V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Hanes88

Noooo tak co by ne? Naprosto mě to vtáhlo a nepustilo až do zajímavého konce. Herecké výkony též zajímavé. Celkově se mi to líbilo...75%. ()

Paldiny

Vraj zážitok na celý život a najväčšia pecka poslednej doby. Gratulujem, podaril sa Vám prvotriedny aprílový žart, vysvetlí mi niekto čoho som bol práve svedkom? Hororu? Pri tomto sa skutočne niekto bál? Thrilleru? Asi skôr, vážne som v napätí dúfal nech titulky majú aspoň 15 minút a moje trápenie ukončia skôr. A tohto som sa mohol tak ľahko vyvarovať, už úvodná štvrťhodinka z párty dvíhala varovný prst neveštiaci nič dobré. Počas nej sa akože zoznamujeme s hlavnými aktérmi, samozrejme štýlom found footage. Lenže spojenie sa nekoná, do jedného mi boli ukradnutí, neveril som jedinému vzťahu, obave, motivácii, bolesti zo straty. Môžu za to herci? Z časti áno, ale z väčšej to majú na svedomí dialógy. Niečo tak stupídne, absurdné som nepočul sakramentsky dlho. Väčšinu času som sa držal za hlavu, neveriacky usmieval a desil zároveň. Ukážka: "Prišlo to z vesmíru? Myslíš niečo ako Superman? Áno, ty poznáš Supermana?“ O nezmyselnosti záchrannej misie, výstupu na naklonenú budovu či nesmrteľnosť kamery čo vydrží prežúvanie 50 metrovej obludy, pád helikoptéry, kolaps v uliciach či deštrukciu Brooklynského mostu nehovoriac. Palec hore za triky, zvyšok odmietam podporovať, najbližšie choďte milí originálni tvorcovia s found footage už do hája. ()

bloodcountes

Jako kdyby to nebylo formou čistokrevný found-footage, která mě srala od začátku do konce, možná to mohlo bejt lepší, nevím. Je až s podivem, jak na mě tato metoda působí přesně naopak, než by asi měla. Dokonale mě odřízne od děje - nejsem jakoby přímo na místě, ale jsem o několik galaxií dál, odkud se trable lidských červů velice málo liší od trablů nějaké potvory, která zabloudila v divočině města a hrozně ji to nasralo. Nebo se snad lekla té výhrůžné ostnaté postavy, co vystupuje s moře a tak ji v sebeobraně urazila hlavu co já vím, je mi to fuk. Filmem jsem proskákala, já prostě nejsem cílovka, no, moc hororů jsem neviděla a tenhle byl fakt hodně nudnej. ()

vorry

Velice zajímavé! Nebránil bych se prequelu/ následníkovi. Ale možná, že se to k takovému filmu ani nehodí. ()

prezdivaka odpad!

Je to možná béčko, ale spíš céčko, které se tváří jako béčko. Od samého začátku je to nesmyslné a každý kdo trochu používá mozek, vidí že je to vystavěné na nesmyslu. Pokud to mělo mít punc té reality na kterou si to hraje, měli to natočit malou a levnou kamerou. Bylo by to zašuměné, dialogům by nebylo rozumět (určitě ne tomu když Rob poslouchá v krámě, který byl rabován, hlas v mobilním telefonu). Rozlišení by bylo horší a na mnoha místech by nebylo skoro nic vidět. Proč Jason točí to, když se Huda ptá, jestli by nenatočil od každého na večírku nějakou zdravici? Asi největší pitomost je, že Hud pořád natáčí a to i když si snaží zachránit krk, i když jsou zrovna napadení "monstry", on stále má kameru u oka. Když se po napadení sbírají ze zranění, on stále točí a u toho se rozhodují, co dál. Nikomu to nepřijde divné.No a film by měl asi dvacet minut, protože pak by došla baterka. Film je bohužel přes všechny nedostatky scénáře je film napěchovaný klišé jako z 50. let. Monstra podobná krabům, ohromně silná a rychlá, můžete odkopnout nohou, hluboké rány nekrvácí, vojenský seržant vypráví pokyny, které by v utajení vydala vláda, Hud je vždycky za tím koho monstrum napadne, nic nedělá jen natáčí, co se odehrává. Jako zkušený reportér, který ač to nedělal, zkušeně komponuje a vůbec ho ani na chvíli nebolí ruka, kterou má dvě hodiny u oka. Hud a přátelé vydrží i pád s helikoptérou, která poprvé ve filmu neexplodovala) vydrží to kupodivu i kamera, vojáci monstrum nejsou schopni zlikvidovat, i když jde o biologický objekt - King Konga zabily tři dvojplošníky. Samotný konec je zcela v duchu konvencí. Obluda si musela najít Manhattan, jak jinak, je tam nejvíc potravy. Ač je Hud mrtvý, jeho přátelé vezmou kameru a utečou pod most v Central parku, kde se ze svých pocitů vyblejou, aby zanechali lidstvu poselství. Přitom sdělí, že na tuhle kazetu řeknou...ale na začátku se dovídáme, že byla nalezena karta. Kazeta by byla asi superdlouhá. Což mě přivádí k dalšímu nesmyslu. Ve filmu uběhne mnoho hodin. Začíná se na večírku a na konci je den. Vše na jednu kartu a baterku. Zřejmě slušná značka. ()

Zombi

Trochu jiný monstr film než na jaké jsme zvyklí, atmosféričtější, vtahující, hororovější, autentičtější a pro někoho více frustrující, protože si řádění obludy v NY nevychutnají v plné hollywoodské parádě. Mě se to líbilo, ale stejně bych bral ještě jednu verzi, natočenou klasicky a z pohledu armády ;o) ()

Phorbo

OCH OCH OCH a ještě jednou OCH. Kam se hrabe Godzila a podobny monstra. Prvních 18 minut a 20 vteřin je to krásna pohodička. Emotivní chvilky ohledně dvou lidí a odjezdu jednoho z nich do Japonska. Teprve pak začíná panika a za dalších 85 vteřin začíná samotné peklo na zemi. Skvělej film od začátku do konce. Jediná škoda tohodle skvělého filmu z produkce J.J.Abramse je ta, že ta potfora byla ukázaná. Je to veliká škoda. Bylo by lepší žít v nejistotě, jak to může vypadat :) 9/10 ()

Dallas

Prečo som ja debil na toto nešiel do kina a dal prednosť radšej bezcielnemu popíjaniu piva v pube. Toto som si povedal asi po piatich minútach po dopozeraní tohto filmu. Tých päť minút + záverečné titulky som to rozdýchaval. Kamera je horšia ako v Reality TV, ale to bolo polovica totálne drvivej atmosféry. Druhá je zvuk aj keď som si ho ja debil až tak neužil. Nezamýšlam sa nad tým ako sa správali hlavné postavy a aký vitamín sa podpísal pod nepriestrelnosť tej obludy. Ono na to ani nebol vlastne čas. Neviem odkial to prišlo, kde to bolo, čo to bolo, ale viem že film "o tom" bol naozaj bomba a vydieť to v kine tak je to jasných 5*. Inak pán Reeves ak budete točiť ešte niekedy podobný film, tak prosím vybavte kameramana kamerou zo stabilizátorom obrazu, inak super. 80% ()

1945

Manhattanské smetánce překazí večírek moderní Godzilla a tak je potřeba zachránit si holý život. Roztřesená kamera zaznamenává celý film neobyčejným stylem, který je málo k vidění. ()

fastum

Další příklad filmu, kde forma vítězí nad obsahem. Ano, zpracování je opravdu moc hezké, ale stačí to na čtyřhvězdičkový film? Podle mě ne. Ono se na to kouká moc hezky to jo, jenomže autoři to trochu přepískli s tou velkou láskou a záchranou akcí.. Když už to natočili takhle, čekal jsem trochu reálnějšího pojetí takové sci-fi :) (přece jenom hra na hrdiny už tu byla hodněkrát). I přesto ale musím říct, že mě monstrum bavilo, a až to bude na DVD, tak sousedi ohluchnou.. ()

willis

Většina monsterfilmů nám předkládá globální pohled na věc. Tenhle film se na problém dívá z jiného úhlu. Je to příběh těch lidí kteří jsou v klasických filmech jako jedni z mnoha anonymních postav zašlápnuty netvorem jen tak mimochodem. Nic o nich nevíme, jsou jen jednohubkou. Proto bych k odvolávkám na Blair Witch a Godzillu přidal i odvolávku na Marvels, komiks ve kterém jsou superhrdinové a jejich problémy viděny očima "normálního" člověka, který také pořádně neví která bije. ()

Wenca888

Efekty a zvuk jsou lepší, než v leckterém filmu za x-násobek rozpočtu. Když se odprostim od různých nelogičností, tak je to parádní oddychovka na jedno shlídnutí... ()

Blazin

Určitě bych to považoval za béčkový horor s monstrem, amatérské a trapné dialogy, ale to je asi tak jediné špatné. Nápad s amatérskou kamerou se hodně povedl a celkově film je napínavý a zajímavý, určitě tomu pomáhá, že film samotný má jen asi 70 minut, takže najednou to skončí a člověk jen čumí. ()

loco

Nebejt tý "US ARMY engage Cloverfield" scény kde běhěm několika sekund vystřílej skoro tolik munice jako třetí Rambo, bylo by to slabší, protože mě fakt bylo úplně jedno, jestli ti dementi přežijou nebo je to sežere, ale! hlavně ať na ně už nebafaj ti pavouci, protože z nich šel mnohem větší strach než z toho nemotornýho ještěra. ()

mazadlo

Skvělý nápad který se trochu ztrácí v logičnosti děje...promiňte ale držitel kamery je podle mě neuvěřitelný idiot. Chtěl bych vidět jakéhokoliv člověka který by v případě útoku monstra či čehokoliv držel po celou dobu kameru - a to i ve chvílích kdy kolem něj poletují rakety z tanků a boří se mrakodrapy až do samotného závěru kdy se podíváte kamerou dokonce monstru až do tlamičky...Nicméně zajímavé sci-fi kterému by podle mě neuškodilo kdyby bylo snímáno třeba z více kamer ( klidně i handy) a film by pak byl poskládán dohromady. Jako jeden celek od jedné party nadšenců to podle mě nefunguje.. ()

Oyer

Rozhodně jsem se nenudil. Film na jedno shlédnutí. Typická průměrná záležitost. Co mi tam ale opravdu vadilo, bylo až přespríšlišné švejkování kamerou. Jsem si sice vědom, že to k tomu patřilo, přesto mi těch několik záběrů mimo a přespřílišné cukání kamerou dosti vadilo. Shodilo to tak jedinečné efekty, které mohl film nabídnout. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)