Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

JankaJBLK

Žiaľ to bolo pre mňa dosť nudné a dlhé. Keď natočia dlhý film tak musí byť záživný a musí sa tam niečo diať:) Toto bolo moc ale vážne MOC ukecané..."Veľa rečí a málo činov". - žiaľ toto sedí na tento film. ()

bobrux

Když přihlédnu k faktu, že fantasy mě téměř vůbec nedokáže oslovit a že první díl Pána prstenů byl dle mého pekelně nudný tříhodinový výlet plný prázdných plků, tak je až k nevíře, jak se mi Hobit zalíbil. Sice ano, opět se všichni celý film camrají do nikam a potkávají při tom hromadu různých stvoření, které si troufám říct mají neadekvátně rozsáhlý prostor a hrají jen na trikový wow efekt (fanoušci, nechť po mě hodí prstenem), ale poslední hodinka měla spád, dokázala udržet mou pozornost a natěšila mě na druhý díl. Avšak doporučuji vypnout mozek a nepřemýšlet nad tím, proč na celý ten slavný vandr nepoužili ve finále se objevivší místní leteckou dopravu, protože pak by se vše mohlo odehrát za pár minut a trpaslíci si mohli ušetřit haldu potíží. Možná půjdu proti proudu, ale jsem toho názoru, že režisérská verze by neměla být o hodinu delší (jak je u Jacksona zvykem), ale kratší a vznikl by téměř dokonalý fantasy film nejen pro fanoušky série. ()

John8

Opravdu nevím co tolik lidí proti Hobitovi má, ANO není lepší než Pán prstenů, ANO je to nejkratší kniha (1) a i tak má mít 3 filmy, ANO je toho tam spousta navíc, ANO je to tupý prequel (ne v originále) takže půl napětí je tatam. Ale Hobit to vše moc dobře ví!! Hrozba je menší, ale menší jsou i naši hrdinové, pro které je cesta stejně tak nebezpečná. Motivace může být zanedbatelnější, ale o to víc je dán důraz na osobní nutnost dobít město zpět. Padouch může být jen jeden skřet, ale je to skřet který je nám dobře představen a víme proč je padouchem. A příběh ví že není epický a to taky není a nechce být je zábavný a jak já se bavil. Místy možná více u hloupého malého Hobita, než velkého a vážného Pána prstenů. Jen tak dál. ()

šarka

Když se někdo snaží udělat akční velkofilm podle svižné a lehké knížky plné milého humoru, tak to většinou nedopadá úplně dobře. Ale tohle byl hrozný propadák. Všechny pokusy o humorné momenty vyzněly trapně, všechny akční scény silně podivně...a navíc vždycky skončily nějakým přešťastným zásahem zvenčí..ať žije deus ex machina! Nechápu jak mohli tolikrát všichni přežít pád z takové výšky bez jediného škrábnutí..a ostatně ani ty trapné úpravy orginálu. Nemám nic proti změnám ve filmovýchadaptacích knih, pokud jsou ovšem přínosem...a pokud autor nedeklaruje věrnost originálu. Tady ale každé rozšíření působí dost rušivě a já v tom vidím snahu dělat z Hobbita něco, co není...tedy nehorázně vážné a šíleně epické dílo. Výsledkem je nuda, nuda, nuda plná nabubřelé, totálně epické epičkosti, ze které to přímo šplíchá patosem a která se snaží zakrýt fakt, že se na plátně vlastně vůbec nic neděje. ()

agassi68

Po dlhšom váhaní som si povedal, že to teda skúsim. Keď už nič iné, tak to bude vizuálne aj muzikálne na úrovni. A aj bolo! Dlhá cesta nenudí, stretávate postavičky od výmyslu sveta a samozrejme postupne takmer celé osadenstvo z LOTRa. Úvod ma paradoxne bavil najviac. Tie hobitie chalúpky sú na zožranie, prírodné kulisy tak isto. V podstate už ani nie je veľmi kam napredovať. Pri predlhých šermovačkách sa síce nechal Jackson trochu uniesť, ale vynahradil mi to mojím lieblingom Miláškom. Ako decko v predpubertálnom veku by som vrnel blahom... ()

BeranSon

Po zfilmování třech pánů prstenů to je celkem příjemná změna. Ze začátku je děj povolnější, postavy více otevřené světu a hlavně je tato sekce filmu velice veselá. Než jsem se odhodlal podívat na Hobita musel jsem se k tomu rozhoupat. Po ukázkách jsem si myslel že film bude bez děje, bez špetky zajímavostí, zkrátka špatný. Nuže film mě příjemně překvapil po všech stránkách. No miliardový film se netočí každý den. - 9/10 - Nejvíc mě překvapila postava Bilbo Pytlíka, protože jsem nikdy neměl rád postavu Ustrašeného Froda, který nakonec sklidil největší slávu. ()

Shredo

Vynechal som kino a dal som prednosť domácej projekcii. Čo k hobbitovi? Neodmysliteľne veľa má toho spoločného a určite si každý všimol podobné prvky s prvým dielom trilógie LOTRA: či už ide o výpravu bojovníkov s misiou niekam sa dostať a dopraviť pomyselného, malého, no odvážneho hobbita s nimi. Povedal som si, že nebudem porovnávať, ale musím. Dej mi pripadal už klišovitý (ak je to podľa knižnej predlohy, budiš), postavám vedlajším sa venovalo málo pozornosti, tých emocií som tam cítil menej, ani sám Gandalf šedý to tam nezachránil. Na druhej stránke po odmkle LOTRA bolo fajn si zhliadnuť to prostredie, vypočuť si fascinujúcu hudbu. Gluma dávam ako čerešničku na torte, ktorý dodával mojej nostalgickej chvílke ešte väčší naboj a pozdvihol to na tých 80%. ()

hororwatch

Nejraději bych hodnotil a komentoval až budou venku všechny díly. Nicméně když si vzpomenu na knížky LOTRa a Hobita, které jsem četl už před delší dobou, tak vim, že nejméně mě bavila úvodní část společenstva kde Tolkien, jako každý jiný autor rozsáhlejších děl měl tendence popisovat krajinu do každé jednotlivé pampelišky od shora až dolu a než se čtenář naděl, byl na 100 straně. A přesně takhle nudný mi připadal i úvod k filmovému hobitovi. Pamatuju si, že Hobit byl z těch 4 knih asi nejzábavnější v tom smyslu,že se tam pořád něco dělo, příběh měl spád a po úvodu udržel v napětí až dokonce. To se o filmu říct nedá. Ano akce je tam po přebujelém úvodu dost, ale všechno se zdá ,,laciné'' na efekt o příběhu minimum a narozdíl od knihy nenechá skoro vydechnout, což taky není dobře. Je to teprve první díl, takže s knihou těžko srovnávat, ale jestli i další díly budou taková, jak to jen říct, puberťácká blockbusterová srandovní ,,skákačka'' tak snížím hodnocení na 2* a uroním slzu a z nostalgie si toho hobita znovu přečtu,pokud na to najdu čas. Ad---- měním na 4* ze 3*. Na podruhé z pohodlí domova se mi to líbilo víc. ()

Kirman

Neočekával jsem tedy takovou "nudu" (ale on je rozdíl se nudit a "nudit" se za čtyři hvězdy). Osobně mám v knize raději jiné scény, ale respektuji filmové zpracování, tedy i všechen ten balast, "nesrovnalosti" a rozvláčnost. Myslím, že s odstupem času budu mít na celou trilogii třeba i jiný názor. ()

jasanka odpad!

To jsem se zase jednou nechala k něčemu přemluvit... Vzhledem k tomu, že se mi nelíbil ani Pár prstenů, tak tohle ani nemohlo dopadnout jinak. Nuda, nuda, nuda. Hvězdička za vizuální stránku. Po druhem pokusu v roce 2019 potvrzuji sve znechuceni, nedala jsem asi 45 minut. ()

Jano...

Hodnotenie Hobbita som si zámerne nechal až na druhé pozretie a som tomu rád, lebo až takto som ho naplno ocenil. Pôvodne mi vadila istá jeho rozvlečenosť (aby som citoval Pána Prsteňov, tento film by mohol povedať to, čo Bilbo, keď zmizol zo svojej oslavy a rozhodol sa opustiť Grófstvo: "Cítim sa ako kus masla roztretý na príliš veľký krajec chleba..."), teraz však dokonca ľutujem, že sa pred rokmi nerozhodol Jackson rozdeliť LOTRa na 9 častí... Som obrovským fanúšikom Tolkiena, a tak musím spomenúť ešte jednu vec, ktorá by mi inak po nociach nedala spávať. Mnoho "pravoverných" fanúšikov Tolkienových kníh sa sťažuje, že sotva 200 stranovú knihu Jackson rozdelil na tri filmy a kopec vecí si domyslel len pre efekt. A tu musím povedať: OMYL! Kto čítal Silmarillion alebo dokonca Unfinished Tales vie, že Tolkien napísal ešte niekoľko verzií (skrátených, s pohľadu iných postáv, s pohľadu dejín Stredozeme...) tohoto príbehu (na staré kolená mu, chudákovi trochu šiblo...) a je mi jasné, že scenáristi ich čítali všetky (ako ja...), lebo zanechali kopec narážok. A tak mi neostáva nič iné, ako celkom nekriticky zhodnotiť, že som sa bavil. A to kráľovsky. ()

Ydrosten

To, co tady Jackson roztahal na 3 hodiny, je hodně velká katastrofa. Dám 3 hvězdy, protože mám jak Pána prstenů, tak i Hobita moc rád, a můžu děkovat tomu že to do ruk nevzal někdo kdo by to pohnojil ještě víc. ( víc se rozepíšu v komentáři k BITVĚ PĚTI ARMÁD ) ()

Filec

Veľké odhodlanie na pozretie trilógie značky Hobit ma prešlo asi po prvých 20tich minútach sledovania tejto sračky. 2 hviezdy za efekty a pekné piesne inak je to podľa môjho názoru hlúposť. ()

helloween93

Nadprůměrný start této trilogie, která má pomalejší rozjezd, ale i díky své vizuální stránce ty necelé tři hoďky utečou jako voda a vy si říkáte: "Sakra, jak to bude pokračovat?". Jsem zvědav na další dva díly, jedničku hodnotím velmi kladně. Samozřejmě je to o stupínek horší než Lord of the Rings. 4* ()

BOURQUE

Nová sága jedného z najznámejších fantasy príbehov je opäť režírované fantastickým P. Jacksonom. Príbeh pekný, tak ako aj digitálne prostredie. Je však otázne, že či je rozumné natočiť trilógiu. Najväčším nedostatkom toho celého je to, že jednotlivé riešenia a momenty sme už videli „v slávnejšom príbehu“. Uvidíme, ako dopadne pokračovanie. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele