Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Mafyn

Protože mám rád fantasy a sci-fi, světy které si může člověk jen představovat, musím tento film pochválit. Dostali jsme se ke germánským bohům tak, jak si je vypravovali ve svých mytologiích seveřané. Vládce Ódin a jeho synové jsou zastoupení skvělými výkony herců, prostředí filmu je doladěno do detailů, film je napínavý, dramatický se špetkou humoru. PS: trochu jiné pojetí Asgarďanů než u Hvězdné brány. ()

Illy

Bohovsky urobené. Scény s Asgardu jsou dechberoucí, vedle toho však linie ze Země působí "všedne". Bohůmžel. X-meni letos nepřekonáni, Thor se však drží rozhodně v přední řadě. A hlavní role sedla Hemsworthovi jak prdel na hrnec. ()

LudeCZek

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Pohádka se skvělými efekty a maskami nic víc, jako v každé pohádce máme polepšeného prince, který se zamiluje do obyčejné dívky a jen díky ní porazí velké zlo:-) ()

ursinko

3 x rozpozerané a včera som to konečne s maminou videl celé. Veľmi príjemná oddychovka, bavil ma viac reálny svet s Thorom, ako Thorov svet s Thorom i bez Thora. A Kenneth Branagh ma prekvapil výberom filmu. Nevadí, podaril sa mu. ()

majo_svk

Ak nemáte radi filmy podľa komiksov, nič vám nehovorí sci-fi a fantasy, nasledujúce riadky nemusíte ani čítať. A tí ostatní ich čítať môžu, ale najlepšie urobia, ak si Thora pozrú. Thor je neskutočne zábavný a vtipný na Zemi a poriadne dynamický a akčný na Asgarde. Obidva svety sa od seba odlišujú a predsa to nejako spoločne funguje. Niekedy je to trochu naivné a trápne, inokedy zas veľkolepo akčné. Hereckí predstavitelia sú fajn a nikto mi zvlášť nevadil. Natália je strašne super, hoci len zmätene pobieha pred kamerami. Chris alias Thor je tiež fajn, pokiaľ sa neprechádza bez trička ako model na móle. Najviac cool je s kladivom v ruke. Celý film je živý a ubieha vo svižnom tempe, pri ktorom ani nezbadáte, že už je koniec. Počítačové a akčné scény sú na slušnej úrovni, hoci nepatria k úplnej špičke „ala Transformers“. V jednej vete povedané: je to podarený komixový film, kde si prídu na svoje dospelí i deti, kde nechýba akcia, napätie, dobrodružstvo, fantasy, mýtickosť, kúzla humor i „láska“. Osobne mám takéto mix filmy celkom rád a nemôžem sa sťažovať. PS: Ľudia, ktorí sú prílišní realisti a na detstvo si už nespomenú ani vo sne, by sa mu radšej mali vyhnúť. Je totiž veľmi dôležité mať v sebe aspoň trochu fantázie a citu pre rozprávkovosť:) ()

JK-Stinger

Na filmového Thora jsem se moc těšil a nakonec z něho mám vcelku rozpačité pocity. Nemůžu se prostě ubránit dojmu, že to mohlo být ještě o třídu lepší. Vtipné narážky na ostatní Avengery sice nechybí, ale mezi ostatními Marvelovskými adaptacemi působí Thor tak nějak zašedle i přes veškerou barevnost Asgardu. Ještě že se Chris Hemsworth do role vcelku hodí, tak má aspoň jedna z mých oblíbených postav ještě další šanci v nadcházejících Avengers. Update na čtyři hvězdy po druhém shlédnutí a přečtení několika komiksů, protože de facto je vlastně docela věrně dodržena komiksová předloha a příjemná Thorova převýchova z arogantního boha na sympatického superhrdinu. ()

Erik7595

Veľmi zábavná komiksová adaptácia , ktorá slúži hlavne na pobavenie a na relax, ale aj napriek tomu to nie je žiadna hlúposť . Vo filme veľmi dobre pôsobia vtipné scény z prostredia Zeme, slúžili na odľahčenie a dosť ma pobavili . Páči sa mi, ako tu zobrazili kontrast medzi prostredím Zeme a prostredím Asghartu, ktorý bol vyobrazený nádherne, monumentálne stavby s kombináciou fantasy prostredia, vidno, že sa v tomto ohľade tvorcovia nebáli upustiť uzdu fantázie a predstavivosti. Predstaviteľ Thora Chris Hemsworth je sympatický chlapík, spočiatku nerozvážny a hlúpy, ale neskôr sa umúdri. Natalie Portman mi v tomto filme pripadala taká celá v kŕči,akoby bola taká zamyslená .A svojimi nadržanými pohľadmi na hlavnú postavu ma iritovala. A tie jej pohľady na neho, ako keby bola v siedmom nebi :) Z ostatných postáv ma veľmi zaujal Tom Hiddleston ako Loki, ktorý mal dostatok priestoru a potešila ma prítomnosť Anthony Hopkinsa. Páči sa mi, že sa film nesie v pohodovej rovine, nesnaží sa byť vážnejší a to je dobre. Bavil som sa, nenudilo ma to, skôr naopak. Videl som v kine v 3D (to 3D spracovanie bolo nevýrazné,skôr som mal pocit, že to je v 2D.) 80% ()

hell_boy

Jedno z nejpříjemnějších překvapení posledních let. Nečekal jsem nic a dostalo se mi výborně natočené a zahrané akční podívané s sympatickým hlavním hrdinou. Nenudil jsem se ani minutu a klidně bych přivítal delší stopáž, neboť se toho na obrazovce dělo víc než dost a ne vše dostalo takový prostor, jaký by zasluhovalo. Sem s pokračováním a to rychle!!! Tenhle svět/světy toho nabízí ještě hodně. ()

Papaboot

Asgard překrásný. Čtyři společníci podivní. Děj nenáročný. Stejně mě to bavilo, dokonce mi ani nevadily takové ty logické zkratky šetřící čas. Město se nechá okamžitě evakuovat jedním zevlem, z Thora se za dne stane světec atp. to asi nemá smysl rozepisovat. Kažopádně účel to splnilo, spád to mělo a dobře se na to koukalo. ()

Jožin

Príjemné prekvapenie, ktoré stojí fakt za 115 minút vašeho života. Príliš pritiahnuté za vlasy mi pripadalo akurát točenie Thorovho kladiva a vytváranie tornáda. Inak sa všetko dalo odpustit. Chrisovi bola táto rola ako ušitá, rovnako ako staručkému Hopkinsovi a skvelej Natalie Portman,ktorá si získava sympatie stále viac a viac ľudí. Nech už tu je konečne Avangers, to bude,sledovať: Iron mana, Thora, Hulka, C. America,... v jednom filme !!! ()

Gulde

Dobrý film, jen ten multikulturní (severský bůh a černoch? opravdu?...) nádech a hlavně dost trapné kostýmy tomu ubírají na síle. ()

Chipešek

Severská mytologie v sobě skrývá velký potenciál, který stačí jen dobře využít (viz třeba How to train your dragon, který se neotřelým prostředím dokázal odlišit od záplavy ostatních animáků). A to v tomhle případě ho šlo využít mnohem lépe. Od shakespearovského režiséra bych čekal něco víc, než jen povrchní zábavu s plochými charaktery a s pár hezkými obrázky. Z hlavy se vám Thor za pár dní vytratí ... jako po ráně kladivem. 60% ()

RomeroIsGod

Upřímně řečeno, tohle jsem teda nečekal. V Branaghově (oukej, mam pro něj slabost) podání jsem nakonec byl nejenom vochotnej překousnout černýho Heimdalla, ale ještě k tomu jsem se poctivě pobavil. Hemsworth je mazák, zbylý obsazení taky nemá chybu a akce je dost a dost. Jenom jak podotknul Slasher, chtělo by to víc (litry!) krve. Jinak jsem spokojenej. 85% ()

M1k9

Thumbs up. Úžasně povedená novodobá pohádka, barevnými detaily překypující a herecky přesvědčivá. Od začátku jsem si film začínal vychutnávat. Všechny mé zbytečné předsudky velmi rychle roztály. Vypadá to, že Thor to všem ostatním komiksům na celé čáře natřel. Alespoň za mě. (Začátky Marvelu.) 8/10 ()

Greg25

O tom, že výlety Thora na zem jsou mnohem zábavnější než jeho působení v Asgardu, je při vší úctě k filmovému oddělení speciálních efektů, nezpochybnitelný fakt. Proto to má rozjezd jako vlaky Českých drah, ale v průběhu to nabírá rychlost a tempo vyprávění Ferrari. Výhrady mám, ale jako celek je to vesměs zábavný počin s precizním filmovým řemeslem, jen tomu chybí něco, co třeba z Batman začíná udělalo kultovní filmovou komiksovou lahůdku. I když uznávám, že Thor to už z hlediska vyprávění příběhu má daleko složitější. 75% ()

Flopik

Tak tretí zo 4 Avangers .Tento film som zbadal u bratranca a moc ma neoslovil.Až do teraz .Momentálne mám mániu pozerať filmu takéhoto typu. Thor sa mi páčil vo všetkých ohľadoch .Efektami to bola nabitá pecka ktorá mala super príbeh.Určite 100 Percent takto si predstavujem kvalitný film a nemám mu čo vytknúť.Na 2 sa teším a nemôžem sa dočkať . ()

Florfila

Jednoduše ujíždím na komixovkách... Tahle byla super!!!! Nádherně vizuálně propracovaná a efektivně propracovaná a jako třešnička na dortu, že jsem se i zasmála... Ale víte kdo byl z celý podívaný nejlepší? Tom Hiddleston. Tenhle chlápek se pro ten svůj kostým vyloženě narodil... ()

Lilloos

Takhle to dopadá, když se inovuje mytologie. Severské pověsti si rozhodně zaslouží zpracování, ale ne v podaní hromotluka, co spadne na zem, je úplně mimo (ačkoliv ne tak moc, jak by se dalo očekávat) a honí ho gril poštvaný jeho bratrem. Děj je navíc naprosto o ničem, přestože se každou chvíli něco řeší, nic z toho pak není, a člověk se ztrácí v očekávání toho, co přijde (nebo taky nepřijde). Alespoň vizuálně se tvůrci vyřádili, Asgard je dokonalý fantasy svět, jen mi něco připomíná. A až se tam v příštím díle podívá i Natalie Portman, určitě pozná svou planetku Naboo. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)