Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

dave14

Jsme teprve na začátku trilogie, takže finální hodnocení ještě není možný vyřknout. Ale já osobně nemám první části Jacksonovy ságy co vytknout, takže dávám (zatím) plný počet. PS. Shoreova hudba je opět fantastická! ()

Krchy

Za mě plná spokojenost, kniha převedena hezky dopodrobna s minimem změn, přičemž přidané/lehce pozměněné scény jsou spíše ku prospěchu věci. Možná jedna malinká výtka, chápu důvody spojení Azoga s Bolgem do jedné postavy, ale osobně bych to nedělal. Plus titulní píseň (hlavně v podání trpaslíků) nemá chybu. Viděno v IMAXu s titulky. ()

blitzein373

Film na mě zapůsobil kladně, vzbudil ve mně pocity nostalgie a dejavu, děj byl dokonale propojený s předchozí trilogií Pán prstenů tak, aby tu návaznost pochopili i ti, kteří Hobita nečetli. Především mne zaujala kamera svými originálními shoty, dále jsem si povšiml nadčasových vizuálních efektů, které film vhodně vybarvily, doprovázené epickým soundtrackem. Herecké výkony byly nepopsatelně dokonalé, obvzláště Andy Serkis (Glum) sehrál velice náročnou roli na grimasy a podařilo se mu to dokonale, s jeho detailním propracováním na mě zapůsobil odlišně než v Pánovi prstenů. Mixování zvukových efektů bylo dokonale prostorově vybavené a propracované do všech detailů, masky nabývaly na reálném vzhledu. Děj byl proložený emotivními scénami, které nebyly tak dobře zmíněny v knize. Scénář se shodoval s dialogy z knihy.Všem tento film doporučuji shlédnout, je to filmová revoluce a 2. a 3. dílem teprve vyvrcholí v nepřekonatelný Masterpiece tak jako Pán prstenů za své doby. Ty recenze ve stylu, že plno scén je jen zbytečně přidaných, jsou hlouposti, navrhuji filmu alespoň 20 oskarů. Film jsem shlédl v Ostravě Cinestar. 100% ()

Bejbinka

Připadám si, že jsem moc náročná! Přesně, jako většina názorů, musím se přiklonit k rozporu, který ve mně hraje. Když film skončil, docela jsem si oddychla, protože jsem měla neuvěřitelně přesezelý zadek nemluvě o problému s kolenem a modlila jsem se za krátkou pětiminutovou přestávku v půlce filmu. Ale to je to, vnímala jsem často víc svoje bolístky, než film, protože byl chvilkama docela nudný a zlouhavý. Měla bych být přece 100% zažraná do filmu! Je ale taky pravda, že jsem i zapomněla na bolístky,pod vlivem opravdu skvelých scén, kterých bylo ve filmu bezpočet. Co do efektů...to byla prostě nádhera...úplně mě ohromily "skalní hromo obři". Ale přece jen...čekala jsem víc i když dávám plný počet hvězd...čekala jsem prostě nejlepší film od Návratu krále, kterého ale podle mého nepřekonal. I tak to ale byla pecka!!! ()

M4t35

Poté, co jsem se dozvěděl, že filmový Hobit bude rozdělen na 3 části, myslel jsem si, že to bude jenom nastavovaná kaše, ale zdání klame. Peterovi Jacksonovi se návrat do Středozemě povedl na jedničku, jeho cit pro detaily je ohromující. Vzhled každého trpaslíka je jedinečný a pomyslnou korunu tomu všemu nasazuje čaroděj Radagast. Velmi se mi líbilo provázání s prvním filmem trilogie Pán Prstenů, jako by to bylo včera, když jsem poprvé viděl Společenstvo Prstenu. Martin Freeman v roli Bilba Pytlíka předvádí nadstandartní výkon, ale má nejoblíbenější postava je Thorin Oakenshield, který je ztvárněn Richardem Armitagem s neuvěřitelným charismem. Vizuální stránka Hobita je velkolepá, scenérie Nového Zélandu filmu jen prospěla a grafici si dali také pořádně záležet, aby vše vypadalo uvěřitelně. Nemůžu se dočkat pokračování. ()

rekkky

Very interesting blockbuster, but it's bubble with empty space inside. Perfect movie for watching in cinema and at the end you have to still wait another year for continuing of this new trilogy from Peter Jackson.//UGC Antwerpen//7,8€//12/12/2012// ()

Gumby

250 stránek a 9 hodin? Devět hodin?! To abych mohl knížku číst a zároveň pokukovat po filmu jako po realtime ilustraci? Jo, kdyby takhle Jackson zfilmoval třeba Hledání ztraceného času tak neřeknu...No nic. Tahle "druhá" trilogie bude řek bych za desetiletí zcela nekoukatelná (ale tou dobou bude už Jackson určitě točit nějaký ten Silmarillion, žeano) ()

nurielka

Konečne som sa cítila ako doma. Vidím v tom blockbuster roku a aj keď si niekto môže myslieť, že mám namiesto mozgu lembas a že mi v kine stačí vidieť rozprávkové postavy hobitov, trpaslíkov, elfov a čarodejov, na just tomu čapnem také hodnotenie :) ()

Evander

Hobit se mi celkem líbil, nemohu si však odpustit několik rýpnutí. Největší rozpor vidím v tom, že si Jackson vymyslel neexistující scény i postavy, to se mi snáší opravdu těžce, neboť původní příběh mám velmi rád. Dalším trnem v oku jsou přehnaně akční scény. V LOTR to byl Legolas serfující na štítu, v Hobitovi se tyto scény vyskytují v mnohem větším měřítku a je to (mimo mnoho dalších, které nebudu rozepisovat) celá skupina trpaslíků serfující na dřevěné plošině padající ze skály nebo čaroděj na saních tažených smečkou králíků. Tyto naprosto zbytečné změny film neskutečné sráží a co naplat, že se Hobit odehrává v krásném prostředí, každá scéna je podbarvena skvělou hudbou a ani chvíli jsem se v kině nenudil, když to hlavní co mi utkvělo v hlavě jsou ony negativní emoce z věcí, které do Hobita nepatří. Celkově to vidím tak na 75%. ()

Anduril

Tak mne sa tento film naozaj páčil. Dosť som sa naň tešil a vôbec ma nesklamal. Videl som ho 3D v kine a normálne som z neho nemohol. Jackson sa s ním skutočne vyhral. Pridal dosť scén oproti knihe, ale nenásilne a funkčne. Tie nové nápady sa mi páčili (biela rada...). Bolo v ňom kopec dobrých hlodov (golf...), alebo vtipných situácií (únik z podzemia). Ale taktiež dosť pekných myšlienok (o podceňovaní slabších, braní životov a odvahe...). 100 bodov dávam za spracovanie scén s kamennými obrami a trolmi. V knihe to bolo popísané dosť naivne a decky, ale na plátne to vyzeralo úžasne. Čo sa týka 3D prevedenia. Bol to naozaj zážitok. Avatar sa vôbec nechytá. Zábery krajiny, obraz vystupujúci z plátna, hádzanie šišiek. Čas mi bežal veľmi rýchlo. Filmom sa niesla stará známa dobrá hudba (neberiem to ako negatívum), ale aj ten nový motív je super chytľavý. Hmkal som si ho ešte hodinu po filme. Tak tento film naozaj odporúčam vidieť v 3D verzii. Je to skutočná pastva pre oči aj ducha, ktorý sa vždy rád vracia do Stredozeme. ()

Mortishka

Epická balada , priam balzam pre moju dušu a srdce !!! Po 10 rokoch som zavítala do kina, prvýkrát na ospevavované 3D. Poviem Vám mám zážitok na celý život , možno som teraz trápna ale ja som počas filmu doslova nedýchala! Na konci som od dojatia aj plakala, síce len pár slzičiek ale inak sa nedalo. Toto bol môj sen a stal sa skutočnosťou bola som tam, v nádhernej čarovnej Stredozemi. Som fanúšik Tolkiena, milujem jeho knihy. Ja som tam nadšená že daľšie slová sú zbytočné. Peter Jackson si pre mňa King, Neviem sa dočkat druhej časti. Slová sú zbytočné- Nech žije Fantázia a Tolkien svet. 100% dokonalé ()

Rokle

Hobit to nemá lehký už od počátku. Srovnání s LOTRem (i když zčásti scestné, protože se nejedná o tak komplexní dílo) bylo nasnadě. Jackson má řemeslo pořád v ruce, dokonale prodává velkolepé záběry Nového...ehm.... Středozemě. Martin Freeman perfektně zapadl do role Bilba a tak nějak nemám výhrad proti castingu obecně. Co mi sráží zážitek do úplného maxima jsou: natahovaná stopáž (scéna kdy se objeví Glum super, jenže poté, co se s Bilbem přetahujou o hádanky, tak už to krapet nudí), digitální útěk od skřetů působí spíše jako počítačová hra... v tu chvíli jsem jak nezúčastněný pasivní divák odkázán pouze na počítačové loutky a strach o hrdiny jsem žádný neměl. Přesto se na pokračování těším... a velmi (viděna 2D verze s titulky) ()

Puol

Súhlasím s názormi, že naťahovanie útlej detskej knižky to trilógie je divné a že sa to robí hlavne pre prachy a že deja je v 1. diele Hobita veľmi poriedku.... No ja som si i tak túto návštevu Stredozeme náramne užil a s veľkou pravdepodobnosťou si užijem i ďalšie časti. Peter Jackson jednoducho vie. Po technickej stránke je Hobit bezchybný, dá sa zniesť aj 3D. ()

Rikky007

Z návratu do Středozemě mám ve výsledku dobrý pocit. Už podle traileru jsem čekal do velké míry recyklaci prstenové trilogie a částečně to tak je... Jsou tam někdy zbytečně doslovné odkazy k známým momentům v dosavadní filmové trilogii, které jen přidávají na předvídatelnosti. Hudba je krom ústředního tématu v podstatě totožná a celkové schéma filmu se taky drží osnovy Společenstva. Přes to všechno jsem se na konci divil, že už uběhly 3 hodiny. Pojetí je víc pohádkové, což odpovídá knize. Řemeslné zpracování je vynikající. Celkově mi chybí větší invence a nějaké lepší vykreslení charakterů a jejich vývoje (chybí tu interakce typu Sam-Frodo,Gimli-Legolas,Aragorn-Boromir...), jinak vážně lepší než jsem čekal. ()

kacirek_

Tak LOTR to není, to je jasný. Film byl na mě asi příliš dlouhý, zkrátit a hned by byly 4*. Opět nádherná příroda, Gandalf je Gandalf, jak má být. Velké plus za opět nádherný soundtrack a nálet orlů, jojo, to bylo moc povedený. ()

Ben Nevis

Nebudu srovnávat knižního Hobita s filmovým, protože film musí fungovat sám o sobě. Byla to nádherná podívaná, kombinace přírody Nového Zélandu a počítačových scén se povedla, ale příběh bohužel pokulhává. Scéna v hobití noře je natahovaná, že by si zasloužila dát do rozšířené verze. Hrdinové jsou z gumy, protože věčně padají ze skal a odrážejí se o nich bez jediného zlomeného žebra. Glum hrozně přehrává. Nejvíce mi vadil Gandalf, který v roli Deus ex machiny zasahuje víc, než by bylo nutné. Leckterou scénu šlo vymyslet tak, aby se obešla bez čaroděje a neuvěřitelných náhod. Nabízí se srovnání s Pánem prstenů nejen kvůli příběhu ze stejného světa, ale také kvůli tomu, že Hobit PP kopíruje. Máme tady prolog z minulosti, Kraj, Roklinku, přechod přes hory, skřety... Nicméně PP měl silný nosný příběh, zatímco Hobitův příběh je plytký a v pohodě by se vešel do tříhodinového filmu. Naštěstí jsem se během té ultra-dlouhé první části trilogie nenudila. ()

Rázlik

Hobit se víceméně odehrával v jiném duchu než Pán prstenů, což je na jednu stranu dobře, protože já jsem viděl první díl něčeho nového a né nějaké volné pokračování toho starého. Ubral trochu na vážnosti, přidal místy na humoru a hlavně mi to celé přišlo svým způsobem pohádkové, i když to vyzní možná trochu blbě. Ale co si budeme povídat, Radegast Šedý a jeho lesní dobrodružství byla svým způsobem pohádková. Jinak co se týče příběhu, tak až na úvodní problém dostat se do děje, mi těch 166 minut uteklo neskutečně rychle. Nemíchalo se zde tolik postav, trpaslíci byli suprový a Gandalfa můžu taky :). Po celý film tomu všemu navrch nasadil korunu úžasný soundtrack a zpívající trpaslíci byli úžasní! Rozhodně doporučuji jít na film s titulky, protože zde to snad ani jinak nejde. Ten dabing ve 3D musel být opravdu strašný!! Z kina jsem odcházel nadšen a už netrpělivě vyhlížím pokračování. ()

jura-roy

Zklamání. Hobit není filmem jako byl lotr. Je to hračičkování a doslovný výklad knihy, který mi celkem vadil, protože tak dlouhé a vleklé nic, které jsem si u závěrečných titulků uvědomil jsem nečekal. Pravda, celkový čas mi přišel jako hodina, ale bylo to nemastné, neslané. Je pravděpodobné, že jsem z těchto pohádek vyrostl, avšak hobit si ode mne více hvězdiček nezaslouží. ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele