Johny_fork

Vědom si vysokých ratingů Warriora, cítil jsem se z počátku poněkud zmatený. Koho ohromilo drama o tuctové zápletce, kdy jeden bratr se vrací s válečným traumatem a druhého trápí dluhy. Jak jsem se mýlil. Warrior postupně dostává grády. Zpracování turnaje v klecích je jednoduše dokonalé, ultimátní.. Zařadil bych to někam k Rockymu IV, Těžké váze, či Wrestlerovi, ne li ještě výš. Přestože by se mohlo zdát, že snímek kráčí k očekávanému finále po předem vyšlapané cestě, pravda je někde jinde. Není úplně důležité kam děj směřuje, ale jakým způsobem. Ústřední duo předvádí herecký výkon oskarových parametrů. Jsou rozdílní, jak v projevu, tak například v bojovém stylu, jeden je zvíře a druhý outsider se skvělou technikou, oblíbíte si oba. Dokonalá režie a střih způsobí, že divák pod sebou propotí gauč dříve, než vůbec začne závěrečný souboj. ()

Terva

Po půl hodině sledování jsem se přistihl, že jen tupě civím a začínám usínat. Mě to teda vůbec nevzalo. A abych napsal pravdu nebavilo mě to. ()

JohnCZ

Tradiční sportovní drama, opět v podání hereckých elit. Díky dvojici hlavních postav je to ale o něco méně předvídatelné, než ostatní filmy zabývající se bojovými sporty a v závěru to srší emocemi. Režijně velmi silné, herecky rovněž a spojení Beethovena a tradičního filmového soundtracku je vyloženě geniální. Nicméně nadhodnocené to trochu bude, ale zase ne o tolik. ()

kepiash

Mezi Warriorem a jinými filmy se sportovní tématikou je obrovský rozdíl a to především v tom, že zde máme dvě hlavní postavy. Zatímco v jiných filmech máme jednoho podceňovaného borce, který přes nepřízeň osudu vystoupá až na vrchol, zde se nám ve finále střetávají hned dva silné příběhy. Warrior ukazuje, že každé velké vítězství na jedné straně zároveň znamená velkou prohru na straně druhé. Místo jednoho máme tedy v podstatě konce dva… Warrior ale není jen o sportu. Je především o lidských charakterech a citech. Film ukazuje, že mnohem bolestivější než zranění, které utrpíme během boje, jsou rány, které nosíme hluboko v sobě. Některé se nikdy nezahojí, některé možná jen potřebují čas, jak ukazuje úplně poslední scéna, kdy bratři bok po boku odcházejí z arény. ()

Ouwen

Totální nakládačka. První hodinka seznámí s osudovostí všech postav, které jsou výborně zahraný. Celej film je tak prosté klišé, ale divák si během filmu může uvědomit, že něco takového se může skutečně odehrávat nějakým lidem. Bankrot, nestabilní zaměstnání, rozpory bratrů, rozvrácenost rodiny. Prostě nic inovativního, jako celek to působí citlivě a civilně. No a co se týče druhé hodinky, vypuknou souboje, které jsou natočený syrově, autenticky s výbornou choreografií, a hlavně nabízej neutichající emoce. Takhle vygradovanou akci už v životě asi neuvidím, nepočítám-li Ajeossi. Druhou půlku jsem celou probrečel a ten drtivej konec mě zcela deklasoval. Těžko psát uspokojivej komentář k takovému filmu, slova mi nestačí. Asi jen dodám, že to patří k tomu nejlepšímu, s čim jsem se mohl v životě setkat. ()

moviesfan

Na film jsem byl natěšen už poměrně dlouhou dobu a chyba to rozhodně nebyla. Herci mě nadchli, hlavně Nick Nolte, ale i ostatní osazenstvo včetně hereckých bratrů bylo výborné. Příběh a samotný závěr mě nenechal chladným, protože o emoce nebylo nouze. Ku prospěchu filmu nenabízel všelijaká klišé, i když pár by se jich našlo. Je mi to vlastně i jedno, protože Warrior se povedl po všech směrech. ()

hejahou

Jeden z nejlepších filmů, který jsem letos viděl,emočně jsem celý děj prožíval....úžasně herecky ztvárněno, fakt moc pěkný film.... ()

Skrk

Jdu proti proudu a mám pro to důvod, protože tohle je jen nudná a nezajímavá hra na city, ve které se dá děj snadno předvídat. Konec byl k smíchu. Vlastně, nebýt Hardyho (+ pár scén), který je to jediné, co to tu zachraňovalo, tak to ani nikdy neuvidím. - - Jak to tu tak pročítám, tak hodnocení je u plno z vás hrozně neobjektivní. Sice je to pro vás sentimentální a 1.hodina nudná, ale stejně "šoupnete" 5 hvězd. Demence. ()

joehot

Při prvním zhlédnutím traileru k Warriorovi jsem si říkal: "A co má bejt, další film o zápasení." Šeredná chyba by byla, kdybych si ho nechal ujít. I přes jistou klišovitost (ta však ke sportovním filmům patří) je to upřímný snímek se dvěma tak silnými postavami, že by každá utáhla vlastní snímek - a obě jsou znamenitě zahrány (a zarvány). Jediný problém mám právě s tím, že jsou chlapci dva. Za a) nevím, komu fandit, za b) i přes 140 minutovou stopáž mi přišlo, že měli oba příliš málo prostoru. P.S. Doufám, že Tom Hardy Batmanovi přerazí páteř. ()

Suzie05

Nikdy by mě nenapadlo, že film, ve kterém si nabušené korby vyměňujou políčky, pěstičky a kopance, by mě kdy mohl dojmout. Jediné štěstí, že jako alergik mám vždy po ruce pakl kapesníčků.... Dík moc Gavine, rozmazals mi pracně naplácaný make-up... ()

Marek1991

Toto je veľkofilm s mnohými menšími nedostatkami, ale žiadnym veľkým. Pozerám sa už na to inak ako som hodnotil veci doteraz, skrátka pozriem sa na to z inej stránky. Príbeh tohto filmu je jedinečný a skvelý. Neviem, čím sa v skutočnosti inšpirovali tvorcovia, ale predpokladám, že bratmi Kličkovcami z boxu. Tí sú vzorom pre mnohých ľudí a najmä skutočnosťou, že sa odmietli proti sebe postaviť v ringu. Sú totiž aj iné veci, ktoré sú dôležitejšie ako peniaze, vlastné ego, či sláva, tu sa odkrýva naopak ako dôležité láska, bratstvo a česť. Tá sa ukáže až na konci, keď sa bratia uzmieria. Takisto sa tam ukáže, ako je to v skutočnosti niekedy s vojnami a ľuďmi, ktorí sú do nich nasadzovaní a ľuďmi, čo volia skôr rodinu, či už pred vojnou alebo sú schopní pre ňu urobiť čokoľvek aj na úkor seba. Som rád, že tam prišlo aj k uzmiereniu a odpusteniu ich otcovi. Niekedy sa mi to zdalo zbytočne dlhé, niekedy som sa divil nad dialógmi s dávkou hlúpostí a klišé, inokedy som zas nad nimi žasol a povedal som si, že toto je skutočne film nového veku, konečne vysoko realistický. Skutočnosť, že všetci títo hrdinovia sú zas Američania, ktorí sú vždy vykresľovaní ako najlepší a že tam napchali jedného Rusa a aj z toho urobili skoro Sovieta vďaka tým kostýmom a vlajke, ma už ani tak v amerických veľkofilmoch neprekvapuje. Skrátka asi to je ich folklór hrať sa na hlupákov v zemepise alebo sa na nich nechcú hrať a je to malá politická propaganda. Škoda, že tam dali len jedného. Posadnutosť týmito vecami u bežnej americkej populácii vystihli veľmi dobre, rodinné a bankové záležitosti tiež skvelo vystihnuté a podľa mňa na niečo poukazujú. Skrátka je to skvelý opis ako súčasná kapitalistická spoločnosť a ľudská hlúposť, dokážu proti sebe postaviť aj bratov, rozhádať rodinu a to všetko aj na život a na smrť, niekedy aj pre nedostatok empatie a dialógu. Bojujem s tým, ako to hodnotím, ale musím povedať, že stále čakám na niečo lepšie v tejto oblasti, možno keby sfilmovali príbeh bratov Kličkovcov s obsadením ich ako reálnych osôb, možno to by bolo to pravé. Musím však uznať, že to patrí k top špičke filmov z roku 2011. ()

Padme_Anakin

Ano. Jednoduše řečeno: ANO. Vtáhlo mě to a nepustilo. A to o MMA nevím zhola nic. A že se všechno dalo předvídat a odhadnout? A? A?? Logika jde s Pánem Bohem do Prčic, jsou-li emoce silnější, a že to tady perou do čumílka ze všech stran. Dlouho jsem nezažila ten niterný pocit, co rozbuší srdce v divokém tempu a napne všechny tepny k prasknutí, snad jen když naši kluci řádili v Naganu. Svírala jsem zcela spontánně pěsti, netrpělivě podupávala, kroutila malíčky na nohou a při pokynu: „Dýchej!“ jsem zběsile nasávala vzduch do plic. Co říct či napsat? Jedná se o ryzí a nefalšovanou testosteronovou záležitost. Být v kleci, začnu řvát! A jdu do plných! ()

ConanVJ

Výborný film z prostředí MMA u kterého jsem se náramně bavil. Tento film není jen o bitkách v kleci, ale hodně o vztazích mezi otcem a bratry, kteří byli od sebe v mládí odděleni po rozvodu rodičů. Celý film postupem stopáže graduje v intenzivní citový zážitek, a člověk musí fandit oběma bratrům, nejen v boji, ale i cestou k vzájemnému porozumění. Skvělá hudba se do filmu náramně hodí. Hlavní dvojice i jejich filmový příbuzní zahráli své role opravdu úžasně. Souboje jsou pěkně natočené a kupodivu se sem hodí i občas hodně rychlá kamera, která zde má svůj styl. Pro mě nejlepší film roku 2011 a taky nejlepší film z prostředí MMA. 100% a zasloužené přidání do TOPky :) ()

Cubinho

Klišé kam se podíváš, přitom film bojující o nejvyšší příčky (nejen) zde na ČSFD. Zaslouženě? Asi jo. 8,5/10 ()

El Pistolero

8/10. Bezpochyby jeden z nejkvalitnějších mnou viděných sportovních snímků a jeden z nejlepších filmů natočených v roce 2011. Po psychologické stránce možná ne až tak vybroušený (a přesto také v této disciplíně vynikající) jako třeba Aronofského „Wrestler“, po stránce choreografie soubojů téměř dokonalý; o soundtracku a hereckých výkonech nemluvě. Závěrečný emocionálně bohatý bratrský fight dokonce nekompromisně útočí na nejvyšší možné hodnocení. Napoprvé jsem odolal. A vy? ()

Torision

WOW!!!!! Tak tohle je velká paráda. Kromě minimálně stejně silnýho příběhu, jako ve Wrestlerovi a kromě skvěle propracovanejch fajtů, dokonalý hudby, kamery atp. je to film snad s nejlepšíma hereckejma výkonama, co jsem kdy viděl. Hardy, Edgerton, Nolte, ale i Morrisonová nebo Grillo předváděj tak přesvědčivý výkony, že jsem to snad ještě neviděl. Ani to netrvalo dlouho a do filmu jsem se zabořil a nemohl spustit zrak, hlavně kvůli hercům a prošpikovanýmu scénáři, kterej tvořil dramatický scény kdy jsem se s hercema naprosto sžíval, ale zároveň neotevíral takovej prostor a nešťoural se tolik v historii postav, že jsou příběhy rodinný trojice spíš než cokoliv tak nějak povrchově načrtnutý a dávaj větší prostor fantazii, což taky oceňuju. Všechny fighty jsem si užíval, ať už byly kratší nebo delší, vypjatý nebo jen na tréninku. Asi se nebudu dál rozepisovat a rovnou film přidám do TOP 10. Exkluzivní podívaná! ()

Kevin 3171

Zde není ani moc co komentovat. Všechno je to naprosto parádní a bezchybné! Opravdu film na úrovni se skvělým obsazením. Místy jsem se sice lehce nudil, ale dalo se to vydržet. 90% ()

PauloZ

Nebudu se tu nijak sálodlouhle rozepisovat, protože bych asi jenom opakoval to, co už tu jistě napsáno je. Jenom řeknu, že Gavin natočil velmi originální a osobitý film, jaký jsme ze zápasnického prostředí ještě neměli možnost vidět. Stopáž, která se zdá velmi dlouhá, uplyne jako voda a to co jsem prožíval u samotného průběhu turnaje jsem naposeld zažil u Rockyho. Vidím to na oscara :) ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot