V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Nickkk

Nevím, nevím celý film mi připadal jako nízkorozpočtový pokus nezávislých filmařů s hodně penězi a typicky americkým dějem. Co se efektů týče ty byli na vynikající úrovni, ale v dnešní době stačí vytáhnout z kapsy pár milionů dollarů a máte co potřebujute, tím pádem už to jak se tvůrci snažili každého ohromit efekty hned ze začátku útoku "monstra" mi dost unudilo a tím to bohužel nekončilo řada nesmyslných rozhodnutí a za každou cenu držet kameru i kdyby vás to mělo stát život mi hodně potvrdilo jak špatný ten film byl. Když to shrnu je to krátký instruktážní film co by se tak mohlo stát kdyby z moře vylezlo sto metrové monstrum a vás by zajímalo jedině to že nemusíte přežít vy, ale jen vaše kamera....Nejlepší postava: žádná ()

zebu_cz

Nápaditě natočená vyvražďovačka ve stylu Godzilly, rozhodně nic pro epileptiky. Možnosti počítačové animace se zdají býti nekonečné, hroutící se New York je velmi realistický. Pokud jde o akci, nemám výtek.Slabinou jsou zcela zbytečné vztahovky, ruční kamera je chvílema už otravná. ()

sun.eagle

Parádní zažitek. Film mě vtahl do děje jako malokterý. Akce střídá akci a nenechá vás vydechnout, doslova jsem hltal každý monumentální zaběr. Pokud máte navíc k dispozici dobrou aparaturu tak pootočtě hezky do prava a zažitek zvojnásobíte. Godzila proti tomu vypadá najednou totálně uboze a to po všech stránkách. Nenašel jsem ani moc do očí bijících nelogičností a jediné co mi vadilo bylo jedno hluché místo, nebudu spoilovat a dojem kazili ti malý parchanti, ti by mi tam nechyběli. A ja ted musím znížit Godzille hodnocení. ()

january

Znate ty casti filmu, kde si myslite, ze se asi zblaznite napetim? U Monstra jsem se tak citila po celou dobu. Ze zacatku pro me bylo tezke si zvyknout na amaterskou kameru, ale tim to bylo napinavejsi a autentictejsi (vidite a vite jen to, co hlavni postavy). Skoda jen, ze ja mam proste rada kdyz je v pribehu nejake vysvetleni, takhle si muzu rikat jen: co to sakra asi bylo, jak to pokracuje dal? A to me moc nebavi... Jinak bych vytkla asi jen rozvlekly zacatek a konec (pribeh hrdinu skoci presne kdyz skonci paska filmu a dej se "prepne" na ten, co byl na kameru natocen predtim, to bylo trosku trapne), ale to je jen malilinkaty detail. ()

Inner

Nápad vcelku dobrý/originální. Ale to zpracování mohlo bejt o několik tříd lepší. Takový REC dopadl mnohem lépe. A ono "monstrum" je opravdu divný, stejně jako podtitul tohohle snímku. 40% ()

zdenka99

Práve som dopozerala tento ospevovaný film a som v absolútnom šoku! Uznávam, že každý má právo na svoj vlastný názor a čo človek to iný vkus. Ale toto za 5 hviezdičiek??? 75 percent? To niekomu fakt stačia len efekty? Kamera bola tá posledná vec, čo mi vadila, nevadí mi tento štýl (REC, Blair Witch). Očakávala som stupídne nelogické konanie postáv, ale cez toto som sa už nedokázala prehryznúť. Uznávam, že adrenalín dokáže človeka zbaviť strachu a bolesti, ale že by aj zdravého rozumu? Každá jedna postava sa správala úplne hlúpo, žiadny hrdina mi nebol sympatický. Nezničiteľnosť príšery bola fakt na zaplakanie. Ak by som bola člen us army, podala by som žiadosť na súd za urážku na cti. Veľmi dlho by som ešte mohla menovať nedostatky tohto filmu... S P O I L E R... Tú jednu hviezdičku dám zrejme len za tie malé príšerky. Scéna v tuneli ma konečne prebrala a dúfala som, že príšerky teraz behajú po celom meste a niet pred nimi úniku. Ale to by nebol tento film, keby zrazu nezmizli zo scény:-( ()

JohnnyV

Jedna hvězda za efekty, jinak nic. Ta kamera je naprosto nefunkční. Myslíte si, že by ve skutečnosti při nějaké katastrofě nějakej blbeček pořád lítal s kamerou a vše točil? Když mu jde o život? Kdepak. To jen v nacáklým hollywoodským scénáři. ()

netopyrecek odpad!

Asi mi skutečně unikla pointa filmu. Pokud měl působit důvěryhodně, tak u Blair Witch jsem se aspoň týden potom bála jít do lesa, po shlednutí Cloverfield bych letenku do New Yorku vážně nezrušila. Pokud mělo jít o thiller, největší nápěti u mě vzbuzovala myšlenka, že všichni hlavní aktéři umřou a nebo někde ztratí tu tolik opečovávanou kameru a film skončí. Nejvíc mysteriózní na celé téhle podívané bylo to, jak lze někomu vyrvat z ramene kus železobetonové konstrunkce bez mrknutí oka a větší ztráty krve. A největší sci-fi? Asi že jsem to vážně dokoukala až do konce, čemuž doteď nemůžu uvěřit. Pokud se na tomhle filmu dá najít nějaký klad, tak je to určitě délka záznamu. ()

P/\/EL

dovolim si trojku..páč je to málo strašidelný (za top fakt považuju španělský REC )a herecký výkony nejsou dost přesvědčivý....v druhý půlce se to lepší.........na můj vkus příliš nerealistický klidný....a odvážný a pohotový......a když jí pokouše pavoukopříšerka , tak jí to asi vůbec nebolí..a pak je taky divný, že jí zraněnou nevezmou dřív do vrtulníku....a vezmou spíš černošku....vůbec trapný....velká příšera by bohatě stačila..a taky by jí nemuseli ukazovat tolik...páč neni zas tak dobře udělaná......jasně...mejnstrým......ale.....přesto....je to škoda.....trojka i proto, že sou tam věci, co najdete v 150ti filmech, hrách....................kdyby tak radši udělali Half-life...a jiný.. atd..jo..ta kamera....hehe...opravdu slušná baterka...asi hodně tlustá a dlouhá...jinak..hlava z toho nebolí....možná ňáký epilepti...pardon....ale.....lidi zvyklý na pomalou klasiku....hollywood...jeřáby....motion controly.....mě třeba vůbec dokumentární kamera nevadí......je to pak daleko živější.....možná na velkym plátně to může bejt chvílema matoucí...ale... ()

Carter21

Huh,čekal jsem blbost jako Blair Witch anebo v lepším případě Godzillu 2. Ale není to pokračovaní Godzilly,je to její remake. Obrovský netvor likvidující Manhattan a spousta malých kreatur požírajících nebohé občany,to už tady bylo. Jen je to podáno z pohledu prostych neinformovaných civilistu,kteří to natačejí na ruční kameru. A tady je největší hrubka filmu,kdyby ty same lidi natočili filmovou kamerou tak by Monstrum předčilo Godzillu.Díky nepřijemně roztřepané kameře to konči přibližnou remízou. Ono ani ta čtveřice hrdinu nejsou 'obyčejní lidé'. Ti totiž prchají pryč, zatimco hlavní hrdinove se rozhodnou zachránit uvězněnou lasku jednoho z nich. Co na tom že jedne z dívčině pravě zemřel přitel,a druhá,tajemna Marlena,ani k ním nepatří. Když je kameraman napaden těmi malými parazitickými kreaturami a jelikož má plné ruce práce aby to natočil tak se ani nebrání, Marlen ,pro mě nečekaně, jej zachraní a zaplatí za to hrůznou cenu v nejhnusnější scéně filmu. A propos kameraman je největší exot. Jakmile dostane na začatku kameru tak jen točí,přatele umírají ostaní se jím snaži pomoci,ale on nijak nepomuže,jenom točí. Za celý film jsem si všiml že dobrovolně odložil kameru jen po pádu vrtulníku. Vzápěti po ní opět chňapl pravě včas aby natočil svoji smrt. Zemřel pro co žil,to by mohl být jeho epitaf :-) PS-úžasná je zavěrečná scéna odehravající se na pláži několik týdnu před útokem. Při snímaní pláže je v pravém horním rohu vidět jen něco velkého proletí atmosferou a prudce narazí do moře. Že by přílet Monstra? ()

martan1

Moc jsem od toho nečekal, tím spíš mě to mile překvapilo. Styl natáčení jako v záhadě Blair witch mi u tohoto filmu opravdu sedl. Vytknul bych jenom tu celkem dlouhou pasáž na začátku a menší počet pořádných záběrů monstra. ()

Dorrian

Prvnich cca 15 minut nuda(i kdyz chapu ze sme se museli seznamit z obetmi:-D) ale pak se to rozjede a opravdu jsem se nenudil,fandove sci-fi berte vsemi deseti ()

Mzetko

Velice kvalitní sci-fi, ač normálně nejsem velký fanda tohoto žánru. Monstrum ukazuje, jak má vypadat film natočený pohledem amatérského kameramana (učte se Paranormal Activity N, kde N je libovolné přirozené číslo). Děj je svižný, má spád a poměrně překvapivý konec to ještě umocní. Pětka je vaše. ()

Tulkis

První film, který jsem viděl natočený kamerou jednoho z herců a hned mě to zaujalo. Ve filmu mě úplně pohltila atmosféra a celý film sem byl zařezaný do sedačky jak to dopadne. Výborné herecké výkony, v málo filmech jsem hercům takhle věřil. Jedno z těch lepších SCI-FI tečka. ()

Astu.

Pro všechny, kteří chtějí být filmem POHLCENI. Divák tu není nezúčastněným pozorovatelem, díky amatérskému shaky dokumentárnímu stylu natáčení je přímo v centru dění. Film je realita a realita je film. Jeden ze směrů, kudy se bude kinematografie v příštích letech ubírat. 10/10 ()

JARDAHONDA

Hodnotím tento film 4 hvězdami za obzvlášt zajímavý nápad jak, natočit film bez střihu. I tak se dá experimentovat a já jsem v zásadě jen pro. I když byli herci neznámí, tak je film opravdu originální.. Děj se rozjede po pár minutách a dynamické tempo začne nabírat na obrátkách a drží se až do samotného závěru. Nadstandartní podívaná 85% ()

boticelli

Tento styl kamery mi naprosto vadi, takze lip hodnotit nemohu. Jinak asi urcite nadprumerny sci-fi horor co se triku a efektu tyce avsak s naprosto podprumernym pribehem, takze dve * jsou tak akorat. ()

Listey odpad!

Tak to byl hodně ale hodně trapnej film. Do jisté míry je to způsobeno tím, že opravdu ze srdce nemám rád filmy s epileptickými záběry. A jsem si hodně jistej, že se na tento film už nikdy nepodívám. ()

darmik

Napínavé, překvapivé, stále se vyvíjející děj. Sice nic monstrózního ale jako film velice dobré. 4Hvězdičky. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)