V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Megynka

Vadí mi už jen ta představa, jak je film hrozně nerealistický. Přírodní katastrofy apod., to prostě víte, že se může stát, ale na tohle koukáte už s pocitem, že to prostě neexistuje ... Když k tomu ještě navíc přidám opravdu trapné a hloupé dialogy a neskutečně sladký a "americký" konec, tak prostě nemůžu dát dobré hodnocení ... jedině za kameru, která se opravdu povedla. ()

ŠpetaMarek

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který jsem viděl tak 20x (včetně kina) a vždy mě těší to pustit nic netušící oběti bez jakéhokoli náznaku co je čeká. ()

Scraffy

Ďalší found footage horor, ktorý nie je až tak zlý! Síce bol začiatok strašne nudný, ale neskôr sa to pekne rozbehlo. Monstrum bol kurňa dobrý a vizuál bol bezchybný. Herci boli prekvapivo veľmi presvedčivý a to sa v tomto žánri hororu nevidí! Aj keď mám rád found footage horory a aj tú techniku ako sa to všetko natáča, tak mi tu strašne vadilo také 3-4 sekundové "zamrznutie" a kazilo mi to film. Inak je to krása! ()

peeteno78

Na jednu stranu to bylo dobře natočené, ale na druhou stranu mi to místy vadilo, že je to celé točené z pohledu obyčejné kamery. Ale asi to takhle bylo lepší. Působí to autentičtěji. A vlastně jsem se jinak dobře bavil. Velice dobrý sci-fi thriller, který možná až moc rychle plynul. ()

ewing

Atmosfera bola naozaj uzasna a fakt som si to uzil. Podobne ako Shimitz som sa pristihol, ze cumim na platno a hovorim "wow". Spica ()

stephano

No tak jsem rád, že zase někdo umí a že zase někdo přijde s něčim novym....Nevim jestli to tu někdo již řekl ale tento mix Godzily a Blairwitch překonává oba žánry a nejen je. Úžasná podívaná která nemá chybu a hlavně nenudí ani vteřina ze stopáže. Rozhodně ale nemyslete že 84 minut tady uteče rychle. Mě to přišlo že délka tohodle filmu rozhodně nehraje vůbec žádnou roli. Nejdůležitější je zde forma a ta se skvělým scénářem tvoří až téměž dokonalý film. ()

LukeSharp

Skončil Cloverfield,zvednul jsem bradu ze země,utřel si nadšenecké sliny od huby a řekl si pouhé wow!! Abrams se svým nápadem nahrát všechno na ''obyčejnou'' kameru mě úplně vtáhl do děje a chvílema jsem se cítil jako bych byl sám součástí filmu (okamžik,kdy se na scénu vrhnou vojáci a začnou kropit ono malé nebožátko mě zarazila do sedadla hodně hluboko). Trošku mi vadilo,že jsem se nedozvěděl odkud se ''to'' vzalo,ale vzhledem k tomu,že to bylo bráno jako dokument cesty obyčejných lidí tak v tom bych velké minus neviděl. To už mě spíše více nasral konec,který byl tak divně ukončen až byl neukončen. To je možná,ale jenom můj problém a opravdu malá chybka na kráse jinak zcela precizního filmu.80% ()

courage

Rozhodne najlepsi monster movie co som kedy videl !!! A jeden z najposobivejsich a najsilnejsich zazitkov v mojom cinema-zivote :) ()

Lukisjama

Od začátku až do konce naprosto geniální. Vznikl tím nový pojem "panická kamera", která se mi strašně líbí a určitě se zalíbí i vám. Nemám nic co bych tomu vytknul. Naprosto vás to vtáhne do děje a celý film prožíváte sami. Tenhle film naprosto degradoval filmy typu Godzila nebo Válka Světů. Oproti tomuhle jsou hrozně umělé. a mám pocit že by mě už ani tak nebavili jako mě bavili předtím než jsem tohle viděl. Jsem velmi velmi nadšený a vřele doporučuju. ()

JK77

Blair Witch sa mi nepacil, ale toto je uplne ine kafe, konecne poriadny clifhanger. Pre mna dost zabavne aj ked na velmi nekvalitnom camripe, takze sa ide do kina! ()

LuNaj

I když je to točeno stylem Blair Witch, tak bych tyto filmy nedával na stejnou rovinu. Cloverfield se snaží chovat jako film, je atmosférický, pořád hádáte, jak ta příšera asi vypadá... Rabování na začátku vypadá taktéž věrohodně. Mé nadšení opadlo při záchraně Beth. Všichni jsou samozřejmě hrdinové, takže se vydávají na záchranu. Hm, ok, to ještě beru. I když... Jedna z prvních věcí, kterou jsem bral jako silnou nelogičnost byl nevýpadek proudu. Až uvdíte mrakodrap ala šikmá věž v Pise, pochopíte. SPOILER: Ale když z Beth trčela kovová tyč a ona skoro umírala, nevykrvácela a dokonce UTÍKALA před příšerou, to mi také hlava nebrala. Ale 4* jako vyšité!!!! ()

creativek

Konečně film kde se někdo snaží využít stylu natočení Záhady Blair Witch,použitím ruční kamery.Místy velmi nepřehledné a přehnané mávaní kamery naopak filmu jen zbytečně ubírají na kvalitě.Neokoukaní herci,ruční kamera,záhadné monstrum a nezapomenutelný zvukový zážitek z kina. ()

L3G1ON4R

Z jedné strany nápaditost natáčení celého snímku domácí kamerou i z míst a pohledů, které se v jiných sci-fi-akčních filmech nenajdou. Z druhé strany nesmysl, když vám víc záleží na kameře než na vlastním životě. Pokud překoušete prvních desítek minut filmu, pak už si budete kousat jen nehty. Zajímavost, hloupost, odvaha a monstrum vás čekají v 84 minutách v celku zajímavém snímku. Dle mě to na Godzilu nemá, takže 3* ()

Plastík

Tak když jsem četl, o čem film je, tak mě lákalo ho vidět. Ale jen tři hvězdy za nesmyslnost v ději. Zvonil jen jeden telefon, hlavní hvězdě. Prázdné ulice milionového města, atd. Dobrý nápad. Ale bez trochy autenticity. Respect ()

Amadeo

Pocta japonským monsterfilmom. Nádherné spojenie blairwitchského amatérskeho záznamu s dokonalosťou veľkých monštier v husto obývaných oblastiach, k tomu štipka toho správneho strachu z neznámeho, kde je divák priamo vtiahnutý do deja. Skvelý film na večer. PS :Pozor, film neodporúčam ľuďom trpiacim na morskú chorobu. ()

Blackburn8

Doopravdy zajímavé nikdy předtím jsem nic takového neviděl, film na mě zapůsobil vcelku divně, celé je to viděno z takového zajímavého uhlu což vás příjemně vtáhne do filmu ale tak to asi má být moc se mi to líbilo. 75% ()

Billy.3

Konečně jsem se dočkal. Konečně někoho napadlo vzít skvělý nápad z jinak stupidního filmu Blair Witch (mluvím samozřejmě o té kameře). Jistě, je to ohraná písnička s příšerou ve městě. Tento film ale díky té kameře je zcela jiný a LEPŠÍ než filmy jako třeba godzilla, díky ní je navozena také úžasná atmosféra a cítil jsem z tohohle filmu o hodně více napětí. Jediná škoda je, že ten film je tak krátký. ()

glide4ever

Způsob natáčení se mi víc líbil v hororu "REC" a příšerky se mi víc líbily v "The Mist". Proč se tedy koukat na tento film? Není tak dlouhý... ()

koudi

Slabší 4 hvězdičky a to za nápad a efekty. Úroveň klesla spolu s rádoby milostným příběhem a trapným koncem. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)