Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

FilmFan24

I Bohové mají starosti co se svých ratolestí týká...Poté, co aroganrní frajírek Thor (mimochodem výbormě ztvárněný Chrisem Hemsworthem) neuposlechne svého otce boha Odina (Anthony Hopkins nezklamal) a je vyhozen na Zemi, začíná pouť za poznáním světa lidí a hlavně sebe sama. No aby toho nebylo na hlavního hrdinu málo musí být opět hoden používat svoje kladivo Mjolnir, jehož síla je mu také zapovězena a trčí jako atrakce kdesi v poušti.Máme tady ne až tak nepodobné dva světy - ten náš a ten božský a já jako divák komiksové předlohy neznalý, zjišťuju, že nejsou zas až tak odlišné. Výborné triky a oslnivý vizuál samy o sobě by dobrý film neudělaly nebýt bezchybného hereckého obsazení a režie zkušeného Kennetha Branagha. No a Doyleho hudba je opravdu nadpozemsky božská. Už se těším na nejenom za závěrečnými titulky avizované "The Avengers" kdy se s Thorem a dalšími oblíbenými postavami ze stáje Marvelu setkám zas. P.S. V českém dabingu působí dialogy opravdu ukrutně směšně a troufám si říct, že ovlivní i některé diváky k nižšímu hodnocení. ()

Zmiu

Je to sice hrozná blbost, ale pěkně udělaná. S mytologií tam je společného jen málo, a tak vždycky, když tam byl nějaký naprostý nesmysl, musela jsem si v hlavě opakovat: je to podle komiksu, je to podle komiksu... ()

kajas

Odborník na Shakespeara Branagh se v tomto případě příliš nepředvedl. I na druhý pokus jsem se docela nudila, postavy mne nijak zvlášť nezaujaly (moje oblíbenkyně Natalie dokonce až otravovala), a tak se mi film už po pěti minutách vykouřil z hlavy... další šanci už asi nedostane. ()

Hamaradža

A ja mám Marvel radšej v polohe kedy sa neberie vážne. Keď je sám sebou (detinsky zábavný) a neprenášajú sa tie najgýčovejšie pseudoshakespearovské múdra s tými najvážnejšími tvárami. ()

dom156

Marvel přidává pod kotlem a Thor je ukázka velkoleposti a výborné práce s efekty. Spolu se super charaktery, v dobrým podání vybraných herců, jsem dostal velmi slušnou porci akčnáku. Škoda jen úplného závěru, ve kterém je trochu moc klišé, jinak by padlo maximální hodnocení. Doporučuji. ()

mae-geri

No, trochu zklamání... Film začíná dobře, ale sotva se to začne rozjíždět, najednou je konec... Té akce mohlo být trochu více. Jinak další divná věc je, že jsem čekal nějakých těch 130 min, jak se tu píše (psalo), ale po 1 a 3/4 naskočily titulky... Byl jsem na 2D verzi, takže nemůžu posoudit 3D (jestli je to natáhlejší), ale stejně je to divné... 7/10 ()

Vědma

Opravdu nevím, co bych tomuto filmu měla vytknout. Jeho režie je prakticky dokonalá, příběh silný a herci dobří. Jedinou výhradu mám k Natalii Portman. Místo ní bych uvítala nějakou mladou neznámou herečku, jejíž okouzlení Thorem by působilo něžněji a uvěřitelněji. Thor má kliku v tom, že není jen superhrdina, ale také bůh, takže nemá žádnou nanicovatou civilní podobu, ale ani se v nic hnusného nemění jako Hulk. Není chcípáček jako Spiderman, ňouma jako Superman, ale je setrvale nádherný a není nucen nijak potlačovat charisma. Jediný jeho problém vidím v tom, že se málo svléká. :-) Humor je nenásilný a opravdu se mu dá zasmát, ale není to žádná parodie, když tečou slzy, tečou právem. ()

grogodil

Nedosadlo to úplne presne tak ako malo. Prvý dojem z Asgardu alebo susednej planétky tých zamrznutých "cencúľových avatarov" je veľkolepý, výtvarná stránka a dizajn zpočiatku nápaditý nevšedný a neokukaný, no bohužiaľ, veľmi rýchlo sa to akosi okuká a odrazu v tom človek vidí až príliš detailov, ktoré vyznievajú akosi lacne, polystyrénovo, neotiahnuto až miestami uboho (smiešny železný golem, celá tá zbytočná záchranná skupinka spolubojovníkov a pod.). Presunutie sa na Zem je odrazu veľmi vítanou zmenou, kedy to Hemsworth konečne bere do svojich rúk a mení sa na jedného z najväčších komixových sympaťákov. Herecké obsadenie inak poteší celkovo už od najmenších cameo roličiek Jeremyho Rennera, až po klasicky roztomilú Portmanku. No a škoda potom už len toho štandardne megalomanského preblýskaného finále, ktoré aj zvyšky sympatií k Asgardu utopí v prehnanom gýči. 5/10 ()

TominoLa

Po Gondrym i Branagh dokázal, že se umí skvěle zhostit jiného žánru. Dle ukázek jsem moc nevěřil hlavní postavě, ale musím uznat, že se ji Chris zhostil dobře. Bohužel nebylo výběru a tak jsem musel překousnout dabing. Nebyl to až takový průser, ale rozhodně se těším až si to budu moci vychutnat v originále. ()

marleyy

75% Kino. Překvapující záležitost, překypující pěknou vtipnou atmosférou a dějem, který rychle odsejpal. Výborný hl. hrdina vs dobrý záporák. Nejlepší byly scény se ,,zmrzlými obry´´. ()

jurama525

Čekal jsem opravdu dlouho a stalo to zato? No ptám se sám sebe . Thor nikdy nebyl můj top hrdina. Od filmu jsem čekal vice akce hlavně akce . příběh nebyl zase až tak špatny . Komické situace super . Každopádně ja jsem dostal čistý průmněrný zažitek a jsem zklamán. . Doufám že se z Thorem nevydim naposledy . Na jeho premieru na velkém plátně to ušlo ale čekal jsem prostě vic . ()

higuain

Na nic si to nehraje, má to velmi dobré obsazení a je to hodně barevný. Na první shlédnutí to bylo za celkem pevné 4*, podruhé z toho však byla místy celkem zívačka. 70%. ()

Colonist

Nevěřil bych, že někdy v pozitivním slova smyslu řeknu, že jsem rád, že jsem na nějaký film nešel do kina, ale v případě marvelovek z tohoto roku to tak je. Před pár dny jsem zhlédl Captaina Americu a dnes Thora, tedy v opačném pořadí, než šly tyto filmy do kin, a musím říct, že tohle pořadí mi přijde lepší. Mnohem lepší. Byť mě Captain bavil (i když trochu jiným způsobem) a dal jsem mu pěkné čtyři hvězdičky, vidět ho až po zhlédnutí Thora, asi bych na něj nahlížel trochu jinak. Thor je totiž ta nejlepší možná návnada na The Avengers, jaká jen může být. Je logické předpokládat, že děj The Avengers bude navazovat na události z Thora. Jít teď ještě na Captaina, tak by mi ten film připadal jen jako zdržovačka před velkým finále. No ale dost o tomhle. Vizuální stránka Thora je perfektní, v HD se na to skvěle kouká, zejména na scény z Asgardu. Po dějové stránce je to též vymakané. Základ tohoto filmu není v akčních scénách, ale v kvalitním ději. A nevadí mi to, už jsem pochopil, že tahle nová vlna filmů o superhrdinech z Marvelu nejsou jen obyčejné popcornáče typu Spider-Man 2, které stojí převážně na akčních sekvencích ("Tak už dokecej s tetou May a běž si dát třetí kolo boje s doktorem Ockem, Spíďo!"). Zde hraje děj mnohem podstatnější roli, což je ostatně dobře. Jasně, pořád je to popcorn a po dějové stránce to není žádný Kmotr, ale je zde vidět určitý pokrok a celý ten nápad s provázaností marvelovského univerza se mi zamlouvá. Herecké obsazení fajn, Chris Hemsworth pro mě osobně velkým překvapením. Doylova hudba mi přišla ze všech těch pěti propojených marvelovek (Iron Man 1 a 2, Incredible Hulk, Captain, Thor) nejlepší, konečně výrazný soundtrack. Na úplných 5 hvězdiček to není, ale z nové vlny marvelovek ode mě dostal plné hodnocení zatím jen první Iron Man, a jestli si ho zaslouží i nějaký jiný film z téhle partičky, tak je to právě Thor. ()

Skip

Dost slušná z komiksu adaptovaná zábava, při níž hezky vypnete a jen si užíváte všelijaké ty superhrdinské souboje. Žádné velké herectví nečekejte, ale to vůbec nic neubírá na celkové kvalitě filmu. ()

Dont

Docela koukatelný blockbuster, scénář tedy žádný zázrak, logiku to místy postrádá, ale smysluplné dialogy jsem ani neočekával a logiku jsem tam taky nehledal. Akce je tam dost, herecké obsazení dobré. Thorovi to s kladívkem šlo, docela jsem se bavil, takže tak nějak mi to na ty čtyři hvězdy nakonec v rámci žánru vyšlo. S přimhouřeným okem krále Odina. ()

togaf

Loki byl charismatičtější než Thor a Protmanová dohromady. Když zrovna nebyl na plátně, tak jsem se začínala nudit. Ani pozemská bitva (jedna!) nebyla nic moc. Thor zkrátka můj oblíbený bůh nebude. ()

Reesam

No, upřímně, film jsem viděla až po shlédnutí Avengers, a to jen protože mě zajímalo, kdo že to je. Hned jsem si vlepila facku, proč jsem tento film neznala už předtím. Chris jako Thor je senzační. Role "burana", který připomíná rozmazlené dítě, nemá ponětí o životě, o Zemi a především o obětavosti, mu sedne jak vyšitá. Loki je taky sympaťák a působí v roli zloducha trochu roztomileji, než by měl. Co se týče kostýmů, jsem nadšená! Efekty jsou také skvělé. Nakonec trošku pochmurnější konec, kdy je čas říci sbohem své lásce a obětovat ji pro záchranu světa. Vydařený akční snímek s nádechem romantiky má ode mě 4 hvězdy! ()

Aleee89

Na prvního Thora jsem se podívala jen proto, že mě zaujala dvojka, tak to chci vzít popořadě (konkrétní spojitosti s Avengers jsem dávno pustila z hlavy). Nuže. Pro Chrise Hemswortha alias Thora asi nikdy slabost mít nebudu. Blonďáčci zkrátka nejsou nic pro mě. Celkově na mě film nepůsobil moc vyspěle, bylo to akční, ale zábavné už moc ne. Mělo to hezký zvuk, ale tak nějak mi to připomnělo, proč se takové rozjuchané komiksové adaptace nikdy nestanou tím, co bych vyhledávala. Dokud se příběh odehrával v Asgardu, fajn, jakmile jsme se ale dostali na Zemi, nemůžu si pomoct, místy to bylo dokonce trapné. A když jsem ještě nedávno viděla parodii v South Parku... ()

Huntelaar

Tak já jsem po shlédnutí tuze spokojený. A hlavně proto, že se to celé nepodělalo, protože vznik filmu a propagace (trailer 10 měsíců před preiérou) vzbudili velké obavy. Taky musím říct, že mě mile překvapila finální kombinace děje, protože z teaserů a videí se Bůh Hromu tvářil uplně jinak. Celé to, kdo je dobrý, kdo špatný, lstivý, arogantní, naivní a zamilovaný je namixovano v poměru blížící se více než čtyř hvězdičkovému hodnocení, které k dokonalosti chybí tak dalších 15 až 20 minut filmového materiálu. Na 130 minutách se pak některé dějové linky (které jsou důležité pro sequel, Avengers, a odehrávají se na Zemi) tváří velmi zkratkovitě a škarohlídi si pak lehce smlsnou nad Natálkou, Stellanem, výběrem lokací v Novém Mexiku ap. Bez problému se pak jeví hlavně casting Ásgarďanů (další škarohlídovka, původní komiks si vybral za námět severskou mytologii, ale jinak si přece dělá vlastní pravidla, tak proč tolik keců okolo obsazení černochů a asiatů), v němž zprofanovaný Shakespearofil Branagh umě rozvedl hru krále, jeho synů a jejich motivací. V poslední řadě vřele dopuručuju přetrpět titulky a počkat si na závěrečnou scénu s Nickem Furym, která pro mě poprvé měla nějaké sdělení (narozdíl od Iron manů a Hulka, kde proběhlo jen takové plácnutí do větru, pomrknutí na diváka, že tady ten komks má něco společného i s jiným komiksem, který bude mít vlastní film příští rok). PS: Velký dík za Toma Hiddlestona + i když se v dabingu hlas Olšovského na takovou postavu hodil, tak to totálně zmastil herecky, protože v originálním znění i díky změně hlasu skvěle dokresluje motivaci postavy. ()

Petfruf

Stačí se podívat do žebříčku mých oblíbených rejžů a pochopíte, že můj pohled na Thora je velice neobjektivní! Ve snu by mě nenapadlo, že bude Kenneth režírovat adaptaci komiksu (ani, že by mohl být jeho fanouškem). Voilà a je tu Thor, kterého Branagh nechává pravidelně plout mezi Shakespearovskou tragédií, severskou fantasy a vtipným příběhem ze současnosti. Přiznám se, že jsem předlohu nečetla, takže nemám s čím srovnávat a to je dobře (srovnávat filmy s předlohami na papíře je stejnak blbost). První, co mě potěšilo byla vizuální stránka Ásgardu a Jötunheimu... a vůbec celá výprava! Dokud se příběh odehrával v tomto světě, připadala jsem ji, jako když koukám a Tita od Julie nebo nějakou jinou moderní (fantasy) verzi Willa. Další věc, kterou nesmím zapomenout pochválit je hudba od Patricka Doylea, sedí, s prominutím, jako prdel na hrnec. O Anthonym netřeba se zmiňovat, role Thora, jeho přátel, Heimdalla, Laufeye, Lokiho či agenta jsou moc příjemně obsazené, je osvěžující vidět někoho neokoukaného. Tím se dostávám k jediné výtce a tou je Natálka. Chápu, že potřebovali asi natáhnout lidi na nějákou známou tvář (protože kdo z mladých pubertů dnes půjde do kina na Hopkinse nebo Skarsgarda?), ale mě tam svou klišoidní postavou trošku štvala. Mnohem raději bych místo ní viděla třeba Carey Mulligan nebo aj tu Gemmu. Ále, co mám z toho, že jo? Thor je podívaná minimálně za 4*, ale já dávám navíc jednu pro Kennetha, za to, že si na filmu nevylámal zuby a důstojně utvrdil svou reputaci... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)