohání svou chytrostí (nevím zda je to kamerou, režisérem), ale ten fakt, že jsem se nenudil ani sekundu (prvních cca 15 minut dialogu nevadí, chápu, že bylo potřeba uvést do děje), hltal jsem každou sekundu, protože se pořád něco děje, chtěl víc a mrzelo mě "pouhých" 85 minut, i když na druhou stranu je to tak asi dobře, protože není čas na žádné hluché místo. Jedno z nejlepších found footage a akčních scifi. Pokud chce někdo něco víc hororovějšího, sáhněte např. pro REC 1, 2. ()

Itar

Film, který se musí vidět v kině. Ne kvůli tomu, že by byl nějak geniální, ale jednoduše proto, že na domácích obrazovkách nemůže fungovat. Naprostým základem je totiž spojení zvukových efektů s vizuálním zážitkem... no a to dost dobře s domácí sestavou (ať už jakoukoliv) nejde. ()

angloumene

Film na jedno zhlédnutí, který vám představí, jak by to mohlo vypadat, kdyby na New York zaútočila poměrně sympatická příšera. Problém je v tom, že chvílemi je ta zrůda a její řádění opravdu příjemnější, než bezduché rozhovory hlavních aktérů. Přesto se zde najde pár vydařených okamžiků (zvlášť záběry z výšek), naneštěstí obalených do spousty nudných vycpávek. ()

J*A*M*A*L

Hrozně netrpělivě jsem čekal na tu chvíli kdy monstrum zaútočí a ani jsem dlouho nečekal, ale myslel jsem, že to snad přetočím na tu katastrofickou akční chvíli i když mi ten začátek vůbec nevadil. Dočkal jsem se, ale čekal jsem jasný šok a také neskutečný zážitek ze sci-fi filmu. Jasně byl jsem spokojen a nadšen, ale plná očekávání to zas tolik nepřineslo, přitom to mělo snad vše, co se mi na filmu líbí. Pseudodokumentárně natočené, což já miluju, příběh masakr, J. J. Abrams, ale hold se mi na tom něco nelíbilo a to je také zřejmě to, co neumím vysvětlit, když dám filmu čtyři hvězdičky. Naopak efektivně a kamera zvládli svou úlohu na výbornou. Cloverfield je (nebo byl) zároveň jeden z mých nejočekávanějších scifáren vůbec. Také však nevím, jestli je Matt Reeves nějaký zkušený režisér, když v jeho filmografii není snad žádný úspěšný film, proto také je Cloverfield jeho asi nejlepší film. Jen mě mrzelo, že tam moc nebylo vidět na hlavního fénoména filmu: Monstrum. A hlavně totálně posrali konec. Snad nejhorší konec co jsem ve sci-fi filmu viděl. Nebyl nějak extra špatný, ale hrozně moc zbrklý a poslední přeživší na konec nezemřeli příšerami, ale nehodou, nechci spoilerovat, takže jsem vám vlastně vyzradil trošku konec, ale určitě se na něj mrkněte, samozřejmě ti, kteří tento komentář čtou, jinak solidní sciárna. ()

ondrula

Dlouho jsem byl vůči tomuhle filmu obezřetný a nějak podvědomě jsem asi věděl proč. Úvodní půlhodina obsahuje roztřesený záběry nějakýho autisty na ruční kameru, kterou snímá párty dementů, a je tak k nepřežití, že jsem to málem vypnul. Už jen ty asertivní žvásty Američanů jsou opravdu strašlivý; výborná je pak ta otrávená ohavná holka, co se jí snaží autista sbalit. Ze záběrů ruční kamerou se pak bohužel skládá celej film a to je fakt, kterej kdybych věděl od začátku, nikdy bych se na to nepodíval, protože je to nekoukatelný. Autista dělá ručkou nesmyslný a otravně dlouhý roztřesený záběry úplně všeho, neodloží jí ani v těch nejkritičtějších situacích a do toho Amíci neustále žvaní nějaký nesmysly. Občas pár zajímavých záběrů směšně digitální obludy a to je tak všechno. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)