V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Klue

Film "Monstrum" má víceméně jednoduchou..již stokrát omletou zápletku, a to problém s ohromnou obludou ničící město a vraždící lidi. Čtyři hvězdičky si však vysloužil za absolutně originální uchopení této omšelé tématiky. Většina takovýchto filmů se zaměřuje na osudy "národních hrdinů" řešící základní otázky - odkud se obluda vzala, jak ji zabít a jak se při tom stihnout zároveň zamilovat. Monstrum však ukazuje dění z pohledu těch nedůležitých malých lidí míhajících se pod nohama obludy..přičemž samotné obludě je vlastně věnován minimální prostor - a za to 4* ()

babuška

Adrenalin mi vyskočil po pěti pivech kterými jsem musel spláchnout tu hrůznost. To, že se nám někdo snaží vnutit ráz dokumentoamaterský mně připadá zlééé. Z pohybu kamery se mi chtělo zvracet. Hrůza jako blairwitch. Jediný plus je to monstrum i když je vidět málo a nápadně se podobá potvorám z Mlhy od Kinga. ()

karel63

Nuda, nuda, nuda..., ale jen do té scény, kdy aktéři filmu vyběhnou před klub, kde slaví. To, co se tam přikutálí, odstartuje příběh, zachycený amatérskou kameru, která točí a kurevsky dobře, vše, co se děje. Pocit autentičnosti vás vtáhne naprosto dokonale. "Blér vič" nebyl první film, kde hrálo dokumentární zpacování prim. Dnes již kultovní "Kanibalové" měli podobný rukopis, který hodně emociálně působil na mou generaci. Technika posunula tento žánr opět kupředu a díky dobrému scénáři a režijnímu zpracování si zasluhuje to nejvyšší ohodnocení. ()

didlik6

Veľmi zlé až hrozné. Jediné, čo bolo dobré, boli efekty. Všetko tam bolo tak neskutočne nepresvedčivé, že koniec som už ani nedopozerala. ()

petrastrela

Super podívaná, plná napětí, skvělých efektů a výborného zvuku. Akorát mě z toho roztřeseného pohledu přes kameru bolely oči, ale o to víc je to pochopitelně autentické, přesvědčivé a víc si člověk vychutná tu atmosféru. V daném žánru moc dobré! ()

Krupe

Velmi, velmi zajímavé, očekával jsem nějakou ptákovinu jako Blair Witch, ale musím tvůrce pochválit. Ze začátku pomalý náběh na párty, ale potom to dostane grády a film jede ve skvělém tempu. První pět minut jsem sice měl problémy s tou kamerou, ale pak jsem si zvykl. Mohu doporučit ke shlédnutí, je to zajímavé a zvukové efekty jsou na velmi vysoké úrovni. ()

LadyAjva

Jedním slovem dokonalost. Prvních pár minut jsem čekala, co se stane a vůbec jsem netušila, o čem film je, protože tolik mlžení, co kolem toho bylo...Poté, co se stařičká socha svobody odporoučí, jsem to vše shlédla na jeden nádech. Nelogičnost chování postav teď neřeším, nemůžu sama vědět, co bych v takové situaci udělala. Netrpělivě očekávám druhý díl, snad bude mít monstrum více prostoru se ukázat v plné své kráse. ()

Drky

20minut nudné seznamování se s účastníky oslavy, z nichž většina stejně po několika sekundách nastálého zmatku umírá. Vše je navíc točeno velmi špatně imitovanou "Blairwitchovskou kamerou". Ve 35minutě začnou po něčím zničeném Mannhatanu jezdit hummery a tanky. 4 metrosexuální hlavní postavy, začnou být pěkně špinaví a mají neuvěřitelný strach( ten jediný jsem jim věřil - strach z neznámé zkázy). I přes to všechno se ovšem rozhodnou jít do nejvíce postižené zóny aby zachránili milovanou ženu jednoho z nich. V minimálně pozměněné sestavě se po hodině ocitají ve vrtulníku. Po hodině a 15minutách zbylí dva umírají pod mostem v Central Parku protože vláda se rozhodne obětovat tuto část města. Zazvonil zvonec a je konec! Příčina všech těchto filmových nesnází je gigantický "hmyz", který je v celém filmu k vidění jen velmi zřídka. Neuvěřitelně nelogicky natočené! Člověk v takové situaci by určitě nenatáčel - pokud by nebyl od nějaké TV stanice! Vzpamatujte se! Fuj!! Styďte se za tak vysoké hodnocení. 1* za krásnou Odette. 15%. ()

Margay

Bylo to až skvělé. Po přečtení obsahu jsem to rovnou zahodila do zapomnění, zdejší vysoké hodnocení mě ale přesvědčilo se na to na té Nově podívat. A fakt - z toho co jsem očekávala to skutečně BYLO skvělé. Jenže, neuvěřitelná podobnost příběhu s Disaster movie, Metrem 2033 a se spousty dalších, mi zkazilo nejen sledování, ale i hodnocení. ()

Mr.Lordi

Osobně nemám rád filmy stylu natáčení jednou kamerou z pohledu natáčejícího, proto jsem k tomuto snímku usedal spíš s očekáváním juknu-prvních-pár-minut, ale celkově mě to překvapilo. Velice dobře propracované efekty, nápad, monstrum. Zaslepená honba za něčím, co se nakonec stejně ukáže jako zbytečnost, protože na závěr se všechno rozmrví jinak než se čekalo. Tomuto filmu endávám maximální počet hvězdiček jen kvůli závěru, začátečnímu zdlouhavému obkecávání a tlachání o ničem a stylu jedna kamera. 70% ()

pogoman77

Godzilla home video. Zajímavý film člověk by tomu možná i věřil, ale (teď si trochu zaspoilím) kamera vydržela bez přestání celkem dlouho, měla baterku na koční vidělí. A ten chlápek měl kameru furt v ruce, nevím jak vy, ale já bych se na tu kameru vykašlal. Film stojí za podívání, ale nebrat vážně, tohle není Blair witch jednička :-) ()

chaosteory

Z mého pohledu přefouknutá bublina, která sice plní svůj účel, ale absolutně mimo mě. J.J. je sice první kdo přišel s nápadem ruční kamery, ale to neznamená, že cokoli tak vznikne je nálož. Přežít úvod je to nejmenší, přeci jenom sleduji momentky z běžného života, tak co se asi může stát. Kebule od sochy je opravdu efektní a je i symbolem pro nastartování děje, jenže pro mě tím film končí a následující děj bych odpustil jen amatérovi. Naprosto nechápu a hlavně nevěřím oddanosti a věrnosti těch blbců, kteří si raději hrají na Rescue Rangers, než aby poslechli pud sebezáchovy a utekli. Chápu, kdyby šel jeden a zbytek fáral pryč stím, že by se posléze potkali a styl chování "království za kameru" je snad vlastní jenom lidem za velkou louží. Jako plus vidím především efekty, které se opravdu povedli a vydařený sekundární děj, respektive život kolem hl. postav, který byl reálnější než ony sami. ()

Sathine

Na tento film si pamatuju dodnes, hlavně na jeho konec... Šílené dílo, až tak uvěřitelné, že to snad ani není pravda. Nepříjemný pocit ve mě zanechává pořád, nevím, jestli bych se na něho dokázala dívat znovu. Myslím, že naštěstí pro mě, jsem ho viděla na PC a ne v kině, to bych asi psychicky nezvládla. Rozhodně, slabším jedincům, kteří přemýšlejí o vlastní smrtelnosti a nemají z toho dobrý pocit, tento film nedoporučuju. ()

saaaky

3 hvězdy za kameru, provedení, nápad a tak trochu i nádech, atmosféru a to, jak vás film celkově připoutá k pohovce či sedadlu v kině. Stojí to za to, podívaná více než dobrá a ve spojení s "FPS" pohledem kamery je to fakt efektní, v člověku často i hrkne, jak je nervozní :-) I přesto, s odstupem, musím říci, že to na mne nezapůsobilo tolik, jako na ostatní. Jinak obyčejné "emerika" scény, komentář použitý snad u každého snímku s trochu katastrofičtějším scénařem ... to vše a ještě pár drobností činí mých 65, možná 70%. ()

Paulie2

Nevím proč, ale moc mě to nenadchlo. Atmosféra nebyla skoro vůbec napínavá, příběh nic moc a příšera na způsob Godzilly? Nic pro mě. Efekty byly celkem povedené. 3* ()

Reddman

Jeden z nejintenzivnějších kinozážitků, jaký jsem kdy prožil. Ten kdo tohle neviděl v kině to nikdy zcela nedocení. Celý sál po konečné scéně a začátku závěrečných titulků ještě dlouho mlčky seděl a fascinovaně hleděl do plátna. Už dlouho jsem nebyl takhle rozladěný z toho, že film náhle skončil. Skvělý nápad s firs person akcí mi dal občas výjímečný pocit jako bych byl přímo v ulicích a také prchal před gigantickým monstrem. Pokud nemáte problém s tím uvěřit, že by člověk i v takových situacích nezahodil dávno kameru a neutíkal, nebo to s přimhouřením očka pominete tak se budete královsky bavit po celou dobu stopáže. Triky jsou výborné a měl jsem problém uvěřit, že to celé stálo jenom nějakých 20 milionů dolarů. Skvělá práce. Skvělý a dlouho očekávaný zážitek. ()

Pavelkedar

Po protrpěných 31 minunách jsem projekci "chcípnul". Votřesná a klasicky roztřesená kamera ve stylu - cituji kameramana : "chodím tady vokolo a natáčím ". Moje hodnocení a koment je postižen tím, že naprosto n e s n á š í m tenhle přiblblej styl, rádoby evokující reportážní kameru. Možná to bylo před pár lety "in" , ale ne pro mě. Ani včera,dnes a zítra, v sobotu večer a ani v neděli ráno ! ()

jakup57

Výborný nápad, čo sa týka kamery, konečne iný koniec ako happyend - "porazili sme monštrum, 3 x hurá", ale stále je to to, čo tu už veľa krát bolo...Nič prevratné a zaujímavé...50% ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)