V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Cejny

Akční sci-fi thrillery, tak to je moje a tento snímek se rohodně zařadil mezi mé oblíbené. Líbilo se mi jaké to mělo napětí, což bylo podloženo kamerou ala účastník děje. Celkový dojem z filmu je tak čtyřhvězdičkový, přestože jde ve své podstatě jen o "nesmyslný" souboj s monstrem. Ale zas líbilo se mi to víc, jak Godzilla. ()

Danula13

Roztřesená kamera dodávající autentičnosti je paradoxně největší slabinou tohoto jinak výborného monster sci-fi. ()

answer

Parádní a svižný spád plus skvělá atmosféra bořícího se New Yorku dělá z tohodle opravdu výbornou sci-fi jízdu. Forma first-person dokumentu vše akorát krásně podtrhuje a vkládá do dění. ()

LadyVader

Po delší době konečně film, kterej jsem zkoukla jedním dechem. Naprostá paráda, skvělá děsivá atmosféra, mraky destrukce, a to nejlepší.. monstrum. :-). Miluju tyhle typy filmů. ()

KOffi

Litr coly, balení nachos, dvousedadlo s příjemně vyplněnou druhou půlkou... na to je ten film uplně dělanej. Jen nečekat nic moc víc. Ale u mě plus za neholywoodský konec. ()

Yeosol

Neuvěřitelně propracovaná mediální kampaň, která byla tak chytře vymyšlená a díky ní si film získal nevídaný zájem, který si přeje snad každý film. Ani já jsem nečekal, že se mi to bude tak líbit. Člověk si řekne...hmm bezva, zase nějaká napodobenina Godzilly nebo Záhady Blair Witch s roztřesenou kamerou. Něco na tom určitě je, ale je to tak úžasně natočený. Tohle je podle slov J.J. Abramse pocta filmovýmu žánru, kdy nějaký obrovský monstrum útočí na velkoměsto mně nezbývá než jen smeknout před neuvěřitelným vizuálním stylem, kde toho nejde vidět tolik, ale přesto uvidíte víc než dost. Sám osobně jsem se přistihl, jak nakláním hlavu nahoru a dolu, jen bych uviděl z útočícího monstra co možná nejvíc. :-) Film je až na známý šlágry co zazní někde v rádiích zcela bez hudby...jediný výrazný hudební prvek je až v závěrečných titulcích a 9 minutovka od M. Giacchina vám navodí pocit, jako kdyby jste sledovali nějakou starou monstr klasiku z 50. a 60. let. Herci pro mě neznámí a o to víc to vypadá, jako skutečná, ale opravdu skutečná, ztracená a následně nalezená nahrávka. :-) Jestli by někdy nedej bože zaútočilo nějaký gigantický mosntrum na světovou metropoli, vypadalo by to přesně a na chlup stejně jako tady. Neuvěřitelný zážitek a největší překvapení roku 2008. ()

pavcas

Musím říct, že filmy natočený ruční kamerou na mně nedělaj dojem už od Záhady Blair Witch(což taky nebyla bůh ví jaká bomba, spíš jen první svýho druhu) a ani tenhle filmeček nebyl vyjímkou. Ráda bych se bála,ale nešlo to. A poučení pro všechny, při poskytování první pomoci. Pokud se někomu něco zapíchne do těla..nikdy to nevytahujte..jinak by se Vám mohlo stát, že se nedožijete závěrečných titulků..Což je v tomto případě prašť jako uhoď.:-) ()

herr_carter

Do samotného odhalení "monstra" poměrně svižný film, ovšem s naprosto otravnými hlavními protagonisty, takže z velkého těšení bylo velké zklamání........................ moje hodnocení = 4 z 10. ()

Lukoboss

Je to hrozně hloupý, plný klišé a ještě ke všemu strááášně nudný. První půlhodina je úplně děsná, pak přijde akce, takže se aspoň trochu něco děje, ale teda nic moc. Chápu, že to mělo působit hodně "autenticky", proto takhle zvolená kamera, ale ve výsledku je to na škodu. Není tam chvílema nic vidět, furt se to třepe a hlavně teda, kdyby mně šlo o život, tak se na nějakou kameru můžu úplně vysrat. Nehledě na to, že je nerozbitelná, stokrát spadne na zem (dokonce přežije i pád vrtulníku?!?!), hlavní hrdinové jsou nezajímavý, chovají se debilně a tím pádem je divákovi úplně fuk, co se tam stane. Jinak těch stupidit je tam neuvěřitelně moc (jako např. že jedna z hlavních hrdinek v podstatě celej film utíká v minišatech na vysokých jehlách, skáče s tím po rozbořeninách atd. a vůbec jí to nevadí :D). Zlatá Godzilla teda! ()

Circumscriptor

V prvom rade by som chcel podotknúť, že je film natočený ručnou neprofesionálnou kamerou. To by vôbec neprekážalo, pokiaľ by to bolo natočené tak, ako by mal správny Found footage film natočený byť. Tu sa ale stretnem z rôznymi nepochopiteľnými zábermi, drvivo sa snažiacimi napodobiť Blair Witch Project, ktorý je z úplne iného súdku a tak to celkový dojem z Cloverfieldu kazí. Ako bonus som sa niekde dočítal, že tvor veľkosťou a hmotnosťou zodpovedajúci filmovému monštru by vzhľadom k svojej fyzickej sile nebol schopný vyvinúť potrebnú energiu na to, aby búral budovy a terorizoval tak New York. Je to podobné, akoby chcel 1,8 metra a 80 kg vážiaci človek vyraziť priemerné drevené vchodové dvere do bytu či domu, proti smeru ich otvárania. Ďalšia vec je, keď vo filme typická urevaná, uvrieskaná, ukňúraná ženská (jedna z hlavných postáv) exploduje, krvou vyfarbí väčšinu steny a hlavní protagonisti sú z jej smrti šokovaní maximálne 5 sekúnd - hovorte si čokoľvek, ale slová logické, reálne a pod. mi ako synonymá k tomuto deju napadajú ako posledné. A samozrejme, ako by ste sa dopravili na vrchné poschodie mrakodrapu, o ktorý sa opiera iný zrútený, rovnako veľký mrakodrap celou svojou váhou? Samozrejme, že by vás v prvom rade napadlo využiť schody, ale tu ako prvé všetkých napadá ísť do budovy s extrémne narušenou statikou ako inak, než výťahom. To sú všetko body, ktoré len utvrdzujú fakt, že nech sa Cloverfield snaží zachytiť reálnu, panickú a desivú situáciu, na hodnovernosti mu už nepridá nič, keďže si svoju reputáciu už bohužiaľ dosť pokazil. To je veľká škoda. ()

Sdoom

Zatím asi nejlepší film točený jako pseudodokument na ruční kameru, co jsem měl možnost vidět. Úvod se sice táhne trochu, ale pak to nabere rychle úplně jiné obrátky a začíná hra o přežití. Oceňuji hlavně absenci kvant klišé, na které už dojela spousta katastrofických filmů. Chvílemi se to přelívá až do hororu a celkově je to fakt hodně syrové a pocitově nepříjemné. Postavy se sice občas chovaj chvílema nesmyslně, ale kdo jsem, abych je v jejich situaci soudil? :-) Solidní 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

JADIM

"Katastrofický" film, ktorý na úplné zaujatie diváka nepotrebuje monštrum, ktoré desí na prvý pohľad, ale vystačí si v konečnom dôsledku s pár ľuďmi, ktorý napínavo bojujú o prežitie v zdevastovanom New Yorku. Cloverfield si dobre uvedomuje, že 90 minút utekačiek prestane baviť, preto je z toho kratší film, s jednoduchším prologom, ktorý však ušiel. Ďakujem Hudovi, že to pre nás natočil. 8,5/10 (Videné 3.12.2020, Originálne znenie) ()

Arkanoid

April 27, 06:42 AM. Vtedy začína found footage hlavného hridnu, ktorý si užíva v byte frajerkinho otca. Na párty pre hlavného hrdinu Roba odchádzajúceho do Japonska sa dozvedáme, že to bol len one-night-stand, ktorý on príliš veľa prežíval. Jeho okolie okrem frajerky jeho brata o tom nevedelo a tak sa dočkal nepríjemnej situácie, keď si tam ona priviedla svoju novú známosť. Celé to točí najlepší kamarát hlavného hrdinu. Toto nešťastné rozmýšľanie o vzťahoch, dávanie pozornosti tam, kde sa nevracia, nudí svojou uzavretosťou do seba, kde nikto nedá hlavnému hrdinovi radu, že by sa mal sústrediť na ďalšie ženy a investovať vždy práve toľko pozornosti, koľko sa mu od žien vracia. Čiže obľúbených hrdinov tu vôbec nemám, keďže sa chovajú nedospelo. Našťastie v čase 18:30 nastane už sľúbené vypadnutie elektriny, čo najprv nevyzerá tak hrozne. Po výbuchoch a ostreľovaní mrakodrapov neznámimi silami však nastáva konečne zmätok, ktorý pôsobivo stupňuje spadnutie hlavy sochy slobody. Zábery gigantického, čo sa len mihlo, sú veľmi pôsobivé a podnecujú fantáziu. Počas paniky žiadne sympatie nenastávajú, je to ako útek stáda kráv. Personalizácia postáv v rámci survival sa nekoná. Hlavný hrdina Rob je potom motivovaný ísť do bytu Beth, ktorý je práve vo veľmi blízkom okolí zúriaceho monštra, pričom ani nevie, či je Beth nažive, alebo ju už niekto odtiaľ nevytiahol. Jednoducho najhoršia možná motivácia, navyše s ním idú kvôli svojej pomätenosti traja kamaráti. Idú smerom ku monštru a nepočujeme žiaden zvuk tankov, ktoré sa zrazu (!) zjavia za nimi. Hlavní hrdinovia filmu sú bežní civilisti. Aby prečkali bitku, idú  do metra, kde im nevadí, že na nich padá prach zo stropu z dôvodu obrovskej, niekoľko desiatok tonovej hmotosti monštra. Až tu hlavnému hrdinovi zavolá jeho mama, ktorú sa on podľa všetkého predtým nepokúšal ani kontaktovať. Možno je mama v inom meste, a tak môže mať šťastie, ale jeho ľahostajnoť voči žene, s ktorou má zjavne dobrý vzťah, vynosila ho 9 mesiacov, vychovala a určitým spôsobom prispela ku tomu, že sa sta úspešným, je vo veľmi veľkom kontraste ku jeho romaticko-sexuálnej náklonnosti ku žene, pre ktorú bol len one-night-stand. Keď Marlene, crush Huda, ktorý je nemožný ospravedlňujúci sa pako, ktorý si možno sám ani nevie zaviazať šnúrku, vážne pohryzie obrí pavúk vinou Robovho rozhodnutia, nikto mu to nevyčíta a Rob sa sá neospravedlňuje. Partia ide jednoliato aj do naklonenej budovy, lebo veď prečo neriskovať svoje 3 životy pre život jednej kamarátky, ktorá môže byť mŕtva alebo preč. Jediná chlapská vec, ktorá sa dá Robovi uznať, je to, že mame bez okolkov povedal, že jej druhý syn je mŕtvy. Beth bola pricviknutá tyčou tesne pod kľúčnou kosťou, Rob si po páde helikoptéry necítil nohy, napriek tomu spoločne utekali. Napätie sa na filme ceniť dá, ale to je asi všetko. ()

hudryhudry

Matt Reeves měl jednou dlouhý večer, a tak se rozhodl, že zajde do videopůjčovny. Jeho oblíbený Armagedon už však měli vypůjčený a tak šahl hned do vedlejší přihrátky a vytáhl Godzilu. To bude ono, blesklo mu v hlavě, film u kterého nemusím myslet a přitom se ještě pobavím. Popadl Goodzilu a dychtivě utíkal k pokladně, kde mu za hezký pohled přidala otylá prodavačka ještě jako bonus film Blair Witch. Ten Matt ještě neviděl a tak se těšil, co večer spolu se svou nejvěrnější přítelkyní televizí zažije. Rok uběhl jako voda a nyní se mu do kapsy hrnou milióny jenom kvůli tomu zajímavému nápadu, který vymyslel po dokoukání obou filmů: co takhle hlavní prvky obou filmů spojit dohromady v jeden? Příšeru i dějství zanechal jako z Godzily, kameru, nejistotu a konec ze Záhady Blair Witch, a voilá, po napresování nemalé sumy peněz od Abramse byl film na světě. No, atmosféra v kině a celkový zážitek z kina byly bombastické, pocity jsem měl podobné, jako když jsem odcházel z Transformers, ale víc než toto film nenabízí. Nehledejmě žádný hluboký děj nebo nápad, prostě jenom úžasný vizuální zážitet. Přesto doporučuji speciálně u tohoto filmu zajít si do kina, protože scény jako boj vojska s monstrem snímaný z poza auta (kdo viděl, ví, o čem mluvím) prostě nemůžou z monitoru či televize zapůsobit stejně jako z velkého plátna. ()

casioa....

FPS (First-Person-Shooter), či "strieľanie" obrázkov z pohľadu prvej osoby....yummmy?!?-viete, roztrasená kamera s drzím "dizzy" feelingom (pre roduverných pocitom :) ktorú aj pri najkrkolomnejších okolnostiach náš hrdina drží v ruke...ou, no mňam...alebo NIE? Nie, každému filmu to nesekne. A mne to na Monštre neseklo. Bol to skôr sprostý a zbytočný videoblog (ala Avatar :) pre odchádzajúceho kamoša, ktorého ste kurva vlastne ani nepoznali.THE BLAIR WITCH Project je (BOL, BUDE) len jeden, ostatní to iba hrajú. Bodka.Bodka.Bodka.....a vztýčený prostredník. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)