J*A*M*A*L

Režisér Gavin O'Connor není příliš známý, ale po shlédnutí Warriora a jeho staršího díla Miracle on Ice se ukázalo, že je to výborný a nadějný režisér. Je to zároveň můj první film s Tomem Hardym a po tomto skvělém sportovním dramatu jsem si ho hned zařadil mezi své nejoblíbenější herce. Warrior je pro mě bezpochyby nejlepší film roku a zároveň jeden z nejlepších filmů vůbec. Zároveň přetrvávající filmový zážitek a to už je docela dlouho co jsem film viděl. Jednak můj největší filmový zážitek poslední doby, jednak si už myslím, že Gavin O'Connor se zřejmě nepřekoná, jednak nejlepší boxerský a sportovní film (ano ani kultovní série Rocky ho nepřekonala), jednak nejlepší film roku a jednak dost možná nejlepší film 21. století. Ať se jedná o Hardyho, Joela Edgertona, Nicka Nolteho, Jennifer Morrisonové, všichni herci hráli skvěle, napínavá atmosféra filmu senzační... dalo by se říct, že je to téměř dokonalý film... a také velice dojemný. Je jasné, že to není dokonalost, ale pro mě to je dokonalost bez pochyb. Nepřekonatelný snímek tohoto století. ()

Hyb_rid

Opravdu jsem teď v rozpacích jak o tomto snímku smýšlet. Na jedné straně skvělá ústřední trojice Hardy, Edgerton, Nolte a na straně druhé klasické sportovní klišé plné patosu a místy až neúnosné teatrální naivity. Nejspíš se mi tenhle typ filmů už dosti zajídá. ()

angloumene

Protože nejsem zrovna fanda sportovních filmů a těch o bojových sportech už vůbec ne, moc jsem toho od Warriora neočekávala. To co se mi dostalo byl klasický film plný klišé. Děj se dal předvídat dopředu (no ono to ani nebylo tak těžké, když nám ho pověděli v oficiálním obsahu) a dál mi vadilo... Cože?... Vlastně vůbec nic! Psychologie postav je uvěřitelná a dobře fungující, i když se během filmu nikam dál neposunou, vše šlape, tak jak má. Ale nejlepší ze všeho jsou ty neuvěřitelně silné emoce. Už po pár prvních minutách jste vtaženi do děje a ty dvě hodiny utečou ani nevím jak. Warrior je klasickou ukázkou toho, že i z mála se dá dostat opravdu, ale opravdu hodně. ()

Drirr

Jj. Celé CSFD má nízké nároky. Já asi taky. Ale jinak má Lima pravdu - s Rockym se to srovnávat nedá a je to naprosto předvídatelné. S Rockym se to srovnávat nedá, protože je to mnohem lepší než Rocky. Mnohem silnější, bolestivější, opravdovější. Naprosto předvídatelné to je taky (on Rocky vlastně vůbec nebyl že...) a přesto mě to emočně rozebralo na malý kousky. Ta chemie mezi bratry, ten neskutečně pravdivý vztah mezi nimi. Ten pocit, co sám trochu znám...prostě stoprocentní trefa rovnou na solar. Navíc řemeslně perfektní, herecky naprosto strhující ve všech rolích. Nejlepší žánrovka, co jsem kdy viděl. PS. Chápu ale, že to nemusí zaujmout. Ten film je silný v popisu vztahů a logicky funguje lépe na lidi, kteří se s podobnými problémy setkali ve svym životě... ()

vander19

Warriora som dlho odkladal, vždy som dal prednosť inému bojovo-športovému filmu. A aj keď je Warrior výborný film, neľutujem, že Fightera som si pozrel skôr. V porovnaní s Fighterom je film menší a jednoduchší. Nemá tak hlbokú myšlienku rodiny zakorenenú vo svojom deji. Nick Nolte predvádza kráľovskú hru, je zrejme najsilnejšou postavou filmu, Tom Hardy sa vypracoval na jedno veľké eso v Hollywoode a som tomu rád, lebo je to fakt dobrý herec. Lenže film ma nedokončený koniec, nik mi nepovedal čo sa stalo s 5 mega dolármi. Rozdelil sa Brandon s bratom?? Uzmierili sa otec so synmi?? A medzi sebou?? Príliš toho veľa autory nechali na predstavivosť diváka. ()

Sairina

Ač nepatřím k fandům brutálních bojových zápasů, musím uznat, že mě Warrior bavil :) První půlka je klasický úvod do děje, kdy dva hlavní hrdinové začínají trénovat a ukazují divákům proč se chtěj pustit do náročného turnaje. Teda aspoň to tak funguje u staršího bratra, u toho mladšího si nejsem jistá, že motivem byly opravdu jen peníze. A samozřejmě druhá půlka už byla jen v klícce. Trochu mě to děsilo, nemusím se moc koukat na to, jak se ze sebe dva chlapi snaží vymlátit duši. Překvapivě jsem ale nakonec držela palce a radovala se stejným nadšením jako fanoušci ve filmu, i když bylo jasné, že daný zápas se vyhraje. Zpětně si uvědomuju, že ve filmu byla mnohá klišé, ale upřímně, kvůli tomu se mi ten film asi tak líbil. Konec filmu se mi líbil asi ještě víc, než zbytek, ale celkově nemužu dát plný počet hvězdiček, prostě to bylo na mě moc surové. ()

peetriss

Warrior patří na poli bojových dramat k tomu nejlepšímu. Především díky pevné a jisté O'Connorově režii a působivému a svižnému podání příběhu, který se i v záplavě testosteronové bezhlavosti nijak nezdráhá zaměřit na emoce, dávám pět hvězd, přestože "bojová" sportovní dramata nejsou úplně mou parketou, a i přes fakt, že Warrior se nebojí nezakrytě vykrádat žánrově příbuzné pecky, jako je např. Rocky. Film však funguje jak ze stránky sportovního napětí, tak především ze stránky rozcupovaných rodinných pout bratrů a otce, jejichž role snad nemohly být lépe obsazeny. 90% ()

eratni

Dlouho se mi do filmu nechtělo, nejsem moc vyznavačem násilí, bitek ani sporotvních filmů, ale nakonec jsem si ho dal a po oťukávacím začátku, kdy muselo každýmu bejt jasný, jak zhruba film dopadne, jsem se začal dobře bavit. Hodně dlouho jsem emotivním výlevům odolával, ale druhá půlka filmu musí chvilkově zashánout snad každého. O Hardyho trapézách se mi bude zdát ještě dva dny, tomu jsem ten rage zobal z dlaně. 80% ()

Lefty86

Ze začátku to na plný počet nevypadalo, ale Warrior má pomalejší rozjezd do plných obrátek a do velkého závěru! Krvavý sport s dávkou rodinného dramatu. Dvě propojující se příběhové linie. Nemám výhrad, kdybych to viděl před 15 lety byl bych ještě nadšenější. ale v klidu 100% ()

kri.tino

Po dlhej dobe film, ktorý ma po emocionálnej stránke dostal na kolená, a zároveň nesklamal a nezaostal ani scenáristicky, ani filmársky. Aronofského Wrestler sa môže schovať....a ide sa na sledovanie O'Connora! ()

airwolfis

Jedna jediná skvrna a to je konec filmu s vykloubeným ramenem. Za to jde bohužel jedna hvězda dolů. Jinak výbornej filmovej zážitek...i pro milovníka zápasů MMA. ()

orkadimenza

Moje zalíbení sportu a sportovním filmům (ostatně Rivalové a Coach Carter v TOP 10) už považuji za samozřejmost, ovšem tady jsem prudce narazil. Narazil jsem na myšlenku, jak je možné, že jsem tenhle famózní film neviděl dřív! Nevídaně se mi tajil dech u většiny scén a to je obdivuhodné u scénáře, který není těžké uhodnout. Tady tvůrci nakupili od každého něco a vzniklo mohutné bojové drama, které vaše emoce rozhodně nebude šetřit, stejně jako Tom Hardy v ringu. Jeho charismatická postava byla naprosto vynikající a na druhé straně stojící Brandon s rodinnou a školskou základnou mi dal zabrat v uvažování, komu vlastně fandit víc. Oba dva však trumfuje postava otce, za mě neskutečně procítěná a všechno to dalo dohromady snímek, kvůli kterému si budu dávat emoce dohromady ještě zbytek večera. Neskutečné. ()

Paldiny

Príbeh ujde, no pripomienky sa nájdu. Protivníci dostávajú minimum priestoru skrz to, že sa dej viac sústreďuje na osobnú drámu, než tú v ringu. To by nebolo na škodu, pokiaľ by ste pohnutej minulosti hlavným protagonistom verili. Hardy ešte áno, rolu ex-mariňáka si zastane, v ringu je navyše zviera, učiteľ fyziky presný opak a miesto úderu by ste mu skôr pomáhali tú hypotéku splácať a ich otec, deduško, na ktorého sa nedá hnevať, či už má v ruke fľašku whisky, alebo si pospevuje do kroku. Najviac asi zamrzela odfláknutá tréningová časť, ktorá sa rozvetvila do malých okienok roztrúsených po obrazovke a nemal som z nej zhola nič. Slabí boli komentátori zápasov, ktorým text písal snáď desaťročný chlapec a ten mediálny boom okolo odhaľovaní identít sa snáď nemyslel vážne. Nezvyknem kritizovať plagáty, ale ten gay poster, ma dlhé roky od filmu odrádzal, rovnako vie naštvať spoileroidný distribučný preklad. Isteže si bežný divák uvedomí kam príbeh smeruje po otváracej pol hodine, ale nemusí mu to byť zavesené na nos ešte pred spustením "play“. Pritvrdá kritika na 3 hviezdy ? Ani nie ak si preberiem, že sa na film zo sveta MMA dobre pozerá, využíva všetky dôležité aspekty čo mám pri arénovkách tak rád a aj napriek nevďačnej minutáži celkom svižne utečie. Len som už na podobné typy filmov asi prísnejší. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Výborná popkornová jednohubka na dlhé zimné večery. Jednou z hlavných príbehových liniek je vrcholne nepravdepodobný (alebo skôr nemožný) príbeh o učiteľovi fyziky, ktorý bol v mladosti len priemerným zápasníkom a na staré kolená po pár tréningoch porazí najlepších na svete. Tu film dosť odkazuje na Rockyho, lenže ten bol v mladosti špičkový boxer a veľký talent. Aj ďalšie príbehové linky obsahujú záplavu klišé. Vojnová trauma, rodine hrozí, že prídu o dom, otec alkoholik, silne pošramotené vzťahy otca so synmi, brata s bratom, stretnutie po rokoch a pokusy o udobrenie. A samozrejme (a značne trápne) nemôže chýbať ani zlý zlý Rus (so znakmi ZSSR!!!). Do veľkej miery ide vo filme o značne brutálny spôsob boja, zdanlivo bez pravidiel a keďže takýto šport (?!) ma príliš neberie, viac som si všímal dramatickú stránku, ktorá je zvládnutá pomerne zručne. Bavilo ma postupné odhaľovanie rodinných vzťahov, ktoré boli na začiatku zahalené rúškom tajomstva. Čo možno jedine pochváliť, sú výborné herecké výkony, najmä Toma Hardyho (Tommy) a Nicka Nolteho (otec) a veľmi dobre im sekundoval aj Joel Edgerton (Brendan). ()

Tomin88

Mám pro to jen dvě slova : Film roku!!! A nějakej fighter se spolu s Rockym můžou zahrabat!! Takhle strhující a nekompromisní film jsem už hodně dlouho neviděl. ()

22matelko

Dráma v ktorej ja všetko riešilo cez päsťe. Proste skvelo napísaný, natočený a zahratý film. Jedna scéna lepšia od druhej v ktorých sa striedal boj s riešením bretskej nenávisti. Nejlepší záber bol keď Brendanova žena čakala na sms. A ke´d zdvihla telefon kde bolo napísané I WON. Skvelý film pri ktorom sa nebudem čudovať keď skončí v TOP 10. ()

Mikino00

Nemám rád zápasnické a boxerské filmy, ale na tohle se příjemně dívalo a uteklo to jako voda. Je to sice dost šablonovité a předvídatelné, ale natočeno bez zbytečným bočních linii a postav. Tím že zkombinovali dva příběhy, zamindrákovaného psychopata a učitele ve finanční tísni v podstatě sestavili úspěšný výsledek, protože příběhy o samotě by neobstály. Mohlo to být ale natočeno originálněji s trošku silnějším dějem. Velké plus je za to, že Jennifer Morrison první polovinu filmu prochodí v kraťaskách. A že je to nejlepší film roku? Tak to ani náhodou!!! ()

Zombi

Warrior není originální, ani v rovině sociálního dramatu o rozhádanosti dvou bratrů, ani v rovině bojové, kde si oba bratři projdou náročným turnajem v bojových uměních. Všechno už tu bylo. Výjmečnost tohoto filmu spočívá v dokonalém skloubení všech těchto prvků do fungujícího celku, který je navíc nabušený emocemi a slušným herectvím. Myslím, že nikdo od dramatu nečeká výnikají bojové scény a navíc s dokonale funkční kamerou. Věrohodnosti ubírá pouze účast Brendana v turnaji, nevím nevím jak by obstál ve skutečném ringu, ale to je jen taková lehká vada na kráse. Je to mezi 4 a 5 hvězdama, dám slabších 5. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot